Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » śr sie 24, 2016 11:17

radekrp90 pisze: Nie ma jeszcze chyba instalacji dedykowanej wykorzystującej wtryskiwacze bezpośrednie
od dłuższego czasu są instalacje które wykorzystują benzynowe wtryskiwacze wtrysku bezpośredniego

dlatego wątpię aby była już instalacja LPG gotowa do zasilania silników z podwójnym zasilaniem bezpośrednim i pośrednim

co się tak spinasz na każdą moją wypowiedź...
w ogóle, po prostu odpowiadam na posty



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: radekrp90 » śr sie 24, 2016 11:50

Przeczytaj jeszcze raz moje zdanie;)
Nie napisałem, że nie ma instalacji do FSI/TSI/TFSI i innych podobnie działających wykorzystujących wtryskiwacze benzynowe. Chodziło mi tylko o tą nową wersję podwójną.

Inna sprawa, że 2.0 TFSI wcale tak dużo nie pali przy normalnej jeździe (trasa do 8 ltr @160, miasto okolice 10 przy napędzie quattro). Ważne tylko, żeby był to silnik po zmianach konstrukcyjnych w układzie korbowo-tłokowym.

Wracając jeszcze do instalacji dedykowanych. Pofatygowałem się i odpaliłem ostatni katalog Prinsa (26.06.2016) i są tam zarówno 1.8/2.0 TFSI na 4ech wtryskach FSI (CDAA, CDHB, CDNC, CDNB) jak też nowsze 8-mio wtryskowe (CJEB, CNCD). Więc już jednak są.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Barton_ » śr sie 24, 2016 13:34

radekrp90 pisze:... Jeden z "projektów":
http://lpg-forum.pl/duza-rzecz-audi-a4- ... l?hilit=a4.." onclick="window.open(this.href);return false;.
Nie linkuj do stron wymagających rejestracji i logowania dla przeglądania.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: radekrp90 » śr sie 24, 2016 13:55

Mea culpa. Nie zwróciłem na to uwagi.

EDIT:
Można korzystać z historii google'a:
http://webcache.googleusercontent.com/s ... =firefox-b


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

bblazej6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 13, 2016 10:07

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: bblazej6 » wt wrz 13, 2016 10:22

Witam, przymierzam sie do kupna Passata CC ale dylematem jest silnik 2.0 TSI czy 2.0 TDI. Cenowo TSI wychodzi korzystniej z uwagi na rocznik i wyposażenie. Jakie są Wasze rady i opinie ? Przebieg roczne ok 5-8 tys km



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: WichuTM » wt wrz 13, 2016 10:28

bblazej6 pisze:Witam, przymierzam sie do kupna Passata CC ale dylematem jest silnik 2.0 TSI czy 2.0 TDI. Cenowo TSI wychodzi korzystniej z uwagi na rocznik i wyposażenie. Jakie są Wasze rady i opinie ? Przebieg roczne ok 5-8 tys km
Przy takim przebiegu zdecydowanie TSI.



bblazej6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 13, 2016 10:07

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: bblazej6 » wt wrz 13, 2016 10:32

WichuTM pisze:
bblazej6 pisze:Witam, przymierzam sie do kupna Passata CC ale dylematem jest silnik 2.0 TSI czy 2.0 TDI. Cenowo TSI wychodzi korzystniej z uwagi na rocznik i wyposażenie. Jakie są Wasze rady i opinie ? Przebieg roczne ok 5-8 tys km
Przy takim przebiegu zdecydowanie TSI.

a jak z olejem ? wiem zę tym silnikom smakuje olej, a celując w rocznik 2012-2013 to własnie tam jest ta wadliwa generacja silników. Da sie jakoś odróżnić silniki które biorą olej i te które są ok ?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt wrz 13, 2016 10:50

bblazej6 pisze:

a jak z olejem ? wiem zę tym silnikom smakuje olej, a celując w rocznik 2012-2013 to własnie tam jest ta wadliwa generacja silników. Da sie jakoś odróżnić silniki które biorą olej i te które są ok ?
dzisiaj większość silników doładowanych lubi olej, taka ich natura, konstruktorzy muszą zmagać się ze skomplikowaną budową, coraz to większą mocą dla klienta a zarazem silnik musi być ekologiczny i spełniać kryteria finansowe określone przez księgowego, tak to już jest, najlepszym przykładem tego jest silnik 1.8 TSI. Poza tym w silnikach doładowanych zasada jest taka że im bardziej ciśniesz tym więcej spala oleju, zwłaszcza jazdy autostradowe na maxa mają wpływ na żłopanie oleju, sam rodzaj oleju czyli 504/507 5W30 też ma na to wpływ, w TDI jest podobnie zresztą, oczywiście nie wszystkie ale zdecydowana większość



bblazej6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 13, 2016 10:07

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: bblazej6 » wt wrz 13, 2016 10:59

doggie pisze:
bblazej6 pisze:

a jak z olejem ? wiem zę tym silnikom smakuje olej, a celując w rocznik 2012-2013 to własnie tam jest ta wadliwa generacja silników. Da sie jakoś odróżnić silniki które biorą olej i te które są ok ?
dzisiaj większość silników doładowanych lubi olej, taka ich natura, konstruktorzy muszą zmagać się ze skomplikowaną budową, coraz to większą mocą dla klienta a zarazem silnik musi być ekologiczny i spełniać kryteria finansowe określone przez księgowego, tak to już jest, najlepszym przykładem tego jest silnik 1.8 TSI. Poza tym w silnikach doładowanych zasada jest taka że im bardziej ciśniesz tym więcej spala oleju, zwłaszcza jazdy autostradowe na maxa mają wpływ na żłopanie oleju, sam rodzaj oleju czyli 504/507 5W30 też ma na to wpływ, w TDI jest podobnie zresztą, oczywiście nie wszystkie ale zdecydowana większość

Więc nie ustrzegę się tej wady konstrukcyjnej w żadnym wypadku ?



radekrp90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: pt mar 06, 2009 20:26
Lokalizacja: Tczew

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: radekrp90 » wt wrz 13, 2016 11:25

Nie wiem jak w VW ale w Audi od roku 2011 (a sądząc po tym, że to jeden koncern powinno być tak samo) silniki EA888 mają poprawione układy korbowe (inne tłoki, korbowody, pierścienie) oraz rozrządu.

Warto sprawdzić historię serwisową czy nie było zgłoszeń o nadmiernym zużyciu oleju.

Tłumaczenie, że każdy silnik musi wypić olej do mnie nie trafia. BMW też piją olej i jak to mówią ich posiadacze - ten typ tak ma, taki urok BMW (czego szczególnym przypadkiem jest podobno silnik N52B25 z... wadliwie zaprojektowanymi tłokami) ale to tłumaczenie jak z forum Alfy Romeo.

Ogólnie jednak nie ma się co bać. Z nowszych aut nie ma dobrych wyborów jest tylko mniejsze zło :rotfl:

Mam po sąsiedzku szwagrowe A5 2.0 TFSI '10 z nowym silnikiem wymienianym 2 lata temu (tylko głowica została stara) i silnik nie bierze nic.

Sprawny 2.0 TDI też nie pali oleju (C7 200+ kkm) więc moim zdaniem jak się dba, tak się ma.

Oglądać sprawdzać, diagnozować i się nie zrażać. Ja przy tym przebiegu nawet bym na TDI się nie oglądał.


________________________________________________________________________________
Było: VW Passat B4 Variant GL 1.9 TDI 1Z '96
Jest: VW Passat B6 Sedan Comfortline 1.4 TSI CAXA '09

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt wrz 13, 2016 11:26

tu nie chodzi o wady konstrukcyjne a raczej o zasadę TTTM, wadę konstrukcyjną miały 1.8 TSI z uwagi na zbyt delikatne pierścienie dlatego pożerały dość spore porcje oleju



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10566
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt wrz 13, 2016 11:29

radekrp90 pisze:

Sprawny 2.0 TDI też nie pali oleju
ale też sprawny silnik 1.9 czy 2.0 TDI może brać olej, nie ma reguły a to że pobiera okresloną ilość oleju nie musi być wcale awarią i zasada jak dbasz tak masz nic tutaj nie musi mieć do rzeczy. Mam BMW N47 i nie pobiera grama oleju, miałem Golfa V BRU brał od nowości pół litra oleju a miałem A3 8P BLS który nie brał kropli oleju, nie ma reguły



bblazej6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 11
Rejestracja: wt wrz 13, 2016 10:07

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: bblazej6 » wt wrz 13, 2016 11:52

radekrp90 pisze:Nie wiem jak w VW ale w Audi od roku 2011 (a sądząc po tym, że to jeden koncern powinno być tak samo) silniki EA888 mają poprawione układy korbowe (inne tłoki, korbowody, pierścienie) oraz rozrządu.

Warto sprawdzić historię serwisową czy nie było zgłoszeń o nadmiernym zużyciu oleju.

Tłumaczenie, że każdy silnik musi wypić olej do mnie nie trafia. BMW też piją olej i jak to mówią ich posiadacze - ten typ tak ma, taki urok BMW (czego szczególnym przypadkiem jest podobno silnik N52B25 z... wadliwie zaprojektowanymi tłokami) ale to tłumaczenie jak z forum Alfy Romeo.

Ogólnie jednak nie ma się co bać. Z nowszych aut nie ma dobrych wyborów jest tylko mniejsze zło :rotfl:

Mam po sąsiedzku szwagrowe A5 2.0 TFSI '10 z nowym silnikiem wymienianym 2 lata temu (tylko głowica została stara) i silnik nie bierze nic.

Sprawny 2.0 TDI też nie pali oleju (C7 200+ kkm) więc moim zdaniem jak się dba, tak się ma.

Oglądać sprawdzać, diagnozować i się nie zrażać. Ja przy tym przebiegu nawet bym na TDI się nie oglądał.
Ja celuje w rocznik 2013 - wiec problemu nie powinno już być ? czy źle rozumuję ?



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » wt wrz 13, 2016 12:00

doggie pisze: ale też sprawny silnik 1.9 czy 2.0 TDI może brać olej, nie ma reguły a to że pobiera okresloną ilość oleju nie musi być wcale awarią i zasada jak dbasz tak masz nic tutaj nie musi mieć do rzeczy. Mam BMW N47 i nie pobiera grama oleju, miałem Golfa V BRU brał od nowości pół litra oleju a miałem A3 8P BLS który nie brał kropli oleju, nie ma reguły
To też jest kwestia konkretnego oleju. Jak moje 1,4 TDI oleju nie lubi to shell Helix Ultra Extra wsuwał aż miło. Pierwszy raz na 10 wymian musiałem dolewkę robić.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 80 gości