***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob lis 08, 2014 21:55

ok co do silnika 1.4 TDI to chciałbym podsumować
wady:
-długie rozgrzewanie się silnika
-telepie jak "traktorek"
-przy 250 tyś km padające wtryskiwacze
-komplet sprzęgła jest drogi
zalety:
-niskie spalanie
-zwykłe turbo
-zwykłe koło zamachowe

chciałbym odnieść się do silników 1.9 TDI gdyż jest takich mało, a szukam auta czy w eksploatacji wyjdzie taniej 1.4 niż 1.9?
mniej więcej cenowo w eksploatacji jest podobnie, cz może są inne wady/zalety o których nie wiem?


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » sob lis 08, 2014 21:57

inż. Mk2_marcin pisze:-przy 250 tyś km padające wtryskiwacze
plus 200 ściągnięte przy przyjeździe do pl...



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob lis 08, 2014 22:02

jhosef pisze:
inż. Mk2_marcin pisze:-przy 250 tyś km padające wtryskiwacze
plus 200 ściągnięte przy przyjeździe do pl...
:spam:
raczej czekam na wyczerpujące odpowiedzi od 3-4 osób szukam Ibizę z 2006-2008 roku, zastanawiam się nad benzyną do zagazowania


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » sob lis 08, 2014 22:04

To są te same pompki co w 1,9.
Kurcze... muszę swoim powiedzieć, że maja za kilka tysięcy zdechnąć. Na razie kurcze nie bardzo chcą.
To są pierdoły, że pompki padają po 250...

Ja Cię nie będę przekonywał do 1,4 TDI. Ale opowiadasz mity internetowe.

[youtube][/youtube]



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob lis 08, 2014 22:11

jhosef pisze:To są te same pompki co w 1,9.
Kurcze... muszę swoim powiedzieć, że maja za kilka tysięcy zdechnąć. Na razie kurcze nie bardzo chcą.
To są pierdoły, że pompki padają po 250...

Ja Cię nie będę przekonywał do 1,4 TDI. Ale opowiadasz mity internetowe.
powołuję się na posty innych użytkowników...
Piasek pisze:Przebiegi na zachodzie 240-270tys km dyskwalifikują je z dalszej eksploatacji bez kosztownej wymiany pompowtryskiwaczy które już leją i dymią.
W PL naprawiają je poprzez korekty licznika o 100 tyś km i już są dobre :rotfl:
viewtopic.php?f=118&t=494027&start=938

może w takim razie napiszesz mi skoro masz samochód z silnikiem 1.4 TDI coś więcej na ten temat? przynajmniej mogę obalić mit z tymi wtryskiwaczami za co ci dziękuję.
generalnie auto będzie robiło 40 km dziennie (do pracy i powrót). Jak jest ze spalaniem 4,5-6 litrów, czy to kolejny mit?


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob lis 08, 2014 22:20

inż. Mk2_marcin pisze:Jak jest ze spalaniem 4,5-6 litrów, czy to kolejny mit?
Na pewno więcej niż 6 nie spali. Raczej średnio bym oczekiwał < 5, a jeśli będziesz jeździł codziennie trasą te 40km i jeździł bez szaleństw, to nie zdziwi mnie średnia nieco poniżej 4


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » sob lis 08, 2014 22:25

PIerwsza sprawa to tam nie ma wtryskiwaczy a pompowtryski, takie jak w 1,9.
Dlaczego tutaj mają padać znacznie szybciej niż w innych? Bo ma 3 gary?

Spalanie realne - 3,8 trasa do 6 po dużym mieście bez przesadnych korków. Jazda na emeryta możesz robić w trasie 3 litry 80 max. Ale jak to tam jeździć lubi.
Ja nie liczę ile on pali, patrzę z grubsza. Ale na MFA - który pokazuje zgodnie z tym co leje - mam przy jeździe po Gdańsku do pracy 5,5.

Musisz wziąć pod uwagę, że te samochody trzepią dobre przebiegi w de. A w PL się nie sprzedają jako 300 k+. Musisz to skręcić na 16X...
Jak Polo 9N3 przestali robić w 2008 roku około to one mają w DE minimum po 300.

Pokaż mi opinię posiadacza tego silnika a nie kogoś kto słyszał...

Zapytaj się Bongo czy jest zadowolony ze swojego 1,4 TDI.
Jak kupisz sztrucla to nie będziesz zadowolony...



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » sob lis 08, 2014 22:53

jhosef to tak jest zawsze każdy opiera się na pierdołach a potem tak to wychodzi.
Mnie też ostrzegali Adi kup 110KM 1.9TDI ASZ i ARL nie kupuj bo to shity które się psują itp. że padają pompki itp i co ? kupa prawda mam już drugiego Golfa na pompkach i dalej jeździ bez problemu.
Jak ktoś bazuje na opiniach w internecie to życzę powodzenia.
Najlepiej zapytać użytkownika który jeździ już od dłuższego czasu.
Fakt jest faktem duużo zależy od tego jaki egzemplarz kupimy bo może być tak że okaże się lipny i wtedy psuje całokształt.



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » ndz lis 09, 2014 08:55

W aucie po prostu w 100 % sprawdza się powiedzenie jak dbasz tak masz. Jak ktoś przeciąga wymiany oleju, zakłada najtańsze filtry i inne części i oczekuje małej awaryjności to tak nie będzie. Zobacz jak wiele osób leje paliwo niewiadomego pochodzenia a potem w sieci pisze żale ża paliwo na stacjach jest byle jakie (nie wiesz do jakiego pojemnika (po czym ten kierowca tira spuścił ropę) - mogła to być i bańka po płynie do spryskiwaczy).

Wracając do pytania - kuzyn jeździł Fabia 1,4 tdi - przez 120 000 nic się nie działo - jedynie żarówki lubiła palić, później nie wiadomo - auto zostało sprzedane (flota). O auto generalnie dbał - nie katował na zimnym etc.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
MaciekV5
...
...
Posty: 1152
Rejestracja: czw sie 30, 2012 08:20
Lokalizacja: GB
Auto: bmw
Silnik: CUNA
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: MaciekV5 » ndz lis 09, 2014 09:18

Od 1,5 roku mam Polo 6n2 1.4 TDI, licznikowo niby 200k km, od zakupu serwis standardowy + alternator się posypał i łożyska kół przednich. Nic się z silnikiem nie dzieje.
Upierdliwy jest zimą, jak nie chce się rozgrzać ale to chyba jedyne co mnie wkurza.
lukasz_bliw pisze:W aucie po prostu w 100 % sprawdza się powiedzenie jak dbasz tak masz.
I tak samo uważam, ktoś kupuje padło ze skręconym licznikiem i potem wielkie halo na forach, że silnik jest d*pa bo mu się sypie.
Gdybym znów celował w polówkę to bez obaw wybrałbym ten silnik. Ja jestem z niego zadowolony, mimo że sam jestem fanem PB+LPG.



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » ndz lis 09, 2014 11:36

herbu pisze: Na pewno więcej niż 6 nie spali. Raczej średnio bym oczekiwał < 5, a jeśli będziesz jeździł codziennie trasą te 40km i jeździł bez szaleństw, to nie zdziwi mnie średnia nieco poniżej 4
i mnie to napewno cieszy ,że tak mało autko może spalić
jhosef pisze:PIerwsza sprawa to tam nie ma wtryskiwaczy a pompowtryski, takie jak w 1,9.
Dlaczego tutaj mają padać znacznie szybciej niż w innych? Bo ma 3 gary?
dzięki za poprawę :pub:
jhosef pisze: Spalanie realne - 3,8 trasa do 6 po dużym mieście bez przesadnych korków. Jazda na emeryta możesz robić w trasie 3 litry 80 max. Ale jak to tam jeździć lubi.
Ja nie liczę ile on pali, patrzę z grubsza. Ale na MFA - który pokazuje zgodnie z tym co leje - mam przy jeździe po Gdańsku do pracy 5,5.
generalnie mam z 500 metrów do obwodnicy A4 i jadę około 16 km potem ostatnie 4 kilometry to drogą z ograniczeniem do 70km/h. więc spalanie będzie małe
jhosef pisze: Musisz wziąć pod uwagę, że te samochody trzepią dobre przebiegi w de. A w PL się nie sprzedają jako 300 k+. Musisz to skręcić na 16X...
Jak Polo 9N3 przestali robić w 2008 roku około to one mają w DE minimum po 300.
Wiadomo czemu auto z 2005 roku ma tyle samo przebiegu co z 2008.. mój wujek jeździ w Niemczech autem rocznie około 110-130 tyś km i co roku wymienia samochód na nowy
jhosef pisze:Pokaż mi opinię posiadacza tego silnika a nie kogoś kto słyszał...
tu muszę przyznać rację, nie pytałem osób które posiadają ten silnik
jhosef pisze: Zapytaj się Bongo czy jest zadowolony ze swojego 1,4 TDI.
Jak kupisz sztrucla to nie będziesz zadowolony...
zapytam jak odpisze :D
Xandar pisze:jhosef to tak jest zawsze każdy opiera się na pierdołach a potem tak to wychodzi.
Najlepiej zapytać użytkownika który jeździ już od dłuższego czasu.
Fakt jest faktem duużo zależy od tego jaki egzemplarz kupimy bo może być tak że okaże się lipny i wtedy psuje całokształt.
przecież pytam i szukam tam gdzie mogę, ciężko znaleźć.
MaciekV5 pisze:Od 1,5 roku mam Polo 6n2 1.4 TDI, licznikowo niby 200k km, od zakupu serwis standardowy + alternator się posypał i łożyska kół przednich. Nic się z silnikiem nie dzieje.
Upierdliwy jest zimą, jak nie chce się rozgrzać ale to chyba jedyne co mnie wkurza.
Wiadomo jest że mając samochód muszę się liczyć z wydatkami, niespodziankami itp., a mniej więcej po ilu km rozgrzewa się autko? 5- 10? oczywiście w mrozy jak jest np: -10*C
lukasz_bliw pisze:W aucie po prostu w 100 % sprawdza się powiedzenie jak dbasz tak masz.
is true :pub:


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz lis 09, 2014 12:14

inż. Mk2_marcin pisze:Wiadomo jest że mając samochód muszę się liczyć z wydatkami, niespodziankami itp., a mniej więcej po ilu km rozgrzewa się autko? 5- 10? oczywiście w mrozy jak jest np: -10*C
O tu Cie zmartwię - mój SDI rozgrzewał się w zimie dłużej, bo wiadomo, że ogrzewanie odbierało od niego temp. A jak jeszcze ustawiłeś grzanie na maksa, to było jeszcze gorzej.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » ndz lis 09, 2014 16:28

Z grzaniem to raczej prawda - dziś asv zagrzał się po 10 km, warunki:jazda po mieście, ruch płynny, od czasu do czasu czerwone, na zewnątrz 10 C, ogrzewanie klimatronik ustawiony na manual 19 C. (czyli lekko ciepło). Termostat raczej sprawny - wskazówka po zagrzaniu stoi jak widły w gnoju :) Raz wziąłem od żony Leona - do A4 mam około 1 km - aż serce mi pękało jak jechałem 90 km/h a wskazówka podniosła się na parkingu pod pracą (do pracy mam 11 km)... Nie wiem jak turbina by zniosła taką eksploatację (jakoś nie jestem sobie wyobrazić jechać osobówką poniżej prędkości tirów)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szewczi90 » pn lis 10, 2014 16:19

witam czy ktoś się orientuje czy wpółwłaściciel może zarejestrować auto bez właściciela?


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości