Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » sob wrz 12, 2015 08:32

-michau- pisze:Znajomy
znojomy, wujek, kumpel... i tak idzie miejska legenda... Ożenili go powypadkowym złomem z cofniętym o 100% licznikiem i żale do marki.
Pokaż mi jednego - tylko jednego co wziął nowe z salonu i narzeka... Tylko jednego.
W domu rodzice w `98 nowego Scenica wzięli. 7 lat tłuczenia, pół Europy zjeździł i zero awarii. 185tyś km przez ten czas.
U mnie sąsiednia firma tylko w Renówkach siedzi: ganiają Masterami, prywatnie Vel Satisa, Clio i Megane Cupe - wszystko brane nowe z salonu, Mastery po 500 tyś km robią zanim je zmieniają na kolejne i nie narzeka. Narzekał dopóty jeździł Sprinterami - po 2 latach korozja wyłaziła na każdym zgrzewie blachy. Silnik każdy chodził od 250-280 tyś km aż padła turbina: jak tylko wymienił to już "never ending story" w trasie: jak nie coś z silnikiem to ze skrzynią, mostem albo wałem pędnym.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » sob wrz 12, 2015 09:40

Piasek pisze:Pokaż mi jednego - tylko jednego co wziął nowe z salonu i narzeka...
No tu bym w sumie mógł pokazać mojego ojca - miał z salonu Xsarę. Wersja bida, silnik podstawowy 1.4. Przez 13 lat przejechał tym autem 160 tys. km. W sumie zawsze dojeżdżał na miejsce, ale... 2 x uszczelka pod głowicą, 2 x regeneracja tylnej belki. Poza tym dość bezawaryjnie. Jakby nie patrzeć i nie liczyć, to jednak uszczelka pod głowicą zmieniana 2 razy, chluby nie przynosi. Zawias tylny był do przewidzenia. Ale z 2 strony, to jednak dużo kosztów jak na 160 tys. km nie poniósł.
Dla odniesienia - od 2 lat ma Octavię II, również z salonu z silnikiem 1.6 i LPG. Przejechał przez te 2 lata połowę tego co przez 13 lat Citroenem i jak na razie ani jednej, najmniejszej awarii.
Choć inne auta przejeżdżają tyle bez zająknięcia - ot choćby mój szwagier - co 3 lata dostaje nowe służbowe auto. Przejeździł już 2 Mondeo - oba w 3 lata przejechały po 150 tys. km i nie miały najmniejszej awarii. Oba były z silnikami 2.0TDCI. Teraz ma RAV4 - też diesla, 2.0 - przez 8 miesięcy przejechał 45 tys. km i jak na razie bez uwag. Zobaczymy co będzie dalej. Kolejny przykład, to moje byłe służbowe Seicento VAN z silnikiem 1.1 i LPG. Auto było niemiłosiernie katowane, użytkowane często w ciężkim terenie, gdzie niektórzy terenówkami się nie zapuszczali, pokonywało bardzo wiele km i jeździło bezawaryjnie, choć... przy 180 tys. km skrzynia biegów się skończyła. Wymiana na kolejną i jeździ dalej. Ja dawno się zwolniłem z tej firmy, ale ostatnio spotkałem kumpla, który tam jeszcze pracuje - Seicento jeździ dalej, równie dzielnie, choć chyba wszystko już w nim wymienili. Ale nie dziwne, bo przebieg to....uwaga... ponad 700 tys. km! :shock:
Wracając do tematu - ja miałem styczność z francuską motoryzacją, nie byłem zadowolony z tego co posiadałem, aczkolwiek wygoda była niesamowita. I nawet wiedząc, że nowe Laguny, czy C5 są naprawdę dobre, to też wole kupić coś z VAGA - ot dla świętego spokoju. Ale też wiem, że w nowszych VAGACH ten spokój kończy się na silniku 1.6 8V, ewentualnie na 1.9TDI. Cała reszta wynalazków typu FSI, TSI, TFSI to porażka. A VAG innych benzyniaków już chyba nie stosuje, więc kiedyś będzie trzeba się rozstać z marką i poszukać czegoś innego. Ale dopóki starsze VW, czy Audi jeżdżą dzielnie i bezawaryjnie, to ja przy nich zostaje.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: -michau- » sob wrz 12, 2015 21:28

Piasek, znajomy - kolega z pracy, widzę go codziennie, jak i tę lagune :)
On żali nie ma, tylko normalnie naprawia każdą usterkę i lata dalej, i chwała mu za to :pub:

Co nowe to nowe, miałem nowe seicento z 98 r., ani grama rdzy, zrobione 120k km i zero usterek.
Teraz mam od nowości skodę 1.4 tdi już 7 rok leci i sprawuje się bez zarzutu, dopiero 110k zrobione.

Spójrzcie na to co będziemy kupować za 10-15 lat, jaką używkę jeśli nie będzie stać na salon.
Z vaga to chyba zostanie jakiś używany 3.6 z lpg :)


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: R90 » pn wrz 14, 2015 20:22

herbu pisze:
Piasek pisze:Pokaż mi jednego - tylko jednego co wziął nowe z salonu i narzeka...
Ale też wiem, że w nowszych VAGACH ten spokój kończy się na silniku 1.6 8V, ewentualnie na 1.9TDI. Cała reszta wynalazków typu FSI, TSI, TFSI to porażka. A VAG innych benzyniaków już chyba nie stosuje, więc kiedyś będzie trzeba się rozstać z marką i poszukać czegoś innego. Ale dopóki starsze VW, czy Audi jeżdżą dzielnie i bezawaryjnie, to ja przy nich zostaje.
Krążą różne urban legend ale wiele z nich prawdziwe. Dawne motory VW i nie tylko VW był konstruowane tak, że auto spokojnie przejeździło te 15 lat bez większych wpadek, lub też i nierzadko więcej. Auto miało być na co najmniej dekadę. Teraz weź tym wynalazkiem TFSI przejedź tyle. Już po 150-200tys. dzieją się sensację z tymi silnikami. Było 1.6 8V, prosty silnik, bezawaryjny. Owszem pali to trochę dając średnią dynamikę. Do auta rodzinnego się nada idealnie. Dla tych którzy chcą mieć trochę 'pod butem' było 1.8T, gdzie spalanie niewiele większe a dynamika już znacząco lepsza. Zamiast to jakoś rozwijać , to wprowadzili FSI z bezpośrednim i to rozwijali w TSI i TFSI. Wśród benzyniaków teraz w VW , wtrysk pośredni umiera śmiercią naturalną. Trochę sytuacja jak w F1. Ekoidioci i ekolobbyści przeforosowali pod pretekstem ekologii mniejsze silniki turbo, których rozwój kosztował kupę kasy a i tak jest lipa, bo fani odchodzą od F1 przez to pierdzenie, które zabiło ten sport. Gorsze wyparło lepsze. Faktycznie, w skali globalnej bolidy podczas sezonu wyemitują tyle CO2, że nam klimat się ociepli o 1 stopień i dlatego trzeba było wprowadzić eko silniki :banghead: Żart jakiś. Odnośnie aut cywilnych. Ja osobiście nie lubię przepłacać za paliwo, dlatego mam u siebie LPG w 1.8T. Diesle mi nie podchodzą. Kiedyś Golfa trzeba będzie sprzedać, kupić coś większego, z chęcią też od VW. Jednakże brak silników odpowiednich do gazowania zmusi mnie do rozstania z grupą VAG.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » pn wrz 14, 2015 21:45

R90 pisze:Teraz weź tym wynalazkiem TFSI przejedź tyle. Już po 150-200tys. dzieją się sensację z tymi silnikami
By nie powiedzieć, że po 40 tys. km większość z nich ma już spory apetyt na oliwę :helm:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: R90 » pn wrz 14, 2015 22:09

herbu pisze:
R90 pisze:Teraz weź tym wynalazkiem TFSI przejedź tyle. Już po 150-200tys. dzieją się sensację z tymi silnikami
By nie powiedzieć, że po 40 tys. km większość z nich ma już spory apetyt na oliwę :helm:
I co najlepsze dla VW 0,5l na 1000km to norma. Jakoś nie chcę mi się wierzyć w 'przypadkowe' pomyłki w sztuce inżynierskiej, a raczej jest to umyślny zabieg mający na celu łupienie klientów na naprawach serwisowych.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
maj0nez
VR6 user
VR6 user
Posty: 3229
Rejestracja: pn lis 17, 2008 10:27
Lokalizacja: LOP
Auto: Skoda Octavia 1.8T + DSG
Silnik: AUQ
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: maj0nez » wt wrz 15, 2015 06:46

W VW nie ma silników ciekawych pod względem pojemność i mocy. Ostatnie niezawodne i dobre to 1.8 T a coś z większą pojemnością brak w BMW jest cała gama od 2.8 po 5.0 udane i sprawdzone jednostki ile r32 albo r36 wytrzymało by takiego katowania?

Wysłane z mojego GT-I9515 przy użyciu Tapatalka


Szkodnik Skoda Octavia 1 RS 1.8T + DSG
Audi S3 8L ABT
Volkswagen Golf 1980r 1.6D

Awatar użytkownika
-michau-
Forum Master
Forum Master
Posty: 1013
Rejestracja: ndz paź 20, 2013 23:22
Lokalizacja: mazowieckie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: -michau- » wt wrz 15, 2015 10:19

Niestety Panowie wszyscy piszący powyżej mają rację co do vw.
Nie ma i nie będzie już takich silników jak 1.8t czy tdi vp i pd. Może będą lepsze? :hmm:

Może wypowiecie się co do silnika vw 2.0 tdi 170 km cr po 2006 bodajże.
Ostatecznie to chyba jedyny diesel który by mnie interesował w vagu.


GTB... :satan:

Awatar użytkownika
HappySC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 12:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: HappySC » wt wrz 15, 2015 12:27

panowie co sądzicie o vw golf mk6 1.6 TDi 105PS? ojciec chce kupić auto, takiego max 3 latka i właśnie takim modelem jest zainteresowany.


Było: Fiat 126p(93r), Golf III 1.9 CL TD(94r), GOLF II 1.3 CL(88r), Golf III 1.6 GL(97r), Audi A3 1.9 TDi(98r), MK3 GTi 20 Jahre(96r) jest Golf MK4 TDi 110PS(01r)
Moje Mk4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=514492

Kupię dekory w drewnie do mk4/Bora, potrzebuję - rączki od str. pasażera, rączki od str. kierowcy(elektr.szyby x4)

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kw » wt wrz 15, 2015 14:23

HappySC pisze:panowie co sądzicie o vw golf mk6 1.6 TDi 105PS? ojciec chce kupić auto, takiego max 3 latka i właśnie takim modelem jest zainteresowany.
Nie ma się czego bać, ale po pierwsze golf VI to V po dużym liftingu więc nie wiem czy to się opłaca. Po drugie auto max 3 letnie w Polsce to można kupić jedynie z jakiegoś programu aut używanych u dealera, albo poflotowe bo te wszystkie sprowadzane to megaprzewały. Jest jeszcze opcja niemieckich hurtowni aut poleasingowych.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » wt wrz 15, 2015 14:35

kw pisze:albo poflotowe
z polski niestety skatowane do granic możliwości
kw pisze:niemieckich hurtowni aut poleasingowych.
czyli zajechane interwałami LL

Pozostaje szukać u dealera auta po kimś kogo stać na zmiany auta co 3-4 lata bo jakiś lift zrobili i już zmienia na kolejne. Ale... mam kumpla w Audi: za takimi to kolejka chętnych czeka.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
HappySC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 12:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: HappySC » wt wrz 15, 2015 14:37

no właśnie i to jest problem, ojciec ma 50tys i naprawdę nie wie co ma kupić... a po 8 latach jeżdżenia Mazdą chce coś z Vag-a...


Było: Fiat 126p(93r), Golf III 1.9 CL TD(94r), GOLF II 1.3 CL(88r), Golf III 1.6 GL(97r), Audi A3 1.9 TDi(98r), MK3 GTi 20 Jahre(96r) jest Golf MK4 TDi 110PS(01r)
Moje Mk4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=514492

Kupię dekory w drewnie do mk4/Bora, potrzebuję - rączki od str. pasażera, rączki od str. kierowcy(elektr.szyby x4)

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Piasek » wt wrz 15, 2015 14:47

I tutaj dochodzimy do absurdu Polski: mając równowartosć 12,5 tyś euro możemy sobie pozwolić na ... Polo i to w podstawowej wersji.
Chyba że się "wyleczy" z VAG`a to masz całkiem ciekawe alternatywy z HB
- Opel Astra
- Renault Megane
- Citroen C4 (mój faworyt)
i za takie pieniądze można nawet fabrycznie nowe wyprowadzić - tutaj zwłaszcza Citroen ma niesamowita politykę rabatów od cen katalogowych.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
HappySC
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 188
Rejestracja: ndz gru 14, 2008 12:59
Lokalizacja: Sosnowiec

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: HappySC » wt wrz 15, 2015 14:59

tak tylko ojciec powiedział że jak raz zabłądził to on innego niż vag-a nie chce, vagami jeździł od 95r - najpierw golf 2 GTD(4 lata) następnie przez 8lat golf 3 TD(aaz) i teraz mazda przez 8lat ale powiedział że nigdy więcej, więc zostaje mi szukanie czegoś konkretnego a prawda jest taka że jak szukam już z miesiąc dla niego auta to cholera nic nie ma wartego uwagi, owszem było kilka egzemplarzy golfa 6 tdi 1.6 ale nic takiego co by miało mniej najechane jak 200tys, sam powiedział że gdyby nie to że nigdy auta na kredyt nie brał to może i by dobrał coś do skody rapid spaceback nówki z salonu(ok.73tys) ale on sam woli wydać 40tys a 10tys wydać na jakieś wypasione wakacje... dodatkowo nie uśmiecha mu się spłacać tych 23tys przez te 3 lata...


Było: Fiat 126p(93r), Golf III 1.9 CL TD(94r), GOLF II 1.3 CL(88r), Golf III 1.6 GL(97r), Audi A3 1.9 TDi(98r), MK3 GTi 20 Jahre(96r) jest Golf MK4 TDi 110PS(01r)
Moje Mk4: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=514492

Kupię dekory w drewnie do mk4/Bora, potrzebuję - rączki od str. pasażera, rączki od str. kierowcy(elektr.szyby x4)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości