***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob wrz 12, 2015 22:50

arczikox pisze:Natomiast jeśli chodzi o benzyne + lpg, to lepszym wyborem będzie kupno samego benzyniaka i dołożyć do lpg, czy kupić już z lpg
Można tak, a można i tak. Jak sam założysz, to musisz liczyć, że wydasz na to ~2-2,5 tys. Jak Ci nie żal, to taka opcja jest najlepsza. Ale nie najtańsza.
Ja tam zawsze kupuję auta z LPG i jeszcze się nie naciąłem, a było ich kilkanaście. Tyle, że najpierw musisz dokładnie sprawdzić całą instalację jak i sam silnik. Generalnie ja wystrzegam się aut, które jeżdżą na LPG już długo (powiedzmy więcej jak 7 lat) oraz takich, w których LPG jest co dopiero założone (bo to wręcz gwarantuje problemy). Instalacja musi być na dobrych podzespołach, być serwisowana i z głową założona. To nie gwarantuje 100% niezawodności, ale w jakimś tam stopniu niweluje możliwe problemy. A te nawet jak wystąpią, to za max. 1000 zł usuniesz (ale musiałbyś mieć mega pecha i wysiadłby Ci komputer, wtryski i parownik :) ). Więc nawet w takiej opcji będzie taniej kupić auto z LPG.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » ndz wrz 13, 2015 07:38

herbu pisze:wystrzegam się aut, które jeżdżą na LPG już długo (powiedzmy więcej jak 7 lat)
to teżniedo końca mądre podejście bo co z tego że tam instalka od nowości kiedy jest dziełem Prins`a czy G3 czyli fabryczna. Co z tego że silnik 300 tyś km na niej przejechał kiedy bez problemów drugie tyle zrobi. Jak pisałem: ja mam holenderską SGI w Cytrynie i też o gazie wiem tyle co gdzie jest wlew do tankowania.
Wystrzegać to się należy właśnie tych półrocznych, rocznych założonych bo taniej już się nie dało nigdzie a cały przebieg od momentu założenia to od jednego "speca" do kolejnego gdzie jeden drugiego poprawiał a i tak wielkie gó*no zrobili. Za 10 tyś km głowica do wymiany.
Przebieg na instalce to też kwestia tego kto montował. Mercem zrobiłem 40tyś km na gazie - praktycnzie spłacił mi się cały samochód. Kwota za którą go sprzedałem to był "czysty zysk". Z Zafira będzie podobnie - już 25 nakręciła, zrobi łącznie ze 60 i zmieniam na kolejne.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz wrz 13, 2015 09:01

Piasek pisze:to teżniedo końca mądre podejście bo co z tego że tam instalka od nowości kiedy jest dziełem Prins`a czy G3
Z jednej strony racja, ale z drugiej weź też pod uwagę, że może być u nas problem z serwisowaniem takich instalacji. U mnie na Południu jest problem. Pewnie w Warszawie, czy innych dużych miastach mają to poogarniane, ale w mniejszych miejscowościach jest z tym problem. Inna sprawa, że te instalacje są super, tyle, że w ogłoszeniach stanowią one może 1%.
Piasek pisze:Wystrzegać to się należy właśnie tych półrocznych, rocznych założonych bo taniej już się nie dało nigdzie a cały przebieg od momentu założenia to od jednego "speca" do kolejnego gdzie jeden drugiego poprawiał a i tak wielkie gó*no zrobili. Za 10 tyś km głowica do wymiany.
Dokładnie
Piasek pisze:Przebieg na instalce to też kwestia tego kto montował. Mercem zrobiłem 40tyś km na gazie - praktycnzie spłacił mi się cały samochód. Kwota za którą go sprzedałem to był "czysty zysk". Z Zafira będzie podobnie - już 25 nakręciła, zrobi łącznie ze 60 i zmieniam na kolejne.
I takie najlepiej właśnie kupować :bigok:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

arczikox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 09:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: arczikox » ndz wrz 13, 2015 14:31

Ciągle się zastanawiam nad tym wyborem i szczerze mówiąc to sam już nie wiem co mam wziąć. Puki co jestem skłonny do 3 propozycji
-seat leon
-audi a3
-golf 4

Jeżeli macie jakieś inne typy aut do 10k, hatchback to bardzo prosiłbym o sugestie. Muszę postarać się wykluczyć pewne opcje i skupić się na wybranych modelach.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » ndz wrz 13, 2015 15:04

arczikox pisze:Ciągle się zastanawiam nad tym wyborem i szczerze mówiąc to sam już nie wiem co mam wziąć. Puki co jestem skłonny do 3 propozycji
-seat leon
-audi a3
-golf 4

Jeżeli macie jakieś inne typy aut do 10k, hatchback to bardzo prosiłbym o sugestie. Muszę postarać się wykluczyć pewne opcje i skupić się na wybranych modelach.
Te trzy auta to to sama płyta podłogowa, silniki, zawieszenia. Możesz dorzucić jeszcze octavie - na to samo wyjdzie.
Jak masz 10tys na samochód z tej grupy to się nie zastanawiaj który model, tylko czy nie był składany z dwóch i czy graty w środku jeszcze żyją.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

PIXMAMP250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 16:02

GOLF MK2 5-drzwiowy

Post autor: PIXMAMP250 » ndz wrz 13, 2015 16:23

Witam.

Za mniej więcej rok czasu planuję kupić Golfa II, który będzie mi służyć przez około 5-7 lat w celu poruszania się po mieście(studia,praca) oraz okazyjnych wyjazdów poza miasto(morze, wieś). Budżet na całość to 20 000 złotych, z czego na samo auto chciałbym wydać do 6 500 złotych. Sama sytuacja jest bardziej skomplikowana, ponieważ chcę poddać auto poważnym modyfikacjom silnika, wnętrza, zawieszenia i elektroniki. Modyfikacje będą rozłożone w czasie, więc nie wszystko musi zostać zrobione na jeden raz. Oto moje generalne priorytety w tym samochodzie:

- 150KM(po tuningu)
- spalanie do 10L po mieście
- wysoka niezawodność(koszta części mogą być zwiększone, ale ma się po prostu nie psuć kiedy będzie regularnie serwisowany)
- ładny dźwięk silnika(w brzmieniu coś na kształt Jaguara XJ358: mocny, niski dźwięk, niegłośny)
- wygodne zawieszenie(po zmianie z fabrycznego)
- 5-drzwiowa wersja
- miejsca na głośniki w przednich i tylnych drzwiach
- 6 biegowa skrzynia biegów
- wysoki moment obrotowy(?)

Dla wielu z Was musi to brzmieć jak szalony wymysł, który się nie opłaca. Owszem, pewnie z ekonomicznego punktu widzenia nie będzie się opłacać. Jestem jednak studentem elektroniki i chcę poćwiczyć na "staruszku", a przy okazji zaoszczędzić. Jeżeli chodzi o elektronikę to wezmę to na siebie(w samochodzie nie są potrzebne elektryczne szyby, klima, elektrycznie regulowane lusterka). Do Was mam następujące pytania, jaką drogę obrać by osiągnąć cele wymienione wyżej.

1. Jakiej jednostki napędowej szukać? Myślę, że będzie to benzyna.
2. Modyfikować silnik czy robić swapa? Co bardziej się będzie opłacać?
3. Jakie zawieszenia są dostępne do takiego Golfa? Zależy mi najbardziej na komforcie jazdy i amortyzacji wszelakich dziur, dziurek i wybojów(znowu coś jak w Jagu X358)
4. Przy 150KM chcę by auto miało duże przyspieszenie(było dynamiczne jeżeli tego zapragnę), jednak niekoniecznie tak dużą prędkość maksymalną - 180km/h wystarczy zanadto.
5. Czy ktoś byłby w stanie zrobić, z przymrużeniem oka, kosztorys tych wszystkich zabiegów? Strzelam w 30 000 - 50 000 złotych przez te wszystkie lata.
6. W jakiej kolejności wykonywać te modyfikacje? Silnik, elektronika, audio, zawieszenie, maty wyciszające, wymiana wnętrza(deska, fotele, kanapy)?

Mam także jeden pomysł, proszę mi powiedzieć czy jest to możliwe...

Wymiana silnika na jakąś mocną jednostkę(200-300KM) i wyregulowanie go w taki sposób by stał się bardziej ekonomiczny, niezawodny - oczywiście kosztem mocy i momentu obrotowego. Czy coś takiego jest możliwe? Nie znam się na samochodach, ale w elektronice coś takiego jak najbardziej obowiązuje i stosuję to w praktyce. W tym wypadku myślałem na przykład o V8 dla dźwięku. Warunkiem koniecznym jest zwiększenie wytrzymałości silnika i ekonomii, bo gdybym chciał pełne V8 kupiłbym inny samochód.

Będę bardzo wdzięczny za pomoc dotyczącą tematu, a także polecenie serwisów w Zachodniopomorskim, które podjęłyby się tak rozległych prac nad autem rozłożonych w czasie. Jak wspominałem budżet początkowy to 20 000 złotych i potrzebuję za to dobrego starter'a ;) Nadającego się do użytku. Proszę także do serca nie brać tych porównań do Jaguara - chodzi tylko o pokazanie, w którym kierunku zmierzam. Wiem także jak nieekonomiczne, nierealne to jest - i chcę spróbować.

Pozdrawiam!

PS Golf z zewnątrz ma wyglądać prawie tak samo jak zadbany oryginał, koła nie mogą wystawać na boki; zawieszenie ma być średnio-wysokie.



arczikox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 09:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: arczikox » ndz wrz 13, 2015 17:40

No faktycznie wszystko na to wskazuje, że tak będzie trzeba patrzeć. Zastanawiam się jeśli chodzi o silnik 1.8 i 1.8T czy jest to lepsza opcja do gazu niż 1.6 czy 2.0 ?



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: maroTdi » ndz wrz 13, 2015 17:46

arczikox pisze:1.8 i 1.8T czy jest to lepsza opcja do gazu niż 1.6 czy 2.0 ?
1.6 i 2.0 to proste silniki z 8 zaworowa glowica - pojada na kazdej instalce, 1,8t juz wymaga troszke wiecej a za tym kilka zl drozej.. ale za to osiagi wiadomo lepsze..
spalanie 1.6 i 1.8t podobne mialem 1.6 teraz mam 1.8t i moze 1l wiecej spali choc jezdzi duuuuzo szybciej :hmm:
nie skupiaj sie na silniku czy modelu tylko na stanie samochodu



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

GOLF MK2 5-drzwiowy

Post autor: maroTdi » ndz wrz 13, 2015 17:52

:rotfl:
zacznij od regulaminu :okej:



PIXMAMP250
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: ndz wrz 13, 2015 16:02

Re: GOLF MK2 5-drzwiowy

Post autor: PIXMAMP250 » ndz wrz 13, 2015 18:04

Czy mam przenieść cały temat do: "***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***"? Poza tym, myślę, że podałem wszystkie wymagane informacje.

:spam:



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz wrz 13, 2015 18:48

arczikox pisze:Zastanawiam się jeśli chodzi o silnik 1.8 i 1.8T czy jest to lepsza opcja do gazu niż 1.6 czy 2.0 ?
Nie, lepsza to 1.6 i 2.0. Nad 1.8 nawet się nie zastanawiaj, bo ten silnik to lipa. 1.8T jak znajdziesz zdrowy, to warto brać, ale będzie ciężko coś znaleźć.
arczikox pisze:Ciągle się zastanawiam nad tym wyborem i szczerze mówiąc to sam już nie wiem co mam wziąć. Puki co jestem skłonny do 3 propozycji
-seat leon
-audi a3
-golf 4
I bardzo dobrze - wszystkie mechanicznie są niemal identyczne, różnią się wizualnie (no i cenowo, szczególnie A3). Jak Ci wszystkie pasują, to kup tego w najlepszym stanie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

arczikox
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 35
Rejestracja: sob wrz 12, 2015 09:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: arczikox » ndz wrz 13, 2015 19:46

Trochę szukania będzie autka w miarę w dobrym stanie technicznym. No ale jeśli takie mam wybory to tego można było się spodziewać. Większość jest już dość wyjezdzona, no ale może jakiś trafi się rodzynek. Nie wiem czemu ale jakoś bardziej w stronę golfa 4 mnie pcha.



mk4tdi
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 475
Rejestracja: czw sie 22, 2013 09:56

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: mk4tdi » ndz wrz 13, 2015 21:04

Siema.
Powoli przymierzam sie do zakupu drugiego wozidla, tym razem w wersji kombii. Budzet ok 20tys. Myslalem nad BMW e46, ale ostatnio mialem okazje sie przejechac i wg mnie jakos malo miejsca wewnatrz, wiec raczej odpada. Vectra C podobno fajne auto, ale wyglad przecietny. Wizualnie najbardziej podoba mi sie Alfa 159. Moze jakies inne propozycje? Ewentualnie jak Alfa lub Vectra to z jakim silnikiem? Roczny przebieg ok 20tys km wiekszosc poza miastem


ALH + 216 + turbo ARL + FMIC + soft -> 162,5KM/344,2Nm :satan:

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » ndz wrz 13, 2015 21:16

mk4tdi pisze:Powoli przymierzam sie do zakupu drugiego wozidla, tym razem w wersji kombii. Budzet ok 20tys. Myslalem nad BMW e46, ale ostatnio mialem okazje sie przejechac i wg mnie jakos malo miejsca wewnatrz, wiec raczej odpada. Vectra C podobno fajne auto, ale wyglad przecietny. Wizualnie najbardziej podoba mi sie Alfa 159. Moze jakies inne propozycje? Ewentualnie jak Alfa lub Vectra to z jakim silnikiem? Roczny przebieg ok 20tys km wiekszosc poza miastem
Saab 9-3 - prawie to samo auto co vectra. Silnik - 1.9 120ps występuje też w alfie i to bardzo dobra jednostka. Może jakaś c-klasa?


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości