Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » sob kwie 25, 2015 17:36

WichuTM pisze:A w dieslu, świece żarowe, filtr paliwa
filtr paliwa to norma ale świece żarowe hehe nie wymienia się ich co rok czy nawet 2 u mnie były spalone i nawet o tym nie wiedziałem dopuki nie przyszedł mróz -20 na dworze miał troche ciężej odpalić ale i tak odpalił :helm: . to nie stary TD gdzie grzał swiece nawet jak było ciepło ale tego to już praktycznie nie ma na rynku wtórnym a jak sa to raczej się o nich nie pisze i nie mówi ,wyparły je TDI na Vp 37 właśnie.


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: WichuTM » sob kwie 25, 2015 17:47

No widzisz, filtr paliwa to norma a kosztuje prawie stówe, czyli tyle samo co przewody WN w normalnym aucie.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » sob kwie 25, 2015 17:52

VW_seller pisze:filtr paliwa to norma
Tyle, że markowy filtr paliwa do diesla to koszt 80-100 zł, do benzyniaka 20-30 zł. Wymieniasz co podobną ilość km. W LPG dochodzi jeszcze filtr gazu - wymiana co 15-20 tys. km. Koszt 10 zł. Zawsze jednak wyjdzie taniej niż do diesla.
Świece - w benzyniaku, szczególnie z LPG wymieniasz częściej. Przyzwoitość nakazuje co max. 50-60 tys. km. Koszt jakieś 40 zł. W dieslu koszt świec to 100 zł + droższa wymiana, ale za to wymieniasz co 100 tys. km.
Generalnie jak masz auta w podobnym stanie technicznym i nic ci się nie popsuje w obydwu, to koszty będą zbliżone. Jeśli zaś masz pecha i auto będzie się psuć, to jednak potencjalnie większe koszty wygeneruje diesel (dwumas, turbo, czujniki...) Tyle, że poczciwy 1.9TDI raczej psuć się za bardzo nie chce :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » sob kwie 25, 2015 18:01

herbu pisze:Tyle, że poczciwy 1.9TDI raczej psuć się za bardzo nie chce
dokładnie
herbu pisze:Tyle, że markowy filtr paliwa do diesla to koszt 80-100 zł,
gdzie sa takie ceny chyba w DE , w pl płaciłem za filtrona 15zł(wkręcany ) do audi b6 130km tdi i 18zł do golfa też filtrona mk4 tdi ahf
WichuTM pisze:No widzisz, filtr paliwa to norma a kosztuje prawie stówe,
następny :goof: ,skąd wy macie te ceny ,a np filtron to dobre filtry ,nie ma potrzeby płacić za inne wynalazki bo to nic nie daje jak tylko urok że pisze tak czy siak ,zadanie spełnia tak samo czy to będzie F czy B czy K

ja poprostu aut z lpg nie znosze ,albo ma być benzyna i niech se pali i 20l i tyle


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: WichuTM » sob kwie 25, 2015 18:51

1.9 AHF 96zł kosztował, żaden wynalazek. Nie widziałem jeszcze filtra paliwa do diesla za 20zł.



Awatar użytkownika
bjoern
Forum Master
Forum Master
Posty: 1228
Rejestracja: ndz kwie 08, 2012 12:37
Lokalizacja: Poznań

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: bjoern » sob kwie 25, 2015 18:56

VW_seller pisze:np filtron to dobre filtry
polemizowałbym.
A co do cen filtrów to chyba Ci się pomyliły ceny z filtrem oleju :O


AUDI ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=577948" onclick="window.open(this.href);return false;
golf w serii -> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=507659" onclick="window.open(this.href);return false;
Sprzedam:
-dystanse przelotowe 8mm ze śrubami- 100zł

lwlw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1171
Rejestracja: ndz lis 25, 2007 13:08
Lokalizacja: ERW/WPI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lwlw » sob kwie 25, 2015 18:56

Za 15zł to filtra oleju nawet nie kupisz do TDI, a co dopiero paliwa...
Jak nie znosisz LPG to OK, ale nie gadaj, że to takie złe. Miałem LPG, mam teraz diesla, siostra i brat mają LPG i ja jestem jakby na bieżąco z tymi autami i złego słowa nie powiem na gaz, choć sam jeżdżę dieslem. Pisanie o kablach to wiesz... zgadnij ile razy je zmieniłem przez 200 tys. km jak jeździłem AAM-em :bigok:



Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » sob kwie 25, 2015 19:07

WichuTM pisze:Nie widziałem jeszcze filtra paliwa do diesla za 20zł.
normalny filtr paliwa a dokładnie filtr ON filtron tyle kosztuje wkrecany .
WichuTM pisze:1.9 AHF 96zł kosztował, żaden wynalazek.
dla mnie to wynalazek bo za tą kase :kac: . w życiu bym tyle nie dał za filtr do tego auta ,płacisz tylko za napis w środku to tosamo co w filtronie używam tego od ponad 18lat i nigdy nie nażekałem jest to tanie i dobre.
bjoern pisze:A co do cen filtrów to chyba Ci się pomyliły ceny z filtrem oleju :O
nie ,ale filtr oleju np op525 mam podobne ceny
dodam jeszcze to że świece do TDi Vp też nei potrzeba kupowac nie wiadomo jakich drogich firm ,kupiłem z jakiegoś max szita za 40zł komplet i działają już ponad 4 rok ,fakt że żadko grzeją ale działają. za ta kase to co by kto co chciał . może jestem typem że ma być tanio i dobre ,poprostu auto to tylko auto wole kase wydac na bardziej zdrowe rzeczy lub posłać pare smsm-ów na instytucje charytatywne :bigok:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wesol » sob kwie 25, 2015 20:30

Tez takie filtry zakladam do swoich tdi. Jak dobrze pamietam to po 18 zl placilem. Te bez tego trojnika. Jakos nic mi sie nie urwalo i auta pieknie zapinają.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » sob kwie 25, 2015 21:52

są filtry które tyle kosztują ale oznaczenia mają inne ale przykładając 1 do 2 niczym się nie rózną jak tylko ceną


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: niezalogowany » ndz kwie 26, 2015 08:23

co innego w lpg filtry przewody świece
Świece - w benzyniaku, szczególnie z LPG wymieniasz częściej. Przyzwoitość nakazuje co max. 50-60 tys. km.
Czyli, jakby nie patrzeć, wymiana po przebiegu takim, jaki producent zaleca dla samej benzyny.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » ndz kwie 26, 2015 10:14

niezalogowany pisze:Czyli, jakby nie patrzeć, wymiana po przebiegu takim, jaki producent zaleca dla samej benzyny.
Tak, ale szkoły są różne. Ja wymieniam co jakieś 40 tys. Znam mechaników, co twierdzą, że najlepiej wymieniać świece razem z olejem, czyli co 15 tys. km. Ale znam też przypadki, że auta kumpli (Golf III, Fiat Uno), przejechały bez wymiany świec, odpowiednio 140 i 120 tys. km.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: VW_seller » ndz kwie 26, 2015 10:27

herbu pisze:Znam mechaników, co twierdzą, że najlepiej wymieniać świece razem z olejem, czyli co 15 tys. km
norma za wymiane trza zapłacić a te stare graty jeszcze potrafią komuś wsadzić i zarobić 2 raz. najlepiej to mechanik co miesiac by chciał wymieniać .

jak padnie lub zaczyna padać to dopiero wymienić i tyle


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » wt kwie 28, 2015 11:49

herbu pisze:Świece - w benzyniaku, szczególnie z LPG wymieniasz częściej. Przyzwoitość nakazuje co max. 50-60 tys. km. Koszt jakieś 40 zł. W dieslu koszt świec to 100 zł + droższa wymiana, ale za to wymieniasz co 100 tys. km.
To jest uogólnianie i zaokrąglanie.

Świece - pokaż mi świece za 40 zł jak do mk2 ostatnio szukałem i 70 za komplet NGK bez cudów trzeba dać. Po drugie - zależy od silnika. Mój kolega ostatnio zadzwonił ostro wkurzony, że ASO mu zmieniło świece za 300 zł.
Ale pogrzebałem i okazało sie, że do jego Polo świece iskrowe są po 50 zeta z NGK za sztukę.
Przewody - markowe przewody do mk2 to 150 zeta, kopułka 40, palec 20. W późniejszych masz cewki oddzielne, które tez potrafią padać i kosztują nawet po kilka stówek.

Ja się przyznam, że świec żarowych jeszcze nie wymieniałem a na szafie 248 tysiecy.

Ja nie jestem fanatycznym zwolennikiem diesla, sam zaczynam się nad jakąś benzyną rozglądać w nowym pudle bo do diesla jest za duża dopłata.

Ale widzę, że niektórzy zatrzymali się w myśleniu na mk2/3. W nowszych autach benzynowych też nie jest różowo. EcoBoosty i inne cuda... Myślicie, że jak to będzie się sprawdzać?
A chcąc nowy samochód np z VW tylko w Polo da się kupić wolnossaka 1.0 l takiego jak mamy w upei - sory nie nadaje się to do Polo...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości