***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Stackhouse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 14:06

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Stackhouse » pn kwie 06, 2015 15:05

Witam.

To mój pierwszy posta na tym forum, więc jeszcze raz WITAM ;)

Chciałbym się Was doradzić jako użytkowników Golfów i TDI-ków. Jeżdżę obecnie Passatem 1.8T i potrzebuje zmienić na coś mniejszego. Mam możliwość zamiany na Golfa IV 1.9TDI 74 kw(101 km). Jest on z 2000r. i ma 294 000 km przebiegu.
Co możecie mi powiedzieć o tym silniku? Będzie to dobry wybór jak robię 15 000 km rocznie i chciałbym mieć auto, którym raz lub dwa razy w roku pojechałbym na wakacje, dłuższą trasę. Ogólnie jeżdżę po mieście, ale raz w tygodniu trasa 250km. Będzie to auto użytkowane przeze mnie i moją dziewczynę (dlatego padła decyzja o zmianie na mniejszy :) Passat kombi z przyciemnianymi szybami doprowadzał moją dziewczynę do płaczu przy parkowaniu po zmroku ;).
Jak można sprawdzić przy oględzinach stan koła dwumasowego, chociaż tak w jakimś stopniu? Ile kosztuje wymiana rozrządu? Ceny części widziałem nie są drogie, ale jak wygląda dostęp do rozrządu? Bo w Passacie 1.8T z wymianą jest tragedia...

Proszę o rady, jako osoba, która nigdy TDI nie miała...



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pn kwie 06, 2015 17:31

W sensie auto to mam na myśli co najmniej segment C/D i kompakty (nie wiem czy to się w którejś zawiera). Też mieliśmy kupić przyrząd do przemieszczania się z punktu A do punktu B w mieście ale nas jest troje a ja mam 195 cm wzrostu. Tak więc pytam jak :D (żeby nie było w Leonie mam jeszcze 2 ząbki żeby odsunąć fotel do tyłu a w Hondzie już nie mam gdzie :) ) A yaris faktycznie zacne autko, mało pali jak na niskich obrotach się jeździ :)

Nie wiem co to smolenie i uciążliwość w zimie. Co do spalania - żona robi około 60 km dziennie - dom-przedszkole-praca-przedszkole-dom. W "zimie" max Leon spalił 6,5 l tak jak ona jeździ (przekazałem co to PSJ, tankowane na tej samej stacji, zużycie z wyliczenia nie z komputera). Latem schodzi do 5,5. Kolejna rzecz - Yaris jest cenowo koło Leona.
Ostatnio zmieniony wt kwie 07, 2015 17:23 przez lukasz_bliw, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn kwie 06, 2015 19:45

Stackhouse pisze:1.9TDI 74 kw(101 km). Jest on z 2000r. i ma 294 000 km przebiegu.
Co możecie mi powiedzieć o tym silniku?
Dobry silnik, wystarczająco dynamiczny, a przy tym oszczędny. Miałem go w Passacie B5FL i sprawował się rewelacyjnie. Przebieg miał zbliżony i nie generował żadnych kosztów.
Stackhouse pisze:Jak można sprawdzić przy oględzinach stan koła dwumasowego, chociaż tak w jakimś stopniu? Ile kosztuje wymiana rozrządu? Ceny części widziałem nie są drogie, ale jak wygląda dostęp do rozrządu? Bo w Passacie 1.8T z wymianą jest tragedia...
Przed zakupem musisz sprawdzić kila rzeczy - właśnie dwumas, turbo i pompowtryskiwacze. Jak? Znajdziesz na forum wszystko, ale w skrócie:
- dwumas - ruszasz, 50 km/h wbijasz 5 bieg, lub 6 jeśli jest i gaz w podłogę. Nie powinno być stuków, drgań itp. z okolic sprzęgła. Drugi test - zatrzymujesz się, zaciągasz ręczny, wbijasz 2 bieg i próbujesz ruszyć z zaciągniętym ręcznym. Również nie powinno nic walić, stukać itp. Trzeci test, to wsłuchanie się przy gaszeniu auta, czy nie ma drgań, dużych wibracji, stuków podczas gaszenia.
Popmpotryski sprawdzisz podpinając kompa - może być laptop + vag-com i sprawdzasz odczyty w poszczególnych grupach (nie pamiętam, których, ale bodajże 13, 18 i 23). Opis co i jak jest na necie.
Turbo - najlepiej zlogować dynamicznie, ale nie zawsze można, więc pozostaje ocena wizualna - czy nie poci się olejem. Oraz oczywiście podczas jazdy czy nie zawiesza się, czy dobrze się wkręca na obroty itp.
Co do ceny rozrządu - markowe części to koszt około 600 zł za kompletny zestaw + jakieś 200-300 za wymianę.
Stackhouse pisze:Proszę o rady, jako osoba, która nigdy TDI nie miała...
Nie ma się czego bać. Jak dobrze sprawdzisz auto przed zakupem, to będziesz zadowolony.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Stackhouse
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn kwie 06, 2015 14:06

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Stackhouse » śr kwie 08, 2015 13:21

herbu, dzięki za odpowiedź. Skorzystałem z Twoich rad.
Podłączyłem kompa-nie było błędów, test dwumasy-wychodzi, że jest ok bo nic nie stukało ani się dziwnie nie zachowywało, a robiłem wg Twojego opisu, inne rzeczy też sprawdziłem i wydaje się to wszystko ok. Dlatego stałem się posiadaczem tego autka ;) Ogarnę go wizualnie trochę bo ma parę mankamentów i mam nadzieję jeździć bezproblemowo.
Muszę się tylko przestawić na inną kulturę pracy w porównaniu do benzynki ;)

Pozdrawiam!



liteon0
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 406
Rejestracja: ndz sie 21, 2011 00:44

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: liteon0 » śr kwie 08, 2015 14:15

Panowie potrzebuje informacji na temat Hondy Accord VII 2.2 i-CTDI 140KM


ALH + 205 + chip

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr kwie 08, 2015 14:53

liteon0 pisze:Panowie potrzebuje informacji na temat Hondy Accord VII 2.2 i-CTDI 140KM
Fajne auto, wtrysk boscha, jak sprowadzasz z Niemiec to już wpada w duzą akcyze więc mała popularność tych aut u nas.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » śr kwie 08, 2015 20:40

liteon0 pisze:Panowie potrzebuje informacji na temat Hondy Accord VII 2.2 i-CTDI 140KM
tu o poczytaj:
http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... -poradnik/" onclick="window.open(this.href);return false;


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Prezes156 » wt kwie 14, 2015 20:29

A co powiecie o Fordzie Mondeo IV gen.(konkretnie kombi)??? Chciałbym wiedzieć jaki jest dobry silnik diesla, jakieś wady tych mondziaków?? Jeśli ktoś coś wie na ich temat, to proszę o info ;).


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr kwie 15, 2015 08:13

Prezes156 pisze:A co powiecie o Fordzie Mondeo IV gen.(konkretnie kombi)??? Chciałbym wiedzieć jaki jest dobry silnik diesla, jakieś wady tych mondziaków?? Jeśli ktoś coś wie na ich temat, to proszę o info ;).
Rozważałem to auto. Wygląda fajnie ja na ta cenę, ale trochę się bałem układu wtryskowego. Już szybciej Lagunę bym kupił - moim zdaniem lepsze silniki skonstruowane wspólnie z oplem. Ostatecznie stanęło na BMW i jest super :bigok:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr kwie 15, 2015 10:50

Prezes156 pisze:A co powiecie o Fordzie Mondeo IV gen.(konkretnie kombi)??? Chciałbym wiedzieć jaki jest dobry silnik diesla, jakieś wady tych mondziaków?? Jeśli ktoś coś wie na ich temat, to proszę o info ;).
Jeśli mowa tu o modelu produkowanym w latach 2007-2014, to szwagier miał dwa takie służbowe - każde po 3 lata, każdym przejechał po około 160 tys. km i każde z silnikiem 2.0 140KM. Polecam. Generalnie tyle mogę powiedzieć, że auto totalnie bezawaryjne, nie miał w żadnym z nich najmniejszej awarii, spalanie średnie około 7 litrów, miejsca wewnątrz bardzo dużo. Mi jedynie nie podeszła stylistyka wnętrza, ale to już sprawa osobistych upodobań.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Prezes156 » czw kwie 16, 2015 22:01

Własnie mnie się podoba min. ze względu na wnętrze i cenę w porównaniu do jakości wykonania itp. Czyli 2.0 140 kucy powiedzmy byłby ok ;) A jeszcze jakiś silnik diesla w tym bolidzie??


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

zatorki
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: czw kwie 02, 2015 19:29

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: zatorki » pt kwie 17, 2015 23:41

Panowie, mam 2 pytania, byłbym wdzięczny za pomoc.

Znalazłem 15-letniego golfa 1,6SR, ale wyglądającego bardzo dobrze jak na swój wiek. Niestety na korku jest rdzawy nalot:
http://www.aukcjoner.pl/gallery/019919648-2.html#I2

1) Czy powyższy nalot nie wróży nic dobrego? Ma raczej prawdziwy bardzo niski przebieg 100k (częściowo potwierdzony w ASO). Czy może być wynikiem użytkowania na krótkich trasach?

2) Kopci na szaro-biało, po 10-minutowym nagrzaniu nie przestaje, aczkolwiek stoi nieużywany na placu 3-4 miesiące. Czy to może być związane z nieużywaniem, lub może z powyższym nalotem?

Cena ok. 12k za średnio wyposażoną wersję 3-drzwiową na stalówkach, adekwatna do stanu jeśli powyższe nie jest groźne. A jest? Jak uważacie?

Niestety jestem laikiem i byłbym wdzięczny za wasze opinie zanim wydam pieniądze na ściągnięcie speca na oględziny.

Dzięki!



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob kwie 18, 2015 09:10

zatorki pisze:1) Czy powyższy nalot nie wróży nic dobrego? Ma raczej prawdziwy bardzo niski przebieg 100k (częściowo potwierdzony w ASO). Czy może być wynikiem użytkowania na krótkich trasach?
Tak, zdecydowanie taki nalot może być wynikiem użytkowania auta na krótkich trasach. Wtedy najbardziej z oleju wytrąca się woda, która nie zdąży odparować, osadza się ona na korku i stąd taki efekt. Czy to dobrze, czy nie - tyle świadczy, że mógł być słabej jakości olej, że auto jeździło na bardzo krótkich dystansach - to też nic dobrego. Jest jeszcze opcja, że woda z układy chłodzenia mogła dostawać się do oleju, wtedy to już większy problem.
zatorki pisze:2) Kopci na szaro-biało, po 10-minutowym nagrzaniu nie przestaje, aczkolwiek stoi nieużywany na placu 3-4 miesiące. Czy to może być związane z nieużywaniem, lub może z powyższym nalotem?
Widzisz i to by wskazywało, że jednak najpewniej uszczelka pod głowicą puszcza wodę do silnika i stąd takie dymienie i taki nalot...
zatorki pisze:Cena ok. 12k za średnio wyposażoną wersję 3-drzwiową na stalówkach, adekwatna do stanu jeśli powyższe nie jest groźne. A jest? Jak uważacie?
2000 rok w takim wyposażeniu i stanie, to cena za duża o jakieś 1/2. Więcej niż 6 tys. bym za to nie dał.
zatorki pisze:Niestety jestem laikiem i byłbym wdzięczny za wasze opinie zanim wydam pieniądze na ściągnięcie speca na oględziny.
Daj linka do ogłoszenia, to się oceni :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » sob kwie 18, 2015 11:55

Lepiej autem byłoby się przejechać - wątpię że przez 10 minut nagrzeje się i odparuje woda z wydechu (a to przez te 10 minut może być właśnie widać)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości