VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

CezaryIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 27, 2015 16:58

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: CezaryIV » ndz wrz 27, 2015 17:15

Drodzy koledzy proszę o opinie-uwagi nt tego autka?
Nie ukrywam że trochę mam wątpliwości czy aby napewno wnętrze tego pojazdu jest utrzymane w oryginale( chodzi mi o kolor skór , nigdy w golfie takich nie widziałem).
A może ktoś był oglądać? będę wdzięczny za każdą sugestie opinie :-) Pozdrawiam

http://allegro.pl/volkswagen-golf-iv-go ... 02690.html" onclick="window.open(this.href);return false;



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: Pastusiak » ndz wrz 27, 2015 20:36

Jeśli masz blisko, podjedź i obejrzyj ale nie nastawiaj się na super auto.
Po pierwsze spójrz na kierownicę, z resztą przebieg podany, tak samo z tyłu napis "GTI" poza tym może być solidnie zmęczony, może mieć zawias do roboty, hamulce, może nie trzymać mocy np problemy z katalizatorem, nie wiadomo jak działa skrzynia, jak odpala, czy czasem opony nie mają 4mm bieżnika :D
Cudów nie ma, ja za swój GTI 2000 r, dałem 1,5 roku temu 11 tys, jak tak obserwuje to rzadko kto schodzi poniżej 10 k za GTI nawet z 98 roku.
za 8 tys to może 1,6

Co ciekawe cena do negocjacji!!! :grin:

Powiem tylko tyle że ostatnio w rodzinie sprzedawane było Seicento 1,1 z pierwszej ręki 2000 rok, za 4 tys :D dodasz 3 tys i masz praktycznie Golfa GTI turbo...no ja bym był ostrożny.

Jak już się wybierzesz to sprawdź..
- stan lakieru i pomiar + ogniska korozji
- stan opon
- wycieki z silnika i jak pracuje, jak odpala
- stan kontrolek na desce,
- podczas jazdy - prowadzenie, układ kierowniczy luzy + zawieszenie /hamulce..
- ewentualnie jak jesteś wstanie to jak auto się zbiera powinien ciągnąć od ok 2,5 tys obrotów czy nie słychać czegoś niepokojącego

Aha co do skóry, widziałem taką w Passacie B5 :D także może taki pakiet, bo czarną spotyka się w Golfach GTI, aczkolwiek częściej są to zwykłe fotele Recaro z materiału.



CezaryIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 27, 2015 16:58

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: CezaryIV » pn wrz 28, 2015 11:21

Dzięki wielkie kolego Pastusiak za tak wyczerpującą odpowiedz :pub:

Będę miał chwile napewno się wybiorę żeby obejrzeć to autko. W tych pieniądzach nie oczekuje cudów , opony zawieszenie itp podobne duperele na pewno są już w jakimś stopniu zużyte z racji użytkowania tego pojazdu. Rozmawiałem z gościem i powiedział że tarcze z przodu są do przetoczenia, ja to rozumiem jako do wymiany.
Najbardziej interesuje mnie silnik i turbina żeby wszystko ładnie współgrało. Samochód ma mi służyć na dojazdy do pracy , z czasem myślał bym też o wrzuceniu LPG , co by było bardziej ekonomicznie.
A ty Pastusiak posiadaż może w swoim VW lpg? mógł być powiedzieć coś na ten temat :-) Pozdrawiam



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: iigAlisArr » pn wrz 28, 2015 14:12

Skóry mogły być dokładane i przerabiane boczki bo raczej w GIV wychodziły jednokolorowe.

Przyjrzyj się tyłowi, wydaje się robiony.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: Pastusiak » pn wrz 28, 2015 14:55

Faktycznie iigAlisArr ma rację, te skóry były na 100% dokładane, bo tak wygląda oryginał (z resztą to auto kogoś z forum bodajże):
Obrazek

Jak widać wszystko jest w tonacji tych skór tzn jasne, białe, łącznie z plastikami i poszyciami. Dodatkowo mnie dziwi ta kolorystyka tych skór z tego ogłoszenia jakby żółte a nie białe? może wyblakłe. Tylko dziwne że ktoś wymienia takie rzeczy, dla mnie auto podejrzane.

Co do gazu to ja u siebie nie zakładałem ale teraz żałuje aczkolwiek tragedii nie ma, da radę zejść w okolice 7-7,5 litra przy spokojne jeździe na trasie, miasto ok 9-10.
Ale jak się szaleje to w mieście 12 l to nie problem, a na trasie tak 9 trzeba liczyć.

A auto jak auto..sprawdzić trzeba, tylko chodzi o to żebyś nie musiał wkładać drugich tyle pieniędzy w doprowadzenie go do przyzwoitego stanu. Bo jeśli trzeszczy jakiś plastik to pół biedy ale jak każdy element wymaga naprawy to już gorzej.



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: art_2008_a_ » pn wrz 28, 2015 15:09

Pastusiak pisze:Tylko dziwne że ktoś wymienia takie rzeczy, dla mnie auto podejrzane.
pewnie poprzednie fotele materiałowe zakończyły żywot ...
to stare auto już
no i skóra powinna mieć podgrzewanie a tu w omawianym aucie nie ma.
Jaka cena takie auto :bajer:



Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: jpatryk125 » pn wrz 28, 2015 15:18

Pastusiak pisze:Co do gazu to ja u siebie nie zakładałem ale teraz żałuje aczkolwiek tragedii nie ma, da radę zejść w okolice 7-7,5 litra przy spokojne jeździe na trasie, miasto ok 9-10.
Ale jak się szaleje to w mieście 12 l to nie problem, a na trasie tak 9 trzeba liczyć.
Tylko kto mając tyle pod nogą wytrzyma spokojną jazdę :hmm:

CezaryIV,
Jeśli zależy Ci na spalaniu a jednocześnie mocy, to szukaj Diesla o mocy 110KM na pompie wtryskowej. Magiczne GTI; szczególnie w tak śmiesznej cenie; może Ci szybko zbrzydnąć z uwagi na droższe części no i spalanie.
A w gaz, to już się nie opłaca bawić, bo jak doliczysz cenę dobrej instalacji, to możesz z takim budżetem czegoś lepszego poszukać.
A diesel to diesel, Nie dość, że żwawy jest, to mniej pali, i jeszcze ropa tańsza od benzyny. Ja odkąd przesiadłem się z 1.8 RP benzyna 90KM na 1.9 TDi AFN 110KM, to dostałem uczulenia na benzynę :D



CezaryIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 27, 2015 16:58

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: CezaryIV » pn wrz 28, 2015 15:21

Dzięki koledzy.
Właśnie zastanawiało mnie czemu tylko fotele i boczki są w kolorze , a w poszyciu już tego brak, dlatego też przykuło to moją uwage.Jak pojadę rzucić okiem napewno się temu bliżej przyjrzę.
Z tyłu vw nic mi się w oczy nie rzuciło, ale skoro iigAlisArr wypatrzył jakieś machlojki , to też odpowiednio się przyjrzymy .
Ogólnie spalanie ma nawet w miarę, ale za to komfort jazdy 1.8T a 1.6 to niebo a ziemia.

Dlatego też jak pojadę oglądać węzmę sobie kogoś z chłodną głową żeby dobrze rzucił okiem na wszystko, bo jak wiadomo przy zakupie zawsze jakieś mniejsze lub większe emocje towarzyszom i można się nie żle nadziać. Pozdr



iigAlisArr
->|<-
->|<-
Posty: 1750
Rejestracja: sob mar 20, 2010 16:44
Lokalizacja: northern

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: iigAlisArr » pn wrz 28, 2015 15:56

Skórą się nie przejmuj, ktoś sobie pewnie dołożył.

Skup się na ocenie mechaniki, stanu. Weź mechanika/kogoś kto zna mk4 i oglądaj.


Kupię:

- HBM'y,
- W8 pod szyber,
- kratki nawiewów z Bory.


" What does the World, mean to You ? "

CezaryIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: ndz wrz 27, 2015 16:58

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: CezaryIV » pn wrz 28, 2015 17:32

Dzięki koledzy za wszelakie wskazówki :-)
Co do diesla to jakoś nie mam za bardzo przekonania, miałem kiedyś mk3 1.9sdi no to to była zamułka , ale za to oszczędny jak niewiem.
Mam volvo 2.4 170km benzyna/LPG i jestem mega zadowolony , ekonomiczny , dynamiczny , bezawaryjny . Dlatego też skłaniam się ku benzynce 1.8 T , dynamika , opinie wskazują że w miare ekonomiczny i bezawaryjny.
Myślę że gaz z 3tyś , przy częstym użytkowaniu auta, powinien w miarę szybko na siebie zarobić. A nóż widelec obierze się dobrze, to może zostanie już do końca swego żywotu u mnie ew.w rodzinie :-)



Awatar użytkownika
jpatryk125
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 254
Rejestracja: czw sty 06, 2011 19:20
Lokalizacja: Kamienna Góra

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: jpatryk125 » pn wrz 28, 2015 17:51

CezaryIV pisze:miałem kiedyś mk3 1.9sdi no to to była zamułka
SDI a TDI to dwa różne światy. TDI 110KM ma pompie, to tzw. silnik nie do zajechania.

Samochód jak i decyzja są/będą Twoje.

Pozdrawiam



Pastusiak
Forum Master
Forum Master
Posty: 1045
Rejestracja: pt mar 13, 2015 23:56
Auto: VW
Silnik: 1,8T

Re: VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: Pastusiak » pn wrz 28, 2015 17:54

CezaryIV pisze: Mam volvo 2.4 170km benzyna/LPG i jestem mega zadowolony , ekonomiczny , dynamiczny , bezawaryjny . Dlatego też skłaniam się ku benzynce 1.8 T , dynamika , opinie wskazują że w miare ekonomiczny i bezawaryjny.
Jeśli będzie zdrowy - podkreślam zdrowy! Możesz mu zaaplikować zastrzyk mocy - chip, dobry tuner zrobi fajną dynamikę okolice 180 KM i 280 nm i wtedy na luzie 7,5 sek do setki, wiadomo może to nie jest golf r ale takie Volvo może się schować ;)
tylko całość musi być sprawna, zarówno silnik - jednostka jak i zawieszenie, hamulce żebyś nie przywalił w coś :chytry:

Póki co jedź oglądaj auto bo nie ma tutaj co teoretyzować.

@edit
Ja tylko jeszcze na koniec dodam, że jest tutaj taka oferta mk4 gti 99r, w skórach białych
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yaFc5.html" onclick="window.open(this.href);return false;

jaka różnica w cenie...co prawda 5d + chyba gwint? + chiptuning ale mimo wszystko..



art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: art_2008_a_ » wt wrz 29, 2015 07:42

tylko jaka jest szansa, że prawie siedemnastoletni 1,8 t z niską ceną będzie zdrowy ??

20 % ? :chytry:



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

VW Golf IV 1.8 T GTI 7800zł 1999r Warszawa

Post autor: WichuTM » wt wrz 29, 2015 10:14

Dajcie spokój to kapeć jakiś mi by się nie chciało ulicę dalej po to jechać. Za takie pieniądze to co najwyżej szukaj zdrowego mk3 GTI.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości