***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw gru 25, 2014 23:17

herbu pisze:Pytanie z innej beczki - samochód maksymalnie duży wewnątrz, przy jak najmniejszych wymiarach zewnętrznych, ale nie mniejszy niż kompakt, nie większy niż klasa średnia. Co polecacie? Diesel lub LPG. Tani w eksploatacji, prosty w budowie, z dobrym dostępem części zamiennych i dobrymi blachami. Wiem, za dużo wymagam i nie ma takich, więc może coś zbliżonego :). Nadwozie bez znaczenia. Roczniki 1998-2007. Ciekaw jestem co wymyślicie.
Dla mnie na razie nr 1 do Xsara Picasso 2.0HDI, ale z chęcią wysłucham innych :bigok:
Opel meriva 1.7 dtl 75ps. Nie wiem czy nie za maly ale nie spali wiecej jak 5l ropy. W silinkach wystepuja tylko dwie rodzaje usterek ale do opanowania :-D


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw gru 25, 2014 23:20

krzychu195 pisze: corolla verso
O to jest jakaś myśl :pub: Forda, a w szczególności Scenica odrzucam, bo Fordy jakoś mnie nie przekonują, a Scenica ma kumpel i nie chcę przeżywać tego co on :)
kw pisze:Opel meriva 1.7 dtl 75ps. Nie wiem czy nie za maly ale nie spali wiecej jak 5l ropy. W silinkach wystepuja tylko dwie rodzaje usterek ale do opanowania :-D
Chyba jednak za mały


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » czw gru 25, 2014 23:23

forda odradzam ,poza Kugą ,dobre auto i żadko sie psuje . scenica odradzam > szroty ,Opel meriva mimo że mało awaryjny to jednak muł bagienny


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » czw gru 25, 2014 23:24

art_2008_a_ pisze:
kw pisze:miernik lakieru w dłoń i nie kupuj auta co ma więcej niż 130 mikronów lakieru i będziesz zadowolony :jezor:
oj to kolega się naszuka bo takich aut jest bardzo nie wiele w tym wieku

150-180 a i czasem 200 mikronów a sprzedający wmawiają, że to oryginał
no oryginał ,malowany orryginał . :jezor:


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » czw gru 25, 2014 23:34

herbu pisze:
krzychu195 pisze: corolla verso
O to jest jakaś myśl :pub: Forda, a w szczególności Scenica odrzucam, bo Fordy jakoś mnie nie przekonują, a Scenica ma kumpel i nie chcę przeżywać tego co on :)
kw pisze:Opel meriva 1.7 dtl 75ps. Nie wiem czy nie za maly ale nie spali wiecej jak 5l ropy. W silinkach wystepuja tylko dwie rodzaje usterek ale do opanowania :-D
Chyba jednak za mały
Z tych rocznikow jest tez altea i golf plus ale to raczej gorna granica przedzialu ktory podales :-D


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt gru 26, 2014 10:16

herbu pisze:Scenica ma kumpel
raz że nie miał dobrego a dwa że pewnie jeszcze DCI.
Ja miałem SII FL 1.6 16V, teraz mam Zafirę B 1.8 i komfort w SII dużo lepszy mimo iż obie wersje bardzo dobrze wypasione.
Opel jest znacznie twardszy, sztywniejszy i słychac silnik w kabinie. Ale za to większy i ma mocniejszy silnik 1.8XER 140KM
W SII 1.6 16V 112KM był rewelacyjny ale przy 4 osobach na pokładzie wyprzedzanie TIR`a np to już było wyzwanie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pt gru 26, 2014 11:49

dokładnie dci czy coś takiego , ale miał poprzednio ta 1 wersje i nie nażekał na nic ,pompe miała zwykła Vp37 . a na to sie naciął


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt gru 26, 2014 13:03

DCI jest dobrym silnikiem pod warunkiem kupowania tego z polskiego salonu... znaczy po-polskiego salona. Bo te miały zmieniany olej po polsku czyli co 20-25tys km i nie katowane po autostradach.
Z zachodu każdy miał olej zmieniany najwcześniej co 30 tyś km a przeważnie każdy te 10-15% ma przeciągany ten przebieg i cały czas kita po autostradach. Późniejsze skutki takiej eksploatacji są opłakane dla silników: ale to już nie ich problem tylko nasz - dla handlarza im bardziej zarypany silnik tym lepiej. Natomiast nagminnie zdarzają się sztuki co przez ponad 100tyś km nie miały wcale wymienionego oleju... ani razu...
Jeżeli taki 1.5DCI po 130tys km takiej eksploatacji wyciąga na wale 5-7 szlif !!! podczas kiedy ten sam silnik z polskiego salonu mający zmieniany olej co 15tyś km osiąga 370tyś km na tym na czym wyjechał z fabryki (układ korbowo-tłokowy, turbina, a coraz częściej i układ zasilania paliwem) no to nie trudno znaleźć winowajcę.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
VW_seller
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2625
Rejestracja: sob cze 21, 2014 09:33
Lokalizacja: okolice kutna

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: VW_seller » pt gru 26, 2014 15:39

nie no co 100tys km olej wymieniac ,to te silniki tyle wytrzymia ? ,jak w golfie II 1.6 beznyna oleju nie wymienilo sie po 30 tysiach panewki poszły


naprawa Smartfonów Telefonów,pc, laptopy tablety, diagnostyka vag, delphi itp actia multidiag PRO. serwis vag i innych samochodów wymiana podzespów oraz modyfikacje . regeneracja lub naprawa pomp vp37 wtryskow vp pompo wtrysków pd oraz CR . proszę pisać na priv

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt gru 26, 2014 17:55

Piasek pisze: raz że nie miał dobrego a dwa że pewnie jeszcze DCI.
Właśnie nie - miał benzyniaka 1.6 z polskiego salonu z udokumentowaną przeszłością i serwisem. Przebieg miał nieco ponad 230 tys. km. Może trafił na felernego, a może większość tak ma.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: berthold61 » sob gru 27, 2014 17:24

herbu pisze:
Piasek pisze: raz że nie miał dobrego a dwa że pewnie jeszcze DCI.
Właśnie nie - miał benzyniaka 1.6 z polskiego salonu z udokumentowaną przeszłością i serwisem. Przebieg miał nieco ponad 230 tys. km. Może trafił na felernego, a może większość tak ma.

to na bank musiał być felerny, bo znamy każdy z nas pewnie ma kumpli znajomych i nikt nie narzeka ja sam mam kilku znajomych co np same renówki od pokoleń kupują i nie narzekają ba zresztą sam miałem 4 szt i złego słowa bym nie powiedział ale to były starsze roczniki
ale tourana pod uwagę autor nie bierze ?? pakowny do bólu
zafira jak najbardziej bo też pakowna do bólu
natomiast corolli werso raczej bym w tym wypadku nie polecał bo tam jest tyle placu ile w moim audi a2 a bagażnik nie za specjalny
jest jeszcze berlingo król królów fachowcy twierdzą że vw cady prawie mu dorównuje czyli jest dobrze w firmie mamy 4 szt co one przechodzą to istna masakra olej jak się komuś wspomni to doleje po 2 latach a wymiany to chyba z 5 lat temu robili a to non stop jedzie a zawieszenie jak w nowym , jednego mamy w tej nowej budzie czyli powyżej 2008 to to już bajeczka prowadzi się lepiej niż zwykłą osobówkę tylko silnik ciut słabawy ale to najsłabsza wersja czyli 1,6 hdi 75 ps ale za to spala 5,5/100


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob gru 27, 2014 17:39

Berlingo, Caddy i tego typu robocze auta odpadają, choć wiem, że są fajne, ale to nie dla mnie


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
andrzej2008
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 276
Rejestracja: czw maja 26, 2011 20:08
Lokalizacja: Dęblin DBN

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: andrzej2008 » sob gru 27, 2014 22:02

Chłopaki już pytałem ale nikt się nie wypowiedział, więc zapytam ponownie ,możecie podpowiedzieć ? czy to auto jest warte tej ceny ?czy ktoś już oglądał?
http://olx.pl/oferta/volkswagen-bora-ko ... 28755eaab2" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MaciekV5 » sob gru 27, 2014 22:48

andrzej2008, w tym temacie nie oceniamy konkretnych egzemplarzy ale jak już zerknąłem... to na zdjęciach wygląda ok, jak silnik ok (łańcuch, osiągi itp.) i napędy to brać ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości