VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Łukasz0404
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: wt kwie 11, 2017 21:03

VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: Łukasz0404 » wt kwie 11, 2017 21:11

Witam pierwszy raz kupuje auto nie daleko mnie facet sprzedaję Vw bora, prosiłbym o jakieś sugestie.
Czy ten silnik jest ok zaznaczam że będzie w nim LPG.

Tutaj link:
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... xtor=SEC-8" onclick="window.open(this.href);return false;



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1044
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: VW BORA 2002R, 2.0B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: Pastusiak » wt kwie 11, 2017 22:58

Samochód jak samochód, niby ok ale ten silnik potrafi czasem wypić trochę oleju, przebieg kręcony o jakieś 100 tys, do tego silnik myty, a w środku chyba ktoś wylał 5 litrów Plaka, wszystko się świeci i błyszczy.
Typowa oferta od handlarza, jeśli ktoś już silniki myje no to wiesz..generalnie dla mnie klima manualna to trochę przesada w aucie za 11k, powinien być climatronic, Prezentuje się ładnie ale co widać, na tych fotkach gdzie całe auto było prane, myte szorowane..bez przesady.

Ciekawe za ile go gość kupił, bo przecież musi coś zarobić :D

Ja bym wolał poszukać coś innego nawet starszego bezpośrednio od użytkownika który jeździł z 2 lata.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: doggie » śr kwie 12, 2017 14:39

Łukasz0404 pisze:
Czy ten silnik jest ok zaznaczam że będzie w nim LPG.
silnik z myślą o LPG jest jak najbardziej OK
Pastusiak pisze:

Ja bym wolał poszukać coś innego nawet starszego bezpośrednio od użytkownika który jeździł z 2 lata.
a ten użytkownik 2 lata temu kupił go od handlarza po dzwonie i skręceniu licznika a teraz sprzedając sam go jeszcze raz skręcił :rotfl:



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: art_2008_a_ » śr kwie 12, 2017 15:19

Pastusiak pisze: a w środku chyba ktoś wylał 5 litrów Plaka, wszystko się świeci i błyszczy.
chyba nie tylko plaka.. a ja bym napisał, że zużyte elementy były pomalowane - rączka w drzwiach czy ramka dookoła radia były psiuknięte specjalnym środkiem bo widać charakterystyczną strukturę na powierzchni
poza tym wygląda nieźle, ale czy warto to dopiero pokarze jazda próbna



Awatar użytkownika
luckyboy
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 921
Rejestracja: śr kwie 27, 2016 21:28
Lokalizacja: Toruń
Silnik: BCA

Re: VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: luckyboy » śr kwie 12, 2017 15:21

Mój jest na handel: /..../ ciach


od sprzedaży jest dział SPRZEDAM // moderator



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1044
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: Pastusiak » śr kwie 12, 2017 16:19

doggie pisze: a ten użytkownik 2 lata temu kupił go od handlarza po dzwonie i skręceniu licznika a teraz sprzedając sam go jeszcze raz skręcił :rotfl:
Tylko weź pod uwagę to że jak ktoś kupił pod siebie a nie na handel to, robił auto tak żeby miał sprawne, dobre, wszystko wymieniał co tylko było konieczne, z małymi wyjątkami bo są tacy co mają to gdzieś ale każdy niemal handlarz robi tak by było jak najtaniej żeby zarobić, natomiast skręcania liczników przez prywatnych Janów Kowalskich raczej nie spotkałem. Znasz kogoś kto prywatnie użytkował auto i je skręcił przed sprzedażą?

Ja bym unikał jak ktoś ma ochotę na takie cacka to Radom, Ostrów Mazowiecka, Gubin czy Gniezno czekają z otwartymi rękoma :D tam plaków i wosków nie żałują :-)



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: Craash » śr kwie 12, 2017 18:35

Wygląda sensownie, ale z wyposażenia straszny golas.
Plastiki tak jak już ktoś wspomniał pomalowane, ale nie jest to jakiś minus. Jeżeli jest to dobrze zrobione to lepsze takie niż obdrapane.
Na minus chlapacze. Nawet bez nich jest problem z błotnikami i progami, a co dopiero z nimi.
luckyboy, Twój egzemplarz wygląda sensownie, wyposażenie spoko, ale niestety brak silnika. :chytry:


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: doggie » śr kwie 12, 2017 18:53

Pastusiak pisze: Znasz kogoś kto prywatnie użytkował auto i je skręcił przed sprzedażą?
hehe i to niejednego



Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

Re: VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: Sander » sob kwie 15, 2017 11:55

Pastusiak pisze:
doggie pisze: a ten użytkownik 2 lata temu kupił go od handlarza po dzwonie i skręceniu licznika a teraz sprzedając sam go jeszcze raz skręcił :rotfl:
Tylko weź pod uwagę to że jak ktoś kupił pod siebie a nie na handel to, robił auto tak żeby miał sprawne, dobre, wszystko wymieniał co tylko było konieczne, z małymi wyjątkami bo są tacy co mają to gdzieś ale każdy niemal handlarz robi tak by było jak najtaniej żeby zarobić, natomiast skręcania liczników przez prywatnych Janów Kowalskich raczej nie spotkałem. Znasz kogoś kto prywatnie użytkował auto i je skręcił przed sprzedażą?
Myślenie, że jak ktoś jeździł prywatnie autem przez 2 lata, to będzie ono dobre i doinwestowane jest bardzo błędne. Większość ludzi sprzedaję auta właśnie, bo się coś zaczyna sypać i tylko od naszego szczęścia będzie zależeć czy kupimy auto, w które wsadzimy trochę kasy czy dużo kasy, aby je doprowadzić do stanu używalności. Co innego, jak kupujemy auto od kogoś znajomego czy z rodziny, ale to już inna para kaloszy...

Znam sporo osób ze swojego bliskiego kręgu, którzy robili korektę przed sprzedażą...



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1044
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: Pastusiak » sob kwie 15, 2017 14:24

Sander pisze:Myślenie, że jak ktoś jeździł prywatnie autem przez 2 lata, to będzie ono dobre i doinwestowane jest bardzo błędne. Większość ludzi sprzedaję auta właśnie, bo się coś zaczyna sypać i tylko od naszego szczęścia będzie zależeć czy kupimy auto, w które wsadzimy trochę kasy czy dużo kasy, aby je doprowadzić do stanu używalności. Co innego, jak kupujemy auto od kogoś znajomego czy z rodziny, ale to już inna para kaloszy...
Tak, tylko raczej to nie ma zastosowanie przy eksploatacji 2 lata, raczej to o czym piszesz to użytkowanie 4 miesiące - wszystko się sypie to uciekamy. Wyobrażasz sobie sytuację gdzie sprzęgło po zakupie się rozsypuje, samochód cały bity, pęka lakier, wycieki coraz większe i ktoś jeździ 2 lata bo może kiedyś sprzeda? Dzisiaj nie te czasy, każdy ucieka z takim egzemplarzem.
Jeśli 2 lata ktoś użytkował to raczej stan ogólny był ok zrobił co trzeba i jeździł dalej ja nie mowie o ideałach tylko że to nie jest auto na części jak 90% od handlarzy.

Jeżeli ktoś sprzedaje auto na niemieckich numerach z wypłukanym silnikiem za mniej niż tam na zachodzie to skąd on go wziął? poza tym po co mył ten silnik w 15 letnim aucie?

Warto tez pamiętać że przynajmniej ja tak robie..szukam jak najlepszego egzemplarza a nie 1 - lepszy gdzie tył to jest od egzemplarza z 99 a przód od 2002..to też ma związek i jest istotne.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: doggie » sob kwie 15, 2017 15:01

panowie trzeba przestać sie po prostu podniecać, nie ma znaczenia czy zza miedzy czy z kraju, wszędzie można się wpierd...lić tak samo w bagno, nie ma żadnej reguły



Sander
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 378
Rejestracja: śr wrz 19, 2007 15:06
Lokalizacja: Bolesławiec
Auto: Seat Leon 1P
Silnik: BKD

Re: VW BORA 2002R, 2.0 B, 10900zł, Niemcy.

Post autor: Sander » sob kwie 15, 2017 15:21

Pastusiak pisze:
Sander pisze:Myślenie, że jak ktoś jeździł prywatnie autem przez 2 lata, to będzie ono dobre i doinwestowane jest bardzo błędne. Większość ludzi sprzedaję auta właśnie, bo się coś zaczyna sypać i tylko od naszego szczęścia będzie zależeć czy kupimy auto, w które wsadzimy trochę kasy czy dużo kasy, aby je doprowadzić do stanu używalności. Co innego, jak kupujemy auto od kogoś znajomego czy z rodziny, ale to już inna para kaloszy...
Tak, tylko raczej to nie ma zastosowanie przy eksploatacji 2 lata, raczej to o czym piszesz to użytkowanie 4 miesiące - wszystko się sypie to uciekamy. Wyobrażasz sobie sytuację gdzie sprzęgło po zakupie się rozsypuje, samochód cały bity, pęka lakier, wycieki coraz większe i ktoś jeździ 2 lata bo może kiedyś sprzeda? Dzisiaj nie te czasy, każdy ucieka z takim egzemplarzem.
Jeśli 2 lata ktoś użytkował to raczej stan ogólny był ok zrobił co trzeba i jeździł dalej ja nie mowie o ideałach tylko że to nie jest auto na części jak 90% od handlarzy.

Jeżeli ktoś sprzedaje auto na niemieckich numerach z wypłukanym silnikiem za mniej niż tam na zachodzie to skąd on go wziął? poza tym po co mył ten silnik w 15 letnim aucie?

Warto tez pamiętać że przynajmniej ja tak robie..szukam jak najlepszego egzemplarza a nie 1 - lepszy gdzie tył to jest od egzemplarza z 99 a przód od 2002..to też ma związek i jest istotne.
Mój brat kupił parę lat temu golfa 4 ASZ od Niemca w super stanie po full serwisie, jeździł nim 3 lata nie robiąc w nim dosłownie nic oprócz wymiany oleju, potem go komuś sprzedał za dobre pieniądze nawet, ale dwumas już się kończył, wydech, rozrząd, hamulce rdza zaczęła go jeść, ale klient nie kumaty i kupił i ile potem władował w to auto kasy, to już tylko on wie...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości