***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sie 22, 2015 08:18

ForeCast pisze:Na pewno? Swego czasu rozgladalem sie za mk1 cabrio i wiekszosc oferowanych egzemplarzy miala silnik 1.8 JH na K-Jetronicu, wiec chcac nie chcac troche zaczerpnalem opinii wsrod posiadaczy takich wynalazkow. Obraz jaki utrwalil mi sie w glowie byl nastepujacy: slaba dostepnosc newralgicznych podzespolow (np. regulator cisnienia), a do tego nieliczni specjalisci potrafiacy naprawde porzadnie ogarnac regulacje ukladu. Dodam, iz sa to informacje na rok 2011, a wiec mozna domniemywac, ze obecnie sytuacja jest jeszcze gorsza. Byc moze akurat komus uda sie znalezc osobe, ktora podejmie sie tego zagadnienia, ale uzycie sformulowania "kazdy to ogarnie" jest sporym naduzyciem. Dlatego czesta opcja w przypadku uszkodzen ukladu wtryskowego jest decyzja o swapie ukladu na wtrysk np. z 1.8 2H, ew. zalozenie LPG z blosem, lub ostatecznie swap, w przypadku mk2 np. na PF-a
Zgadzam się z Tobą. Faktycznie dzisiaj już jest coraz mniej specjalistów, którzy potrafią tą, bądź co bądź wiekową technikę, prawidłowo obsłużyć. Podobnie jest z gaźnikami - coraz mniej części do tego, mało kto się chce tym zajmować. Ot przykład - kumpel ma Audi 80 na gaźniku. Dopóki jeździł było ok. Problem, że jak był nim w Albanii, to akurat gaźnik się skończył. Tyle szczęścia, że miał LPG, więc jakoś jechać się dało, ale trzeba było się pilnować, by nie skończył się gaz. Więc tankował co 200 km, czasami nawet częściej, byle nie skończył się gaz. Wrócił do Polski, auto oddał najpierw do jednego, potem jeszcze do dwóch innych speców. Żaden sobie nie poradził z naprawą - po pierwsze nie było części do naprawy, po drugie, jak już znalazł używany gaźnik, to nikt nie potrafił tego wystroić prawidłowo. Bujał się z tym kilka miesięcy, auto unieruchomione, aż w końcu się wkurzył i zrobił swapa na silnik na wtrysku, bo taniej go to wyszło niż jazda po mechanikach, nie wliczając nerwów, które stracił. I teraz ma spokój.
ForeCast pisze:Tu sie zgodze w 100%. Dobra buda to coraz wiekszy rarytas, natomiast polatanych przystankow jest o wiele za duzo
Dokładnie - w mk2 podstawa to zdrowa buda, a w szczególności elementy teoretycznie niewymienne - podłoga, progi, tylne błotniki, dach, kielichy... Druga sprawa to kompletność i oryginalność wersji specjalnych, bo czasami GTI, to nawet koło GTI nie stało :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob sie 22, 2015 08:21

ForeCast pisze:ale uzycie sformulowania "kazdy to ogarnie" jest sporym naduzyciem.
potwierdzam - coraz mniej starej daty mechaników, coraz więcej "docentów" - jak komp pokaże co popsute to wymieni. Jak nie pokaże - nienaprawialne.
Mechaniczny wtrysk benzyny - od tego trzymałbym się raczej z daleka ale starszych diesli na mechanicznych bądź elektromechanicznych pompach wtryskowych nie ma się co obawiać. Większość zakładów pompiarskich ogarnia je i potrafi prawidłowo wysterować poza tym... to się nie psuje jak użytkownik/mechanik nie popsuje (czyt. wpadnie an pomysł żeby pogrzebać zamiast zmienić filtr paliwa)


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

krzychod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt maja 23, 2006 20:22
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzychod » ndz sie 23, 2015 22:01

krzychod pisze:Dzisiaj dogadałem się z gościem,że w niedzielę prześle mi zdjęcia samochodu, wtedy może czegoś więcej się dowiemy. Wstępnie za Golfa zażyczył sobie 5 tys.
Właśnie otrzymałem zdjęcia. Proszę o komentarz dotyczący tego autka:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

URL=http://www.fotosik.pl/zdjecie/ec8ca718fb5d9006]Obrazek[/URL]

Obrazek

Obrazek

Obrazek



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn sie 24, 2015 08:16

Wygląda na bliski oryginałowi, ja bym się zainteresował


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn sie 24, 2015 09:00

kw pisze:Wygląda na bliski oryginałowi, ja bym się zainteresował
To prawda - nawet ma kierownicę obszytą skórą, co obecnie nieczęsto się zdarza. Dodatkowo na pierwszy rzut oka rudej też za bardzo nie widać, więc oferta wydaje się być ciekawa


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn sie 24, 2015 09:54

Czy tylko ja widzę że w zbiorniczku wyrównawczym nie ma płynu chłodniczego ???
Moim zdaniem sprzedaje bo silnik do remontu


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: daniel.wwe » pn sie 24, 2015 10:41

No faktyczniewyglada jakby zbiorniczek byl pusty... albo jest zalany woda


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn sie 24, 2015 10:57

Co jeszcze bardziej potwierdza przypuszczenie uszkodzenia


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

krzychod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: wt maja 23, 2006 20:22
Lokalizacja: Rybnik
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzychod » pn sie 24, 2015 15:06

Jak się tak przyglądam to rzeczywiście może coś być nie tak. A nie było kiedyś takich jasno brązowych płynów Petrygo? Może tym to jest zalane. Bardziej nastraszyliście mnie tym wtryskiem mechanicznym...



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » pn sie 24, 2015 15:19

Może być nawet woda nalana, a może nie być w ogóle bo na przykład wyciekło. Wystarczy, że taki stary samochód postoi 2 miesiące to układ się rozszczelni, bo gumy parcieją, nie ma co wróżyć z fusów. Odległość 100KM to nie dużo, tym bardziej, że sprzedający może Ci przywieźć auto.



Siwy926
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 26, 2010 20:51
Lokalizacja: Biała DLE17VL

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Siwy926 » ndz sie 30, 2015 11:41

Witam wszystkich aktualnie jestem w Niemczech i bede do grudnia chcialbym kupic VW Bore i mam dylemat jaki silnik wybrac 2.3 V5 czy 1.8T niewiem który bedzie lepszy,mniej awaryjny,tanszy w utrzymaniu i lepiej zniesie instalacje gazową Jezeli ktoś moze prosiłbym o pomoc bo newiem naprawde jaki silnik wybrac z gory dzieki za pomoc :bajer:



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » ndz sie 30, 2015 12:36

Siwy926 pisze:Witam wszystkich aktualnie jestem w Niemczech i bede do grudnia chcialbym kupic VW Bore i mam dylemat jaki silnik wybrac 2.3 V5 czy 1.8T niewiem który bedzie lepszy,mniej awaryjny,tanszy w utrzymaniu i lepiej zniesie instalacje gazową Jezeli ktoś moze prosiłbym o pomoc bo newiem naprawde jaki silnik wybrac z gory dzieki za pomoc
1.8T jest silnikiem lepszym zwłaszcza do LPG, jeżeli masz zamiar rejestrować auto w PL to za pojemność 2.3 masz dodatkowo kosmiczną akcyzę, w DE pewnie większą składkę na OC (do sprawdzenia) więc za 2.3 bym się nie rozglądał.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Siwy926
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 26, 2010 20:51
Lokalizacja: Biała DLE17VL

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Siwy926 » ndz sie 30, 2015 13:16

Aha tylko jak z eksploatacja takiego silnika martwi mnie to turbo bo to zawsze jakies tam wieksze koszty w raze jakiejs awarii no i rozrzad nie jest na łańcuszku tym bardziej ze jak jestem w PL to jezdze wiecej po miescie "od sklepu do sklepu " niz w trasie. A znowu jak jestem w DE to auto zawsze stoi minmum 2, 3 miesiace



Siwy926
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 26, 2010 20:51
Lokalizacja: Biała DLE17VL

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Siwy926 » ndz sie 30, 2015 13:23

1.8T jest silnikiem lepszym zwłaszcza do LPG, jeżeli masz zamiar rejestrować auto w PL to za pojemność 2.3 masz dodatkowo kosmiczną akcyzę, w DE pewnie większą składkę na OC (do sprawdzenia) więc za 2.3 bym się nie rozglądał
Aha tylko jak z eksploatacja takiego silnika martwi mnie to turbo bo to zawsze jakies tam wieksze koszty w raze jakiejs awarii no i rozrzad nie jest na łańcuszku tym bardziej ze jak jestem w PL to jezdze wiecej po miescie "od sklepu do sklepu " niz w trasie. A znowu jak jestem w DE to auto zawsze stoi minmum 2, 3 miesiace



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości