Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
mar87ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: mar87ta » wt wrz 26, 2006 21:48

oki już widzę tą pieczątke



Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » śr wrz 27, 2006 09:41

Samochod zarejestrowny :D babka sprawdzila umowe na niej data 2005 r. i nawet nic nie wspominlala o oplacie recyklingowej - 500 zl w kieszeni !!


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

dastro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 12:31
Lokalizacja: Knurów

Post autor: dastro » śr wrz 27, 2006 11:55

gregoreq pisze:Samochod zarejestrowny :D babka sprawdzila umowe na niej data 2005 r. i nawet nic nie wspominlala o oplacie recyklingowej - 500 zl w kieszeni !!
To jest bardzo ciekawa sprawa, aż trudno w to trochę uwierzyć. Naprawdę w żadnym urzędzie nie doczepią się do takiej daty? Przecież wymeldowanie auta z niemiec będzie nosiło datę aktualną - powiedzmy że 09.2006 - a wymeldowanie też musimy pokazać. Więc jak to, umowa była spisana w 2005 a wymeldowanie nastąpiło w 2006?
Ale faktycznie, tak mogłoby być, gdyby np. auto wymagało remontu po zakupie, który trwał bardzo długo i stąd te różnice...

I jeszcze jedno pytanko. WYbieram się po auto w okolice Monachium, a ktoś wcześniej wspominał o problemie z przejazdem przez Czechy, a właściwie z granicą czeską. Podobno trzeba mieć kamizelkę. Odblaskową? Co jeszcze? I czy wiecie, ile kosztują czeskie autostrady? Może bardziej opłaca się ominąć Czechy?



Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » śr wrz 27, 2006 13:34

Ja mialem akurat wymeldowanie z 2005 r. Ale mysle ze zawsze mozna pokrecic ze bylo pozniej wyrejestrowane bo np. kumpel w niemiec robil ci autko a kupiles juz w 2005 bo wiedziales ze wprowadza 500zl oplaty wiec chciales od tego uciec. A teraz dopiero byl wyrejestrowany bo dopiero naprawiony , czy tez miales czas jechac i sprowadzic go . Mysle ze moze taka opowiesc by przeszla


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Awatar użytkownika
adamek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 19:17
Lokalizacja: Breda NL
Kontakt:

Post autor: adamek88 » śr wrz 27, 2006 14:58

dastro pisze:I czy wiecie, ile kosztują czeskie autostrady? Może bardziej opłaca się ominąć Czechy?
Wydaj mi się że coś troszkę ponad 25 zł za 3 dni ale pewności nie mam



mike28

pytanie - kupno od handlarza - ale umowa z niemcem

Post autor: mike28 » czw wrz 28, 2006 01:47

czesto mozna spotkac oferte sprzedazy samochodu od polaka - ale proponuja podpisanie umowy z niemcem... umowa polsko-niemiecka, z niska kwota np. 50 euro - gdzie nie zadzwonie to taka kwota....
zastanawiam sie nad zakupem takiego auta - ale pytanie jak to moze wygladac w rzeczywistosci??? 50 euro to nawet jak dla mnie "za niska cena" - biorac pod uwage ew. gradobicie czy koniecznosc malego remontu itp....

gosc ma umowe "czysta" z podpisem sprzedajacego niemca i chce bym sie na niej podpisal - goscia na uczy oczywiscie nigdy nie widzialem.... chcialbym rowniez aby cena na takiej umowie byla wyzsza - gotow jestem nawet sie przejechac te 500 km... aby gosc ja podpisal... troche sie obawiam urzedu celnego - podobno kwoty sa zanizane i wszyscy o tym wiedza, teoretycznie tez jest mozliwosc weryfikacji - ale czy na pewno?
moze mozna spisac druga umowe bez udzialu sprzedajacego - skoro juz sprzedal auto to czy wazna jest kwota? oraz kiedy jest wazna????

i dalsze bolaczki to:
czy juz zawarta - taka inblanko zmusza niemca do tego aby gdzies zglosil sprzedaz? jakies podatki itp? czy moze zawrzec druga umowe na wyzsza kwote? czy oby na pewno to taki niemiec sie podpisuje na takiej umowiwe? chcialbym auto z zagranicy ale to bylby moj pierwszy taki zakup - i jak to przed pierwszym razem bywa troche sie boje.

do auta kazdy daje: brief duzy, brief maly (odpowiednik naszego dowodu rejstracyjnego), zielona ksiazeczke dla blach wyjazdowych, ksiazke pojazdu.... co jeszcze powinno byc?

prosba o pilna odpowiedz, bo trafilem na chyba ciekawa oferte i chcialbym kupic samochod

pozdrowienia,
mike



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » czw wrz 28, 2006 13:12

mike28, umowy o których piszesz to są zwykłe fałszywki - niemiec podpisuje umowe z handlarzem, a potem handlarz drukuje czystą umowę z danymi niemca i wpisuje tam 50 albo 100 eur i podpisuje się za niemca. Jest to nagminnie stosowana praktyka, ale musisz być świadom, że jak kupisz w ten sposób auto i będzie z nim coś nie tak, to ani handlarz za nic nie odpowiada (bo on z Tobą nic nie podpisywał), ani niemiec (bo jego podpis jest fałszywy

[ Dodano: Czw Wrz 28, 2006 13:14 ]
mike28 pisze:do auta kazdy daje: brief duzy, brief maly (odpowiednik naszego dowodu rejstracyjnego), zielona ksiazeczke dla blach wyjazdowych, ksiazke pojazdu.... co jeszcze powinno byc?
Przeczytaj cały ten temat to się dowiesz dokładnie. Od siebie dodam, że bardzo ważne jest aby było wymeldowanie auta

[ Dodano: Czw Wrz 28, 2006 13:16 ]
mike28 pisze:gotow jestem nawet sie przejechac te 500 km... aby gosc ja podpisal...
A to by się niemiec zdziwił jakbyś go nawiedził :grin: - tak to możesz jakbyś sobie sam pojechał auto kupić do Niemiec



mar87ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: mar87ta » czw wrz 28, 2006 15:16

orientuje sie może ktoś czy są jakieś dodatkowe opłaty za hak w samochodzie?pozdro



Awatar użytkownika
adamek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 19:17
Lokalizacja: Breda NL
Kontakt:

Post autor: adamek88 » czw wrz 28, 2006 22:02

mar87ta pisze:orientuje sie może ktoś czy są jakieś dodatkowe opłaty za hak w samochodzie?pozdro
Z teg oco wiem to nie ma



slaweczek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 09:38
Lokalizacja: warszawa

Post autor: slaweczek » pt wrz 29, 2006 11:41

Jestem w trakcie kupowania Mk3 na niemieckich tablicach i w związku z tym mam pytanie. Samochód został sprowadzony ponad miesiąc temu a w urzędzie celnym powiedzieli mi, że na złożenie wniosku mam 5 dni od zawarcia umowy , inaczej mandat karny do wys 1700 zł..Znowu człowiek od którego mam kupić, mówi , że 5 dni ale od przeglądu technicznego.Jak to więc jest w praktyce?
Przecież tyle jest aut na niemieckich tablicach do sprzedania, nie wszystkie sprzedają się w 5 dni.
Jak z tego wyjść żeby nie mieć za dużych problemów.
Wiadomo że mogę na umowie wpisać datę jaką chcę, ale czy wtedy w urzędzie komunikacji się nie przyczepią że kupiłem wczoraj a tablice niemieckie wydane były miesiąc temu?
Z tego co wyczytałem kwota 100e nie jest zawyżonw na umowie :D .

Jak załatwię wszystko pomyślnie to będę właścicielem golfa, co mnie bardzo by ucieszyło.



mar87ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: mar87ta » pt wrz 29, 2006 14:01

slaweczek nie narażaj sie na koszty ja wpisałam 20E, bo teraz przy takich golfach tak sie wpisuje i nikt nawet nic nie powiedział,a sprawe w urzędzie celnym załatwiłam szybko i bez problemu. a co do tych rejstracji to jakie masz stałe niemiecki czy takie z paskiem czerwonym. jezeli te stałe to wpisuj np. wczorajsza date i nie bedzie problemu , bo niby skąd oni maja wiedzieć kiedy przekraczałeś granice. ja jeszcze tylko za tydzien w urząd komunikacji odbiore tablice i sprawa załatwiona. pozdrawiam



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » pt wrz 29, 2006 15:10

slaweczek pisze:Znowu człowiek od którego mam kupić, mówi , że 5 dni ale od przeglądu technicznego.Jak to więc jest w praktyce?
W praktyce dowodem na to kiedy auto pojawiło się w Polsce jest właśnie data badania technicznego u nas i średni daja karę 100 zł. W innych dokumentach nie masz potwierdzenia kiedy auto przekroczyło granice


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

bumelant
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: ndz paź 01, 2006 12:32
Lokalizacja: warszawa

Post autor: bumelant » ndz paź 01, 2006 13:42

Jak odbywa się procedura rejestracji i opłat samochodu z niemiec(Golf III).Najpierw UC to wiem, ale....czy oni wydają jakieś pisemko(bo w jeden dzień się tego chyba nie załatwi), czy muszę czekać na decyzję i opłatę akcyzy, czy też mogę tego samego dnia załatwiać sprawy w US i wydz. komunikacji.Przyznam że jestem dosać niecierpliwy i chciałbym załatwić to jak najszybciej.



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » ndz paź 01, 2006 13:49

bumelant, czy Ty przeczytałeś dokładnie cały ten temat (no owszem ma 16 stron) ale tu jest to opisane


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 19 gości