GOLF IV DO 12K

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

M4TI944
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2016 20:53
Lokalizacja: Mysłowice

GOLF IV DO 12K

Post autor: M4TI944 » śr kwie 20, 2016 21:13

Witajcie , chcę zakupić Golfa IV do 12 tyś :bajer: i w grę wchodzi benzynka większość użytkowania po mieście do pracy czasem na weekendy gdzieś dalej i moje pytania :
- Jakie silniki benzynowe najlepsze
- Jaki przebieg to normalny przebieg dla golfa iv (czytalem zeby liczyć 10tys km rocznie )
- Czy do 12 tyś wyrwę cos fajnego?

Autka jakie znalazłem i prosił bym o ocenę :
http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-iv ... eMR3f.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-1- ... eULaN.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-iv ... eJMoP.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
ViruS001
FSI <3
FSI <3
Posty: 347
Rejestracja: pn mar 31, 2014 15:16
Lokalizacja: Nysa
Kontakt:

GOLF IV DO 12K

Post autor: ViruS001 » śr kwie 20, 2016 22:08

Silniki:

1.4 -> odpuść bo mało kucy i dość awaryjny silnik.
1.6 SR -> Możesz się rozglądać.
1.6 FSI -> Wiele osób odradza, awaryjny i "dziwny". Posiadam owy silnik i jak dla mnie to cud technologiczny, problemy są bo to był nowy wymysł VW to nie ma co się dziwić. Dodatkowo do tego silnika nie założysz gazu (bo się po prostu nie opłaca). O ten silnik trzeba bardzo dobrze dbać, nie lubi dziwnego paliwa (najlepiej lać 98 ale nie jest to zalecane), częściej wymieniać olej i najlepiej co 30tys sprawdzać stan rozrządu, czasami zajrzeć do przepustnicy czy nie jest już zasyfiona itd. Jak dbasz tak i masz :D
1.8T (150/180)-> niezawodna jednostka, pali mało, mocy ma dużo i bezawaryjny -> w teorii bo to jednak już 13 lat także wiadomo :D
2.0 -> zwykły silnik, troszku pali. Mało problemów i prosta konstrukcja do naprawy - tak samo jak 1.6 SR
2.3 -> V5 - loteria. Trafisz na dobry egzemplarz ale możesz trafić w ciężkim stanie. Spalanie duże ale mimo wszystko polecam.
2.8/3.2 -> bardzo dobre ale raczej nie rozglądasz się za takimi :jezor:

Przebieg:
Pytanie względne w golfie :D Magiczne 200tys w każdym egzemplarzu. Tak naprawdę nie ma "normalnego" przebiegu bo wyprodukowano miliony tych aut i każdy inaczej był eksploatowany także.. przy oględzinach aut patrz na kierownicę i elementy wyposażenia to mniej więcej ocenisz czy przebieg jest realny, odpal i zgaś kilka razy bo może być tak, że nagle jakiś błąd wyskoczy.

Ocena:
Golf nr. 1 -> I tutaj akurat masz 1.6 FSI :chytry: Ogólnie wygląda ładnie to, że tam ma rysy to normalne bo auto ma 13 lat.
Golf nr. 2 -> 2003 rocznik a nie masz podłokietnika, climatronica raczej bym odpuścił za taką cenę.
Golf nr. 3 -> hm.. ciężko ocenić :D Może ten kto sprzedaje jest z naszego forum :bigok:


Obrazek

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

GOLF IV DO 12K

Post autor: Pastusiak » śr kwie 20, 2016 23:38

Daj sobie spokój z tymi autami, jak dla mnie to warto uwagi jest jednostka 1,8 125 koni, ew. zwykłe 1,6 SR jako taki "tyłko-wóz" do miasta, ale na trasie będzie głośno i kiepsko w kwestii dynamiki, no i koniecznie lpg...
FSI bym odpuścił, a 1,4 za taką kasę jak link nr 2 to żart..ja wiem że auto z 2003 tyle że za te pieniądze można szukać zdrowego 1,8T 99...zawsze jedno i drugie to golf IV..rocznik niewiele daje, za to auto które ma pod maską silnik turbo 150 koni i 8,3 do setki zamiast 14 sek..w a3 w ogóle nie było 1,4 chyba nie bez powodu.

Tak jak mówię szukaj 1,8 lub od biedy zwykłe 1,6 do zagazowania i przemieszczania się (punkt A/B) a jak dynamika to 1,8T, spokojnie do 12k znajdziesz wiadomo może nie 2003 i w skórach :grin: ale końcówka lat 90 to będą ładne egzemplarze.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

GOLF IV DO 12K

Post autor: Craash » czw kwie 21, 2016 15:22

Od tego jaką benzynę wybrać zależy jakiej mocy oczekujesz. Biorąc pod uwagę stosunek spalania do mocy to 1.4, 1.6, 1.8, 2.0 i 2.3 są nieopłacalne. Spalanie mają mało adekwatne do mocy. W 2.3 masz dodatkowo bardzo ładny dźwięk.
Jeżeli wybierać benzynę to najlepiej 1.8T. Silnik nie jest bezawaryjny, ale koszty utrzymania go w należytym stanie nie są wysokie. Jeżeli nie kupisz trupa to będziesz zadowolony.
Do 12 000zł znajdziesz lepsze egzemplarze niż te co pokazałeś, a numer trzy, ten po tuningu, tworzy stereotypy o wieśniakach z VW. :)


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
Azgorath
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 693
Rejestracja: czw kwie 18, 2013 11:09

Re: GOLF IV DO 12K

Post autor: Azgorath » czw kwie 21, 2016 16:50

Craash pisze:Od tego jaką benzynę wybrać zależy jakiej mocy oczekujesz. Biorąc pod uwagę stosunek spalania do mocy to 1.4, 1.6, 1.8, 2.0 i 2.3 są nieopłacalne. Spalanie mają mało adekwatne do mocy. W 2.3 masz dodatkowo bardzo ładny dźwięk.
Jeżeli wybierać benzynę to najlepiej 1.8T. Silnik nie jest bezawaryjny, ale koszty utrzymania go w należytym stanie nie są wysokie. Jeżeli nie kupisz trupa to będziesz zadowolony.
Po części się zgadzam, odpuść sobie 1.4 (złopie olej na potęgę, brak mocy, duże spalanie, problemy z odmą), 1,8 bo ma drogi osprzęt, który w tym wieku w dużej większości egzemplarzy już nie domaga, 2,0 fajny do gazu, mocy też już trochę ma, ale dużo egzemplarzy żłopie olej, 2,3 ma drogie części, jeżeli przyjdzie Ci wymienić rozrząd, nie daj boże UPG, jakieś uszczelki, sondę, to zaboli po kieszeni, tak jak w przypadku 2,8.

1.8T to ciężki temat, z jednej strony mamy świetny, dynamiczny silnik, który bardzo dobrze współpracuje z LPG, a z drugiej strony mamy kilka drogich części, np. 1.8T, poczytaj sobie o napinaczu rozrządu. Zwróć uwagę, że te silniki już swoje lata mają i niestety duża część na rynku to kible, w które trzeba władować kilka tysięcy złotych, żeby to jako tako jeździło, ale z drugiej strony Twój budżet to 12k, wiec można już coś fajnego znaleźć, trzeba jeździć i oglądać.

Jeżeli chodzi o 1.6 8V, to użytkuję ten silnik od 3 lat i polecam. Zgodzę się, że demonem prędkości nie jest, i raczej do jazdy po mieście, ew. trasa z prędkościami 100-120 km/h, ale spalanie ma całkiem znośne. Mój pali 9,3-10l LPG jeżdżąc dynamicznie, część z klimą, co daje przy obecnych cenach 15 zł/100 km. Znajomy ma forda focusa I 1,6 i samochód pali ponad 9l PB, kolega ma Hyundaia Coupe 1,6 i tam zejść poniżej 9l pb jest niemożliwe, więc nie wiem czy to spalanie w G IV jest aż tak duże. Generalnie części są tanie, więc można sobie pozwolić na oryginały/najlepsze zamienniki, silnik ma prostą konstrukcję i poradzisz sobie z nim, nawet jeżeli dopiero będziesz się uczył, a nawet jeśli nie, to każdy mechanik powinien ten silnik ogarniać. Trzeba dokładnie prześwietlić egzemplarz, który się kupuje i pamiętać o dobrym oleju do tego silnika. 5W40 dobrej jakości to podstawa, generalnie mam 3 znajomych z tym silnikiem + ja i każdy śmiga w miarę bezawaryjnie i bezproblemowo, jeżeli chodzi o konsumpcję oleju, to jednemu od wymiany do wymiany (co 10k km) nie bierze oleju (jeździ na 5W40), ja jeżdzę też na 5W40, z tym, że od wymiany do wymiany (co 10k km) dolewam 500-600 ml oleju, co nie jest zbyt uciążliwe, biorąc pod uwagę, że dwóch znajomych ma te silniki raczej w miernej kondycji i dolewają tyle na... 1000km, leją najtańszy 10W40, bo jak twierdzą, i tak nie ma sensu nic lepszego wlewać przy takiej konsumpcji. Więcej o 1.6 możesz poczytać na internecie, o tym silniku można by było napisać książkę. Generalnie udana jednostka, jednakże niezbyt dynamiczna, w dzisiejszych czasach 10,5 sec do 100 to dość dużo. Musze jednak pochwalić ten silnik za elastyczność, w porównaniu do np. Sandero 1.6 16v, czy wspomnianego hyundaia albo foki, to jest naprawdę dobrze!



M4TI944
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2016 20:53
Lokalizacja: Mysłowice

GOLF IV DO 12K

Post autor: M4TI944 » czw kwie 21, 2016 19:16

http://www.golf4.pun.pl/viewtopic.php?pid=96460#p96460" onclick="window.open(this.href);return false;

tutaj chłopak chce sprzedać swego golfika bardzo mi sie podoba mam do niego 30km jeszcze sie ugadam i bede jechac ogladać , jedyno moje pytanie ile będzie kosztować wymiana butli lpg bo napisał ze data waznosci sie skonczyła :bajer:



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: GOLF IV DO 12K

Post autor: Pastusiak » czw kwie 21, 2016 19:46

M4TI944 pisze:http://www.golf4.pun.pl/viewtopic.php?pid=96460#p96460

tutaj chłopak chce sprzedać swego golfika bardzo mi sie podoba mam do niego 30km jeszcze sie ugadam i bede jechac ogladać , jedyno moje pytanie ile będzie kosztować wymiana butli lpg bo napisał ze data waznosci sie skonczyła :bajer:
Wg mnie drogo chce jak za 15 letnie auto ze zwykłym podstawowym silnikiem 1,6 i klimą ręczną 11500...jak się postarasz to znajdziesz Leona 1,8T 180 koni z początku produkcji za 12k..albo A3 po lifcie 1,8T
Jak uważasz, ale to 15 letnie auto, bez wkładów to są kilku-letnie a nie takie stare więc i tak coś za chwilę może wyskoczyć, moim zdaniem drogo..ja bym za niego więcej niż 10k nie dał...



M4TI944
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2016 20:53
Lokalizacja: Mysłowice

Re: GOLF IV DO 12K

Post autor: M4TI944 » czw kwie 21, 2016 20:39

No też własnie tak uważam że cosik za dużo za taki rocznik auta ze zwykłym wyposażeniu .. ja rozumiem że dbał o samochodu bo miłosnik golfa no ale cena tez mi sie wydaje duża.. ( i to bez alufelg które są na zdjeciach juz pomijając tą nawigację na początku myslalem ze takie jak na zdjeciu z alufelgami i wszystkim ) no nie wiem niech ktos sie jeszcze wypowie :bajer:



Mattpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 02:09

GOLF IV DO 12K

Post autor: Mattpl » czw kwie 21, 2016 21:52

viewtopic.php?f=89&t=450545" onclick="window.open(this.href);return false; masz go tez tu na forum. Ma go od dawna, więc sobie ceni. Lepiej od takiego kogoś niż od handlarza, albo kogoś, kto sprzedaje po pół roku. W dodatku on też kupił od forumowicza.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

GOLF IV DO 12K

Post autor: art_2008_a_ » pt kwie 22, 2016 07:22

M4TI944 pisze: no nie wiem niech ktos sie jeszcze wypowie :bajer:
ja myślę, że warto nawet jeszcze dopłacić i kupić razem z alu i navi

wtedy będzie zadowolenie z wydanych pieniążków

bo ogołocić z fajnych rzeczy to faktycznie może się wydać drogo z powodu rocznika ... ale nie samym rocznikiem jeździmy tylko samochodem

to auto jest na forum od wielu lat, samo to sprawia, że jest więcej warte niż takie co świeżo przyjechało z Włoch do komisu w Radomiu czy Płocku :-)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

GOLF IV DO 12K

Post autor: herbu » pt kwie 22, 2016 21:14

Mattpl pisze:viewtopic.php?f=89&t=450545 masz go tez tu na forum. Ma go od dawna, więc sobie ceni. Lepiej od takiego kogoś niż od handlarza, albo kogoś, kto sprzedaje po pół roku. W dodatku on też kupił od forumowicza.
To prawda - nawet ode mnie :) I faktycznie śmiało mogę polecić to auto - jeden z lepiej utrzymanych Golfów jakie widziałem.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

M4TI944
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2016 20:53
Lokalizacja: Mysłowice

GOLF IV DO 12K

Post autor: M4TI944 » pn kwie 25, 2016 20:48

Prosił bym o ocenę tych ofert

1.http://olx.pl/oferta/volswagen-golf-iv- ... e;promoted" onclick="window.open(this.href);return false;
2.http://olx.pl/oferta/vw-golf-iv-1998-r- ... fd51a2c3c4" onclick="window.open(this.href);return false;
3.http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-vo ... eeaa8c33c0" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
BartesWZL
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 782
Rejestracja: ndz mar 29, 2015 15:25
Lokalizacja: Lubin/ dolnośląskie

GOLF IV DO 12K

Post autor: BartesWZL » pn kwie 25, 2016 20:57

Użytkuje 2.0 115km i moge Ci go polecić, jedyne co może się dziać to żłopanie oleju przez 3 częściowe pierścienie... Co do autek to pomyślałbym o tym pierwszym, 1.4 i 1.6 bym odpuścił za tą kwotę bo palą tyle co 2.0 a w ogolę nie jada.


Moje MKIV 2.0 Votex/X3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=578589" onclick="window.open(this.href);return false;

Corrado VR6 <3
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=605382" onclick="window.open(this.href);return false;

M4TI944
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: śr kwie 20, 2016 20:53
Lokalizacja: Mysłowice

Re: GOLF IV DO 12K

Post autor: M4TI944 » pn kwie 25, 2016 21:04

BartesWZL pisze:Użytkuje 2.0 115km i moge Ci go polecić, jedyne co może się dziać to żłopanie oleju przez 3 częściowe pierścienie... Co do autek to pomyślałbym o tym pierwszym, 1.4 i 1.6 bym odpuścił za tą kwotę bo palą tyle co 2.0 a w ogolę nie jada.
No też bym chętnie wziął 2.0 , tylko nie doczytałem to samochodu sprowadzany a ja takie omijam szerokim łukiem :goof:
bede jeszcze szukać jutro 2.0 lub 1.6 jak cos znajde dorzucę do oceny :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości