***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pn maja 19, 2014 08:38

lukasz_bliw pisze:A najlepszą jaką wyczytałem była ta że jakaś tam głowica z czymś tam ceramicznym nie nadaje się do gazu (a ford ją zrobił specjalnie pod gaz). Wszystko trzeba policzyć/przemyśleć.
2-litrówka i tez gazują...
Stosowany również w Mazdach


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn maja 19, 2014 09:47

Teoretycznie zagazować da się każdy silnik, kwestia opłacalności. Ja akurat mam doświadczenie z Focusem 1.6, na szczęście nie moim, który został zagazowany i po 30 tys. km jazdy na LPG, głowicę i zawory szlag trafił. A niby instalacja była z lubryfikatorem i jakaś specjalna pod silnik Forda. Reguły nie ma, ale raczej pewniakiem jest, że silniki Fora nie przejadą na LPG bezawaryjnie połowy tego, co silniki VW (oczywiście nie wszystkie)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pn maja 19, 2014 10:40

W każdym bądź razie w budżecie 8-10 k jest się w stanie znaleźć sensowne niezajeżdżone auto. Nawet w dolnej jego granicy. Ja osobiście miałem jedno auto zgazowane - wcale nie narzekałem. Silnik nie wiedział co to benzyna. Na gazie zrobił około 50 k, potem poszedł na złom - korozja/wiek auta się temu przyczyniły. W obecnym aucie rozważę założenie instalacji lpg jak koszty pb będą zbyt wysokie.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Manos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 29, 2014 01:06

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Manos » pn maja 19, 2014 20:10

Dobrze, więc tak. Biorąc Opla wybieram 1.8 lub 1.6 8v. Forda chyba sobie odpuszczę, VW - tutaj chyba żadnych konkretów nie usłyszałem, ale o dieslach TDI już nieco słyszalem. Pytanie jak SDI, tutaj ma się w ogóle co zepsuć? No i który silnik najlepszy pod LPG? Oczywiście z tych montowanych w samochodach takich jak Golf MK4 czy Polo iii i podobnych.



barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: barto125 » pn maja 19, 2014 20:38

Nie bierz w oplu 1.6 8v ;]



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » pn maja 19, 2014 20:40

albo mk3 VR6 z lpg byś cieszył się jazdą :bajer: ale nie wiem jak ten silnik znosi gaz i ile pali

ja mam pytanie ale nie o VW tylko opel astra III z silnikiem 1.7 101 kM.
Słyszałem też że w którymś silniku oplowskim wyginają tłoki, proszę o jakieś sugestywne opinie. Ewentualnie ktoś może polecić auto do 20tyś w miarę aby było świeże (nie starszy jak 2005 r)


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn maja 19, 2014 22:55

inż. Mk2_marcin pisze:Ewentualnie ktoś może polecić auto do 20tyś w miarę aby było świeże (nie starszy jak 2005 r)
Octavia I za te pieniądze znajdziesz poczciwego diesla 1.9, bądź 1.6 z LPG.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » wt maja 20, 2014 00:14

herbu pisze:
Octavia I za te pieniądze znajdziesz poczciwego diesla 1.9, bądź 1.6 z LPG.
Dzięki za odzew szukam czegoś w Hatchbacku pewnie padnie na Fabie bo mają te same silniki


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » wt maja 20, 2014 00:29

herbu pisze:Octavia I
yyyy Octavie I do 20tys ? Przecież taką spokojnie się kupi za 11tys :D To już jednak przestarzała buda, żeby dawać 20 tys nawet z końcu produkcji ;) Nie dałbym tyle nigdy za jedynkę. Nie ma co się też moim zdaniem pakować w tak stare auta mając taką gotówkę. :D
inż. Mk2_marcin pisze: Ewentualnie ktoś może polecić auto do 20tyś w miarę aby było świeże (nie starszy jak 2005 r)
A może Alfa Romeo 159(ale tylko i wyłącznie z początku produkcji) ? Np. http://otomoto.pl/alfa-romeo-159-2-4-jt ... 69053.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Vaga raczej bym odpuścił chcąc 2005r+, nic sensownego się nie znajdzie w tej kwocie.
Dobrą alternatywą mogą być też francuskie samochody np.Peugeot 307 II http://allegro.pl/peugeot-307-hdi-oxyge ... 62078.html" onclick="window.open(this.href);return false;.
-Grande Punto.
-Kia Cee'd
Toyota Avensis II
Aut jest sporo tylko pytanie do jakiego segmentu szukasz ?



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » wt maja 20, 2014 00:38

kostek007, szukam w hatchbacku 4/5 drzwi najlepiej TDI ale biorę pod uwagę benzynę z możliwością montażu LPG (tylko silniki które zniosą gaz) w sensownym wyposażeniu czyli elektryczne szyby klima itd...
myślę o toyocie Corolli serii E12 w silniku D4D bo dobre opinie zbiera. jesli chodzi o kase to max max max 20 tyś zł. ani grosza więcej.


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt maja 20, 2014 06:25

kostek007 pisze:yyyy Octavie I do 20tys ? Przecież taką spokojnie się kupi za 11tys :D To już jednak przestarzała buda, żeby dawać 20 tys nawet z końcu produkcji ;) Nie dałbym tyle nigdy za jedynkę. Nie ma co się też moim zdaniem pakować w tak stare auta mając taką gotówkę.
No wiesz, ludzie to kupują, bo to proste auta, bez wydziwianej techniki, a dość młode roczniki, bo można i z 2010 roku znaleźć. I popyt na to jest - koleżanka sprzedała ostatnio swoją z 2007r. za około 20 tys. i sprzedała się w 2 dni.
inż. Mk2_marcin pisze:myślę o toyocie Corolli serii E12 w silniku D4D
Bardzo przyjemne auto - jeśli znalazłbyś diesla 1.4, to ma on 90KM, całkiem przyzwoicie jedzie, pali średnio nawet < 5, i co najważniejsze nie ma dwumasu i turbiny ze zmienną geometrią. Drugi wybór to diesel 2.0 - jeździłem takim 116-konnym (bodajże o ile dobrze pamiętam) i jeździło to bardzo żwawo, a zarazem ekonomicznie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt maja 20, 2014 09:31

inż. Mk2_marcin pisze:ja mam pytanie ale nie o VW tylko opel astra III z silnikiem 1.7 101 kM.
Słyszałem też że w którymś silniku oplowskim wyginają tłoki, proszę o jakieś sugestywne opinie.
To nie jest silnik Opla
Jak walnie pasek to i tłoki pogiąć się mogą :)
Bardzo oszczędny w paliwie
Trwały - 300-350tyś km bez problemu śmigają
Bardzo drogie i nienaprawialne turbiny Mitsubishi lub Hitachi (zależy co się trafi)
Kilka wariantów mocy - jak już się pakujesz w coś takiego to szukaj wersji 110 lub 125KM
Jak się zacznie sypać no to masz "uroki" klasycznego CR`a: wymieniasz po kolei jak leci płacąc ciężkie tysiaki a i tak nie chodzi jak powinien.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » wt maja 20, 2014 09:58

Dziękuję za pomoc dla mnie i zarazem dla kumpla który też szuka samochodu, ja pewnie kupię je we najpóźniej we wrześniu bo mi się nie pali a jak się trafi "okazja" to kupie i teraz (wiadomo auta szuka się nawet 2-3 miesiące). Kumpel natomiast już potrzebuje auta.
ja szukam tej toyoty w 1.4 albo w 2.0.

mogę prosić o opinie tego silnika z tej aukcji ? wiem że gość do warsztatu może przyjechać do Krakowa w celu sprawdzenia poda mi wcześniej numer VIN i mogę sprawdzić w serwisie.
http://olx.pl/oferta/opel-astra-h-gtc-1 ... 7e7be015d5


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » wt maja 20, 2014 19:47

Może i audi A4 b5 to nie głupi pomysł, ale biorąc pod uwagę złożoność, trwałość i koszt przednich wahaczy lepiej odłożyć 1.5 - 2 tyś na ich wymianę po kupnie :) Gaz w fordach wszyscy odradzają, ze względu na delikatne głowice, ale jeśli kupisz benzynę w przyzwoitym stanie, podejrzewam, że po założeniu gazu kilka lat wytrzyma. Byleby nie kupić już zagazowanego.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 48 gości