***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: mk4tdi » ndz wrz 13, 2015 21:42

Mercedes to wg mnie auto nie warte kasy jaka sie za nie placi. Wujek w 2008r kupil nowego W204 i mimo ze nie bity rdzewialo to na potege. Mechanicznie niby bylo ok ale zeby po 3 latach ruda wychodzila? To w moim kilkunastoletnim Golfie rdzy brak.
Wlasnie looknalem tego Saaba i powiem Ci ze ciekawa propozycja, ale z wygladu jednak Alfa przed Sabb'em :) w eksploatacji drozsza bedzie Alfa czy Saab?


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn wrz 14, 2015 08:23

mk4tdi pisze:Vectra C podobno fajne auto, ale wyglad przecietny
wygląd przeciętny ale miejsca w środku ogrom - to na prawdę wielkie kombi.
W tym budżecie najlepszym silnikiem będzie 1.8XE 122 czy 125KM - stary, poczciwy, ale wystarczający, trwały i bezawaryjny. Świetnym jest 1.8XER 140KM ale niestety nie w tych pieniądzach. Diesla w tych rocznikach odradzam bo każdy to już agonia.
mk4tdi pisze:podoba mi sie Alfa 159
jak wielu, silniki te same co w Oplu ale w tym budżecie znajdziesz tylko zamęczone życiem diesle
mk4tdi pisze:Myslalem nad BMW e46, ale ostatnio mialem okazje sie przejechac i wg mnie jakos malo miejsca wewnatrz, wiec raczej odpada
to samo co Mercedes C-klasa W203 - to niby kombi z zewnątrz ale w środku to hatchback`i
mk4tdi pisze:Roczny przebieg ok 20tys km
już ten fakt skreśla diesla
kw pisze:Saab 9-3 - prawie to samo auto co vectra.
prawie... ale Vectra C jest jednak pojemniejsza, większa
mk4tdi pisze:w eksploatacji drozsza bedzie Alfa czy Saab?
Mechanicznie Saab - pomimo iż bazuje na Vectrze to jednak każdy element zawieszenia, hebli itp Szwedzi przekonstruowali na swoją modłę większej trwałości i bezpieczeństwa. Nadwoziowo niestety Alfa - auto modne, byle stłuczka, jakiś zderzak, reflektor, trochę plastików i 2 tyś zł. W Saab`ie kupisz za to kpl przód lub tył.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

flatron1984
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 422
Rejestracja: ndz mar 25, 2012 17:42

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: flatron1984 » pn wrz 14, 2015 09:17

No nie wiem czy przy przebiegu 20tys rocznie, do tego wiekszosc poza miastem skresla diesla... rocznie przy przebiegu ok 20tys na PB wyjdzie jakies 2000zl drozej. Co do ilosci miejsca to Piasek ma racje, Vectra C to pojemne auto. Ja kupilem Vectre z 2007r za 19500 z CDTI 120KM. Co prawda przebieg moze wiekszosc by odstraszyl bo juz przelatane 280tys.


ALH -> seria 98,1KM/225Nm -> soft 122,2KM/290,5Nm -> 0,205 & korekta 142,5KM/319Nm

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn wrz 14, 2015 09:25

flatron1984 pisze:No nie wiem czy przy przebiegu 20tys rocznie, do tego wiekszosc poza miastem skresla diesla... rocznie przy przebiegu ok 20tys na PB wyjdzie jakies 2000zl drozej
Ja tam rocznie przejeżdżam ~10 tys. km i nie nie miałem problemów z dieslami. Jak się dba, to będzie jeździć.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn wrz 14, 2015 09:41

flatron1984 pisze:rocznie przy przebiegu ok 20tys na PB wyjdzie jakies 2000zl drozej.
co ty zakładasz ze to 5L palić będzie ?? Taka kobyła średnio-rocznie i tak pewnie w 7miu się nie zmieści tylko przekroczy.
A doliczyłeś ile tyś pochłoną inwestycje w reanimację tego diesla na dystansie tych 20 tyś km ?
Większość tych "skuszonych" na idealnie utrzymane dieselki z zachodu co to niemiec płakał jak sprzedawał z warsztatów nie wyjeżdża. Stale coś. Never ending story. Kupi benzynę to zawsze zagazować może i wtedy masz dopiero różnicę przy której diesel nie istnieje.
flatron1984 pisze:Co prawda przebieg moze wiekszosc by odstraszyl bo juz przelatane 280tys.
i tak pewnie 100 tyś km zdjęte :bajer:
herbu, kup takiego o którym mowa w temacie... Nie porównuj Mk2 do tego co dzisiaj jest oferowane.
Taki 2007 rok to masz 300 tyś km minimum najechane. Masz tam również dwumas, FAP/DPF, elektroniczny EGR i konający układ CR. Dramat od początku do końca na dodatek kosztujący ciężkie tysiące.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn wrz 14, 2015 11:13

Piasek pisze:Taki 2007 rok to masz 300 tyś km minimum najechane. Masz tam również dwumas, FAP/DPF, elektroniczny EGR i konający układ CR.
Dlatego dobre diesle skończyły się na etapie VP :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn wrz 14, 2015 11:53

Dlatego nie należy generalizować
herbu pisze:rocznie przejeżdżam ~10 tys. km i nie nie miałem problemów z dieslami
bo ja ze swoim poczciwym Caddy`lakiem VP też ich nei miałem chociaż ciurając w koło komina na niedogrzanym ze 2-3m-ce kierownice stawały i notlaufy mi łapał ale dzisiaj... teraz... Śmiem twierdzić że ostatni, niedobity i trwały "nowoczesny" diesel to ten co mam w Aurisie bo nie dość że problemów puki co żadnych to jeszcze rozrząd na "prawdziwym łańcuchu" a nie jakimś od rowera jak te z vałwejowskich FSI.
Ale jak zajeżdżam od czasu do czasu do kumpla mechanika na piwko w weekendzik, pogadać o dupie maryni i przypadkach jakie na warsztacie stoją... pełna paleta od A do Z. Żeby nie "nowe" diesle to by nie mieli co robić: 90% aut to auta handlarzy także mam pogląd z pierwszej ręki jak to wyglądało zdjęte z lawety a jak to potem "prezentuje się" w ogłoszeniach jakie wystawiają. To są kur*a dwa różne samochody :rotfl:
Bękę nieraz mamy bo jak podjeżdżam Zafirą albo Cytryną to idą maskę podnieść popatrzeć jak benzynowy wygląda :rotfl:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » pn wrz 14, 2015 12:32

Piasek pisze:Dlatego nie należy generalizować
herbu pisze:rocznie przejeżdżam ~10 tys. km i nie nie miałem problemów z dieslami
bo ja ze swoim poczciwym Caddy`lakiem VP też ich nei miałem chociaż ciurając w koło komina na niedogrzanym ze 2-3m-ce kierownice stawały i notlaufy mi łapał ale dzisiaj... teraz... Śmiem twierdzić że ostatni, niedobity i trwały "nowoczesny" diesel to ten co mam w Aurisie bo nie dość że problemów puki co żadnych to jeszcze rozrząd na "prawdziwym łańcuchu" a nie jakimś od rowera jak te z vałwejowskich FSI.
Ale jak zajeżdżam od czasu do czasu do kumpla mechanika na piwko w weekendzik, pogadać o dupie maryni i przypadkach jakie na warsztacie stoją... pełna paleta od A do Z. Żeby nie "nowe" diesle to by nie mieli co robić: 90% aut to auta handlarzy także mam pogląd z pierwszej ręki jak to wyglądało zdjęte z lawety a jak to potem "prezentuje się" w ogłoszeniach jakie wystawiają. To są kur*a dwa różne samochody :rotfl:
Bękę nieraz mamy bo jak podjeżdżam Zafirą albo Cytryną to idą maskę podnieść popatrzeć jak benzynowy wygląda :rotfl:
Jak im by się te durnie i nieroby z rządu do dupy dobrali, to masowo jak efekt domina przestaliby wałki kręcić na ludzkiej głupocie oraz braku doświadczenia w szukaniu używanego auta. Ludzka głupota, bo chyba tak mozna mówić o tym, jak człowiek wierzy, że 15 letni 1.9 TDI ma poniżej 200tys przebiegu. Odpowiednie ustawy, włącznie z konsekwencjami typu wieloletnie więzienie, zaplanowane ustawki skutecznie wyeliminowałyby te proceder, bo je**** handlarz by się 100 razy zastanowił czy za 2 tys zł przycinki na czysto w sposób nieuczciwy będzie ryzykował wpadkę i np 5-cio letnie więzienie. Jesteśmy w UE już przeszło 11 lat, od tylu też mamy wzmożone zjawisko ściągania aut z krajów zachodnich, a do tej pory nie powstało narzędzie, które skutecznie ścigałoby oszustów. SLD, PiS, a tym bardziej PO nic nie zrobili w tej sprawie. Już nie mówię o umowach na słupy i kwitnięcie szarej strefy, gdzie tu akurat budżet Państwa dostaję w tym wypadku po dup**.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn wrz 14, 2015 12:41

Piasek pisze:Śmiem twierdzić że ostatni, niedobity i trwały "nowoczesny" diesel to ten co mam w Aurisie
Że tak zapytam - masz 1.4? Bo akurat koleżanka szuka auta dla siebie i Auris to jedno z niewielu, które jej wizualnie podchodzi, a słyszałem sporo dobrego o tym motorze (swoją drogą w pracy mamy 2 takie Aurisy 1.4D i na razie jeżdżą bezawaryjnie, choć mają dopiero po 6 lat i ~150 tys. km)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn wrz 14, 2015 12:43

R90 pisze:Jak im by się te durnie i nieroby z rządu do dupy dobrali, to masowo jak efekt domina przestaliby wałki kręcić na ludzkiej głupocie oraz braku doświadczenia w szukaniu używanego auta. Ludzka głupota, bo chyba tak mozna mówić o tym, jak człowiek wierzy, że 15 letni 1.9 TDI ma poniżej 200tys przebiegu. Odpowiednie ustawy, włącznie z konsekwencjami typu wieloletnie więzienie, zaplanowane ustawki skutecznie wyeliminowałyby te proceder, bo je**** handlarz by się 100 razy zastanowił czy za 2 tys zł przycinki na czysto w sposób nieuczciwy będzie ryzykował wpadkę i np 5-cio letnie więzienie. Jesteśmy w UE już przeszło 11 lat, od tylu też mamy wzmożone zjawisko ściągania aut z krajów zachodnich, a do tej pory nie powstało narzędzie, które skutecznie ścigałoby oszustów. SLD, PiS, a tym bardziej PO nic nie zrobili w tej sprawie. Już nie mówię o umowach na słupy i kwitnięcie szarej strefy, gdzie tu akurat budżet Państwa dostaję w tym wypadku po dup**.
Wszystko prawda, ale gdyby nie tanie auta z zachodu, to byśmy dalej Polonezami jeździli :grin:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn wrz 14, 2015 13:38

herbu pisze:
R90 pisze:Jak im by się te durnie i nieroby z rządu do dupy dobrali, to masowo jak efekt domina przestaliby wałki kręcić na ludzkiej głupocie oraz braku doświadczenia w szukaniu używanego auta. Ludzka głupota, bo chyba tak mozna mówić o tym, jak człowiek wierzy, że 15 letni 1.9 TDI ma poniżej 200tys przebiegu. Odpowiednie ustawy, włącznie z konsekwencjami typu wieloletnie więzienie, zaplanowane ustawki skutecznie wyeliminowałyby te proceder, bo je**** handlarz by się 100 razy zastanowił czy za 2 tys zł przycinki na czysto w sposób nieuczciwy będzie ryzykował wpadkę i np 5-cio letnie więzienie. Jesteśmy w UE już przeszło 11 lat, od tylu też mamy wzmożone zjawisko ściągania aut z krajów zachodnich, a do tej pory nie powstało narzędzie, które skutecznie ścigałoby oszustów. SLD, PiS, a tym bardziej PO nic nie zrobili w tej sprawie. Już nie mówię o umowach na słupy i kwitnięcie szarej strefy, gdzie tu akurat budżet Państwa dostaję w tym wypadku po dup**.
Wszystko prawda, ale gdyby nie tanie auta z zachodu, to byśmy dalej Polonezami jeździli :grin:
Panowie, za przekręty na kręconych licznikach i wstawianych ćwiarach można iść do paki na 8 lat. Teraz rączki do góry ilu z was po obejrzeniu gniota u handlarza złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ?


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » pn wrz 14, 2015 13:41

kw pisze:
herbu pisze:
R90 pisze:Jak im by się te durnie i nieroby z rządu do dupy dobrali, to masowo jak efekt domina przestaliby wałki kręcić na ludzkiej głupocie oraz braku doświadczenia w szukaniu używanego auta. Ludzka głupota, bo chyba tak mozna mówić o tym, jak człowiek wierzy, że 15 letni 1.9 TDI ma poniżej 200tys przebiegu. Odpowiednie ustawy, włącznie z konsekwencjami typu wieloletnie więzienie, zaplanowane ustawki skutecznie wyeliminowałyby te proceder, bo je**** handlarz by się 100 razy zastanowił czy za 2 tys zł przycinki na czysto w sposób nieuczciwy będzie ryzykował wpadkę i np 5-cio letnie więzienie. Jesteśmy w UE już przeszło 11 lat, od tylu też mamy wzmożone zjawisko ściągania aut z krajów zachodnich, a do tej pory nie powstało narzędzie, które skutecznie ścigałoby oszustów. SLD, PiS, a tym bardziej PO nic nie zrobili w tej sprawie. Już nie mówię o umowach na słupy i kwitnięcie szarej strefy, gdzie tu akurat budżet Państwa dostaję w tym wypadku po dup**.
Wszystko prawda, ale gdyby nie tanie auta z zachodu, to byśmy dalej Polonezami jeździli :grin:
Panowie, za przekręty na kręconych licznikach i wstawianych ćwiarach można iść do paki na 8 lat. Teraz rączki do góry ilu z was po obejrzeniu gniota u handlarza złożyło zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa ?
Nie miałem takiej okazji, gdyż gniot został rozpoznany na etapie przeglądania ofert i analizy. Ale jakbym na takiego trafił, to bym złożył.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pn wrz 14, 2015 19:59

R90 jedno przeczy drugiemu. Że nie pojechałeś oglądać to nie znaczy że nie trafiłeś ...


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
R90
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 324
Rejestracja: pn lip 06, 2015 12:36
Lokalizacja: mazowieckie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: R90 » pn wrz 14, 2015 20:30

lukasz_bliw pisze:R90 jedno przeczy drugiemu. Że nie pojechałeś oglądać to nie znaczy że nie trafiłeś ...
Owszem, ale zobacz, że na podstawie zdj też możesz się mylić i kogoś fałszywie osądzić. a przecież nie będę jechał X km tylko po to, żeby stwierdzić, że auto to gniot i trzeba złożyć doniesienie. Litości.


Było: MK4 1.8T AUM 150 PS 210 NM

Jest: Fiat Bravo MultiJet 1.6 120 PS 300 NM ,
Skoda Octavia 3 1.6 TDI CR 110 PS 250 NM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości