***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

kamil333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 12:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kamil333 » pn paź 20, 2014 00:21

Cześć,
Planuję kupić swój pierwszy samochód, głownie krótkie dystanse 5-10km, wybór padł na silnik benzynowy. Budżet jaki mam to 12-14k maks. Rozgladam się za jakimś niezbyt dużym hatchbackiem, przeczytałem 30 ostatnich stron tego tematu, różne inne fora i w sumie nie mam pojecia co wybrać. Póki co wyselekcjonowałem tylko golfa 4 z silnikiem 1.6 (obojętnie jaka wersja?) oraz 2.0. Byłbym wdzięczny za każdą inną propozycję, najlepiej wraz z wersją silnikową. Jakieś ciekawe linki również mile widziane. Na samochodach raczej się nie znam stąd moje nieco ogólne/banalne pytanie.



Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzychu195 » pn paź 20, 2014 11:08

Dołóż sobie BMW e46 compact - jest w tych samych pieniądzach nawet w młodszych rocznikach. Fakt nie każdemu się podoba.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn paź 20, 2014 11:18

kamil333 pisze:Planuję kupić swój pierwszy samochód, głownie krótkie dystanse 5-10km, wybór padł na silnik benzynowy. Budżet jaki mam to 12-14k maks. Rozgladam się za jakimś niezbyt dużym hatchbackiem, przeczytałem 30 ostatnich stron tego tematu, różne inne fora i w sumie nie mam pojecia co wybrać. Póki co wyselekcjonowałem tylko golfa 4 z silnikiem 1.6 (obojętnie jaka wersja?) oraz 2.0. Byłbym wdzięczny za każdą inną propozycję, najlepiej wraz z wersją silnikową. Jakieś ciekawe linki również mile widziane. Na samochodach raczej się nie znam stąd moje nieco ogólne/banalne pytanie.
1.6 benzynowy to solidny silnik ale szału nie ma, problematyczne skrzynie biegów. Benzyniaka łatwiej kupić w dobrym stanie, ale w autach w tym wieku najważniejsza jest blacharka, bo ceny napraw i części mechanicznych nie są wysokie, a łatanie zgnitego auta albo po dużym dzwonie to nieporozumienie. 12-14 tys to bardzo duży budżet na takiego benzyniaka. Jak chcesz to ja właśnie będę sprzedawał swojego TDI, pewne auto i taniej Cię wyjdzie, jakby co pisz na PW.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

kamil333
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pt wrz 13, 2013 12:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kamil333 » pn paź 20, 2014 20:29

@krzychu195- dzięki za propozycję, o jakim e46 dokładnie mówisz? Wszedłem na otomoto i sporo ich jest, w prawie całej serii 3 jest e46. Nie znam się dokładnie na BMW, stąd tez takie pytanie. No i jakie wersje benzynowe polecasz? Ogólnie to chyba koszty eksploatajacji będą wyższe od chociażby golfa?

@kw- diesel odpada, nie zdążyłbym go nawet zagrzać.. no i kupując benzyne chyba większa szansa na zadbaną sztukę. Też coś czytałem negatywnego nt. silnika 1.6 ale sam już nie wiem.. skupić się więc na 1.8/1.8T/2.0?

Ktoś coś jeszcze poleca? Jestem otwarty na wszelkie propozycje, nie jestem uprzedzony do żadnej marki. Tak jak pisałem poprzednio, 12-14k maks, głównie krótkie dystanse.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pn paź 20, 2014 21:00

kamil333 pisze:@krzychu195- dzięki za propozycję, o jakim e46 dokładnie mówisz? Wszedłem na otomoto i sporo ich jest, w prawie całej serii 3 jest e46. Nie znam się dokładnie na BMW, stąd tez takie pytanie. No i jakie wersje benzynowe polecasz? Ogólnie to chyba koszty eksploatajacji będą wyższe od chociażby golfa?

@kw- diesel odpada, nie zdążyłbym go nawet zagrzać.. no i kupując benzyne chyba większa szansa na zadbaną sztukę. Też coś czytałem negatywnego nt. silnika 1.6 ale sam już nie wiem.. skupić się więc na 1.8/1.8T/2.0?

Ktoś coś jeszcze poleca? Jestem otwarty na wszelkie propozycje, nie jestem uprzedzony do żadnej marki. Tak jak pisałem poprzednio, 12-14k maks, głównie krótkie dystanse.
E46 właściwie benzyna to każda rzędowa szóstka będzie ok.

Najlepiej 2.8 dla dobrej dynamiki przejechałem się dobre osiągi dobrze znosi gaz ;)
3.0 z tego co wiem jest luźno spasowane i przy mocniejszych butach będzie zużywał olej co jest w tym silniku normalne ;)



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn paź 20, 2014 21:06

kamil333 pisze:@krzychu195- dzięki za propozycję, o jakim e46 dokładnie mówisz? Wszedłem na otomoto i sporo ich jest, w prawie całej serii 3 jest e46. Nie znam się dokładnie na BMW, stąd tez takie pytanie. No i jakie wersje benzynowe polecasz? Ogólnie to chyba koszty eksploatajacji będą wyższe od chociażby golfa?

@kw- diesel odpada, nie zdążyłbym go nawet zagrzać.. no i kupując benzyne chyba większa szansa na zadbaną sztukę. Też coś czytałem negatywnego nt. silnika 1.6 ale sam już nie wiem.. skupić się więc na 1.8/1.8T/2.0?

Ktoś coś jeszcze poleca? Jestem otwarty na wszelkie propozycje, nie jestem uprzedzony do żadnej marki. Tak jak pisałem poprzednio, 12-14k maks, głównie krótkie dystanse.
E46 to BMW 3 produkowane w latach 1998-2004. Wersja compact to najtańszy model (zrobiony z myślą o kobietach) 3 drzwi hatchback. Niby miał być konkurencją dla golfa, moim zdaniem wygląda tragicznie ale to zawsze BMW z tylnym napędem :pub:
Moim zdaniem z benzyniaków w golfie iv najlepszy jest 1.8T. Z nagrzewaniem TDI w tych modelach nie masz problemu na krótkich dystansach - auto dogrzewa się automatycznie poprzez dodatkowe świece podgrzewające płyn chłodniczy :bigok:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn paź 20, 2014 21:27

kamil333 pisze:Ktoś coś jeszcze poleca? Jestem otwarty na wszelkie propozycje, nie jestem uprzedzony do żadnej marki. Tak jak pisałem poprzednio, 12-14k maks, głównie krótkie dystanse.
Jeśli nie zamierzasz jeździć na LPG, to wybór masz całkiem spory - przede wszystkim Golf mk4 - benzyniaki 1.6, 1.8T i 2.0, podobnie Audi A3, A4 (jeśli wolisz sedany) z tymi samymi silnikami. Oczywiście jest jeszcze Leon, Octavia, bo to to samo mechanicznie.
Dalej idąc zdecydowanie jakieś japończyki - z Corolla E12 na czele, poprzez Hondę Civic VII - w Twojej cenie znajdziesz nawet z 2004 roku.
Jeszcze warta rozważenia jest Astra III - jakiegoś benzyniaka spokojnie znajdziesz.
Co wybrać - nie jest łatwo - jeśli szukasz benzyniaka i nie chcesz go gazować, to ja bym chyba wybrał coś z Japonii.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » wt paź 21, 2014 07:26

niby czemu Japończyka nie wolno gazować ? co do 1.6 z grupy vag - podobno (takie opinie znalazłem) pali jak 2.0.
Ostatnio zmieniony wt paź 21, 2014 07:30 przez lukasz_bliw, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt paź 21, 2014 07:30

lukasz_bliw pisze:niby czemu Japończyka nie wolno gazować ?
Nie mówię, że nie wolno, ale na pewno silniki V-tec, czy VVTi, niezbyt lubią gaz, a już na pewno nie tak jak 1.6 czy 2.0 z grupy VW.
lukasz_bliw pisze:co do 1.6 z grupy vag - podobno (takie opinie znalazłem) pali jak smok.
Miałem 1.6 16V w Golfie - był z LPG i średnie spalanie gazu, przy czym większość to była jazda po mieście, wynosiło 7,8l. Ojciec ma zagazowaną Octavie z silnikiem 1.6 8V (fakt, prawie nową), ale spala mu to średnio 8,5 litra LPG. Więc, czy to aż tak paliwożerne silniki? Nie sądzę...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » wt paź 21, 2014 07:33

http://www.accordklubpolska.pl/index.ph ... lacja-lpg/" onclick="window.open(this.href);return false;

Herezje Panie piszesz :) Połowa Accordów jeździ na gazie i nikt nie marudzi. Japończycy po prostu do tej pory stosują ręczną regulację zaworów i nie każdy szwagier tudzież Pan Ździchu potrafi ją wykonać i stąd pewnie ten mit. Na gazie użytkownicy stwierdzili że najalepiej robić to co 10 do 15 tys czyli co roku.

Co do silników vtec - Honda zamiast robić turbiny w silnikach postawiła na zmienne fazy rozrządu które same w sobie niczym gazowaniu nie przeszkadzają. Vtec - na szybko - silnik do iluś tam obrotów pracuje na 1 zaworze ssącym, po przekroczeniu iluś tam do gry wchodzi 2 zawór + dłuższy czas otwarcia obu zawrów (pisze iluś - nie ma stałej granicy - istnieją opinie że przy gwałtownym wcisnięciu gazu już przy 2.5 k, niektóre źródła mówią o 4 k). Zobacz że do tej pory Honda jako jeden z niewielu producentów nie stała się ofiarą downsizingu - nie mają mniejszego silnika benzynowego niz 1.8. Co do opinii o 1.6 -gdzieś tak wyczytałem, nie będę bronił tego stwierdznia rękami i nogami.
Ostatnio zmieniony wt paź 21, 2014 07:43 przez lukasz_bliw, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt paź 21, 2014 07:39

lukasz_bliw pisze:Herezje Panie piszesz
W takim razie śmiało kupuj i gazuj :bigok:


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » wt paź 21, 2014 07:44

Mam i nie gazuje bo nie opłaca mi się to - zbyt małe przebiegi. Ale był zamiar zagazowania :) I Honda nie taka zła jak ją malują :)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dominik7 » wt paź 21, 2014 08:04

Honda szybsza jak wygląda :helm:
Tylny napęd to mi się kojarzy z Polonezem, i jeżeli nie będzie większego silnika w BMW to tak będzie jechało. Ja bym kupił powiedzmy Audi A3 w jakiejś dobrej opcji.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » wt paź 21, 2014 10:41

herbu pisze:
lukasz_bliw pisze:Herezje Panie piszesz
W takim razie śmiało kupuj i gazuj :bigok:
vvt są słabe na gaz na wielu forach o odradzają zresztą na goglach piszą czemu nie gaz


Obrazek
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 49 gości