***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz lis 29, 2015 23:57

flatron1984 pisze:Dodatkowo zainteresowal go Passat B6 kombi. Jakies opinie/sugestie/propozycje?
Passat B5 :bigok: Po co sobie komplikować życie?
Superb w nadwoziu sedan spokojnie łyknie wózek typu gondola, czy pokrewne. Ilość miejsca wewnątrz masakruje. A do tego masz sprawdzone silniki benzynowe (2.0 115KM i 1.8T), czy diesle (1.9). Ja jestem oczywiście zwolennikiem kombi i dla rodziny nie wyobrażam sobie niczego innego, może poza tym o czym napisał kilka postów wyżej Piasek. Ale jeśli kombi i auta na bazie małych dostawczaków stanowczo odpadają, to zostaje Ci faktycznie sedan, bo do hb wózka nie wsadzisz, albo będziesz go musiał rozkładać (no może poza Octavią)
I w sedanach jak dla mnie Superb to nr 1.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn lis 30, 2015 00:09

herbu pisze:
flatron1984 pisze:Dodatkowo zainteresowal go Passat B6 kombi. Jakies opinie/sugestie/propozycje?
Passat B5 :bigok: Po co sobie komplikować życie?
Superb w nadwoziu sedan spokojnie łyknie wózek typu gondola, czy pokrewne. Ilość miejsca wewnątrz masakruje. A do tego masz sprawdzone silniki benzynowe (2.0 115KM i 1.8T), czy diesle (1.9). Ja jestem oczywiście zwolennikiem kombi i dla rodziny nie wyobrażam sobie niczego innego, może poza tym o czym napisał kilka postów wyżej Piasek. Ale jeśli kombi i auta na bazie małych dostawczaków stanowczo odpadają, to zostaje Ci faktycznie sedan, bo do hb wózka nie wsadzisz, albo będziesz go musiał rozkładać (no może poza Octavią)
I w sedanach jak dla mnie Superb to nr 1.
Jak rozważa B6, budżet pozwala i jest w stanie wyszukać przyzwoity egzemplarz z przebiegiem poniżej 500tys km i nie skłądany z dwóch to tylko to - między b5 a b6 jest 10 lat myśli technicznej różnicy tylko brac 2.0 8v albo 1.9 i będzie ok, jak nie zostają vectry, zafiry i i inne cromy z przyzwoitym 1.9 120ps.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn lis 30, 2015 09:33

flatron1984 pisze:byc z grupy VAG. Wlasnie siedzi i przeglada ogloszenia i jesli Superb zda egzamin to dalej jest brane pod uwage. Dodatkowo zainteresowal go Passat B6 kombi.
to on szuka auta dla siebie a nie dla rodziny
flatron1984 pisze:Passat B6 kombi. Jakieś opinie/sugestie/propozycje?
największy burakowóz obecnych czasów, czym dołączy do licznego grona "szczęśliwych" posiadaczy dieselka z magicznym 180tyś km wyświetlanymi na liczniku. A w budżecie o którym piszesz dostanie jedynie "wspaniałą" 2-litrówkę z lat "największej świetności" :rotfl: (po dwóch reanimacjach)
Ładny Passat to jest najnowszy, obecny model i ten mógłbym kupić - ale nie kupię z wiadomych względów. On z tego co piszesz również.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

daniel23584
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 463
Rejestracja: sob sie 06, 2011 11:38

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: daniel23584 » pn lis 30, 2015 10:06

A ja jakbym szukal auta rodzinnego, nie kombi to bym chyba celowal w Zafire B


ALH -> 205 -> soft

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn lis 30, 2015 10:33

A pewnie. Też niezłe propozycje tyle że bagażniki już jednak mniejsze. Scenica II FL miałem, Zafirę B mam obecnie. Waloru użytkowe ogromne (Scenic jednak większe bo w Zafirze stolików w oparciach brak, schowków w podłodze i pod fotelami tylnego rzędu również) jednak walory użytkowo-przewozowe niestety już nie takie jak w opisywanych Berlingo/Partner/Doblo/Caddy. Wózek (tylko złożony) zajmuje większość bagażnika (chyba że spacerówka składająca się do rozmiarów parasolki. Ale jakieś rowery, rowerki, narty, sanki, itp - no way. Bez kosztownych bagażników dachowych czy hakowych nie zabierzesz. Drzwi otwierane już klasycznie czyli na parkingach musisz myśleć za dzieci żeby nie obiły sąsiednich samochodów przy otwieraniu.
Ogromnym plusem kombiaków zbudowanych na bazie dostawczaków jest również ładowność: wrzucasz na pokład 5 osób i tobołów z żarciem po sam dach w bagaznik i jeszcze jest rezerwa na komfort podróżowania kiedy przeciętne kombi czy MPV już po pasażerach praktycnzie leży na odbojach.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Prezes156 » pn lis 30, 2015 13:54

Jeśli chodzi o rodzinne autko to zainteresowała mnie ostatnio Toyota Corolla Verso. Ktoś coś potrafi powiedzieć a temat diesla w tych autkach?? Wyglądają pakowne itp.


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn lis 30, 2015 15:42

Prezes156 pisze:Ktoś coś potrafi powiedzieć a temat diesla w tych autkach??
jak nie miał 430tyś km przebiegu przed korektą licznika to się jeszcze nacieszysz.
Który silnik D-4D ? 116 czy 126KM ? tylko czasem nie pakuj się w 2.2 D-CAT


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
markim321
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 318
Rejestracja: czw cze 25, 2009 18:37
Lokalizacja: New Dzikow

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: markim321 » pn lis 30, 2015 18:38

Diesle 2.0 D-4D z początku produkcji miały problem z erozją bloku (naprawić można tylko raz i to z marnym skutkiem). Nie jest tak kolorowo. Ostatni super wytrzymały długowieczny japoński diesel to 2.0D z Nissana Sunny czy 2.0 TD z Cariny lub Avensisa pierwszej generacji. Z nowszych klekotów polecić można 2.2 i-CTDi ale nie z początku produkcji, ale ten silnik był spotykany w Hondzie.


viewtopic.php?f=88&t=351270" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pn lis 30, 2015 20:01

flatron1984 pisze:No to mu namieszaliscie w glowie :bajer: Pralek i lodowek wozil nie bedzie. Berlingo i spolka odpadaja. Na auto moze przeznaczyc max 20 tys zl i musi byc z grupy VAG. Wlasnie siedzi i przeglada ogloszenia i jesli Superb zda egzamin to dalej jest brane pod uwage. Dodatkowo zainteresowal go Passat B6 kombi. Jakies opinie/sugestie/propozycje?

Ja bym jeszcze sprawdził a6 c5 jezeli chce coś niezawodnego to 1.9 w manualu za 20 koła kupi z końca produkcji w dobrej wersji wyposażenia. Wygląda to dużo lepiej niz b5 fl a mechanicznie to samo, blacha dobra, ostatni wóz który daje taki komfort, nadal dobrze się prezentuje, NIE RDZEWIEJE,przy zachowaniu umiarkowanych kosztów eksploatacji. Oczywiście też wszystko zależy od egzemplarza...



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pn lis 30, 2015 21:16

markim321 pisze: ale ten silnik był spotykany w Hondzie
Nie był, tylko jest i w sumie to nic dziwnego bo to pierwszy własny diesel Hondy.

A nie wiem co z Superbem może konkurować w klasie jeśli chodzi o ilość miejsca w kabinie.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
bmbl80
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: sob sty 30, 2010 17:57
Lokalizacja: Wawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: bmbl80 » pn lis 30, 2015 21:50

Koledzy. Poszukuje porównania Golfa 7 Variand do Golfa SPORTSVANA. Pomoże ktoś?



Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Prezes156 » pn lis 30, 2015 22:29

markim321 pisze:Diesle 2.0 D-4D z początku produkcji miały problem z erozją bloku (
Czyli D-4D ale z późniejszej produkcji jest ok??
markim321 pisze:Z nowszych klekotów polecić można 2.2 i-CTDi ale nie z początku produkcji, ale ten silnik był spotykany w Hondzie.
Czyli można by poszukać Accord'a ale VII gen z tym klekotem ;)
Powiem wam że od dłuższego czasu szukam jakiegoś kombi lub van'a ale naprawdę do 15 000zł ciężko... :) Chyba mój Pasek będzie musiał jeszcze pośmigać parę latek ;P


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn lis 30, 2015 22:41

bmbl80 pisze:Koledzy. Poszukuje porównania Golfa 7 Variand do Golfa SPORTSVANA. Pomoże ktoś?
Nie ma co porównywać, tak samo jak golf 5/6 i golf plus. Podniesiony dach i tyle. Masz wygląd vana, funkcjonalność zwykłego golfa, parę cm nad głową, parę tys drożej i trochę gorsze prowadzenie ze względu na środek ciężkości.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lis 30, 2015 23:54

WichuTM pisze:Ja bym jeszcze sprawdził a6 c5 jezeli chce coś niezawodnego to 1.9 w manualu za 20 koła kupi z końca produkcji w dobrej wersji wyposażenia. Wygląda to dużo lepiej niz b5 fl a mechanicznie to samo, blacha dobra, ostatni wóz który daje taki komfort, nadal dobrze się prezentuje, NIE RDZEWIEJE,przy zachowaniu umiarkowanych kosztów eksploatacji. Oczywiście też wszystko zależy od egzemplarza...
Fakt - auto fajne, ale nie daje nic więcej niż Passat B5fl, a kosztuje 50% więcej :) No, ale jeśli kasa nie wchodzi w grę, to zdecydowanie tak.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości