***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1048
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » pn lis 13, 2017 20:58

1,8 tsi - rozciągający się łańcuch rozrządu, do tego wadliwe pierścienie - podwyższone zużycie oleju i zasyfianie się silnika co jakiś czas nagarem - wtrysk FSI bezpośredni. Instalacja lpg rzekomo jest możliwa ale na pewno dużo droższa niż do zwykłego wtrysku i to jest raczej nieopłacalne.
Więc jak lpg to zostaje 1,6 albo np Seat Exeo/A4 1,8turbo



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » pn lis 13, 2017 21:23

Pastusiak, przestań pierdzielić głupoty na temat tych jednostek, masz taką? Jeździłeś jakaś kilka lat?
flatron1984, jak już wiesz najlepsza do gazu jest jednostka 1.6 , powiem na swoim przykładzie czyli 2.0 tsi, przy normalnej jeździe olej w normie przy butowaniu 0.4 litra na 2000 km, gaz mam i spalanie 2-4 benzyny na 10-13 gazu. To są dobre silniki tak jak i 1.8 łańcuch możesz wymienić na poprawiony a teraz naprawa pierścieni nie kosztuje majątek....



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1048
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » wt lis 14, 2017 01:09

dreyfus pisze:Pastusiak, przestań pierdzielić głupoty na temat tych jednostek, masz taką? Jeździłeś jakaś kilka lat?
Złamanej nogi też nie miałem tzn że to coś niesamowitego, przyjemnego? Uważasz że 90% artykułów i opinii mechaników oraz samych pracowników ASO to wyssane z palca opowiastki? a Jak myślisz skąd się biorą kiepskie opinie nt 2,5 TDI, 2,0 TDI PD, 1,6 fsi itd? albo dci, thp od PSA, Laguny jako królowej lawet? bez powodu takie coś się nie pojawia.

1,8 tsi może ma dobre osiągi i nie pali zbyt dużo w stosunku do tego co oferuje ale ma mnóstwo wad fabrycznych bardzo drogich w naprawie. Wymiana tłoków i przeróbka pierścieni to myslę że 4-5 tys trzeba szykować



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » wt lis 14, 2017 02:04

Chłopie tsi to jest jeden taki sam silnik ?poczytaj trochę w jakim co się dzieje a potem udzielaj dobrych rad ok?
Widzę że radekrp90 już próbował z Tobą w tym temacie polemizować ale bezskutecznie, więc tylko nie pisz wszystkim wszędzie jak byś miał kopiuj wklej o rozciągających się łańcuchach i braniu oleju ok?



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1048
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » wt lis 14, 2017 03:07

Powiem tak, rzeczywiście dyskusja nie ma sensu, jeśli wg Ciebie te silniki są w 100% ok i tylko zmieniać olej i przejeżdżają jak stare 1,9 tdi 90 konne 400-500 tys km bez problemu to życzę wszystkiego dobrego.
Możesz podawać fałśzywe informacje tak dalej, ale wystarczy wpisać w wyszukiwarkę albo poczytać opinie na auto-centrum i wtedy jednak rzeczywistość dość znacznie zmienia swój bieg
Do tego tematy ludzi którzy mają problemy na forach typowo technicznych o stukającym silniku, terkoczącym itd..
Przypominam tylko że ten silnik nie jest z 95 roku, tylko - o ile się nie myle powstał w 2007 więc stosunkowo młoda jednostka, która nie ma przejechane 600 tys km, bo się nie da w takim czasie



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » wt lis 14, 2017 04:42

Pastusiak pisze:Instalacja lpg rzekomo jest możliwa ale na pewno dużo droższa niż do zwykłego wtrysku i to jest raczej nieopłacalne.
Powiem Ci tak to zdanie przekonuje mnie na 100% o poziomie twojej wiedzy i ignorancji a raczej twoje "rzekomo" i "raczej". Odpowiem Ci tak instalacja gazowa jak najbardziej jest możliwa do założenia im większe tsi tym bardziej się opłaca taki montaż... :bajer:
Pastusiak pisze: jeśli wg Ciebie te silniki są w 100% ok
Nigdzie tak nie napisałem zdaje sobie sprawę z ich ograniczeń i niedoskonałości.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt lis 14, 2017 09:25

Początkowe 1.8 tsi/tfsi to totalna kupa, stoją miesiącami a już nawet wręcz latami na placach, to że będzie żarł olej to w 99℅ pewne jak amen w pacierzu, mój znajomy też w zeszłym roku połakomił się na a4 1.8tsfi choć mu mówiłem i ostrzegałem, porażka, 15 litrów oleju do wymiany nie wystarcza, od kilku miesięcy chce go sprzedać. @Pastusiak tym razem się z tobą zgadzam

dreyfus pisze: gaz mam i spalanie 2-4 benzyny na 10-13 gazu.
to żadne oszczędności, wolałbym na samej benzynie jeździć bo niewiele drożej wyjdzie, do tego instalacje z dotryskiem to półśrodek, jedyna słuszna to dedykowana do wtrysków bezpośrednich ale cena 7-8 tyś z ekonomicznego punktu widzenia jest kiepska ale oczywiście każdy może sobie założyć nawet jak robi 1 tys km rocznie,
dreyfus pisze: przy butowaniu 0.4 litra na 2000 km, ..
jeśli ktoś jeździ autostradami to prawie 3 litry od wymiany do wymiany, szału nie ma, dla mnie taki silnik to kupa, moja łada 2107 też brała 3 litry od wymiany do wymiany przed remontem. Zaraz powiesz czekaj czekaj, a producent przewiduje spalanie oleju nawet do 1l/1000km, tak, ale to zupełnie z innych powodów, po prostu się zabezpiecza.
dreyfus pisze: a teraz naprawa pierścieni nie kosztuje majątek....
i nie masz żadnej pewności że będzie lepiej



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » wt lis 14, 2017 09:52

Skoro dla Ciebie spadek kosztów paliwa przy gazie rzędu 50% to nic to jeździj na benzynie nikt Ci nie broni, ten właśnie półśrodek potrafi to zapewnić nie do każdego silnika jest instalacja dedykowana i poczytaj trochę jaka ona jest "wspaniała".Pokaż mi uturbiony silnik który przy butowaniu nie spali oleju... Porównanie z ładą co do oleju jeszcze w czymś są podobne? Frajda z jazdy? Kultura pracy? Więc jak dla mnie jest różnica. Dziwne że ludzie naprawiają i mają lepiej...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt lis 14, 2017 10:00

dreyfus pisze:Skoro dla Ciebie spadek kosztów paliwa przy gazie rzędu 50%
tiaaa, 50%....
Pokaż mi uturbiony silnik który przy butowaniu nie spali oleju...
moje dwa ostatnie diesle czyli BLS w A3 8P i obecny N47D20C nie paliły i nie pali grama oleju bez względu na styl jazdy, Golf 5 z motorem BRU brał delikatnie jakieś 0,5 litra co 15 tys km

Dziwne że ludzie naprawiają i mają lepiej...
wystarczy popytać żeby wiedzieć że niekoniecznie mają lepiej, poza tym kupowac auto żeby od razu pakować w niego grube tysiące w remont? To jakieś nieporozumienie
dreyfus pisze: ? Frajda z jazdy?
przy moim obecnym 414/Nm momentu obrotowego w zupełności mi wystarcza i w dynamice nie ustępuje 2.0 TSI a jeśli nawiązujesz do Łady to takie były czasy, wówczas jeszcze nikt nie śnił o silnikach TSI ale może to i dobrze bo tak by koszmary mieli :D Poza tym 2107 to była rakieta w porównaniu do Fiata 125p nie wspominając o Polonezie a spalanie rzędu 7-8 litrów było rewelacyjne w porównaniu do poldżera czy fiuta 125
dreyfus pisze:Pastusiak, przestań pierdzielić głupoty na temat tych jednostek, masz taką? Jeździłeś jakaś kilka lat? ....

OK, sorry, przepraszam, przecież Ty jeździsz sporo lat .... od wiosny zdaje się



Awatar użytkownika
dreyfus
Forum Master
Forum Master
Posty: 1146
Rejestracja: ndz sie 23, 2009 09:00
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dreyfus » wt lis 14, 2017 10:25

doggie pisze:tiaaa, 50%....
Na stacji płacę połowę tego co płaciłem czy Ty wiesz lepiej?
wystarczy poczytać, popytać żeby wiedzieć że niekoniecznie mają lepiej, poza tym kupowac auto żeby od razu pakować w niego grube tysiące w remont? To jakieś nieporozumienie

A ja znam takich co po poprawie mają lepiej, cuda? Może fajną cenę dostaniesz przy zakupie i będzie na naprawę? Nie wszystkie łykają masakryczne ilości oleju?
doggie pisze:przy moim obecnym 414/Nm momentu obrotowego w zupełności mi wystarcza i w dynamice nie ustępuje 2.0 TSI
Chętnie bym ową dynamikę przetestował, mniemam, że piszesz o ropniaku? On żadnych wad i różnic na korzyść benzyny nie ma? Nie wspominając o dpf i różnych innych wynalazkach współczesnych ropniaków...
doggie pisze:OK, sorry, przepraszam, przecież Ty jeździsz sporo lat .... od wiosny zdaje się
Ja tyle ale w rodzinie mam tsi od kilku lat i wiem z czym się to je...



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » wt lis 14, 2017 10:30

Barton_ pisze:Jest wiele rzeczy nie wyszczególnionych w specyfikacji. Inne akcesoria, inne materiały, bardziej oszczędne wykonanie (mniej, lżej...)
To nadal żadne konkrety, a tylko domysły. Jak rozmawiamy to opierajmy się na faktach.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » wt lis 14, 2017 10:59

1.8 TSI (oraz 2.0 TSI EA888) jest dobrym silnikiem pod warunkiem, że jest dobrze serwisowany i mamy w tyle głowy, że musimy mieć budżet na auto z "górką" ~3000-4000 PLN na naprawę rozrządu oraz pierścieni.

LPG do TSI jest obecnie na poziomie sekwencji do normalnego auta. Różnica w cenach wynika z tego, że do TSI są konkretne zestawy z porządnymi wtryskami oraz reduktorami, które swoje kosztują. Tu oszczędności wychodzą bokiem szybciej niż w MPI. Sam silnik 1.6 MPI w B6 to też nie to co kiedyś (podobnie jak ostatnie 1.9 TDI) - problemy z wolnymi obrotami, braniem oleju, wycieraniem wałka albo popychaczy (nie pamiętam dokładnie). Do tego delikatne skrzynie 5-ki (delikatne łożyska) oraz spalanie niewspółmierne do osiągów (Octavia II spala około 9-10 litrów w mieście, trasa ponad 7...).

Z tego co wiem instalacje z dotryskiem do TSI/TFSI są na tyle dopracowane, że można być spokojnym o oszczędności (spalanie benzyny stałe wartości w przedziałach 1.5-2.5 litra, a reszta to LPG). Dla mojego CAXA, w nadwoziu Octavii II wartości są mniej więcej takie: noPB 2.2 litra przy spalaniu około 6-7 litrów LPG (miasto/trasa około pół na pół) gdzie normalnie spalanie wynosi około 7-8 litrów noPB. LPG to około 2.20, noPB 4.5 (mocno upraszczam, bo ceny się mocno wahają) to daje koszt 25,3 dla LPG oraz 36 dla noPB. Różnica więc około 10 PLN, co przy kosztach instalacji około 3000-3500 daje 35.000 km zwrotu kosztów. Myślisz, że w 1.6 jest szybciej?


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » wt lis 14, 2017 11:39

Craash pisze:To nadal żadne konkrety, a tylko domysły. Jak rozmawiamy to opierajmy się na faktach.
Gdyby było tak taniej w Polsce to Niemcy u nas by kupowali swoje samochody. Jeżeli uważasz, że przewiezienie pojazdu 2 razy przez granicę obniża jego cenę, to nie mamy o czym rozmawiać.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt lis 14, 2017 11:47

radekrp90 pisze:Octavia II spala około 9-10 litrów w mieście, trasa ponad 7...
Ojciec ma taką Octavię z LPG i średnie spalanie LPG wychodzi na poziomie 8,2, przy czym co najmniej połowę robi po mieście. A ecodriving to pojecie zupełnie nieznane mojemu ojcu :) Kiedyś, przez krótki czas użytkowałem jego auto i jeżdżąc delikatnie, osiągałem spalanie na poziomie 7 litrów, a w trasie jadąc spokojnie schodziłem bez najmniejszych problemów poniżej 6.
Miałem też starszego Passata B5 z LPG i 1.6 pod maską. Ten dla odmiany palił zawsze 10. Nieważne czy trasa, czy miasto, czy z klimą czy bez - zawsze było między 10, a 11 litrów :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości