***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw paź 06, 2016 17:06

doggie pisze:deskjet, tak spuszczam się ponieważ są ludzie dla których 5000 zł to dużo pieniędzy i mimo wszystko chcieliby kupić jak najlepsze auto i mają prawo do tego aby poczynić wszelkie możliwe kroki aby to zrealizować włącznie z czujnikiem lakueru, wszelką możliwą diagnostyką łącznie z ustaleniem historii serwisowej jezeli takowa jest. Wg was widze że takie auta należy brać w ciemno, śmiech na sali, handlarze to lubią

Ktoś powie szyderczo - "ideału szukasz" odpowiem nie, ale nie lubię kupować kota w worku, lubię wiedzieć co kupuję
Amen. Chyba nie ma co drążyć tematu, bo Twoja wypowiedź, sensownie, sumuje wszystko.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

llmaks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob paź 01, 2016 18:11

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: llmaks » czw paź 06, 2016 17:28

Używanie czujnika lakieru na aucie do 5 tysięcy złotych to po prostu idiotyzm.



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: riccardoa » czw paź 06, 2016 20:07

llmaks pisze:Używanie czujnika lakieru na aucie do 5 tysięcy złotych to po prostu idiotyzm.
Patrz post wyżej.



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » czw paź 06, 2016 21:24

llmaks pisze:Używanie czujnika lakieru na aucie do 5 tysięcy złotych to po prostu idiotyzm.
Idiotyczna to jest Twoja wypowiedź.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw paź 06, 2016 22:53

WichuTM pisze:
llmaks pisze:Używanie czujnika lakieru na aucie do 5 tysięcy złotych to po prostu idiotyzm.
Idiotyczna to jest Twoja wypowiedź.
Ekspert jeżdżący mk4 FSI :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

llmaks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob paź 01, 2016 18:11

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: llmaks » czw paź 06, 2016 23:41

Nie jestem żadnym ekspertem, po prostu nie spotkałem sie z takimi ludzmi bo jest to wedlug mnie bezsensowne.



Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MaciuśLDZ » ndz paź 09, 2016 11:37

llmaks pisze:Używanie czujnika lakieru na aucie do 5 tysięcy złotych to po prostu idiotyzm.
llmaks pisze:Nie jestem żadnym ekspertem, po prostu nie spotkałem sie z takimi ludzmi bo jest to wedlug mnie bezsensowne.
Przeczytaj kilka postów wyżej i myślę, że uzyskasz odpowiedź. Tak jak napisał wyżej jeden z moderatorów, jeden kupuje auto za 50, 500tyś PLN a drugi szuka auta do 5.000 tysięcy złotych bo na takie go stać i chce kupić w jak najlepszym stanie. Miernik jest po to aby z niego korzystać. Osobiście sam na początek patrzę "okiem" czy widać jakieś pracę lakiernicze, czy elementy są dane malowane a na koniec sprawdzam w każdym aucie czy nie miał przystanku z Tirem.
Nie chciałbyś chyba jeździć autem, które miało w połowie połamany dach i ma cały róg auta wyszplachlowany, tylko po to by sprzedać auto dalej.....



Golf7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 09, 2016 12:30

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Golf7 » ndz paź 09, 2016 12:35

Witam Panowie,
Chce kupic dla Syna w wynajmie dlugoterminowym na firmie Golfa VII 1.4 tsi 150 km w wersji Higlifie. Auto stoi u Groblewskiego w Gdansku i jest autem demo w super cenie jesli patrzac na jego wyglad.. W zwiazku z tym mam pare pytan: czy ten silnik bierze olej? Jakie jest spalanie realne w miescie przy normalnej nie agresywnej jezdzie a jakie w trasie do 120km/h? Czy ta wersja ma w standradzie ledy do dziennej itd? moj syn uwielbia ledy w samochodach. Czy pozycje sa "zolte"?. Czy DSG7 jest w stanie wytrzymac 150-160 tys km? :D . Nie ma wymienionego wyposazania stad tyle pytan.. sa zdjecia na ktorych wyglada jak by byla skora z materialem lub z alcantara ale pewny nie jestem. Znam tylko wersje wyposazania i zdjecia.

Bede wdzieczny za odp :)



riccardoa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1381
Rejestracja: czw mar 22, 2012 09:50
Lokalizacja: WOT
Auto: Bora
Silnik: ARL

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: riccardoa » ndz paź 09, 2016 12:38

llmaks pisze: po prostu nie spotkałem sie z takimi ludzmi bo jest to wedlug mnie bezsensowne.
Na pewno nie tak,jak twoje myślenie i wypowiedzi.



llmaks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob paź 01, 2016 18:11

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: llmaks » ndz paź 09, 2016 14:15

Ech złe to napisałem, prawda. Jednak swojej opinii nie zmienię i jak jedziesz z czujnikiem na auto do 5k to powodzenia, sprzedający takie auto pewnie bedzie patrzył sie na ciebie jak na idiotę. No chyba, ze przylecisz swoim paseratti :rotfl:



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » ndz paź 09, 2016 16:12

Golf7, Sam Golf jako Golf nie jest autem złym. Trzeba obejrzeć i podotykać, bo jak widzę nie miałeś z nim żadnej styczność.

Co do ledów - jak Syn lubi choinkę to musi wiedzieć, że G7 było kilka opcji lamp i tylko jedna miała LED (a można mieć jeszcze Led na tyle!, przednie były zwykłe, xenon i xenon+ [te mają LED]).

1.4 TSI z G7 uchodzą w opiniach za lepsze niż te z łańcuchem z G5/6 i Passata B6 ale... już widziałem kilka przypadków na stacjach tankujących w stylu, którym ja nazywam "na trabanta" - benzyna do pełna i 0.5 literka oleju do silnika. Ale ciężko mi powiedzieć czy to reguła. DSG7 też ma nieco wad fabrycznych więc ciężko coś powiedzieć, poza tym, że każda skrzynia może się rozsypać i nie ma na to również reguły.
Auto stoi u Dealera więc ma gwarancję - robić serwisy w ASO i się nie martwić moim zdaniem, bo raczej do tych 150. - 200. kkm powinien dojechać. I to, że auto stoi w VW niech nie odczuli Cię od kompleksowego sprawdzenia auta, bo coraz więcej słyszy się o krętactwach dealerów (również tych z 3miasta).


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » ndz paź 09, 2016 16:27

llmaks pisze:Używanie czujnika lakieru na aucie do 5 tysięcy złotych to po prostu idiotyzm.
Idiotyzmem jest generalizowanie. Każda sytuacja jest inna i tak należy ją rozpatrywać.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Golf7
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: ndz paź 09, 2016 12:30

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Golf7 » ndz paź 09, 2016 16:33

radekrp90 pisze:Golf7, Sam Golf jako Golf nie jest autem złym. Trzeba obejrzeć i podotykać, bo jak widzę nie miałeś z nim żadnej styczność.

Co do ledów - jak Syn lubi choinkę to musi wiedzieć, że G7 było kilka opcji lamp i tylko jedna miała LED (a można mieć jeszcze Led na tyle!, przednie były zwykłe, xenon i xenon+ [te mają LED]).

1.4 TSI z G7 uchodzą w opiniach za lepsze niż te z łańcuchem z G5/6 i Passata B6 ale... już widziałem kilka przypadków na stacjach tankujących w stylu, którym ja nazywam "na trabanta" - benzyna do pełna i 0.5 literka oleju do silnika. Ale ciężko mi powiedzieć czy to reguła. DSG7 też ma nieco wad fabrycznych więc ciężko coś powiedzieć, poza tym, że każda skrzynia może się rozsypać i nie ma na to również reguły.
Auto stoi u Dealera więc ma gwarancję - robić serwisy w ASO i się nie martwić moim zdaniem, bo raczej do tych 150. - 200. kkm powinien dojechać. I to, że auto stoi w VW niech nie odczuli Cię od kompleksowego sprawdzenia auta, bo coraz więcej słyszy się o krętactwach dealerów (również tych z 3miasta).
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... 63779915a7" onclick="window.open(this.href);return false;

to to auto.. jak rozumiem, tutaj mam xenon pewnie bez bi i jest zolte do dziennej jak i doswietlanie z dolu przez zolta zarowke do przeciwnglowych? gdzie tu jest w ogole zarowka pozycyjna i drogowa? tez pewnie zolta? Jak kupie go to pewnie syn mi zginie na caly dzien, zeby to wszystko powymieniac + te z kabiny :)

Ps. czy to auto ma ledy z tylu ? :)



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Barton_ » ndz paź 09, 2016 17:42

herbu pisze:Ekspert jeżdżący mk4 FSI :helm:
I co w tym dziwnego? A silnik BAD to nie FSI?


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 46 gości