***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

llmaks
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 43
Rejestracja: sob paź 01, 2016 18:11

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: llmaks » śr paź 05, 2016 13:38

Passat za 8 koła to ma być trup? Oj to chyba nie w 2016, obecnie za 8k w Niemczech kupi sie polifta w dobry stanie, no ale jak kto woli. :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr paź 05, 2016 13:41

llmaks pisze:Passat za 8 koła to ma być trup? Oj to chyba nie w 2016,
oczywiście że trup i to stary

zawsze można kupić http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-pas ... .htmltylko" onclick="window.open(this.href);return false; w ani jednym procencie nie wierzę, aby był sprowadzony w przyzwoitym stanie



Awatar użytkownika
Danalkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 18:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Danalkiewicz » śr paź 05, 2016 13:42

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-pas ... yp5Wr.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Jak milion dolarów to on nie wygląda :D



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr paź 05, 2016 13:46

Piasek pisze:O męskich czy babskich autach możemy dyskutować przy budżecie pół bańki.
A co, w cenie 5 tys. nie ma podziału na auta babskie i męskie? :helm:
Piasek pisze:A belki do w/w używki po 400zł chodzą - po uszy tego do sprzedaży z anglików.
Dolicz 200-300 zł za wymianę, a że masz używkę to nie masz pewności, że za 20 tys. km będzie to samo.
Danalkiewicz pisze:Tak patrzę aby kupić auto za max. 8tys.
Nie kombinuj, tylko szukaj Golfa IV. Za 8 tys. kupisz już całkiem sensowny egzemplarz. Taki w utrzymaniu, prosty w naprawach, z tanimi częściami i bez zbędnych udziwnień jak we francuskich autach.
doggie pisze:proszę cię, pasaata za 8 tys zł? szkoda zachodu, to będzie pełnoletnie trupiszcze
Spokojnie za te pieniądze kupi i fajnego Passata - sam kilka miesięcy sprzedałem swojego B5 z 2000 roku, z LPG, z oryginalnym lakierem, przyzwoitym wyposażeniem, bez rudej, w naprawde fajnym stanie za 6500. Mam kontakt z kupującym i jest zachwycony - auto jeździ bezawaryjnie, fajnie wygląda, nie gnije, wszystko w nim działa...
Danalkiewicz pisze:http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-pas ... yp5Wr.html
Jak milion dolarów to on nie wygląda
To nie ma wyglądać - to ma tanio jeździć :)

Bo tak po prawdzie, to ze te 8 tys. masz wybór:
- auta japońskie - mechanicznie nie do zajeżdżenia, z nudną do bólu stylistyką i ale gnijące na potęgę
- francuskie - te dla odmiany nie gniją, wyglądają naprawdę przyjemnie, ale mechanicznie i elektrycznie są co najwyżej średnie
- niemieckie - nie najtańsze, ale warte ceny (tanie części, prosta budowa, o ile oczywiście wybierze się odpowiedni model, łatwa naprawa, dobre blachy - tu akurat mowa o grupie VAG)
- włoskie... w zasadzie nie ma co polecić :)
Ostatnio zmieniony śr paź 05, 2016 13:51 przez herbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr paź 05, 2016 13:46

Danalkiewicz pisze:http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-pas ... yp5Wr.html
Jak milion dolarów to on nie wygląda :D
passat jakich tysiące ściągniętych na lawetach w kawałkach albo ze skręconym licznikiem o pół miliona, jak ktoś chce to może wierzyć różowym fotkom



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr paź 05, 2016 13:47

herbu pisze:
Spokojnie za te pieniądze kupi i fajnego Passata -
piszecie jakby kupował nówkę z salonu :D a gdzie pakiet startowy? Gdzie olej, rozrząd i Bóg wie co jeszcze? Chyba że kolega liczy 8 tys zł plus pakiet startowy
herbu pisze: To nie ma wyglądać - to ma tanio jeździć :)
a dla mnie to i to, ma jeździć i ma wyglądać
herbu pisze:
- włoskie... w zasadzie nie ma co polecić :)
czy ja wiem, dobre Stilo jest i pojemniejsze, i ładniejsze a benzyny przynajmniej nie cierpią na chroniczne telepanie



Awatar użytkownika
Danalkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 18:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Danalkiewicz » śr paź 05, 2016 13:55

Dokładnie tak liczę, zostawiłem 1500 na jakieś drobne naprawy, a nie ukrywam też, że nawet jak rozrząd będę musiał zrobić za 10.000km to mogę zrobić sobie za 2-3 miesiące. Przy takich przebiegach nic się nie stanie. A też nie ukrywam, że jeśli kupiłbym 206 1.1 który swoją drogą jest tańszy od Golfa czy czegoś innego zostaje mi więcej w kieszeni.

herbu, czytałem, że szukasz żonie 206 z 1.1. Te Pugi były znośne?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr paź 05, 2016 13:55

doggie pisze:piszecie jakby kupował nówkę z salonu a gdzie pakiet startowy? Gdzie olej, rozrząd i Bóg wie co jeszcze? Chyba że kolega liczy 8 tys zł plus pakiet startowy
Jak kupi dobre auto, to nie dołoży na starcie ani złotówki. Ja dla przykładu, przez ostatnie 10 lat miałem kilkanaście aut i do żadnego nie włożyłem więcej jak kilka stówek po zakupie. No może poza ostatnią Skodą Octavią, gdzie rozrząd plus olej i komplet filtrów kosztował mnie 880 zł. Ale to wiedziałem, że trzeba zrobić. O tym wiedziałem jednak przed zakupem.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr paź 05, 2016 14:00

herbu pisze: Jak kupi dobre auto, to nie dołoży na starcie ani złotówki.
mozliwe ale mało prawdopodobne, handlarze mają zawsze po wymianie rozrządu, filtrów i olejów :okej:

Danalkiewicz pisze:

herbu, czytałem, że szukasz żonie 206 z 1.1. Te Pugi były znośne?
1.1 to pomyłka, nie kupuj, dla kobiety do przemieszcza tak ale dla faceta t w ogóle nie jedzie



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr paź 05, 2016 14:00

Danalkiewicz pisze:http://otomoto.pl/oferta/citroen-c3-ben ... yza9D.html
lewy strona pod progiem - świeżyzna. Auto miało cały bok malowany a to zapewne początek litani co tam było przy nim dłubane jakby go na żywo obejrzał.
Zlany Plakiem jak tania dzi*ka lubrykantem przed ostrym hardcore`m i do opłat czyli "umowa na niemca"
Okazja jak cholera...
herbu pisze:Dolicz 200-300 zł za wymianę, a że masz używkę to nie masz pewności, że za 20 tys. km będzie to samo.
zmień warsztat bo cię na kasę rąbią. W ub. tygodniu zmieniałem, godzina roboty z czego 20 min zajęło odpowietrzane hebli. 100zł za wszystko.
Tam są 4 śruby do odkręcenia.
Do takich padeł jak Saxo czy 106 po 200-250zł szroty sprzedają. Stoi prosto to dobra. A że się za 30-40 tyś km rozkraczy.... poczekaj poczekaj... 5 tyś km rocznie przebiegu... ile to lat jazdy wychodzi ? :satan: a wytrzyma więcej jak to z anglika wyjęta.
Ostatnio zmieniony śr paź 05, 2016 14:11 przez Piasek, łącznie zmieniany 1 raz.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr paź 05, 2016 14:06

generalnie prawda jest taka, że w takim budżecie należy wybrać lepsze ..... zło :D i tyle :bigok:



Awatar użytkownika
Danalkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 18:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Danalkiewicz » śr paź 05, 2016 14:10

Panowie... Ale ja mam do:
-Dziewczyny - 1.7km
-Kolejki - 1.5km i tym jade do pracy bo w Warszawie to tylko utkne w korku,
-Sklepu - 3.5km
-Lekarza - przychodni - 1.5km, specjalistycznego - 8km
-Siłowni - 3.3km takiej mniejszej i do porządnej - 4km (w drugą stronę)

Zamiast większego silnika wolałbym więcej miejsca w środku.. A 1.1 pewnie da rade, jestem przyzwyczajony do Accorda VIII 2.0 ale trudno, przecież nie dysponuje kwotą 50.000zł

Liczy się dla mnie:
1. Ekonomiczność - utrzymanie/zakup
2. Przestrzeń w środku
3. Bezawaryjność
....
15. Osiągi ....



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr paź 05, 2016 14:32

Danalkiewicz pisze:herbu, czytałem, że szukasz żonie 206 z 1.1. Te Pugi były znośne?
Nie - jeśli 206, to albo 1.4, albo najprędzej klekot. 206 ma niestety to do siebie, że kobiecie się podoba. I raczej ciężko będzie jej to wyperswadować. Generalnie mi po głowie chodzi jeszcze co innego - Mazda Demio, ale boję się rudej. Za to o mechanikę jestem spokojny.
Piasek pisze:zmień warsztat bo cię na kasę rąbią.
Nie robią, bo się trzymam z daleka od francuskich wynalazków i jak na razie dobrze na tym wychodzę :)
Danalkiewicz pisze:Liczy się dla mnie:
1. Ekonomiczność - utrzymanie/zakup
2. Przestrzeń w środku
3. Bezawaryjność
Ad. 1 - wszelkie francuzy będą w tej kwestii nie do pobicia
Ad. 2 - tu już wiadomo - im większe auto tym więcej miejsca w środku, choć można się zdziwić, że w takiej krowie jak Volvo 960 jest dużo ciaśniej niż w Passacie B5.
Ad. 3 - Tu francuska motoryzacja zostaje z tyłu, a prym wiedzie Japońska technologia. Tyle, że znaleźć coś nie zgnitego będzie ciężko.
Dlatego zostaje.... VW Golf IV z silnikiem 1.6, bądź jeszcze lepiej SDI - ale wtedy pkt. 15 nie będzie za bardzo spełniony :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Danalkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 18:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Danalkiewicz » śr paź 05, 2016 14:49

http://allegro.pl/volkswagen-golf-1-6-b ... ml#thumb/7" onclick="window.open(this.href);return false;

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yvhO5.html" onclick="window.open(this.href);return false; Tylne lampy do wymiany natychmiastowej, ale można kupić ori używane i wsadzić nowe żaróweczki :)

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yzW6H.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości