***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Azgorath » ndz sie 28, 2016 10:54

Z Japończykami jeszcze nie ma aż takich problemów, gorzej z koreańcami. Kumpel ma Hyundaia Coupe z 1998 roku - elektrycy rozkładają ręce, mechanicy podobnie, każda część to cena 2-5x wyższa niż do golfa, mało kto ma do tego kabel diagnostyczny, wybór częsci malutki, najczęsciej 2 noname`y i jeden markowy strasznie drogi. Do tego silniki strasznie lubiące olej, kupa dziwnych rozwiązań, etc, więc mnie to nie dziwi, że ludzie wolą zapłacić kilka tysięcy więcej za golfa, który ma tanie części, każdy to naprawi i do wszystkiego są poradniki.

Mazdy mają podobno też problem z częsciami i nie raz trzeba czekać po dwa tygodnie, ale nie wiem czy to do końca prawda.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » ndz sie 28, 2016 10:58

herbu pisze:Wiesz co, przebieg nie jest problemem
a mi się wydaje że jednak jest. Niedawno sprzedałem Citroena C5 z 2-litrówką i gazem. Auto bardzo poszukiwane w tej wersji, miało 293 tyś km przebiegu.
Jak wystawiłem to od razu telefony i tylko pytanie o przebieg czy są papiery na to (a była ksiażka, do 275 bite w ASO bo to w firmie chodziło) i w zasadzie już było po temacie. Wiadomo po co dzwonili. Telefonów kilka jak w przypadku Toyoty... nagadał, nagadał, naopowiadał, nie przyjechał (bo gdzieś tam w necie były i miały połowę mojego przebiegu) także ...
Kupił dopiero koleś z forum Citroena co dokładnie takiego szukał, znał silnik i miał pojęcie ile to potrafi bezawaryjnie przejechać.
Podejrzewam że gdyby nie on - do tej pory bym nie sprzedał tego auta zwłaszcza że już miało by nieogarnialną dla większości polaków barierę 300 tyś km przejechane.
Szwagier w ub. roku V70 2.4D też z ori 334 tyś km przebiegiem sprzedawał... wejść na ogłoszenie w tydzień ponad tysiąc ale przez miesiąc albo i dłużej telefonów zero. W ogłoszeniu wyraźnie podane że auto posiada historię w ASO na każdy kilometr i stos faktur...
Wrzuciłem na forum Volvo - po tygodniu przyjechał klient z forum i zabrał auto.
Jedynym kryterium decydującym o wyborze auta jest tylko i wyłącznie przebieg - im niższy tym lepszy.
I potwierdza się to u mojego (bardzo dobrego) mechanika który 90% roboty to reanimacja motorschade dla handlorzy: no niektóre centralnie 80 z hakiem ori przebiegu i jakaś korba urwana albo zatarty silnik. Kurna nawet to na 40-50 jest cofane. Wszystko cofają. Ostatnio 10-miesieczny C3 Picassona uwalony układ wtryskowy (1.6HDI - benzyny nalali). 36 tyś km przebiegu miał - cofnęli na 12cie.
A tam już o przypadkach gdzie ponad 300 czy ponad 400 było (bo dla CDI czy TDI to nie problem) i korekty na 140-160 tyś km nawet nie piszę. Nie chce się w 3m-ce z placu sprzedać - kolejna korekta, i kolejna, i kolejna... Było 370, ustawione 180, 160, 124 tyś km sprzedane.
herbu pisze:Mimo wszystko z obserwacji wnoszę, że obecnie dzięki programowi 500+ (a może dzięki czemu innemu - nie wiem) rynek aut używanych mocno drgnął
tak, ale w przedziale do 10 tyś zł. Tutaj faktycznie każdego strucla, niewypała kupią. Jakieś Carismy z GDI pod maską, Zafiry A w DTL`ach, czy Fordy w koszmarnym TDDI, wszystko co już niemal niesprzedawalne jeszcze niedawno było - teraz schodzi.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
nba
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 155
Rejestracja: ndz gru 27, 2015 18:22
Lokalizacja: SR/SWD
Auto: Golf MK4 1.4 / A3 8L 1.8T
Silnik: BCA

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: nba » ndz sie 28, 2016 22:55

TDDI jest koszmarny? Zawsze myślałem, że TDCI jest bardziej wrażliwy na paliwo i są wyższe koszty napraw.

Co do patrzenia na przebieg to fakt, widać to dobrze na eksperymencie moto doradcy na YT. Z resztą na forach nie raz można wyczytać o takich absurdalnych rzeczach, że włosy dęba stają. Ludzie sami chcą być oszukiwani.


Tomson electronics & mods
Zdalne modyfikacje oprogramowania ME7 - 1.8T, 1.0, 1.4, 1.8, 2.0, 2.7 BiT
Wyłączanie drugiej sondy, elektrycznego nastawnika, SAI, EGR itp.
Uruchamianie pops & bangs, hardcut
Chiptuning
Potrzebujesz modyfikacji softu ME7? Pisz, wystarczy do tego kabel KKL używany do diagnostyki VAG-COM/VCDS Lite.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn sie 29, 2016 08:14

nba pisze:Co do patrzenia na przebieg to fakt, widać to dobrze na eksperymencie moto doradcy na YT.
to jest wręcz kwintesencja obnażenia głupoty nabywców


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn sie 29, 2016 09:26

Piasek pisze:Pytanie szło w tę stronę:
po kiego grzyba VAG sam sobie strzelał nie tylko w kolano ale i krocze pakując się w te swoje "wynalazki" skoro mógł iść droga konkurencji... co z resztą początkowo zrobił np z silnikiem 1.8 dając mu głowicę 20-zaworową a następnie turbinę dzięki czemu stworzyli niemal legendarny silnik.
Jeśłi mówisz o wynalazkach typu TSI to powiem Ci, że jakoś silniki konkurencji szału nie robią.
Testowałem kilka takich samochodów z małymi turbobenzynami.

Francuskie 0.9 i 1,2 turbo czy fiatowskie 1,4 turbo nie mają podejścia do silników.
Mułowate, do tego spalanie słabe. Miesiąc jeździłem Polo 6R 1.2 TSI i Golfem 1,4 TSI.
Golfa to nawet sporo po PL przegoniłem.
Silnik w Fiacie 1,4 Multi 140 KM jeździ słabo w porównaniu to 1,4 122 KM w golfie.

Oczywiście to wszystko subiektywne. Mówiąc inaczej - Fiatowski 1,4 Turbo 140 KM nie było żwawsze od Polo 1,4 TDI 95 KM jakim jeżdżę na co dzień. Wagowo Polo i 500X to ta sama liga - około 1300 kg.

0,9 francuskie nie jedzie... W ogóle... Teroetycznie 90 KM ale ledwo radzi ten samochód.
1,2 trochę lepiej ale właściwie ciężkie do zakupu bez ichniego automatu.

Szwagier ma od 2012 roku Polo 1,2 TSI 105 KM. Idzi to w miarę fajnie. Jeżdżąc rozsądnie utrzymuje to na poziomie spalania około 5 litrów.
Zrobił tym 100 k km. Zwaliła mu się turbina na gwarancji.



leymann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn sie 29, 2016 10:06

Golf4 czy Bora?

Post autor: leymann » pn sie 29, 2016 10:17

Witam,
potrzebuję samochodu do max 8500 zł. Samochód będzie służył mi do jazdy z Katowic do Zakopanego dlatego potrzebna mi bezawaryjna i wytrzymała jednoska na gaz (gaz zamontuje za 2-3 miesiące jak nazbieram kasy) przebieg roczny w granicach 15-20 tys. duzo tez po mieście więc odpadaja diesle1.9. Duzo czytałem, że niezawodne sa i proste konstrukcje 1.6 8V, a także bardzo dobrze znoszą gaz. Jakie jest Wasze zdanie jako ekspertów, co byście mi doradzili? Osobiście na wyglądzie za bardzo mi nie zależy, ale, żeby samochód miał w miarę świeży wygląd (golfy 3 odpadają). W Borze podoba mi się bryła samochodu, w golfie 4 też, jednak boję sie trafić na jakąś zajeżdżony egzeplarz. Proszę Was o pomoc. Na co zwracać tez uwagę w tych samochodach. W miniony weekend rozglądałem się za fordem mondeo MK3, ale niestety w tych granicach cenowych same trupy i w jednym z komisów widziałem bardzo ładna Borę za 8600. Dlatego tez o nią pytam.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: Golf4 czy Bora?

Post autor: kw » pn sie 29, 2016 14:40

leymann pisze:Witam,
potrzebuję samochodu do max 8500 zł. Samochód będzie służył mi do jazdy z Katowic do Zakopanego dlatego potrzebna mi bezawaryjna i wytrzymała jednoska na gaz (gaz zamontuje za 2-3 miesiące jak nazbieram kasy) przebieg roczny w granicach 15-20 tys. duzo tez po mieście więc odpadaja diesle1.9. Duzo czytałem, że niezawodne sa i proste konstrukcje 1.6 8V, a także bardzo dobrze znoszą gaz. Jakie jest Wasze zdanie jako ekspertów, co byście mi doradzili? Osobiście na wyglądzie za bardzo mi nie zależy, ale, żeby samochód miał w miarę świeży wygląd (golfy 3 odpadają). W Borze podoba mi się bryła samochodu, w golfie 4 też, jednak boję sie trafić na jakąś zajeżdżony egzeplarz. Proszę Was o pomoc. Na co zwracać tez uwagę w tych samochodach. W miniony weekend rozglądałem się za fordem mondeo MK3, ale niestety w tych granicach cenowych same trupy i w jednym z komisów widziałem bardzo ładna Borę za 8600. Dlatego tez o nią pytam.
Jak chcesz dobre auto to komisy i handlarzyny raczej odpadają. Za 8500 można kupić bardzo ładnego golfa iv/bore nawet TDI. Ja bym brał pod uwagę wszystkie motory oprócz 1.4, 1.9 TDI nie ma przeciwskazań do użytkowania w mieście, przez 5 lat tak jeździłem i było ok. Szukaj przede wszystkim auta dobrego pod względem techniczno-blacharskim, budżet masz ok więc moze się uda znaleźć coś od właścicela który miał samochód długo i dbał, świeży samochód z Niemiec też może być chociaż tego aż tak wiele już nie ma. Unikaj aut kupionych w Polsce na handel przez cwaniaczków oraz samochodów, które zostały sprowadzone do Polski jako 2-3 latki (były często po dużych dzwonach). Dla pocieszenia - półtora roku temu sprzedałem swojego idealnego 1.9 TDI za 8500 i za tyle samo sąsiada 1.4 z przebiegiem 40 tysk km (salon Pl, pierwszy właściciel) więc jest dużo ciekawych aut tylko trzeba umiejętnie nie dać się wepchnąć na minę cwaniakom.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn sie 29, 2016 14:52

Do wyboru, do koloru
http://otomoto.pl/osobowe/?search%5Bfil ... ountry%5D=" onclick="window.open(this.href);return false;
unikaj plochów, "beemek" 316 i innych niewypałów typu wtrysk bezpośredni.
Mój typ na szybko
http://otomoto.pl/oferta/opel-astra-ope ... 43bbc4544b" onclick="window.open(this.href);return false;
oczywiście handlorz ale silnik rewelacyjny pod LPG (hydraulika głowicy)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Golf4 czy Bora?

Post autor: doggie » pn sie 29, 2016 15:29

leymann pisze: 15-20 tys. duzo tez po mieście więc odpadaja diesle1.9.
ja nie widzę nic zdrożnego w tym aby w takiej sytuacji kupić diesla, w tych pieniądzach to nie będzie jakiś super wytwór techniki z DPF a można wybrać SDI bo do miasta idealny

o ile nie jest to ulep to np. taka oferta idealna dla ciebie http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-bor ... ytx4F.html" onclick="window.open(this.href);return false; oczywiście z tymi 90 końmi to błąd, silnik nie do zajechania, moje Polo jak było złomowane w ubiegłym roku miało ponad 500kkm a w silniku wtryski, sprzęgło i pompa była oryginalna! nie do uwierzenia dla co poniektórych, niestety korozja wygrała



leymann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn sie 29, 2016 10:06

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: leymann » pn sie 29, 2016 16:18

Powiem tak, jestem, że śląska, więc jesli możecie to prosiłbym o oferty z okolic Katowic. Jak myslicie, czy ten egzemplarz będzie w dobrym stanie? Rozmawiałem z handlarzem, mówił, że jest to oferta od osoby prywatnej wystawiona w jego komisie, na miejscu maja podnośnik więc mozna soie sprawdzić samochód od dołu nawet. Widzę, że gośc nawet obniżył cenę, ponieważ był za 7555 zł jeszcze dzisiaj rano. Jak myślicie....
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-bor ... yvjcr.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Co powiecie o tych:
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-bor ... 27bbe13570" onclick="window.open(this.href);return false; - te szyby na korbke....
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-bor ... 27bbe13570" onclick="window.open(this.href);return false; - ten z kolei bez klimy więc słabo...

Proszę Was o rady



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » pn sie 29, 2016 17:31

A dlaczego golfa 3 wykluczyłeś



leymann
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: pn sie 29, 2016 10:06

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: leymann » pn sie 29, 2016 18:50

ten wygląd....., Bora bardziej podoba mi sie wizualnie, a jak to dwa te same auta...



jan1966
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 806
Rejestracja: pn sie 10, 2015 13:20

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jan1966 » pn sie 29, 2016 18:59

Akurat mnie Bora kojarzy sie z polonezem atu ten tył wygląda tak jak by projektant zmarł w czasie pracy i nie miał kto skończyć tyłu. Co do dwóch tych samych aut , to rozumie sam tak mam 1,6 i 2,0 oczywiscie 4 , no i 3 do sprzedaży



nomore361
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pn sie 29, 2016 18:54

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: nomore361 » pn sie 29, 2016 19:04

Witam, jeśli coś z postem jest nie tak to proszę o przeniesienie do wł. działu ;).
Przymierzam sie do zakupu 2go(w życiu) samochodu. Po ok. tygodniu przegladania wyszukałem coś takiego, jest coś wartego uwagi, czy szukać dalej ;p?:

http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-vw ... hgnAt.html" onclick="window.open(this.href);return false; (2k ponad budżet, ale może warto?)
http://allegro.pl/show_item.php?item=6422326336" onclick="window.open(this.href);return false;
http://allegro.pl/show_item.php?item=6441189511" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości