Samochód z niemiec ... - procedury

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » śr wrz 20, 2006 16:07

Ja tez jestem w trakcie zalatwiania rejestracji.

- Przeglad zrobiony ( na kanale diagnosta sie dziwil bo jeszcze nigdy nie widzial balchy, podlogi itp w tak dobrym stanie :D z tego rocznika 88' )
- tlumaczenia zajelo 1,5 h i 75 zl
- urzedem celnym zajela sie spedycja ( bo zabardzo czasu nie mam ostatnio ) chyba 150zl i 4 dni czekania za dokumentami.
- reszta pozostala.

Z tymi 500 zl to zobaczymy czy uda sie w kieszeni zachowac . Umowe kupna sam wypisywalem i golfik zostal "kupiony" 27.12.2005 ;) a abmeldung cos kolo 08.2005 .

Pytanie co do skarbowki :
1) Wypelniamy vat-24 i czekamy na jakas decyzje , odpowiedz ?
2) Jeslie kupowal ktos na wspolwasciciela, to czy potrzeba do tego jakies dodatkowe druczki w skarbowym wypelniac , czy wypelnialiscie tylko vat-24 np na siebie lub na wspolwasciciela ?
3) Trzeba dodatkowo wypelniac druczek PCC ?


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

Awatar użytkownika
malllcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 11:50
Lokalizacja: Radom

Post autor: malllcin » śr wrz 20, 2006 20:30

gregoreq pisze:Ja tez jestem w trakcie zalatwiania rejestracji.

- Przeglad zrobiony ( na kanale diagnosta sie dziwil bo jeszcze nigdy nie widzial balchy, podlogi itp w tak dobrym stanie :D z tego rocznika 88' )
- tlumaczenia zajelo 1,5 h i 75 zl
- urzedem celnym zajela sie spedycja ( bo zabardzo czasu nie mam ostatnio ) chyba 150zl i 4 dni czekania za dokumentami.
- reszta pozostala.

Z tymi 500 zl to zobaczymy czy uda sie w kieszeni zachowac . Umowe kupna sam wypisywalem i golfik zostal "kupiony" 27.12.2005 ;) a abmeldung cos kolo 08.2005 .

Pytanie co do skarbowki :
1) Wypelniamy vat-24 i czekamy na jakas decyzje , odpowiedz ?
2) Jeslie kupowal ktos na wspolwasciciela, to czy potrzeba do tego jakies dodatkowe druczki w skarbowym wypelniac , czy wypelnialiscie tylko vat-24 np na siebie lub na wspolwasciciela ?
3) Trzeba dodatkowo wypelniac druczek PCC ?
To ty na przeglad na kanał wjezdzałes? :bajer: moj przeglad ograniczył sie do sprawdzenia nr. nadwozia i zapłaty 165zł:)

ad1. W skarbowym czekasz na podwierdzenie tego ze jestes zwolniony z vatu :bajer:
ad2. ja wypełniałem deklaracjie vat 25 na 2osoby, i to samo ze wszystkimi dokumentami zarówno w celnym, skarbowym i komunikacyjnym



Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » śr wrz 20, 2006 22:46

Jak juz wywalam 160 zl to chociaz chce cos wiecej a nizeli sam swistek , przyanjmniej wiem co nieco o stanie autka ( hamulce do poprawki sa i amorek z prozdu nie trzyma ). Nawet jak swoja stara fura jezdzilem na przeglady , to sie upieralem ze mimo pieczatki na "dzien dobry" to autko ma wjechac na szarpaki i na rolki :P

Czyli rozumiem ze vat-24 x 2 i tym samym 150 zl x 2


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

siarajechane
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 53
Rejestracja: sob paź 01, 2005 01:27
Lokalizacja: Łobez
Kontakt:

Post autor: siarajechane » śr wrz 20, 2006 23:50

gregoreq pisze:vat-24 x 2 i tym samym 150 zl x 2
no własnie więc napisz tylko na tego kto bedszie pierwszy w dowodzie

Ja dzisiaj załatwiłem juz wszystko (oprócz przeglądu bo robiłem w poniedziałek) i mam blachy :).Pobiłem swój zyciowy rekord zarejestrowałem auto w 7,5 godziny! :bajer:


let's play!

Awatar użytkownika
malllcin
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 69
Rejestracja: pt wrz 08, 2006 11:50
Lokalizacja: Radom

Post autor: malllcin » czw wrz 21, 2006 12:56

gregoreq pisze:Jak juz wywalam 160 zl to chociaz chce cos wiecej a nizeli sam swistek , przyanjmniej wiem co nieco o stanie autka ( hamulce do poprawki sa i amorek z prozdu nie trzyma ). Nawet jak swoja stara fura jezdzilem na przeglady , to sie upieralem ze mimo pieczatki na "dzien dobry" to autko ma wjechac na szarpaki i na rolki :P

Czyli rozumiem ze vat-24 x 2 i tym samym 150 zl x 2
Nie płacisz 2raz 150 zł bo to wypełniasz na jednej deklaracji 2osoby i płacisz 150zł. zapytaj sie w urzedzie skarbowym to ci napewno pokaza jak:)



Awatar użytkownika
gregoreq
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 164
Rejestracja: sob kwie 16, 2005 14:46
Lokalizacja: Kalisz
Kontakt:

Post autor: gregoreq » czw wrz 21, 2006 13:04

Dzieki :pub: jutro bede walczyl ze skarbowym :)
......
P.S.
dzis piatek sprawa zalatwiona a dokumenty do odbioru dopiero w srode ale i tak sie ciesze :D .
Vat-24 placi tylko jedna osoba ze wspolwascicieli !


Szukam:
Silnik wycieraczki tylniej do passata B3
Instrukcje do radyjka GAMMA IV
Sprzedam:
Kierownica RAID z naba

dastro
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: pt wrz 22, 2006 12:31
Lokalizacja: Knurów

Auto z Niemiec nie sprowadzone tylko dowiezione do mnie

Post autor: dastro » pn wrz 25, 2006 13:52

Witajcie
przeczytałem cały temat "Samochód z Niemiec..." ale nie znalazłem odpowiedzi na mój przypadek.
Otóż mam znajomego Niemca, który w Niemczech kupi dla mnie samochód i przywiezie mi do Polski (to się nazywa mieć przyjaciół).
Jak myślicie, co jest bardziej korzystne w tej sytuacji? Jak trzeba załatwić taką transakcję? Czy - jeśli sprzedający się zgodzi - znajomy ma przyjechać na normalnych tablicach i po powrocie do Niemiec załatwić wymeldowanie (oszczędność 160 Euro)? Czy podpisać ma umowę na mnie ze sprzedającym Niemcem, czy na siebie, a ja potem ze znajomym? Można tak?
Zupełnie nie wiem, jak się do tego zabrać, znajomy też nie ma pojęcia, jak wyglądają procedury, ale szkoda nie wykorzystać takiej okazji.

Temat się nieźle rozrósł, lepiej chyba założyć osobny folder na "Sprowadzanie aut z zagranicy"



mar87ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: mar87ta » wt wrz 26, 2006 01:16

witam. a co jeżeli kupiłam golfa na stałych niemieckich blachach i mam tylko dowód i brief, a nie mam wymeldowania i nie mam takiej możliwości, żeby pojechać tam i go wymledować, bo kupiłam go od handlarza?pozdro



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt wrz 26, 2006 09:38

mar87ta pisze:a co jeżeli kupiłam golfa na stałych niemieckich blachach i mam tylko dowód i brief, a nie mam wymeldowania i nie mam takiej możliwości, żeby pojechać tam i go wymledować, bo kupiłam go od handlarza?
No to jest duży problem, bo auto musi być wymeldowane aby zostało u nas zarejestrowane(w brifie nie masz pieczątki o wymeldowaniu???)


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

mar87ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: mar87ta » wt wrz 26, 2006 10:06

nie wiem chyba nie tylko w dowodzie jest, że ważnośc konczy sie w listopadzie. Ale tak sobie mysle, że dużo jest samochodów na takich rejstracjach. a nawet czy doświadczony handlarz, który ma na jednej giełdzie 3 samochody sprowadziłby takie "coś" i jeszcze dał mi swój adres i dobry telefon?



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt wrz 26, 2006 14:22

mar87ta pisze: i jeszcze dał mi swój adres i dobry telefon?
więc pytałaś go o to wyrejestrowanie?

[ Dodano: Wto Wrz 26, 2006 14:25 ]
na jedenastej stronie tego tematu jest skan tej pieczątki - zobacz czy takiej nie masz wbitej


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

Awatar użytkownika
adamek88
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 17, 2006 19:17
Lokalizacja: Breda NL
Kontakt:

Post autor: adamek88 » wt wrz 26, 2006 14:46

dastro,

Moim skromnym zdaniem to wszystko jedno jak zrobisz a wymeldowanie i tak będziesz musiał załatwić w niemczech. Więc raczej wybierał bym opcję z przyjazdem na tablicahc typa od którego go kupisz a potem kumpel wymelduje Ci go i prześle papiery. Może jeszcze któryś z doświadczonych w tych sprawach się wypowie, i jeśl mówię źle niech mnie poprawi

pozdrawiam



mar87ta
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: wt wrz 26, 2006 01:08
Lokalizacja: Elbląg
Kontakt:

Post autor: mar87ta » wt wrz 26, 2006 21:24

Nie widze tej pieczątki na 11 stronie.dziś byłam w urzędzie i nic o wymeldowaniu nie wspomniała, bo jak wspomniałam mam stałe tablice niemieckie jeszcze wazne to skąd mam mieć wymeldowanie jezeli rejstracja jest ważna to nawet nie jest możliwe żeby handlarz miał to wymeldowanie. mam nadzieje, że bedzie dobrze pozdro



Awatar użytkownika
Adamtd
VW Baron
VW Baron
Posty: 3346
Rejestracja: pt maja 06, 2005 13:37
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: Adamtd » wt wrz 26, 2006 21:47

mar87ta pisze: to skąd mam mieć wymeldowanie jezeli rejstracja jest ważna to nawet nie jest możliwe żeby handlarz miał to wymeldowanie
może może
mar87ta pisze:Nie widze tej pieczątki na 11 stronie
Jak to nie widzisz? Po pierwsze przeczytaj dokładnie od początku do końca temat "Samochód z niemiec.." - było jak mnie pamięc nie myli o kupnie auta na niemieckich blachach (poprostu możesz nie mieć naklejki na tablicach). Czytając ten temat na jego jedenastej stronie jest post kolegi felicjator, (chyba dziewiąty post od góry) i tam jest skan pieczątki z brifu - poszukaj


jest już nas troje i dlatego nie mam czasu odwiedzać formu.....

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 21 gości