***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » ndz cze 01, 2014 11:45

Trwałe i twarde wozy. W 99,9% to samochody które nigdy w życiu z asfaltu nie zjechały zatem nie ma się czego obawiać.
Z doświadczeń cenowych o których pisałem parę stron wcześniej w przypadku Lexusa LS-430: większość cen do japsów jest duuużo tańsza niż ich odpowiedniki do europejskich limuzyn.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » pn cze 02, 2014 09:24

lukasz_bliw pisze:spoza czterobutów to już jest w czym wybierać :) Forester to suv (nie wiem czy brać pod uwagę). Jak subaryna to leszcze legacy no i impreza. Subaru zacna marka ale nie wiem jak z kosztami ekslpoatacji (ile prawdy w opowieściach).
nowe subary to nie to co kiedyś, jeden znajomy miał subaru impreze sti czy tam wrc, w każdym razie po 35 tyś km silnik się wysrał, z koleji z rodziny kuzyn miał legacy miał 2,5 lata w tym 9 miesięcy w serwisie bo wałek tłoki itd.. ulegały zniszczeniom przebieg tylko 70 tyś km. Oczywiście mówię o nowych samochodach bo te stare subary to były pancerne.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn cze 02, 2014 10:03

Też szukałem kiedyś info o Foresterze bo miałem ochotę... w sumie to nadal mam i wszędzie piszą że najlepsze modele były do 2008r.
No ale w tym przedziale cenowym to tylko roczniki 2004 - 2006 max


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pn cze 02, 2014 12:10

Hmm. Równie dobrze można powedzieć że takie też były stare vw, merce i co tam kto jeszcze chce. Zanajomy ma forester 3 (08-12) i jakoś nie narzeka na awaryjność. Fakt że na 90 k wymienił sprzęgło - no ale chłop lubi redukować przy wyprzedzaniu. Do nie przewidzianych wydatków musiał doliczyć przewody od klimy - kuna zjadła. Auto od nowości, serwisowane w aso (cały czas). Tak więc chyba jak się trafi albo kto użytkuje. Bardzo dużym plusem dodającym mega splendoru jest w Subaru stały napęd na 4 łapy - czy tego trzeba czy nie. A nie jakieś komputery które albo Ci włączą albo nie.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ace-mati » pn cze 02, 2014 13:12

Siema, chcę kupić nowe auto, będzie ono używane jako 3 w rodzinie, na weekendowe wyjazdy w słoneczne dni, szukam cabrio, budżet do 25-28tys. Szczególnie podobają się mi:

1. Audi A4 3.0,
2. MB CLK 3,2V6,
3. BMW E46 330i.

I tu mam pytanie, jak się sprawują automaty stosowane w A4 czyli multitronic i tiptronic? Z automatami w MB i BMW miałem styczność i było wszystko ok pomimo sporych przebiegów...



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn cze 02, 2014 13:37

ace-mati pisze:jak się sprawują automaty stosowane w A4 czyli multitronic i tiptronic?
no niestety najgorzej...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

majher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 02, 2014 13:13

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: majher » pn cze 02, 2014 14:02

Witam, zastanawiam się nad kupnem Polo. Chodzi mi o jak najmłodszy samochód, do 10-12k. Ma to być moje pierwsze auto, czy on jest na prawdę takie najbezpieczniejsze? Jakie są typowe usterki? Jak automat sprawuje się w tych samochodach? Warto go kupować, czy macie jakąś alternatywę?



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ace-mati » pn cze 02, 2014 14:04

Tego się właśnie obawiałem, A4 chyba najbardziej podchodzi mi stylistycznie, ale ma chyba namniejszy wybór silników, diesel odpada, 1.8t nie przemawia do mnie jakoś specjalnie, najchętniej właśnie chciałbym 3.0 ale one w 90% są zestawione z tymi nieszczęsnymi automatami...



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn cze 02, 2014 16:02

ace-mati, ja bym wybrał CLK
korozja im niestraszna bo tym mało kto zimą po solance jeździ.
majher pisze:Chodzi mi o jak najmłodszy samochód,
najczęstszy błąd popełniany przy pierwszym samochodzie bo zawsze największą minę trafisz.
Szukaj rok, dwa młodszego w najwyższej cenie bo to znacnzie zmniejsza prawdopodobieństwo wtopienia.

Jakiś polski salon, od pierwszego właściciela, itp... lepszy sprawny golas niż wypasiony sterczący u mechanika


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

majher
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn cze 02, 2014 13:13

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: majher » pn cze 02, 2014 16:19

Piasek pisze: najczęstszy błąd popełniany przy pierwszym samochodzie bo zawsze największą minę trafisz.
Szukaj rok, dwa młodszego w najwyższej cenie bo to znacnzie zmniejsza prawdopodobieństwo wtopienia.

Jakiś polski salon, od pierwszego właściciela, itp... lepszy sprawny golas niż wypasiony sterczący u mechanika


Taka jest opinia mojego taty, im mlodszy tym lepszy. Tzn. tata celuje w 2005 i wyżej rocznik. I planujemy go z Niemiec sprowadzić, mamy tam wujka, więc problemu nie będzie ze znalezieniem auta.
Ale jak wygląda sprawa automatu w tym polo? Jak awaryjność? Co najczęściej się psuje?



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pn cze 02, 2014 20:01

Panowie czy SDI też mają dwumas ?


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pn cze 02, 2014 20:18

lukasz_bliw pisze:Panowie czy SDI też mają dwumas ?
Nie



Awatar użytkownika
ace-mati
VWMANIAK
VWMANIAK
Posty: 689
Rejestracja: śr paź 24, 2007 17:33
Lokalizacja: Czarna Białostocka
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ace-mati » pn cze 02, 2014 21:21

Xandar Były w SDI koła dwumasowe, zależało od roku produkcji i oznaczenia silnika...

Piasek W weekend jadę oglądać CLK, a może jutro podjadę obejrzeć e46 330i bo do tego mam 30 km...



jacenty88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt maja 09, 2014 19:09

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jacenty88 » pn cze 02, 2014 21:30

majher pisze:Witam, zastanawiam się nad kupnem Polo. Chodzi mi o jak najmłodszy samochód, do 10-12k. Ma to być moje pierwsze auto, czy on jest na prawdę takie najbezpieczniejsze? Jakie są typowe usterki? Jak automat sprawuje się w tych samochodach? Warto go kupować, czy macie jakąś alternatywę?
Moim zdaniem pierwszy samochód nie powinien być młody, bo jeśli przytrafi się wypadek, to przynajmniej nie będzie takiego za bardzo szkoda. Wszystko zależy od oleju w głowie u kierowcy, ale warto nabrać wprawy.
Przede wszystkim szukaj z pewnych rąk i naprawdę szukaj, bo można znaleźć dobre starsze auto i do tego jeszcze tanie (śmiało do 10tys.), z którego będziesz zadowolony, nie będzie stał u mechanika i będzie ekonomiczne.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości