Golf IV 1.8T cena do 15 tyś

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Zablokowany
Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

Golf IV 1.8T cena do 15 tyś

Post autor: junior44 » wt mar 07, 2017 13:34

Witam
Panowie co myślicie o tym egzemplarzu?
Był ktoś może oglądać?

https://www.olx.pl/i2/oferta/golf-4-gti ... 0d7811cb06" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony wt mar 07, 2017 21:39 przez junior44, łącznie zmieniany 1 raz.



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Golf IV GTI 1.8T 2000r. 11900zl Nowa Sól

Post autor: Pastusiak » wt mar 07, 2017 14:30

Trochę drogawo jak na 2000 rok, 17 letni stary kompakt golf iv, i to jeszcze AGU - najstarsza odmiana z przepustnicą na linkę, sam mam takowego, z drugiej strony no niby 4 lata go ma czyli nie sprzedaje po 3 miesiącach bo się sypie :D
Takie auto trzeba dobrze sprawdzić, ocenić, jak to jeździ, ocenić stan blachy/lakieru i podjąć decyzję ja nic takiego typowego nie widzę ale te zdjęcia są sprytnie zrobione, moim zdaniem
Brakuje dekielka VW na osłonie silnika 20Vturbo, poproś może o więcej zdjęć? Szczególnie w środku i silnika tak całościowo a nie wykadrowane.
Trzeba by sprawdzić LPG, bo trzeci rok leci, żeby potem jakieś kwiatki nie wychodziły.

Trochę zastanawia, mnie przynajmniej że ponad 2 tys wyświetleń i nadal wisi, czyli nikt się nie rzucił na to auto, a sporo osób pewnie oglądało.

Warto też ponegocjować cenę bo za 12k takie auto to żadna łaska, zejdziesz 2 lata z rocznika czyli 98, jednostka ta sama a kupisz za 9900 :-)



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Golf IV GTI 1.8T 2000r. 11900zl Nowa Sól

Post autor: Craash » wt mar 07, 2017 14:55

A ja powiem tak. Jakieś naklejki na szybach, czarne znaczki, gwint, więc jeździł tym młody i gniewny.
Co to oznacza chyba nie muszę mówić? Przez gwint szybciej zużywa się wnętrze, zaczyna trzeszczeć, bo jest twardo, zawieszenie też bardziej dostaje, a o tym że jest cały spód zaorany nie muszę wspominać.
Jakieś odblaski ma na tylnej dokładce, więc pewnie w przeszłości były na aucie czarne lampy Helli, które nie mają odblasków. Mi akurat nie podobają się te lampy, ale kwestia gustu.
Kolejna sprawa, znaczek GTI przyklejony w całkowicie złym miejscu.
Zaślepka poduszki pasażera odstaje. Być może była po prostu zdjęta i ktoś źle założył, ale nie widzę powodu do jej zdejmowania. Wszystko da się zrobić bez tego.
Przebieg rzekomo 245kkm, a kierownica bardzo mocno wytarta.
Ciemne szyby z przodu, a więc w razie kontroli i na przeglądzie problemy.
Szczerze mówiąc nie byłbym zainteresowany tym egzemplarzem, choć każdy ma inne wymagania. Ja wolę jak wszystko jest ori, na miejscu i nie jest wybrakowane.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

Re: Golf IV GTI 1.8T 2000r. 11900zl Nowa Sól

Post autor: junior44 » wt mar 07, 2017 21:45

Pastusiak pisze:Trochę drogawo jak na 2000 rok, 17 letni stary kompakt golf iv, i to jeszcze AGU - najstarsza odmiana z przepustnicą na linkę, sam mam takowego, z drugiej strony no niby 4 lata go ma czyli nie sprzedaje po 3 miesiącach bo się sypie :D
Takie auto trzeba dobrze sprawdzić, ocenić, jak to jeździ, ocenić stan blachy/lakieru i podjąć decyzję ja nic takiego typowego nie widzę ale te zdjęcia są sprytnie zrobione, moim zdaniem
Brakuje dekielka VW na osłonie silnika 20Vturbo, poproś może o więcej zdjęć? Szczególnie w środku i silnika tak całościowo a nie wykadrowane.
Trzeba by sprawdzić LPG, bo trzeci rok leci, żeby potem jakieś kwiatki nie wychodziły.

Trochę zastanawia, mnie przynajmniej że ponad 2 tys wyświetleń i nadal wisi, czyli nikt się nie rzucił na to auto, a sporo osób pewnie oglądało.

Warto też ponegocjować cenę bo za 12k takie auto to żadna łaska, zejdziesz 2 lata z rocznika czyli 98, jednostka ta sama a kupisz za 9900 :-)
Jedni piszą ze AGU najlepsza jednostka inni zaś że stara. Szczerze to juz sam nie wiem jaką szukać.
Na necie od jakiegoś czasu to rarytas zeby znaleść nawet coś z tego 2000r, wszystko 98 albo 99 :/
miernik lakieru przy oględzinach wiadoma sprawa, LPG sprawdzić.. w jaki sposob ?
Noi cena tez mi sie wydaje za wysoka bo 4 x szyba w prądzie i climatronik to raczej chyba standard.

Dzieki za wypowiedz :pub:



Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

Re: Golf IV GTI 1.8T 2000r. 11900zl Nowa Sól

Post autor: junior44 » wt mar 07, 2017 22:07

Craash pisze:A ja powiem tak. Jakieś naklejki na szybach, czarne znaczki, gwint, więc jeździł tym młody i gniewny.
Co to oznacza chyba nie muszę mówić? Przez gwint szybciej zużywa się wnętrze, zaczyna trzeszczeć, bo jest twardo, zawieszenie też bardziej dostaje, a o tym że jest cały spód zaorany nie muszę wspominać.
Jakieś odblaski ma na tylnej dokładce, więc pewnie w przeszłości były na aucie czarne lampy Helli, które nie mają odblasków. Mi akurat nie podobają się te lampy, ale kwestia gustu.
Kolejna sprawa, znaczek GTI przyklejony w całkowicie złym miejscu.
Zaślepka poduszki pasażera odstaje. Być może była po prostu zdjęta i ktoś źle założył, ale nie widzę powodu do jej zdejmowania. Wszystko da się zrobić bez tego.
Przebieg rzekomo 245kkm, a kierownica bardzo mocno wytarta.
Ciemne szyby z przodu, a więc w razie kontroli i na przeglądzie problemy.
Szczerze mówiąc nie byłbym zainteresowany tym egzemplarzem, choć każdy ma inne wymagania. Ja wolę jak wszystko jest ori, na miejscu i nie jest wybrakowane.
:grin: Młody gniewny chyba raczej nie bo jakis kontakt telefoniczny juz byl, Gwint w moim wypadku to wylatuje raczej na pierwszym miejscu ponieważ do jazdy na codzien to sie nie nadaje.
Te odblaski właśnie mnie zastanawiały co to jest w ogole miałem pytać, Znaczek GTI mowisz o tym tylnym ?
Ciemne szyby jeżdze tak 4 lata obecnie - taki problem to nie problem :jezor:
Ale dzieki za spostrzeżenia :pub:



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Golf IV 1.8T cena do 15 tyś

Post autor: Craash » wt mar 07, 2017 22:15

Tak, chodzi mi o tylny znaczek.
Jeżeli jesteś zainteresowany to poproś o zdjęcia przednich błotników - ich rantów oraz miejsca łączenia z progiem, jak wygląda pod maską, jak wygląda tylna klapa i klamka.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf IV GTI 1.8T 2000r. 11900zl Nowa Sól

Post autor: Pastusiak » wt mar 07, 2017 23:12

junior44 pisze:Jedni piszą ze AGU najlepsza jednostka inni zaś że stara. Szczerze to juz sam nie wiem jaką szukać.
Na necie od jakiegoś czasu to rarytas zeby znaleść nawet coś z tego 2000r, wszystko 98 albo 99 :/
miernik lakieru przy oględzinach wiadoma sprawa, LPG sprawdzić.. w jaki sposob ?
Noi cena tez mi sie wydaje za wysoka bo 4 x szyba w prądzie i climatronik to raczej chyba standard.

Dzieki za wypowiedz :pub:

Ale ja nie mówię że AGU jest stare i złe, żeby nie kupować, tylko np zacznie Ci trzymać wysokie obroty, będziesz podpinac kompy a się okaże że linka przepustnicy za bardzo napięta, albo zacznie Ci fiksować, falować, nie będzie jechać, komp podepniesz a tu błąd przepływomierza, kupisz i nici, okaże się że jakieś nieszczelności itd..
AGU jest ok, tylko przepustnica na linkę, brak map sensora, stary sterownik więc wszelkie strojenia - trzeba komputer wymontować, bo nie da się po kablu, chociaż w sumie wgrać chyba się da ale odczyt nie jest możliwy, dopiero wylutowanie kosci pamięci z komputera.
To jest to samo co AEB w A4 czy Passacie B5

Na rocznik nie patrz, bo co Ci to da? w przypadku 1,8T nie warto patrzeć na ilość drzwi, na rocznik bo zaczniesz szukać 5 drzwi po 2000 roku no bo to nowe auto z salonu i kupisz grzmota, bo dobre np kosztują 14 tys a nie 10.
Jak swojego kupowałem to był fajny Golf z 99 roku ale szybko ktoś go łyknął, za to oglądałem A3 z 2001 to był taki trup że istna masakra. To tylko Golf IV, siódemki z salonu z tego nie zrobisz :-)
LPG - no to najpierw dokumentacja czy wszystko oficjalnie widnieje, w dowodzie itd..co z butlą/homologacją.
Potem jazda, na PB i potem LPG czy jest jakaś różnica jak auto się zachowuje, czy nie faluje na wolnych obrotach
Czy przy przełączaniu nic niepokojącego się nie dzieje.
Oczywiście to nie chodzi o jazdę 500 metrów tylko np z 3-4 km żeby zobaczyć czy kompletnie nic się nie dzieje.

A wyposażenie hm tam powinno być jeszcze EDS, climatronic niby standard ale nie każdy to ma, niby GTI ma..światła czy ma z przodu przeciwmgielne, ile poduszek, czy ma immobiliser ale to standard, nie wiem czy lusterek nie powinien mieć elektrycznych i podgrzewanych (u mnie są)
Warto też podpiąć kompa i sprawdzić czy ogólnie nie ma jakiś błędów już na dzień dobry.



Awatar użytkownika
junior44
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 145
Rejestracja: czw sie 12, 2010 22:49
Lokalizacja: DZA

Golf IV 1.8T cena do 15 tyś

Post autor: junior44 » pn mar 13, 2017 22:52

Auto kupione.
Mozna zamknąć.



Zablokowany

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości