***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » pn gru 12, 2016 13:37

Dzięki za odpowiedź - już myślałem, że zaginęła w odmętach tego wątku ;)
Wracając do BMW - okresy stosowania tych silników się na siebie nakładają czy były one stosowane jako kolejne wersje (A,B,C jako kolejna rewizja)? Kolejna sprawa, czy orientujesz się czy w każdym BMW na kielichu czy tam innej tabliczce jest w widocznym miejscu oznaczenie silnika, bo już się w kilku miejscach spotkałem z tym?


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn gru 12, 2016 14:17

radekrp90 pisze:Wracając do BMW - okresy stosowania tych silników się na siebie nakładają czy były one stosowane jako kolejne wersje (A,B,C jako kolejna rewizja)?
z tego co się orientuję to A i C się nie nakładają, możliwe że B się nakłada ale pewny nie jestem, nie śledziłem w etka http://www.realoem.com/bmw/enUS/select" onclick="window.open(this.href);return false;
radekrp90 pisze: czy w każdym BMW na kielichu czy tam innej tabliczce jest w widocznym miejscu oznaczenie silnika
odnośnie wszystkich modeli ci nie powiem ale większość ma na słupku drzwi kierowcy



mr highlife
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pn lip 18, 2016 11:22

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: mr highlife » wt gru 13, 2016 13:19

Piasek pisze:Dlaczego. Wiem czego szuka ale niech zobaczy jakie ma alternatywy.
Bo dać 25 klocków za golfa 6-go, potem ze 2 klocki za wymianę rozrządu, (generalnie ze 3 pęknie z pakietem startowym), potem się okaże że to coś widniejące na liczniku zwane przebiegiem ni jak ma się do rzeczywistości i jeszcze coś tam trzeba będzie dołożyć aby doprowadzić do używalności.. i się okazuje że bez łachy kupi jakiegoś francuza z `13r polski salon gdzie nie ma się do czego przyczepić, na normalnym nieskomplikowanym i bezawaryjnym silniku który na dodatek będzie gazowalny za normalne pieniądze.
Ok dzięki za odpowiedź.
No własnie obawiam się, że za 25 klocków to nie kupię zdrowego golfa VI... staram się też zostawić jakiś zapas więc chyba najlpeszym wyjściem będzie szukanie golfa V 1,4 TSI ?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt gru 13, 2016 14:09

Na pytanie czy Mk5 czy Mk6 każdy ci tutaj napisze że lepszy z nich...
Wiadomo że Mk6 kusi wyglądem... ale jeżeli to ma być ploch jakich wiele się przewija w tematach że super igła w ogłoszeniu a po wizycie elaborat co to za "sztuka" i z ilu złożona. Faktycznie lepiej kupić nieraz starszy model ale pewny, w lepszym ogólnym stanie niż zabijać się za najnowszy model szukając w tych najtańszych ofertach


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt gru 13, 2016 14:33

mr highlife pisze: staram się też zostawić jakiś zapas więc chyba najlpeszym wyjściem będzie szukanie golfa V 1,4 TSI ?
Mk5 2.5L ale będzie problem o godny uwagi egzemplarz http://allegro.pl/volkswagen-golf-12706 ... D%5B1%5D=1" onclick="window.open(this.href);return false;
albo Jetta A6 2,5L lub 2.0 MPI 115ps http://allegro.pl/volkswagen-jetta-1270 ... D%5B4%5D=4" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/volkswagen-jetta-1270 ... 5B1%5D=120" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt gru 13, 2016 14:43

Tak sobie teraz popatrzyłem... to na zdrowy rozsądek do Mk6 z budżetem poniżej 30 tyś zł to w ogóle się nie zabieraj
http://otomoto.pl/osobowe/volkswagen/go ... ountry%5D=" onclick="window.open(this.href);return false;
a pamiętaj że to wszystko jest jeszcze do pełnych opląt i bardzo kosztownego remontu także w ogóle Mk6 wybij sobie z głowy na obecnym pułapie finansowym.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » wt gru 13, 2016 15:04

Ale Mk5/6 z 2.0 lub 2.5 MPI to USA ze wszystkimi tego konsekwencjami. Silniki 2.5 nie były dostępne w europie (rozrząd na łańcuchu). Jedyna ich zaleta to brak wtrysku bezpośredniego.

Moim zdaniem, jeśli szukasz auta w tej cenie i MUSI być VAG to może zwrócić się do czeskiej "siostry" - Octavii II pre-lift (mi osobiście nie podchodzi ale auto może się podobać) albo Leona II.

Silniki te same, a ceny wyraźnie niższe. Jakość wykonania jak Golf V lub lekko poniżej.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt gru 13, 2016 15:13

radekrp90 pisze:Ale Mk5/6 z 2.0 lub 2.5 MPI to USA ze wszystkimi tego konsekwencjami.
jasne, chciałem tylko zaznaczyć że istnieje taka opcja

radekrp90 pisze: Jakość wykonania jak Golf V lub lekko poniżej.
Leon II sporo poniżej mk5



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: italiano_83 » wt gru 13, 2016 15:32

Już wolałbym seata leona2 jak mk5 .
Miałem oba do dyspozycji i Seat lepiej mi się widział jak golf, a jest tańszy w zakupie.
doggie pisze: Leon II sporo poniżej mk5
Moim zdaniem poniżej, ale na pewno nie tyle co różnica w cenie między tymi autami.

Miałem kiedyś a4 avant b7 do zrobienia materiały dramat betonowy plastik I wykładziny jak z malucha .


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt gru 13, 2016 15:46

Też mam w rodzinie A4 B7 i jeżeli ktoś mówi że ten samochód jest wykonany z dobrych materiałów. Jest tak plastikowy i tandetny że trudno uwierzyć że to Audi. Owszem, może jakieś wersje S-line są bardziej luksusowe ale zwyklak w szmatach... te fotele, kokpit, tapicerka drzwi... tony plastiku.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt gru 13, 2016 15:50

italiano_83 pisze:

Moim zdaniem poniżej, ale na pewno nie tyle co różnica w cenie między tymi autami.
moim zdaniem duża, kokpit jak w seicento, boczki drzwi tandetnie wykonane
italiano_83 pisze: Miałem kiedyś a4 avant b7 do zrobienia materiały dramat betonowy plastik I wykładziny jak z malucha .
sa tacy którym Logan wydaje się super wykończony, ja uważam że A4 B6/B7 deklasuje rywali w swojej klasie o klasie poniżej nie wspominajac



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt gru 13, 2016 15:51

Piasek pisze:Też mam w rodzinie A4 B7 i jeżeli ktoś mówi że ten samochód jest wykonany z dobrych materiałów. Jest tak plastikowy i tandetny że trudno uwierzyć że to Audi. Owszem, może jakieś wersje S-line są bardziej luksusowe ale zwyklak w szmatach... te fotele, kokpit, tapicerka drzwi... tony plastiku.
siedzenia w zwyklej wersji sa kiepskie, natomiast reszta, spasowanie, materiały, jakość wykonania jest bardzo dobra, jeżeli ktoś mówi że Audi jest kiepsko wykonane to albo zwykła złośliwość albo chęć zabłyśnięcia bo nie ma w tym krzty prawdy



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: italiano_83 » wt gru 13, 2016 15:56

doggie, jeśli twim zdaniem różnica między seatem a golfem jest duża a nie dostrzegasz tego jakie marne materiały sa w b7 to chyba masz klapki na oczach, albo nie widziałeś wnętrza zwykłego a4avant b7. :bajer:
To pierwsze a3 ma lepsze wykończenia.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10549
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » wt gru 13, 2016 15:59

italiano_83 pisze:doggie, jeśli twim zdaniem różnica między seatem a golfem jest duża a nie dostrzegasz tego jakie marne materiały sa w b7 to chyba masz klapki na oczach, albo nie widziałeś wnętrza zwykłego a4avant b7. :bajer:
To pierwsze a3 ma lepsze wykończenia.

kilka lat jeździłem do pracy A4 B7 /jako pasażer/ a klapek na oczach nie chce mi się komentować, dyskusja na zasadzie "która czekolada jest lepsza, gorzka czy mleczna", ja zawsze odpowiadam że gorzka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości