Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Marexxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 04, 2014 19:39
Lokalizacja: Danzig

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Marexxx » pn cze 08, 2015 20:44

Witam mam dylemat szukam golfa V lub VI variant w V jest 1.9 a VI 1.6 TDI co myslicie o trwalosci tego 1.6 niby piszą ze daje rade fakt ma dpf ale zawsze cos z tym mozna zrobic w 1.9 tez sie zdarza ze jest roczniki 0d 2008 golfa V 2010 golfa VI z góry dzieki za porady :food:



Golfiszcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 09, 2015 16:29

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Golfiszcz » wt cze 09, 2015 18:13

Witam,

Chciałbym się zapytać o opinię na temat tych aut a generalnie chodzi mi o to, aby ktoś kto miał styczność z tymi autami odpowiedział na kilka nurtujących mnie pytań :D

-Co idzie lepiej tzn. jakby np. chciał się ścignąć z pod świateł lub na autostradzie. I jeśli jeden z tych silników ma przewagę to czy jest ona aż tak odczuwalna ? Wiadomo diesel ma lepszy moment ale w benzyna się wyżej kręci i to mnie zastanawia jaka jest różnica między nimi .

-Ile mniej więcej wciąga gazu 2.0 ? Słyszałem że 2.0 jest "mułowaty" prawda ?

-Jaki wybrałbyś model i dlaczego ?

Pozdrawiam !



Golfiszcz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt cze 09, 2015 16:29

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Golfiszcz » wt cze 09, 2015 18:13

Witam,

Chciałbym się zapytać o opinię na temat tych aut a generalnie chodzi mi o to, aby ktoś kto miał styczność z tymi autami odpowiedział na kilka nurtujących mnie pytań :D

-Co idzie lepiej tzn. jakby np. chciał się ścignąć z pod świateł lub na autostradzie. I jeśli jeden z tych silników ma przewagę to czy jest ona aż tak odczuwalna ? Wiadomo diesel ma lepszy moment ale w benzyna się wyżej kręci i to mnie zastanawia jaka jest różnica między nimi .

-Ile mniej więcej wciąga gazu 2.0 ? Słyszałem że 2.0 jest "mułowaty" prawda ?

-Jaki wybrałbyś model i dlaczego ?

Pozdrawiam !



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: maroTdi » wt cze 09, 2015 19:30

Golfiszcz, jak kopiowales to mogles z tematem..
Golfiszcz pisze:Co idzie lepiej tzn. jakby np. chciał się ścignąć z pod świateł lub na autostradzie
przewaga 1.9 115 nad 2.0 jest taka ze w tdi zrobisz program i cos zyskasz..
z rolki lepiej pojedzie 1.9
Golfiszcz pisze:Ile mniej więcej wciąga gazu 2.0 ?
10-12l tyle co 1.8t
Golfiszcz pisze: Słyszałem że 2.0 jest "mułowaty" prawda ?
dupy nie urywa ale jak na benzynowy z ta moca nie jest zle
Golfiszcz pisze:-Jaki wybrałbyś model i dlaczego ?
2.0 - bez problemu i na gazie tanio
do "scigania" 1.8t



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: WichuTM » wt cze 09, 2015 19:42

Należy wspomnieć, że 2.0 lubią łykać olej, kwestia przyzwyczajenia, a 1.9 ajm 115KM ponoć puszczają uszczelki pod głowica, tak czytałem u nas na forum, ale osobiście nie znam takiego przypadku. Przede wszystkim rozważ podstawowe zalety i wady benzyny z gazem oraz diesla, wielokrotnie wałkowany temat w tym dziale, nie będę sie rozpisywał. Jeżeli po analizie dalej nie będziesz mógł sie zdecydować, kup tego który będzie w lepszym stanie, bez różnicy jaki siknik.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kw » wt cze 09, 2015 20:14

Marexxx pisze:Witam mam dylemat szukam golfa V lub VI variant w V jest 1.9 a VI 1.6 TDI co myslicie o trwalosci tego 1.6 niby piszą ze daje rade fakt ma dpf ale zawsze cos z tym mozna zrobic w 1.9 tez sie zdarza ze jest roczniki 0d 2008 golfa V 2010 golfa VI z góry dzieki za porady :food:
DPF będzie raczej tu i tu. W sumie mk6 to mk5 po dużym liftingu - patrz kombi to te same auta. Zależy do czego szukasz - jak ma być wół roboczy to V 1.9 TDI, jak sąsiad ma widzieć że masz mk6 to wiadomo :bigok: Ja bym patrzył na przeszłość wypadkową i stan auta. Uważam, że nie ma sensu płacić za wygląd mk6.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Marexxx
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt lis 04, 2014 19:39
Lokalizacja: Danzig

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Marexxx » wt cze 09, 2015 20:35

dzieki, autko w sumie do pracy 20km obwodnicą ale niewiem jak też czesci do tego i tak elektronika czy cenowo podobnie i podobne podzespoly w sensie zawieszenie itp koszt utrzymania tez sie liczy ale va VI to chyba podobnie mam teraz oferte niby rorzad i dwumas wynieniony niedawno sa na to rachunki wypadkowosc pisze ze nie mial rok temu sprowadzony jezdzila siostra vin podal ale musze jeszcze gdzies to sprawdzic przebieg 169



irlandczyk007
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 41
Rejestracja: czw wrz 04, 2008 22:56
Lokalizacja: Limerick ireland
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: irlandczyk007 » pn cze 15, 2015 20:02

Witam.Może pytam sie po raz n-nty ale chyba kto pyta nie błądzi.
Mam kurna dylemat.Ogromnie poodba mi sie prostota w golfie i własnie to autko najbardziej mi sie widzi.
Mówie tutaj o golfie 6 tej generacji z poczatkowego roku produkcji.
Niestety ale słyszałem że oprócz mułowatego silnika 1,4 oraz 1.6 nic mało awaryjnego nie ma.
Co więc wybrac? 1.6 tdi 2.0 tdi 1.4 tsi??

Auto bedzie poruszać sie w miescie jak i na trasie 50/50


Zależy mi poprostu na jak najmniejszej awaryjnosci.


dziekuje



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kw » pn cze 15, 2015 22:41

irlandczyk007 pisze:Witam.Może pytam sie po raz n-nty ale chyba kto pyta nie błądzi.
Mam kurna dylemat.Ogromnie poodba mi sie prostota w golfie i własnie to autko najbardziej mi sie widzi.
Mówie tutaj o golfie 6 tej generacji z poczatkowego roku produkcji.
Niestety ale słyszałem że oprócz mułowatego silnika 1,4 oraz 1.6 nic mało awaryjnego nie ma.
Co więc wybrac? 1.6 tdi 2.0 tdi 1.4 tsi??

Auto bedzie poruszać sie w miescie jak i na trasie 50/50


Zależy mi poprostu na jak najmniejszej awaryjnosci.


dziekuje
Najlepiej kupić 2.0 TDI, nie bierz 1.4 TSI, jak trafisz bezwypadkowego 1.6TDI z małym przebiegiem od pierwszego właściciela to weź :D


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: piotras84 » ndz cze 21, 2015 13:18

Witam
Mam dylemat, rocznie robię ok 50 tyś km głównie miasto i myślę nad zakupem golfa V 1,6 8V 102km i bedę chciał do niego włożyć LPG, podobno silnik idealny do gazu. Co możcie o tym pomyśle powiedzieć? Do tej pory bujałem się golfem IV TDI 90KM i delikatnie mówiąć zaczął się sypać, jak nie turbina to dwumasa itp dlatego lekko zraziłem się do diesla przy takim przebiegu głównie po mieście myślę że to będzie dobre rozwiązanie.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kw » ndz cze 21, 2015 16:14

piotras84 pisze:Witam
Mam dylemat, rocznie robię ok 50 tyś km głównie miasto i myślę nad zakupem golfa V 1,6 8V 102km i bedę chciał do niego włożyć LPG, podobno silnik idealny do gazu. Co możcie o tym pomyśle powiedzieć? Do tej pory bujałem się golfem IV TDI 90KM i delikatnie mówiąć zaczął się sypać, jak nie turbina to dwumasa itp dlatego lekko zraziłem się do diesla przy takim przebiegu głównie po mieście myślę że to będzie dobre rozwiązanie.
Pomysł nie jest zły, ale nie zrażaj się do TDI, w benzyniaku też masz dwumasę tylko nie padnie ona tak szybko, bo moment obrotowy jest mniejszy. Problemy w TDI 90 z turbiną i dwumasą świadczą o tym, że przebieg auta zbliżał się to 400tys a przy takim przebiegu to i w benzyniaku będą jakieś problemy. Ja bym szukał dobrego egzemplarza a czy 1.6 b+g czy TDI to sprawa wtórna.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: piotras84 » ndz cze 21, 2015 18:16

kw pisze:
piotras84 pisze:Witam
Mam dylemat, rocznie robię ok 50 tyś km głównie miasto i myślę nad zakupem golfa V 1,6 8V 102km i bedę chciał do niego włożyć LPG, podobno silnik idealny do gazu. Co możcie o tym pomyśle powiedzieć? Do tej pory bujałem się golfem IV TDI 90KM i delikatnie mówiąć zaczął się sypać, jak nie turbina to dwumasa itp dlatego lekko zraziłem się do diesla przy takim przebiegu głównie po mieście myślę że to będzie dobre rozwiązanie.
Pomysł nie jest zły, ale nie zrażaj się do TDI, w benzyniaku też masz dwumasę tylko nie padnie ona tak szybko, bo moment obrotowy jest mniejszy. Problemy w TDI 90 z turbiną i dwumasą świadczą o tym, że przebieg auta zbliżał się to 400tys a przy takim przebiegu to i w benzyniaku będą jakieś problemy. Ja bym szukał dobrego egzemplarza a czy 1.6 b+g czy TDI to sprawa wtórna.
Mój TDI nastukał 275 tyś km (przebieg raczej realny) miałem go od 8 lat a od roku robiąc taki przebieg niestety nie wytrzymał, dlatego przejerzdzając te ok 40 tyś po mieście 10 poza boję się postawić na diesla. Dlatego myślę nad benzyniakem + LPG, myślę że instalacja zwróci się bardzo szybko...



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: krzychu195 » ndz cze 21, 2015 18:30

piotras84, przy takim przebiegu nie myślałeś o jakimś nowym samochodzie? Takiego Golfa pewnie po 2latach znów bd musiał wymieniać lub podobnie inwestować



piotras84
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: pn maja 26, 2008 11:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: piotras84 » ndz cze 21, 2015 18:39

krzychu195 pisze:piotras84, przy takim przebiegu nie myślałeś o jakimś nowym samochodzie? Takiego Golfa pewnie po 2latach znów bd musiał wymieniać lub podobnie inwestować
Na takowe niestety mnie nie stać :grin: Decydując się więc diesel czy PB +LPG to drugie będzie chyba korzystniejsze...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości