***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Banerx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 22:39
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Banerx » wt wrz 15, 2015 08:33

Witajcie, co prawda jestem tu świeżak, ale warto się Was znawców zapytać o doradzenie w kwesti auta otóż sprawa wygląda tak. Moje poprzednie auto poszło się tenteges na złom a był nim opelek Corsa 1.4 w automacie z 97 z lpg. Teraz szukam coś z grupy VW jedynie w automacie cena do powiedzmy 15k zł, może być benzyna bo autko będzie się poruszać raczej w miejskim ruchu czytaj Kraków czasami jakiś wypad za miasto lub dłuższa trasa Co polecacie ? Rozglądałem się za Mk4 1.6 i 2.0 8v, Polo IV oraz IV Fl, skoda fabia I oraz Ibiza leon. Nie interesuje mnie nic po za grupą VW, mam że tak powiem złe doświadczenia z innymi skrzyniami :),



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt wrz 15, 2015 09:07

Banerx, w tych pieniądzach poszukaj Golfa. I dokładnie z jednym z tych 2 silników o których piszesz, ale możesz jeszcze śmiało dorzucić 1.8T. 15 tys. zł wystarczy na auto z końca produkcji w dobrym stanie.
Ibiza, Polo i Fabia - też dobre auta, ale już klasa niżej niż Golf. Choć wcale nie są ciasne. Ale problemem będzie tu znalezienie automata - o ile jeszcze w Polo da się go znaleźć, o tyle w Fabii czy Ibizie, to ewenement (choć i tu się zdarzają)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Banerx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 22:39
Lokalizacja: Kraków

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Banerx » wt wrz 15, 2015 09:33

A jak 1.8T znosi gaz bo nie ukrywam iż została z corsiany instalacja i jak się zdecyduje to założę do nowego gaz :).



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt wrz 15, 2015 09:43

Banerx pisze:A jak 1.8T znosi gaz bo nie ukrywam iż została z corsiany instalacja i jak się zdecyduje to założę do nowego gaz :)
Wiadomo, że lepsze do tego są 1.6, czy 2.0, ale jak założysz dobrą instalację i będzie odpowiednio skonfigurowana, to też da radę


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt wrz 15, 2015 10:03

herbu pisze:masz 1.4?
nie bo te chleją i są za słabe do tego auta. 1.4D-4D to 1.4HDI tylko Toyota głowice zmodernizowała i swoje wtryski oraz soft dołożyła.
Ja mam 2.0 126KM - pali średnio 1-1,5L mniej i lata w powietrzu w porównaniu z 1.4
R90 pisze:Już nie mówię o umowach na słupy
i właśnie dlatego jest co jest bo polak durny, głupi i bandzwoł ostatni skoro takie samochody na takich kwitach kupuje.
Nas*ał bym na ofertę "do opłat" i jeszcze zgłosił gnoja do UC i US że próbuje tak sprzedać auto.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

arczikox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 09:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: arczikox » wt wrz 15, 2015 16:46

Panowie krótko i na temat. Co sądzicie o tym egzemplarzu ?
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... 03e2c13c7d" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » wt wrz 15, 2015 17:43

Banerx pisze:Witajcie, co prawda jestem tu świeżak, ale warto się Was znawców zapytać o doradzenie w kwesti auta otóż sprawa wygląda tak. Moje poprzednie auto poszło się tenteges na złom a był nim opelek Corsa 1.4 w automacie z 97 z lpg. Teraz szukam coś z grupy VW jedynie w automacie cena do powiedzmy 15k zł, może być benzyna bo autko będzie się poruszać raczej w miejskim ruchu czytaj Kraków czasami jakiś wypad za miasto lub dłuższa trasa Co polecacie ? Rozglądałem się za Mk4 1.6 i 2.0 8v, Polo IV oraz IV Fl, skoda fabia I oraz Ibiza leon. Nie interesuje mnie nic po za grupą VW, mam że tak powiem złe doświadczenia z innymi skrzyniami :),
Najlepszy wybór to Golf mk4 w 2.0. Łączą go z 4 biegowym klasycznym automatem, który jest bardzo trwały i stosunkowo niedrogi w naprawach. 1.6 zdecydowanie Ci odradzę, pali tyle samo, a jeździ się nim tragicznie, nawet po mieście, nie wspominając o trasie. Nie odrzucałbym tez TDI VP np 110KM ,łączyli je również z tą samą skrzynią. Niby na krótkie dystanse nie powinno się kupować diesla, ale jak się trafi zadbany to bym wziął. Moja siostra ma taką własnie konfiguracje, robi 300-400km w miesiącu i już drugi rok jeździ bez problemu 1.8T i TDI PD jest już z tip-tronikiem. Silniki mocniejsze, skrzynia żwawsza, ale jeżeli zależy Ci na kosztach eksploatacji, to można się już naciąć. A nie myślałeś o audi A3? Te same silniki i tam można trafić nawet 1.8T w 4 biegowym automacie.



Banerx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: czw kwie 16, 2009 22:39
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Banerx » wt wrz 15, 2015 19:28

WichuTM pisze:
Banerx pisze:Witajcie, co prawda jestem tu świeżak, ale warto się Was znawców zapytać o doradzenie w kwesti auta otóż sprawa wygląda tak. Moje poprzednie auto poszło się tenteges na złom a był nim opelek Corsa 1.4 w automacie z 97 z lpg. Teraz szukam coś z grupy VW jedynie w automacie cena do powiedzmy 15k zł, może być benzyna bo autko będzie się poruszać raczej w miejskim ruchu czytaj Kraków czasami jakiś wypad za miasto lub dłuższa trasa Co polecacie ? Rozglądałem się za Mk4 1.6 i 2.0 8v, Polo IV oraz IV Fl, skoda fabia I oraz Ibiza leon. Nie interesuje mnie nic po za grupą VW, mam że tak powiem złe doświadczenia z innymi skrzyniami :),
Najlepszy wybór to Golf mk4 w 2.0. Łączą go z 4 biegowym klasycznym automatem, który jest bardzo trwały i stosunkowo niedrogi w naprawach. 1.6 zdecydowanie Ci odradzę, pali tyle samo, a jeździ się nim tragicznie, nawet po mieście, nie wspominając o trasie. Nie odrzucałbym tez TDI VP np 110KM ,łączyli je również z tą samą skrzynią. Niby na krótkie dystanse nie powinno się kupować diesla, ale jak się trafi zadbany to bym wziął. Moja siostra ma taką własnie konfiguracje, robi 300-400km w miesiącu i już drugi rok jeździ bez problemu 1.8T i TDI PD jest już z tip-tronikiem. Silniki mocniejsze, skrzynia żwawsza, ale jeżeli zależy Ci na kosztach eksploatacji, to można się już naciąć. A nie myślałeś o audi A3? Te same silniki i tam można trafić nawet 1.8T w 4 biegowym automacie.
Jasne że audi wchodzi w grę mówiąc o całej grupie Vag miałem na myśli i audi A3 , w ogóle dzieki za rady teraz już wiem co mniej wiecej brać.



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: maroTdi » wt wrz 15, 2015 20:19

Banerx pisze:A jak 1.8T znosi gaz bo nie ukrywam iż została z corsiany instalacja i jak się zdecyduje to założę do nowego gaz
dobrze znosi dobre instalki z dobrym montazem u mnie smiga ponad rok i prawie 40tys :bigok:



Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » wt wrz 15, 2015 20:41

maroTdi pisze:
Banerx pisze:A jak 1.8T znosi gaz bo nie ukrywam iż została z corsiany instalacja i jak się zdecyduje to założę do nowego gaz
dobrze znosi dobre instalki z dobrym montazem u mnie smiga ponad rok i prawie 40tys :bigok:
Jeżeli corsiana to Corsa to owszem, instalkę możesz przełożyć, tylko pytanie, czy Ci parownik i wtryski obsłużą 150km albo 180 w zależności na który trafisz silnik :)


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » wt wrz 15, 2015 22:31

R90 pisze:150km albo 180 w zależności na który trafisz silnik
i ile w nich mocy zostało oczywiście z tego co miały....


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » wt wrz 15, 2015 23:10

Panowie, tak powinni kończyć Ci krętacze.

" onclick="window.open(this.href);return false;


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » śr wrz 16, 2015 06:49

dawno to juz oglądałem jak i inne filmy mstała norma ,okazji nie ma a jak są to od razu sa wyłapywane przez innych handlarzy i wtedy cena jest grubo wyższa ,ale polak sam lubi jak jest mały przebieg i auto najlepiej za darmo a ma być jak z salonu . swojego kiedyś chciałem sprzedać a umnie wszystko ori od 20 lat .lakier fabryczny wszystkie szyby ori ,silnik cyka jak nowy ,wszystko dosłownie jest w 100% sprawne i co .przebieg widneje u mnie 221 tyśkm ( sam go sprowadziłęm ze szwecji od klientki z spod domu ) tyle ma przebiegu a przynajmniej tak sadze chyba ,że jej cofneli przed wizitą w ASO ale wątpie .i co auto ma elektryke ale klimy brak ,fakt wada ale mozna założyć w cenie około 1500zł . chciałęm za nie 7 tyś zł choć takie modele stoją około 5 tys tylko ,że co u mnie jeszcze zawiecha jest ori ,nawet hamulce i kupujesz wsiadasz i jeździsz bez żadnego wkłądu ,gdzie specjalnie oglądałem kilka takich aut za cene 4.5 tys do 8 tysi i co następny to gorszy szrot ,w każdym było cos do zrobienia i wywalenia wkładu co najmniej 2 tyś zł ale wiadomo mechanika i części zawsze pociąga koszty .ale to nic ,auta były walone i to ostro ,nie było elementu który nei był albo malowany albo wymieniany (miernik świrował ) to już nie jest ori ,szyby tylko w 1 aucie były ori po za przednią ,w 1 aucie szyby w każdych drzwiach były z różnych roczników ,ciekawe z ilu aut było składane i to te najdroższe tez bez klimy. moje auto było oglądac 3 , wtym 1 hadlarz gdzie jak zobaczyły go moje psy to nie wszedł na posesje i podszedł pod brame ,je*nał mi cene 3.500zł od ręki ,haha wyśmiałem go z miejsca za tyle to wolał bym go w ziemi zakopać w jakimś konterze . :jaja: . 2 przyjechało prywatnych ,wszystko fajnie pomierzyli sobie śmiesznymi miernikami . to fajnie ,przejechali się no super ale cena za droga :panna: . to ja im "nie rozumiem przeciez cena wyraźnie była napisana !!!! to co byście chcieli takie auto za pół darmo gdzie takiego nie wiem czy byście 2 takiego w PL znaleźli .żal słów na takich baranów . 3- oglądający już by kupił ale oczywiscie klimy nie ma ( w ogłoszeniu jak byk napisane ,że nie ma ) nie wiem co chciał ugrać ale nawet na piwo bym mu nie opuścił ,jak ktos nie docenia tego że auto jest w znakomitym stanie i do tego ma ponad 20 lat jest dbane i szanowane żeby utrzymać go w takim stanie ,to sie takie auto ceni ,i 7 tyś to nie jest nie wiadomo ile ,może za mało chciałem ? ,za starą 80 b4 tdi wołają nie wiele wiecej i te auta nei tanieją tylko drożeją .tak samo zadbane golfy 2 tez się cenią .auta nie sprzedaje jak narazie ,a jak sprzedam to tylko osobie która będzie o nie dbała ( nie zalezy mi na pieniadzach ,może to chore ale dla mnie te auto to jest jak los na loterii ,2 takiego napewno nigdy nie trafie ) a jak ktoś jest baran i tego nie docenia to juz nie mój problem . stała norma ,że każdy by chciał jak nowe za pół darmo ..... "KUPIŁ BYM ALE ŻEBY MI SIĘ OPŁACAŁO " stałe myslenie polskich ludzi


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: liteon0 » śr wrz 16, 2015 07:17

Koledzy planuje zakup auta. Zastanawiam sie miedzy Audi a4 b6 TDI 105KM, Passat b5fl TDI 131KM, Vectra C CDTI 120KM. Wszystkie w wersji kombi. Ewentualnie jakies inne propozycje? Auto ma byc jak najmniej awaryjne


ALH + 205 + chip

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 23 gości