***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr maja 28, 2014 22:18

Golf a Passat to spora różnica.
Zdecyduj czy chcesz hot-hatch`a czy limuzynę.
Jak stać na paliwo w diesla bym się nie pchał.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

jacenty88
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 27
Rejestracja: pt maja 09, 2014 19:09

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jacenty88 » śr maja 28, 2014 23:10

Trafnie kolega wyżej napisał, jak Cię stać.. Więc właśnie, masz możliwości to bierz benzynę i bierz limuzynę, bo golf stanie Ci się z czasem trochę za krótki. Passat będzie moim zdaniem pewniej i bardziej komfortowo 'poruszał' się na drodze. Nie myślałeś o niczym więcej, albo o innym niemcu ?



Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » czw maja 29, 2014 14:39

Lambrusco pisze:Witam moze mi ktos doradzic w temacie jak wyzej? otorz planuje zakup budy z papierami na realizacje projektu ,z racji ograniczonych funduszy ogarniecie do stanu uzywalnosci moze mi zajac troszke czasu (2-3 lata) do tego czasu chcialem to wstawic pod dach i grzebac w wolnym czasie ,nurtuje mnie tylko pytanie czy przez ten okres trzeba oplacac OC ??? z tego co wiem skladka jest obowiazkowa (dowiadywalem sie u agenta) no a nie stac mnie w obecnej chwili na oplacanie dwoch aut.Znacie moze jakies inne rozwiazanie ??? Prosze o pomoc ,z gory dzieki pozdrowki

Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że jak kupisz auto sprowadzone, to ważne tylko żeby miało zapłaconą akcyze i zwolnienie z VAT, a kiedy je zarejestrujesz i opłacisz to tylko i wyłącznie Twoja decyzja.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw maja 29, 2014 14:48

WichuTM pisze:Nie jestem do końca pewien, ale wydaje mi się, że jak kupisz auto sprowadzone, to ważne tylko żeby miało zapłaconą akcyze i zwolnienie z VAT, a kiedy je zarejestrujesz i opłacisz to tylko i wyłącznie Twoja decyzja.
Jedynie tak, ale znaleźć budę sprowadzoną i z papierami, będzie cholernie ciężko, tym bardziej, że chodzi o projekt - czyli pewnie mk2 lub coś pokrewnego. Chyba, żeby samemu sprowadzić, ale to się niezbyt opłaca...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » czw maja 29, 2014 15:45

WichuTM pisze:a kiedy je zarejestrujesz i opłacisz to tylko i wyłącznie Twoja decyzja.
Nic podobnego - na rejestrację masz 30 dni ale... przepisy wykonawcze nic nie mówią o karze za przekroczenie tego terminu
ale jak to w tym durnym kraju - żeby nałożyć karę zawsze się przepis znajdzie.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » czw maja 29, 2014 15:52

z tą rejestracją to jest martwy przepis, wiem bo jeździłem samochodem 2.5 roku i nie było problemu żeby go zarejestrować oraz tak jak mówisz, nic za to nie grozi. A temat ubezpieczenia można rozwiązać w sposób jak napisałem wyżej, bo jest obowiązek ciągłości ubezpieczenia OC ale auto sprowadzone jeszcze go nie ma :)



kitek003
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: czw maja 22, 2014 16:42
Lokalizacja: Inowrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kitek003 » pt maja 30, 2014 16:29

Witam! nie wiem czy to jest odpowiedni dzial na tego typu pytanie ale zaryzykuje, a mianowicie czy jest mozliwosc podlaczenia halogenow (przeciwmgielnych) w Golfie V 2008 r 1.6 benzyna, ktory w standardzie ich nie posiada?



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pt maja 30, 2014 16:48

a czemu ma nie być takiej możliwości ? A dział jest nie odpowiedni. (mamy "elektryczny")


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Shmatan » ndz cze 01, 2014 09:57

No to Panowie ciężka sprawa - szukam:
-nadwozie kombi, liftback lub długi hatchback (w stylu A3 sportback)
-automat
-rozmiarowo kompakt lub klasa średnia czyli powyżej polo, poniżej A6
-mile widziany czterobut

-paliwo do wybrania (benzyna z gazem lub 1.9tdi)
-nie koniecznie z grupy vag (chociaż mile widziane)

15-30kzł



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » ndz cze 01, 2014 10:11

czterobut to chyba tylko vag, może w bmw by się coś zanalazło z Twoimi wymaganiami. Jedynie jeszcze Subaru ma 4 łapy. (tak na szybko co sobie przypominam). Bo suv'a nie chcesz rozumiem ?


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » ndz cze 01, 2014 10:24

Shmatan,
w tym budżecie to jedynie Subaru Forester bo duży albo Legacy - mniejszy
http://allegro.pl/osobowe-subaru-4052?r ... e_to=30000" onclick="window.open(this.href);return false;
bo inaczej to zostają ci tylko VAG`i

Od jakichś wynalazków w stylu Insignia 4x4, Mondeo 4x4 itp raczej trzymałbym się z daleka bo to nigdy do końca nie wiadomo kto to tam wsadził i najczęściej nienaprawialne niestety


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Shmatan
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 6972
Rejestracja: sob sie 01, 2009 22:06
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Shmatan » ndz cze 01, 2014 10:59

A spoza czterobutow?



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » ndz cze 01, 2014 11:07

spoza czterobutów to już jest w czym wybierać :) Forester to suv (nie wiem czy brać pod uwagę). Jak subaryna to leszcze legacy no i impreza. Subaru zacna marka ale nie wiem jak z kosztami ekslpoatacji (ile prawdy w opowieściach). Ja ostatnio zgłębiam temat Hondy (http://otomoto.pl/honda-accord-krakow-C33058175.html" onclick="window.open(this.href);return false;). Ztego co zauważyłem to rzeczywiście może koszty eksploatacji nie są na poziomie golfa no ale nie oszukumy się auto też o klasę wyższe, ale tragedi uważam nie ma. Ciekawostką eksploatycyjną jest regulacja zaworów ręczna i wymiana oleju w skrzyni (ręcznej i automatycznej) Auta większych problemów nie sprawiają. Problemem może być jedynie znalezienie ogarniętego mechanika jak już coś się zdaży. (tu masz koło siebie chyba nawet, tylko nie wiem czy nie podejrzana http://allegro.pl/honda-accord-perla-i4282004410.html" onclick="window.open(this.href);return false;). Chłopaki na forum również służą wiedzą i doświadczeniem (http://www.accordklubpolska.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;).
Ostatnio zmieniony ndz cze 01, 2014 12:28 przez lukasz_bliw, łącznie zmieniany 1 raz.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz cze 01, 2014 11:33

lukasz_bliw pisze:Subaru zacna marka ale nie wiem jak z kosztami ekslpoatacji (ile prawdy w opowieściach).
Na pewno nie można ich porównać z kosztami VAGa. O ile auto są w miarę bezawaryjne, to ceny części już do niskich nie należą


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości