***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » wt lip 28, 2015 08:21

herbu pisze:Lepiej szukać 1.8 - bez żadnego przerabiania itp.
taaa i ten 1.8 będzie mial 90km tylko na papierze ,ciężko jest znaleźć taki silnik żeby był zdrowy . nie raz szukałem takiego silnika i z 5 szt kupionych 1 nadawał się żeby troche pojeździł ale i tak szału nie było .1.6 szybciej trafisz na dobry do tego niższe OC :)


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt lip 28, 2015 08:28

VW_seller pisze:taaa i ten 1.8 będzie mial 90km tylko na papierze ,ciężko jest znaleźć taki silnik żeby był zdrowy
Tak, a ten 1.6 na pewno będzie trzymał serię, szczególnie przy gaźniku :helm:
VW_seller pisze:1.6 szybciej trafisz na dobry do tego niższe OC
o 20 zł


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » wt lip 28, 2015 10:08

herbu pisze:Tak, a ten 1.6 na pewno będzie trzymał serię, szczególnie przy gaźniku
widze ,że jesteś z ludzi którzy muszą postawić na swoim .kogoś nie rozumiesz ale siebie też sie .
na gazniku więcej wykrecisz niż na mono wtrysku . do tego brak pompy paliwa ( jest mechaniczna podobna do 126p która się nie psuje )
zrozum w końcu ,że mk2 1.6 PB jest więcej i szybciej trafisz na dobry silnik ,są też 1.3 ale tego wogóle nie polecam ze wzgl technicznych i dużego spalania jak na 1.3.

do 1.6 mozna założyc róznież gaźnik z 1.3 i wtedy wogóle nic sie nie psuje ,jeszcze lepszy patent od mono wtrysku . do tego te silniki lepiej jeźdzą na gazie jak na benzynie.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » wt lip 28, 2015 10:15

Proszę Was, skończcie tą beznadziejną dyskusję. Której wersji mk2 byś nie wybrał, to nie da Ci specjalnie odczuć po kieszeni. Przy takich autach liczy się tylko i wyłącznie stan konkretnego egzemplarza.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt lip 28, 2015 10:49

WichuTM pisze:Proszę Was, skończcie tą beznadziejną dyskusję
No zaraz, zaraz - dlaczego od razu beznadziejną? Spieramy się nad tym, który silnik do mk2 jest lepszy - VW_seller, twierdzi że 1.6 i przerabiać na wtrysk, albo gaźnik z 1.3, a ja twierdzę uparcie przy swoim, że jednak 1.8. Dla mnie sprawa jest oczywista. Inną rzeczą jest dostępność aut na rynku. Może i 1.6 jest więcej, ale 1.8 też występują i to wcale nierzadko.
Ale dobra, może i masz rację - ktoś tu pytał o diesla, a my tu o benzyniakach.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Lunevil
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 25
Rejestracja: pn lip 27, 2015 15:37

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Lunevil » wt lip 28, 2015 15:06

Witam
Od dłuższego czasu zastanawiam się nad kupnem golfa V GTI. Budżet, jakim dysponuje to 30tyś złotych. Czy za taką kwotę uda mi się kupić GTI , które nie będzie szrotem? Druga sprawa jak wyglądają koszty urzymania tego auta, głównie chodzi mi o ceny części w porównaniu ze zwykłym benzynowym golfem mk5.
Z góry dzięki za pomo



jo17
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 15:11

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jo17 » czw lip 30, 2015 14:34

Cześć, czy waszym zdaniem warto jeszcze kupować 1.8T? Chciałbym A3 z tym silnikiem, ale powiedzmy sobie szczerze te auta są już dość stare - najmłodsze 12 lat. Zastanawiam czy warto sie w to jeszcze pakować, mam znajomego który sprowadza dobre auta z niemiec i francji, ludzie są zadowoleni chociaż wiadomo liczy sobie trochę więcej za te auta. Brałbym pod uwage A3 roczniki 2002-2003. Ile takie coś w fajnym stanie jest warte? Widzę, że 1.8T ma dość duży rozrzut cenowy.

Druga opcja to poczekać, dozbierać i kupić V GTI / A3 2.0 TFSI. Chociaż przyznam wolałbym najpierw 1.8t w dobrym stanie, chciałbym pojeździć samochodem z tym silnikiem, bo chodzi mi po głowie już parę lat a za rok lub dwa przesiadłbym sie na 2.0 TFSI. Rozważam tylko samochody z konkretnymi mocnymi silnikami, bo później mogę już nie mieć okazji pojeździć takimi furami :D . Diesla nie chcę.

@up 2.0 TFSI starsze czyli te z golfa 5 ma pare charakterystycznych cech chociaż ceny akceptowalne jak na to co oferuje silnik. Szklanka popychacza czy tam popychacz pompy paliwa wymieniać bodajże co 30k km koszt 120 zł, Ponadto DV i PCV do sprawdzenia, wszystko możesz znaleźć na forach. Wg mnie lepszy motor niż nowszy 2.0 TSI/TFSI, który żre olej.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw lip 30, 2015 14:53

jo17 pisze:Cześć, czy waszym zdaniem warto jeszcze kupować 1.8T? Chciałbym A3 z tym silnikiem, ale powiedzmy sobie szczerze te auta są już dość stare - najmłodsze 12 lat. Zastanawiam czy warto sie w to jeszcze pakować, mam znajomego który sprowadza dobre auta z niemiec i francji, ludzie są zadowoleni chociaż wiadomo liczy sobie trochę więcej za te auta. Brałbym pod uwage A3 roczniki 2002-2003. Ile takie coś w fajnym stanie jest warte? Widzę, że 1.8T ma dość duży rozrzut cenowy.

Druga opcja to poczekać, dozbierać i kupić V GTI / A3 2.0 TFSI. Chociaż przyznam wolałbym najpierw 1.8t w dobrym stanie, chciałbym pojeździć samochodem z tym silnikiem, bo chodzi mi po głowie już parę lat a za rok lub dwa przesiadłbym sie na 2.0 TFSI. Rozważam tylko samochody z konkretnymi mocnymi silnikami, bo później mogę już nie mieć okazji pojeździć takimi furami :D . Diesla nie chcę.

@up 2.0 TFSI starsze czyli te z golfa 5 ma pare charakterystycznych cech chociaż ceny akceptowalne jak na to co oferuje silnik. Szklanka popychacza czy tam popychacz pompy paliwa wymieniać bodajże co 30k km koszt 120 zł, Ponadto DV i PCV do sprawdzenia, wszystko możesz znaleźć na forach. Wg mnie lepszy motor niż nowszy 2.0 TSI/TFSI, który żre olej.
Osobiście nigdy się nie pakuję w auta z końca produkcji, poliftowe itp. Szkoda płacić za rocznik, a mieć stary model, chociaż 1.8T bedzie mniej kłopotliwy niż 2.0TSI/TFSI


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: maroTdi » czw lip 30, 2015 14:54

jo17, rok temu kupilem skode z 1.8t i nie zaluje.. kosztowala mnie wiecej niz w polsce ale bylo warto przeplacic bo przez ten rok awarii nie bylo - nie licze mikrostykow :P i tego co sie zuzywa.. oleju nie pali :bigok: do tego wyposazenie: xenon, skora, esp, grzane fotele, tempomat, czujnik deszczu - w krajowych to marzenie.
po sprowadzeniu zalozylem lpg i zrobilem na nim jakies 35tys i wszystko ok. Jezdzi jak na pb - max na gps 221 :) jedyny blad to wybor instalacji - zalozylem taka do tego silnika a moglem zrobic zapas bo ten moj silnik ma wtryski i turbo od 180 i latwo robi sie ok 190KM ale i tak seryjne 150 daje rade w kombi a co dopiero w a3
jak robisz duzo km to polecam lpg do 1.8t bo do 2.0t juz ciezko z tym bedzie



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » czw lip 30, 2015 16:09

maroTdi pisze: jak robisz duzo km to polecam lpg do 1.8t bo do 2.0t juz ciezko z tym bedzie
To racja, jeśli chcesz gaz to bierz 1.8t. Weź też przede wszystkim pod uwagę, że raczej różnica między a3 1.8t, a mk5 GTI to nie jest kwestia dozbierania lecz prawie drugie tyle. A3 z końca produkcji w dobrej wersji i przyzwoitym stanie kupisz za 15-18 tyś zależnie od wielu czynników, a mk5 GTI z początku produkcji czyli raptem 2-4 lata młodsze auto trzeba dać 30 koła. Wiek wiekem, ale na pewno moim zdaniem między tymi autami jest przepaść. Jakimś przyzwoitym kompromisem może być S3 z silnikiem BAM :P Objedzie GTI, prowadzenie lepsze, bo quattro, stylistycznie moim zdaniem ponadczasowe chodź utrzymanie może bardziej dać po kieszeni. No i na upartego gaz założysz...



bart1500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lip 31, 2015 13:33

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: bart1500 » sob sie 01, 2015 13:45

Witajcie.
Zbieram się z zamiarem kupna Golfa 3. Na oku mam już jednego. 115 KM, 2.0 GTI. Kosztuje on 4 tysiące. Czy nie jest to za niska cena za GTI? Chciałbym go zagazować. Czy ten silnik nadaje się do zagazowania? Jaką instalację założyć. II generacji, czy może sekwencję. Chciałem jeszcze o coś zapytać, ale wypadło mi z głowy. Jak sobie przypomnę to napiszę.
:pub:



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: maroTdi » sob sie 01, 2015 14:06

bart1500, co do ceny to nie wiadomo nawet jaki rocznik, stan itd na 99% jak wiekszosc mk3 bedzie pognity - progi, nadkola :bigok: .
2.0 8V do gazu idealny, w tych czasach lepiej zalozyc sekwencje



bart1500
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 205
Rejestracja: pt lip 31, 2015 13:33

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: bart1500 » sob sie 01, 2015 14:20

http://allegro.pl/show_item.php?item=55 ... a1565267fc" onclick="window.open(this.href);return false;

Chodzi dokładnie o ten.

O właśnie. Link do aukcji chciałem podać..



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sie 01, 2015 14:42

maroTdi pisze:2.0 8V do gazu idealny, w tych czasach lepiej zalozyc sekwencje
Zdecydowanie sekwencja. W obecnych czasach różnica w cenie między II gen., a sekwencją nie jest duża, więc zdecydowanie warto. Choć i na II gen. ten silnik spokojnie da radę, tylko czy warto dla kilku stówek?
bart1500 pisze:http://allegro.pl/show_item.php?item=55 ... a1565267fc

Chodzi dokładnie o ten.

O właśnie. Link do aukcji chciałem podać..
Golf jak Golf. Jak nie zgnity, to można zaryzykować zakup. Na zdjęciach wygląda przyzwoicie, ale na zdjęciach nawet trup może się ładnie prezentować. Na plus rocznik, klima, reflektory przednie, fotele, gwint (o ile jest). Na minus - to ciągle Golf III - jeśli założysz zakup za 4 tys., dołożysz 2 tys. w LPG, to już warto się zastanowić, bo za kwotę niewiele większą kupisz mk4, który blachy ma bez porównania lepsze od mk3.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 24 gości