***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Happy25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 04, 2016 21:38

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Happy25 » śr paź 05, 2016 00:33

Czesc,
Szukam jakiegos golfa IV w woj. Dolnoslaskim. Najlepiej 4-drzwiowy, benzyna/lpg, 1,8 bez turbo.
Da rade do 6tys. cos znalezc wartego zachodu?



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: Golf IV - Jaki wybrać silnik na krótkie dojazdy

Post autor: WichuTM » śr paź 05, 2016 09:14

Danalkiewicz pisze:Cześć!
Pomału zbieram informacje przed zakupowe Golfa czwórki. Celuje w trzyfurtkową bude pewnie z silnikiem 1.4 16v albo 1.6 8v ew. 1.9SDI/1.9TDI 90km i w sumie nie wiem który wybrać.
Autko latałoby na krótkich dystansach, powiedzmy 1.5-2km. Rocznie pewnie wyszłoby mniej niż 5.000 kilometrów. Typowe cioranie auta na wiejskie dojazdy do kolejki czy sklepu. Zależy mi na jak najmniejszych kosztach utrzymania. Docelowo miałem kupić Micre do takich specjalnch zadań, ale japończyk to mi zgnije a G4 zawsze mi sie podobał.
Czytałem kiepskie opinie o 1.4 16v, czyli odmie i innych problemach. Tak sie tylko składa, że to najlepszy silnik benzynowy jaki był oferowany w Fabii, która cieszy się u nas ogroomną popularnością. Diesel na takie odcinki to raczej kiepski pomysł, ale te silniki były niedozajeżdżenia a ich najprostsze wersje raczej nie są kosztowne w eksploatacji. Nie ukrywam, że lubie ten klekot...
Jakie może być realne spalanie silników 1.4 i 1.6 na krótkich odcinkach? 10,12litrów? A diesel może zklekocze mi z 7..

Błądze jak dziecko we mgle, im więcej internetu tym zdaje mi się, że wiem mniej.
Proszę o pomoc. Miałbym jeszcze pare pytań, ale wybór jednostki napędowej to podstawa.

Serdecznie dziękuje i proszę o wyrozumiałość.... :bigok:
Wiesz, ja bym się na Twoim miejscu nie ograniczał tylko do Golfa. Do takiej jazdy warto jest kupić każde auto benzynowe które z założenia nie zgnije po pierwszej zimie. Zadbane, od prywatnego właściciela, takie auta można znaleźć i za 5 i za 10 tyś km. Wejdź na OLX, szukaj auta benzynowego w jakimś tam zdroworozsądkowym roczniku i promieniu powiedzmy 30km, dalej nie warto jechać. Rozejrzyj się na wichurach, może ktoś w okolicy sprzedaje auto. Odpuść raczej sprowadzone, chociażby z uwagi na koszty ubezpieczenia o którym wyżej była dyskusja. Czasem od ludzi da się wyrwać auto z darmowym OC na prawie rok, po rozrządzie (z niemiec nigdy nie wiesz czy był czy nie i wypada zrobić), jakiś olejach itp, z drugim kompletem opon itp.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr paź 05, 2016 09:20

Citroen C3
Saxo
Peugeot 206
wszystkie w ocynku i każdy z kapitalnym 1.1 pod maską. Mało pali, fajnie jeździ a ciepło z nawiewów masz po 500m.
Swoją drogą na 1,5km to jest rower :hmm:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr paź 05, 2016 10:19

Piasek pisze:Citroen C3
Saxo
Peugeot 206
wszystkie w ocynku i każdy z kapitalnym 1.1 pod maską. Mało pali, fajnie jeździ a ciepło z nawiewów masz po 500m.
Blachy fajne, silniki ok, komfort i prostota. A do tego cena - takie 206 (bo sam się powoli rozglądam za autem dla żony, bo chyba w końcu zaczyna jeździć jak człowiek i można jej dać coś bardziej delikatnego niż Golf II, którym teraz jeździ), kupisz już za 3-4 tys. Fakt, musisz mieć na uwadze naprawę tylnej belki, czyli jakiś 1000 w zanadrzu, ale za to masz auto ładne i o dziwo można bez problemu znaleźć nawet z automatyczną klimą.
C3 - dla faceta takie auto? Toż to tylko auto dla baby, facet będzie w nim wyglądał co najmniej śmiesznie
Saxo - hmm... podobnie jak 206, ale zazwyczaj gorzej wyposażone i chyba nieco mniejsze.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Danalkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 18:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Danalkiewicz » śr paź 05, 2016 10:54

Dziękuje moderatorowi za przeniesienie postów.
Piasek pisze: Swoją drogą na 1,5km to jest rower :hmm:
Tylko rowerem ciężko w zimę zawieźć babcię do lekarza, a do takich też zadań auto będzie służyło.

O pugu206 myślałem, ale podobno to "padaka" - gnije w dziwnych miejscach, ta belka, padające skrzynie itp.
C3 jest mało męskie, faktycznie, bardziej widzi mi się C2 ale to droższa zabawa

Myśle jeszcze o tej Corsie C, ale pewnie za fajną sztukę trzeba dać 7-8.000 a za taką samą kasę moge mieć Golfa i koło sie zamyka. Tymbardziej, że pewnie czuje się w większych autach. Swego czasu moim marzeniem był Galant VIII. Tylko taki to dopiero sobie spali.
Obrazek



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » śr paź 05, 2016 10:58

Nie dość, że spali to i zgnije. :)


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr paź 05, 2016 11:56

Danalkiewicz pisze:C3 jest mało męskie,
bardziej męskie będzie S500 lub S600 V12.
Na 1,5km przejazdy męskość to nie za kierownicą a pod dystrybutorem (a raczej przy kasie) będziesz mógł okazać.

O męskich czy babskich autach możemy dyskutować przy budżecie pół bańki.

A belki do w/w używki po 400zł chodzą - po uszy tego do sprzedaży z anglików.
Tarcze hamulcowe do Mk4 takiego TRW więcej kosztują.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
Danalkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 18:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Danalkiewicz » śr paź 05, 2016 12:59

Czyli taka C3 to dobry wybór? Blacha ocynk, tanie części i w silniku 1.1 małe spalanie? Do tego dochodzi niezły rocznik i prawdopodobieństwo, że to auto to było drugie czy trzecie w rodzinie?
http://otomoto.pl/oferta/citroen-c3-ben ... yza9D.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jest brzydkie, ale prędzej widziałbym w tym swoją dziewczynę niż siebie... :D
Dobra! A taki "odpowiednik" tylko spod znaczka Renault albo Puga? Clio? Czy to były już padliny?

Pół bańki na furę to nie mam, ale przyznasz sam, że bardziej męski jest ten galant dwa posty wyżej niż C3.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr paź 05, 2016 13:02

za takie pieniądze celowałbym w jakieś francuza, najlepiej C4 albo Puga 307 albo nawet w Xsarę Picasso, wszystko w PB oczywiście



Awatar użytkownika
Danalkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 18:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Danalkiewicz » śr paź 05, 2016 13:05

C4 to nie mój budżet, prędzej Xsara. Tak patrzę aby kupić auto za max. 8tys.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr paź 05, 2016 13:08

spokojnie ładną benzynkę z polskiego salonu dostaniesz do 8kzł a i dziadek z babcią będą mieli dużo miejsca http://allegro.pl/citroen-xsara-picasso ... ull&a_enum" onclick="window.open(this.href);return false;[128788][24]=24&a_enum[16][1]=1



Awatar użytkownika
Danalkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 18:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Danalkiewicz » śr paź 05, 2016 13:14

Jezu Chryste Panie a ja przed chwilą narzekałem na C3... :jaja: :jaja: :jaja:
A z tymi Pugami 307 to nie było przypadkiem zniebyt kolorowo z tą elektroniką? Kumpel swego czasu chorował na takiego 5D z przeszklonym dachem i mu mechanicy odradzali. Mam tu na wsi takiego cześka co mi Passata polecał.. Nie chce przesadzać ani w jedną stronę ani w drugą.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr paź 05, 2016 13:16

Danalkiewicz pisze: Mam tu na wsi takiego cześka co mi Passata polecał.. .
proszę cię, pasaata za 8 tys zł? szkoda zachodu, to będzie pełnoletnie trupiszcze



Awatar użytkownika
Danalkiewicz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: czw kwie 10, 2014 18:47

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Danalkiewicz » śr paź 05, 2016 13:21

Wiem, wiem. Dlatego stwierdziłem, że Passat będzie zbyt stary i rozglądałem się za Golfem IV.
http://otomoto.pl/oferta/citroen-xsara- ... yvKFZ.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Da radę? Takie 1.6 pewnie też spali sporo.
http://otomoto.pl/oferta/peugeot-206-1- ... yAnfJ.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/oferta/peugeot-307-sw ... yrLQX.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/oferta/peugeot-307-pe ... yAsO7.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Zresztą, C3 też może być. Potym jak zobaczyłem Xsarę Picasso - poddaje się. :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości