***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt lis 25, 2014 19:35

siemkos89 pisze:bmw e36, mazda 626. audi 80 b4, seat cordoba
Z powyższych bez zastanowienia brałbym Audi


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: markk » wt lis 25, 2014 19:36

bierz seata ibize :)


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
daniel.wwe
TDI PoweR
TDI PoweR
Posty: 752
Rejestracja: wt lip 05, 2011 14:04

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: daniel.wwe » wt lis 25, 2014 19:42

Audi


“Proste są dla szybkich samochodów. Zakręty dla szybkich kierowców”

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » śr lis 26, 2014 10:06

siemkos89 pisze:Witam panowie otóż w nastepnym roku mój młodszy brat zdaje prawko na samochod i oddaje mu golfa II ktorego sam dostalem od ojca i ktory jest w rodzinie od 14lat bede dysponowal budzetem 5-7tys. moje roczne przebiegi sa okolo 8tys km wiec szukam benzyny niechce golfa 3 wiec tak rozwazam takie auta: bmw e36, mazda 626. audi 80 b4, seat cordoba.
Audi 80 coupe ;-)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr lis 26, 2014 11:20

Panowie, tym razem i ja potrzebuje pomocy, gdyż poproszony zostałem o znalezienie auta.
Wymagania - 4x4, gdyż osoba, która chce kupić, ma stromy (nawet bardzo) podjazd do domu, oraz nadwozie z większym prześwitem, chętnie SUV. Wielkość auta - coś klasy Rav4, czy Tiguana. Kwota do 60 tys. zł, silnik diesla, skrzynia raczej manualna.
No i mam zagwozdkę, bo osobiście nie interesowałem się takimi autami, choć oczywiście wiem, na co zwracać uwagę przy zakupie, jakie auta odrzucić itp.
Wstępnie założyłem, że będę szukał auta z polskiego salonu, od 1 właściciela, z historią serwisową (wiem, zmniejszyłem w ten sposób wybór o jakieś 95%, ale i tak coś tam pozostało)
Po przefiltrowaniu ogłoszeń wstępnie wytypowałem takie auta:
1. Toyota Rav4 III, silnik 2.2 D-Cat 136KM, rocznik około 2008-09
2. Honda CR-V, rocznik podobny, silniki 2.2 i -CTDi 140KM
3. VW Tiguan, rocznik około 2008 (chyba wtedy już były silniki z CR?), silnik 2.0 TDI 140KM
4. Kia Sportage, Hyundai iX35 (ale kupujący nie bardzo chce koreańczyka), choć tu by było auto najmłodsze (2011 rok i być może jeszcze na gwarancji) - diesel 1.7 lub 2.0
5. Subaru Outback - silnik 2.0 150KM - tu się akurat boję diesla boxera (słyszałem tu o bardzo słabym sprzęgle)
Co polecicie? A może jeszcze coś innego? Bardzo jestem ciekaw Waszych opinii.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr lis 26, 2014 11:46

To ja jeszcze dodam od siebie:
Grand Vitara - wzdłużny silnik, ale diesle od PSA
Stara BMW x3 - można kupić ładną za 40tys, a silnik 2.0 150ps jest ze wszystkich wymienionych najtrwalszy
Opel Antara - diesle na osprzęcie boscha
Generalnie trzeba na początek zdecydować czy ma być przyzwoity napęd 4x4 czy jakiś torsen.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr lis 26, 2014 12:09

kw pisze:Grand Vitara - wzdłużny silnik, ale diesle od PS
Odpada ze względu na francuskie diesle. Też ma takiego benzyniaka i jest super. No, ale tu tylko diesle wchodzą w grę.
kw pisze:Stara BMW x3 - można kupić ładną za 40tys, a silnik 2.0 150ps jest ze wszystkich wymienionych najtrwalszy
Pomysł wart rozważenia
kw pisze:Opel Antara - diesle na osprzęcie boscha
O tym nie myślałem...
kw pisze:Generalnie trzeba na początek zdecydować czy ma być przyzwoity napęd 4x4 czy jakiś torsen.
Terenówka z blokadami itp. nie musi to być - i tak w zasadzie będzie jeździł tylko po asfalcie, a ten napęd 4x4 ma być wykorzystywany jedynie zimą i to na odcinku około 200m


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr lis 26, 2014 12:15

Popatrzyłem na ogłoszenia i ta Antara wygląda ciekawie. Ma bardzo dobrą relację ceny do wieku, bo auto z rocznika Tiguana, czy Rav4 kosztuje jakieś 15 tys. mniej, więc jakiś argument to jest. Dodatkowo wygląda całkiem przyzwoicie.
Tylko silnik mnie zastanawia - zazwyczaj występuje tam 2.0CDTI - czy to czasami nie jest fiatowski diesel? Jeśli tak, to rewelacja.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » śr lis 26, 2014 12:20

kw pisze:Generalnie trzeba na początek zdecydować czy ma być przyzwoity napęd 4x4 czy jakiś torsen.
Generalnie jak to ma być 4literowóz to torsen czy haldex na cieższe warunki drogowe wystarczy.
Właściwie żaden z wymienionych samochodów nie jest wozidłem w teren a bulwarówką.

Bo na dobrą sprawę który z wymienionych ma stały napęd na 4 koła?
herbu pisze:5. Subaru Outback - silnik 2.0 150KM - tu się akurat boję diesla boxera (słyszałem tu o bardzo słabym sprzęgle)
herbu pisze:3. VW Tiguan, rocznik około 2008 (chyba wtedy już były silniki z CR?), silnik 2.0 TDI 140KM
Ja osobiście będę w to uderzał bo sam mam na to chęć i jakieś tam plany.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr lis 26, 2014 12:37

herbu pisze:Tylko silnik mnie zastanawia - zazwyczaj występuje tam 2.0CDTI - czy to czasami nie jest fiatowski diesel? Jeśli tak, to rewelacja.
To nie jest fiatowski 150ps. Antara ma już wtrysk piezo, z tego co się interesowałem kiedyś to wspólna konstrukcja opla i renault, lata to chyba w trafficach i innych busach więc można zobaczyć co się dzieje przy dużych przebiegach. Generalnie jak na dziecko renault i opla to chyba nie jest zbyt upośledzone, bo byłoby już coś słychać :satan: Zależy jakie ma wymagania nabywca, jak chce młode auto do wożenia czterech liter to tiguan albo antara, japońce bym odpuścił. Jak ktoś ma ON w żyłach to BMW :satan: Z tiguanem jest jeszcze taki fajny patent (sam chciałem to zrobić) że można kupić lekko uszkodzonego tyłem lub przodem i zapakować mu lampy i zderzaki od wersji poliftowej i już mamy za 50tys bulwarówkę jak z salonu :okej:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr lis 26, 2014 12:41

Jeszcze wpadł mi w oko Fiat Freemont - nie wiem jednak czy nie jest za duży. I czy tam montowali 4x4? W cenie około 65 tys. można znaleźć auto z 2011/12 roku, z silnikiem JTD.
Jest jeszcze Mitsubishi Outlander - nie jestem tylko pewien, czy w nich nie montowali wadliwych silników z VW 2.0 TDI na pompowtryskach?
Dzisiaj przedstawię kupującemu moje propozycję i przynajmniej coś się zawęzi.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » śr lis 26, 2014 12:56

herbu pisze:Jeszcze wpadł mi w oko Fiat Freemont - nie wiem jednak czy nie jest za duży. I czy tam montowali 4x4? W cenie około 65 tys. można znaleźć auto z 2011/12 roku, z silnikiem JTD.
To żaden fiat tylko jakiś doge ze znaczkiem fiata. Może to sugerować silnik od czegoś innego - kiedyś doge pakował 2.0 TDI PD - do sprawdzenia.
Outlander - 2.0 PD, gdzieś kiedyś widziałem na jakimś forum jaki dokładnie kod. Usunięcie wadliwej pompy oleju to pikuś - zestaw naprawczy na oryginalnych częściach za 1500zł i masz smarowanie jak w 1.9TDi


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: Odp: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady*

Post autor: Xandar » śr lis 26, 2014 13:44

herbu pisze:Jeszcze wpadł mi w oko Fiat Freemont - nie wiem jednak czy nie jest za duży. I czy tam montowali 4x4? W cenie około 65 tys. można znaleźć auto z 2011/12 roku, z silnikiem JTD.
Jest jeszcze Mitsubishi Outlander - nie jestem tylko pewien, czy w nich nie montowali wadliwych silników z VW 2.0 TDI na pompowtryskach?
Dzisiaj przedstawię kupującemu moje propozycję i przynajmniej coś się zawęzi.
Freemont jest mega krową ale ma ciekawe nadwozie i dobrze wykonane wnętrze to to samo co dodge journey i były wersje 4x4 bodajże w najwyższych silnikach :-P mnie się freemont bardzo podoba mimo od fiat ;-)



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » śr lis 26, 2014 15:12

Tu macie filmik co do "inteligentnego"4wd w suvie :) Wnioski wyciągcie sami.

" onclick="window.open(this.href);return false;


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości