***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Pastusiak » śr paź 05, 2016 17:58

A nie lepiej coś takiego?
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... f78f3e8674" onclick="window.open(this.href);return false;

Ogólnie przekonuje mnie bardziej propozycja 1, te pozostałe to jakieś pokombinowane egzemplarze



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Golf IV - Jaki wybrać silnik na krótkie dojazdy

Post autor: Barton_ » śr paź 05, 2016 19:20

Pastusiak pisze:...do Golfa 1,4 to samobójstwo, osiągi jak Seicento 1.1...
Kolega chyba sejkiem 1,1 nie jeździł. Golf 1,4 może o takich osiągach tylko pomarzyć.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf IV - Jaki wybrać silnik na krótkie dojazdy

Post autor: doggie » śr paź 05, 2016 19:33

Barton_ pisze:
Pastusiak pisze:...do Golfa 1,4 to samobójstwo, osiągi jak Seicento 1.1...
Kolega chyba sejkiem 1,1 nie jeździł. Golf 1,4 może o takich osiągach tylko pomarzyć.
dokładnie :pub: miałem SC 1100 w wersji HAPPY i zapierdzielało to niesamowicie
Pastusiak pisze:A nie lepiej coś takiego?
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... f78f3e8674" onclick="window.open(this.href);return false;

Ogólnie przekonuje mnie bardziej propozycja 1, te pozostałe to jakieś pokombinowane egzemplarze
proszę nie! w 21 wieku auto bez klimy to jakieś nieporozumienie, nawet korby miał ale widać ktoś założył elektrykę



Awatar użytkownika
italiano_83
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 11896
Rejestracja: śr gru 03, 2008 21:21
Lokalizacja: NL/Zeeland
Auto: Alfa Romeo Giulietta 1.4 MA Turbobenzina
Silnik: 1.4T

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: italiano_83 » śr paź 05, 2016 19:40

Danalkiewicz pisze:Czyli taka C3 to dobry wybór? Blacha ocynk, tanie części i w silniku 1.1 małe spalanie?
Ja mam C2 z 1.1 pod maską, i średnie z ostatnich 6.000km to 5.4l/100km na dystansie 2x15km dziennie.
Z tym silnikiem to auto do przemieszczania się z punktu a do punktu b, do 80km/h przyspiesza poprawnie, a dalej to już :panna:
Cytryna blachy ma ok, jak nie była uszkodzona czy obdarta do gołej blachy to trzyma się dobrze.


Było MK4 1.9 TDI ALH Generation 151PS 309Nm Techno blue metalic Obrazek

Alfa Romeo Giulietta 1.4 MultiAir Turbo Benzina 170PS 250Nm

Ducati Monster 696+


Obrazek

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: Golf IV - Jaki wybrać silnik na krótkie dojazdy

Post autor: Pastusiak » śr paź 05, 2016 20:33

Barton_ pisze: Kolega chyba sejkiem 1,1 nie jeździł. Golf 1,4 może o takich osiągach tylko pomarzyć.
No to fakt, chyba tym bardziej przesada 1,4..
A co do SC 1.1 jeździłem ale trudno mi to porównać mi się wydawało że jak na SC jeździ ok bo lekki ale szału i tak nie robi, skoro dziś np Citigo ma 1,0 mpi 75 KM
doggie pisze:proszę nie! w 21 wieku auto bez klimy to jakieś nieporozumienie, nawet korby miał ale widać ktoś założył elektrykę
Nie zauważyłem kwestii klimy, bardziej myślałem o jednostce, chociaż może dla autora 1,6 styknie jak takie przebiegi rowerowe.



Awatar użytkownika
Danalkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 18:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Danalkiewicz » śr paź 05, 2016 21:47

Jeśli chodzi o moc to i 1.4 byłoby wystarczające, ale ze względu na awarie poszukam 1.6. Wpadłem przez chwilę na pomysł zakupu Saaba 9-5, ale odwiedziłem ich forum i już mi to wybili z głowy. Te Saaby dzielą się na te które przeszły pierwszy remont, drugi lub natychmiastowe do remontu nr1.
Ze swojej okolicy mam taki wybór:
https://www.olx.pl/motoryzacja/samochod ... ist%5D=100" onclick="window.open(this.href);return false;
1. Kupić czujnik lakieru i mierzyć auto przed zakupem czy gra niewarta świeczki?
2. Golf IV ma takie złącze diagnostyczne dzięki któremu jak się podłącze zobacze błędy itp?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr paź 05, 2016 21:52

Ad. 1 - oczywiscie, przyda sie na przyszlosc
Ad. 2 - oczywiście ale w benzynie za dużo opcji nie masz do sprawdzenia



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr paź 05, 2016 22:11

Danalkiewicz pisze:1. Kupić czujnik lakieru i mierzyć auto przed zakupem czy gra niewarta świeczki?
Mierzenie lakieru na golfie iv :hmm: :hmm: :hmm: To ja już Ci mówię że był malowany i masz 250zł w kieszeni.
Bieganie z czujnikiem to pajacowanie. Raz że trzeba dobrze przyłożyć żeby otrzymać wiarygodny pomiar a to wymaga praktykowania na bitych i niebitych autach. Po drugie nawet jak znajdziesz podwójny lakier na którymś elemencie to i tak nie będziesz wiedział czy obcierka parkingowa czy ktoś ćwiartki nie wspawał. Dopiero analiza tego co pokazał czujnik ze strukturą auta jak np spawy pozwala na wyciągnięcie wniosków co do bezwypadkowości. Przykład: oglądałem auto, które miało malowany błotnik, czujnik pokazał że coś było nie tak i znalazłem spawy blacharza, w drugim też był ten sam błotnik malowany ale spawy oryginalne, szyba oryginalna, wszystko ideał - obcierka parkingowa.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: radekrp90 » śr paź 05, 2016 22:18

Bez przesady z tymi lakierami. Tak jak wyżej aby fabryczne punkty zgrzewania były zachowane i nie było śladów prostowania, a będzie dobrze. Przy dzisiejszej ilości aut brak szkody parkingowej jest nieomal niemożliwy.

Druga sprawa, upieranie się w tym budżecie na VAG to też trochę karkołomne zadanie. Jest mnóstwo ciekawszych aut, które mogą się okazać mniej picowane, chociażby AR 156/147. W tej cenie może się nawet trafi z JTD.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
MaciuśLDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 558
Rejestracja: pt cze 11, 2010 20:02

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MaciuśLDZ » śr paź 05, 2016 22:28

radekrp90 pisze:Bez przesady z tymi lakierami. Tak jak wyżej aby fabryczne punkty zgrzewania były zachowane i nie było śladów prostowania, a będzie dobrze.
Dodać do tego, aby na elementach nie było po kilka cm szpachli, które w każdym momencie może zacząć siadać i będzie Pan zadowolony ;)
Sprawdzić czy konstrukcja samochodu nie została naruszona, auto ma geometrie i jeździć.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr paź 05, 2016 23:06

kw pisze:
Danalkiewicz pisze:1. Kupić czujnik lakieru i mierzyć auto przed zakupem czy gra niewarta świeczki?
Mierzenie lakieru na golfie iv :hmm: :hmm: :hmm: To ja już Ci mówię że był malowany i masz 250zł w kieszeni.
Bieganie z czujnikiem to pajacowanie. Raz że trzeba dobrze przyłożyć żeby otrzymać wiarygodny pomiar a to wymaga praktykowania na bitych i niebitych autach. Po drugie nawet jak znajdziesz podwójny lakier na którymś elemencie to i tak nie będziesz wiedział czy obcierka parkingowa czy ktoś ćwiartki nie wspawał. Dopiero analiza tego co pokazał czujnik ze strukturą auta jak np spawy pozwala na wyciągnięcie wniosków co do bezwypadkowości. Przykład: oglądałem auto, które miało malowany błotnik, czujnik pokazał że coś było nie tak i znalazłem spawy blacharza, w drugim też był ten sam błotnik malowany ale spawy oryginalne, szyba oryginalna, wszystko ideał - obcierka parkingowa.
Pajacowanie!? Lepiej kupic z 2000 mikronami tak? Ja zawsze sprawdzam auto nawet te za 2000 zl, dla wlasnej wiedzy i to żadne pajacowanie. Za 120 zl kupisz Fe/Al



Happy25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 04, 2016 21:38

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Happy25 » czw paź 06, 2016 00:55

co myslicie o tym ogloszeniu?
https://www.olx.pl/oferta/vw-golf-4-CID ... 27409a0fd2" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Golf IV - Jaki wybrać silnik na krótkie dojazdy

Post autor: Barton_ » czw paź 06, 2016 04:25

Pastusiak pisze:... co do SC 1.1 jeździłem ale trudno mi to porównać mi się wydawało że jak na SC jeździ ok bo lekki ale szału i tak nie robi, skoro dziś np Citigo ma 1,0 mpi 75 KM...
Skoda ma też 200kg więcej niż Fiat. Samochodziki te dzielą 2 dekady, sporo się zmieniło.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw paź 06, 2016 08:39

Z takim budżetem nawet nie wku***aj sprzedającego pokazując się z miernikami lakieru bo dostaniesz kopa i wylecisz za bramę.
Bo tak wygląda 90% kupujących w tym kraju
- za 5 tyś miernik lakieru :panna:
- za 10 tyś dodatkowo komputer i VIN oraz obowiązkowo książka serwisowa wypełniona do ostatniego kilometra :rotfl:
- ale za 30 tyś to szkoda 300zł na wizytę w ASO i Brief do łapy :los2:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości