***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

llmaks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob paź 01, 2016 18:11

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: llmaks » ndz paź 09, 2016 18:26

Dokładnie BAD siedzi w moim golfie, ale i tak go bede zmienial.



Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MaciuśLDZ » ndz paź 09, 2016 22:00

Golf7 pisze:
radekrp90 pisze:Golf7, Sam Golf jako Golf nie jest autem złym. Trzeba obejrzeć i podotykać, bo jak widzę nie miałeś z nim żadnej styczność.

Co do ledów - jak Syn lubi choinkę to musi wiedzieć, że G7 było kilka opcji lamp i tylko jedna miała LED (a można mieć jeszcze Led na tyle!, przednie były zwykłe, xenon i xenon+ [te mają LED]).

1.4 TSI z G7 uchodzą w opiniach za lepsze niż te z łańcuchem z G5/6 i Passata B6 ale... już widziałem kilka przypadków na stacjach tankujących w stylu, którym ja nazywam "na trabanta" - benzyna do pełna i 0.5 literka oleju do silnika. Ale ciężko mi powiedzieć czy to reguła. DSG7 też ma nieco wad fabrycznych więc ciężko coś powiedzieć, poza tym, że każda skrzynia może się rozsypać i nie ma na to również reguły.
Auto stoi u Dealera więc ma gwarancję - robić serwisy w ASO i się nie martwić moim zdaniem, bo raczej do tych 150. - 200. kkm powinien dojechać. I to, że auto stoi w VW niech nie odczuli Cię od kompleksowego sprawdzenia auta, bo coraz więcej słyszy się o krętactwach dealerów (również tych z 3miasta).
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... 63779915a7" onclick="window.open(this.href);return false;

to to auto.. jak rozumiem, tutaj mam xenon pewnie bez bi i jest zolte do dziennej jak i doswietlanie z dolu przez zolta zarowke do przeciwnglowych? gdzie tu jest w ogole zarowka pozycyjna i drogowa? tez pewnie zolta? Jak kupie go to pewnie syn mi zginie na caly dzien, zeby to wszystko powymieniac + te z kabiny :)

Ps. czy to auto ma ledy z tylu ? :)
TO jest akurat wersja bez LEDów. Czy cena dobra? Myślę, że za lada miesiąc w podobnej pieniążkach ew. ciut większych będą wyprzedawane auta z 2016r :)
Zorientuj się po Dilerach ;)
Obowiązkowo musi być DSG?



Golf7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 09, 2016 12:30

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Golf7 » ndz paź 09, 2016 22:21

Musi byc DSG :P
Tak myslalem, ze bez ledow. Latwo sie wymienia tutaj zarowke do jazdy dziennej? Pozycja i do dziennej to ta sama zarowka?
Mam Superba II i tam zeby wyciagnac pozycje to nie lada problem, dojsc jest super ale wyciagnac gniazdo to tragedia.

W weekend sie chyba przejade do 3miasta.



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » ndz paź 09, 2016 22:31

Ja pier... Ty (czy tam Syn, to jeden czort, bo jak dla mnie to przykrywka) chcesz uprawiać z tym autem wieś-tuning czy jak? :D

Moim skromnym zdaniem akurat to rozwiązanie na halogenowym DRL jest korzystniejsze z tego względu, że jakoś nie mam osobiście zaufania do LED-ów w VAG. Nie ma chyba lampy, która by się wcześniej czy później nie wysypała, a naprawy tego (po gwarancji) nie są ani tanie, ani przyjemne.

Nie jestem pewny, ale do wymiany jakiejkolwiek z żarówek/żarników potrzebne jest chyba wysunięcie reflektora.

I tak jak ktoś napisał - cena jest wysoka jak na demo. Za tą cenę można mieć demo Octavii RS. Taka cena z "tylko" Golfa to trochę przesada ale co kto lubi. Za tą cenę wolałbym nową Giuliettę ;)


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn paź 10, 2016 10:13

llmaks pisze:Dokładnie BAD siedzi w moim golfie, ale i tak go bede zmienial.
to proszę profil zaktualizować



airbrk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: śr paź 12, 2016 21:43

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: airbrk » śr paź 12, 2016 22:44

witam mam możliwość kupna VW Golf 3 za 1300 zł. Na samochód mam przeznaczone 2000 na naprawy itd. W aucie szyberdach cieknie tuleje do wymiany oraz prawy próg do wymiany. Poza tym co mnie dziwi sprzedawca mówi że akumulator max 3 dni działa bo to diesel a na pytanie czy do wymiany mówi ze nie. O co.chodzi? poza tym wszystkim ok. Powiedzcie czy warto ?



Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Azgorath » czw paź 13, 2016 15:23

Oczywiście, że akumulator do wymiany, no chyba, że coś co nie powinno, pobiera prąd na postoju.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw paź 13, 2016 17:15

airbrk pisze:witam mam możliwość kupna VW Golf 3 za 1300 zł. Na samochód mam przeznaczone 2000 na naprawy itd. W aucie szyberdach cieknie tuleje do wymiany oraz prawy próg do wymiany. Poza tym co mnie dziwi sprzedawca mówi że akumulator max 3 dni działa bo to diesel a na pytanie czy do wymiany mówi ze nie. O co.chodzi? poza tym wszystkim ok. Powiedzcie czy warto ?
Samochód za 1300zł i 700 na wkład. Nie warto, tylko zagrożenie będziesz stwarzać dla siebie i innych i wkurzać ludzie że muszą wdychać śmierdzące spaliny. 2 komplety tanich opon do tego auta kosztują prawie tyle ile ten cały golf.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

magiz19
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 263
Rejestracja: wt mar 22, 2016 21:44
Lokalizacja: Kraków
Auto: MK2 1.8 GTI
Silnik: PF

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: magiz19 » czw paź 13, 2016 23:34

airbrk pisze:witam mam możliwość kupna VW Golf 3 za 1300 zł. Na samochód mam przeznaczone 2000 na naprawy itd. W aucie szyberdach cieknie tuleje do wymiany oraz prawy próg do wymiany. Poza tym co mnie dziwi sprzedawca mówi że akumulator max 3 dni działa bo to diesel a na pytanie czy do wymiany mówi ze nie. O co.chodzi? poza tym wszystkim ok. Powiedzcie czy warto ?

700 za mało jak tyle do zrobienia. Samo aku masz 200 zł. Ja bym dozbierał na coś konkretniejszego. Do tego golfa pewno z 3k trzeba dołożyć żeby był używalny i bez awaryjny.
Ogólnie za takie $ nic do jeżdżenia na co dzień bez awarii nie kupisz.Chyba,że od jakiegoś znajomego itp coś pewnego.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pt paź 14, 2016 09:35

Za 2k kupisz coś przyzwoitego mechanicznie ale zgnita blacha, albo na odwrót. Tak czy inaczej to staraj się szukać takiego, którym bez większego wkładu będziesz mógł bezpiecznie pojeździć, żeby jechał prosto, skręcał i hamował prawidłowo i żeby opłaty miał jak najdłużej bo OC może przekroczyć jego wartość...



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » pt paź 14, 2016 10:07

Tyle, że często doprowadzenie zapuszczonego auta do używalności jest wybitnie nie racjonalne finansowo. Nawet wymiana głupich przewodów hamulcowych (które są moim zdaniem do weryfikacji razem z podłużnicami, progami i oponami) to koszt około ~500 PLN. Auto to jednak nadal tzw. "dobro luksusowe" i trzeba ponosić jego koszty tak aby i użytkownik ale też inni kierowcy byli bezpieczni!


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

przemek1977
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn paź 17, 2016 16:40

zakup golf 7 2.0tdi 150ps

Post autor: przemek1977 » pn paź 17, 2016 16:48

witam chciałbym kupić nowego golfa 7: 2.0tdi 150ps .i moje pytanie czy te silniki sa juz mniej awaryjne niz poprzednie ,zaznaczam ze z vw posiadam tylko craftera 2,5tdi i nie znam tematu silnikow 2.0tdi obszernie tylko ze slyszenia i lektury na google pozdrawiam



Awatar użytkownika
mtb90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 357
Rejestracja: ndz mar 31, 2013 18:05
Lokalizacja: Podkarpackie

zakup golf 7 2.0tdi 150ps

Post autor: mtb90 » pn paź 17, 2016 21:23

Dobre są kupuj śmiało. Od 2008 r je poprawili.



Awatar użytkownika
escimo
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 134
Rejestracja: sob paź 26, 2013 20:09
Lokalizacja: CBY

zakup golf 7 2.0tdi 150ps

Post autor: escimo » pn paź 17, 2016 23:20

przemek1977, kilka jest chyba tu na forum ;) Poczytaj wątki, będziesz wiedział co te silniki boli :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości