Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

arczikox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 09:24

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: arczikox » ndz sty 31, 2016 14:12

Bardziej jestem nastawiony na PB + LPG, lecz znajomy mówi, że mam brać 1.9 TDi 110km.



Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: -michau- » ndz sty 31, 2016 14:52

Rocznie 15k km to tak średnio, zależy jeszcze jakie odcinki.
Trafisz zadbanego tdi to nie będziesz bluźnił tylko jeździł zadowolony. Z tym jednak może być ciężko.

Dla przykładu tdi ajm zrobiłem 50k km w 2 lata, teraz kolejnym dieslem arl'em 11k km w 2 miesiące.

Auto jak auto, czy tdi czy pb+lpg to używka, zawsze będzie coś do zrobienia, dołożenia.

Możesz szukać tego i tego, z nastawieniem na pb+lpg, a kup co znajdziesz bardziej zadbane.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: TomaszekGT » ndz sty 31, 2016 14:55

szukaj tdi 90km w dobrym stanie, nie ma zmiennej geometri turbiny, do 97-98 nie miały dwumasy do któregoś miesiąca



Awatar użytkownika
TomaszekGT
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 245
Rejestracja: wt gru 04, 2007 20:40
Lokalizacja: Lubliniec
Auto: vw golf 4 2.0
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: TomaszekGT » ndz sty 31, 2016 15:04

dodam że jak masz konkretną kase ponad 10 tysi na golfa 4 i jeszcze ze 3tysiaki na wkład to możesz brać tdi 115km -130asz,150arl potem jak sie popsuje to włożysz 2tys w naprawe i tyle, bo np cie stać, a jak ma być tanie auto i skromny budżet to szukaj -tym prostrze auto i w lepszym stanie za określoną kase tym lepiej, auto ci sie nigdy nie wróci, nie zyska na wartości, same opony to wydatek, jak ktoś chce mieć igłe to musui szukać za 12-13tysiaków bo jak kupisz auto za 6-7 to zrobić z niego perełke to nie opłacalny biznes



arczikox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 09:24

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: arczikox » ndz sty 31, 2016 15:39

Przy rocznym przebiegu ok 15 tys km będzie się opłacać brać TDI? Już chyba jakbym miał brać to zostałbym przy 110 km bo bez pompowtryskiwaczy. Wiadomo, że zawsze coś się zepsuje. Tylko zastanawiam się właśnie czy lepiej będzie Pb + lpg czy diesla na takie przebiegi. Bo jak jadę czasem ledwo 3-4km do marketu czy też na trening to silnik się nie nagrzeje nawet dobrze. Poza tym do pracy też dojazd 25km w jedną stronę.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » ndz sty 31, 2016 15:56

arczikox pisze: Poza tym do pracy też dojazd 25km w jedną stronę.
Jeśli jeździsz do pracy codziennie te 25 km w jedną stronę, to bierz TDI. I wcale bym nie skreślał silników z pompowtryskiwaczami, bo nie taki diabeł straszny jak go malują. Pompki możesz Vagiem sprawdzić, więc jakąś wiedzę będziesz miał. Poza tym nie psuje się to co chwilę, więc musiałbyś niezłego syfu nalać, by je uszkodzić.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

arczikox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 09:24

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: arczikox » ndz sty 31, 2016 15:59

Właśnie te dojazdy do pracy to nie codziennie, max 15 tys km w roku zrobię. Boje się tylko tych napraw, no i ciut zawsze więcej niż za LPG ropy.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » ndz sty 31, 2016 17:16

arczikox pisze:Boje się tylko tych napraw
Niby słusznie, bo jeśli będziesz miał pecha, to i może wyjść turbina (1000 zł), dwumas (1500 zł), pompowtryski lub pompa wtryskowa (800 zł), przepływomierz (300 zł), układ dolotowy... Ale nie ma co zakładać takiego scenariusza, bo nigdy się nie kupi auta. Turbinę, pompowtryski, dwumas, a w zasadzie wszystko można zdiagnozować przed zakupem, poza tym nie są to rzeczy, które psują się często. Nawet nie psują, a zużywają. Benzyna też zawsze będzie wymagać napraw, choć dwumas, turbina, pompowtryski, czy pompa wtryskowa Ci się nie popsują, bo ich nie ma :)
arczikox pisze:ciut zawsze więcej niż za LPG ropy
Wychodzi identycznie - sprawdzałem w wielu moich autach i różnica na 100 km jest niezauważalna.
Taki diesel spali Ci ~6 litrów co daje jakieś 23 zł na 100 km, taki 1.6 z LPG spali około 9 litrów LPG + 1,5 litra benzyny na rozruchy, co daje 22 zł


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

arczikox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 09:24

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: arczikox » ndz sty 31, 2016 21:03

A jak na moje przebiegi ok 15k rocznie będzie opłacalne brać diesla, i czasem krótkie odcinki w granicach do 10 km??



Awatar użytkownika
ja4rqu
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 635
Rejestracja: czw kwie 22, 2010 15:14
Lokalizacja: Okolice Przemyśla

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: ja4rqu » ndz sty 31, 2016 21:41

Ja bym brał benzynę. Nie interesujesz się tym czy turbo gorące, spokojna jazda aż się nagrzeje a w zimie to około 8-9 km. Tym że robiąc krótkie odcinki prędzej czy później geometrie trzeba będzie czyścić. W benzynie odpalasz i jedziesz. Dojezdzasz gasisz i wszystko. Sam mam diesla ale robię dosyć dużo km około 7-8 tysięcy miesięcznie. Ale gdybym miał takie trasy jak Ty i świadomość że diesle z tamtych lat mają już ponad 300 tys km to tylko Pb plus LPG.



Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Barton_ » ndz sty 31, 2016 21:44

Jak masz 4 km do marketu to nie licz 9 gazu i 1,5 benzyny tylko pół na pół. Przejedziesz 2 km zanim Ci się na gaz nie przełączy a zimą to i znacznie później.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kw » ndz sty 31, 2016 22:05

arczikox pisze:A jak na moje przebiegi ok 15k rocznie będzie opłacalne brać diesla, i czasem krótkie odcinki w granicach do 10 km??
Diesel, lpg, benzyna - w 18 letnim aucie bez różnicy, bo nie to sie liczy. Patrz na stan techniczny, weź sobie na oględziny lakiernika z miernikiem i znajdź auto, które nie jest pospawane z dwóch, bo Ci tu doradzają arl 150ps, a większość tych aut stwarza zagrożenie dla kierowcy i otoczenia, bo rozpada się na kawałki po kontakcie z sarną, a o napinaczach czy poduchach możesz zapomnieć. Jak padnie dwumasa to sie wymieni, jak dla Ciebie za drogo - nie kupuj auta dla swojego dobra.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » ndz sty 31, 2016 22:06

Barton_ pisze: Przejedziesz 2 km zanim Ci się na gaz nie przełączy a zimą to i znacznie później.
Przy przełączeniu w temp. 35 stopni, w lecie przełącza się po 200 metrach, w zimie w -15 stopniach po 2 km.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Barton_
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 768
Rejestracja: śr sty 14, 2015 13:18
Lokalizacja: Tu i Tam

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Barton_ » ndz sty 31, 2016 22:13

Jak się ma 1,6 w pasacie, gdzie ma ciężko to może tak szybko.
Większy silnik w lżejszym golfie nie będzie się tak szybko rozgrzewał.


________________________
Wysłane ze schabowego przy użyciu widelca.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości