***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob maja 17, 2014 21:27

Manos pisze:Raczej, nie urządza mnie zabawa w mk2, szrotem jeździć nie chcę
No nie obraź się, ale to mk3 przy mk2 obecnie to już szrot :)
Manos pisze:To może teraz coś konkretniej o silnikach?
Zależy od auta i od rodzaju użytkowania - miasto, trasa, jazda samemu, w kilka osób... Określ swoje preferencje, to będzie łatwiej doradzić.
inż. Mk2_marcin pisze:ja bym kupił mk2 zrobił od podstaw swap TD lub TDI i mieć autko na kilka lat
:okej: Zgadzam się w 100%


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob maja 17, 2014 21:59

Manos pisze:Raczej, nie urządza mnie zabawa w mk2, szrotem jeździć nie chcę, a jeżeli miałbym takiego w dobrym stanie to bałbym się o niego :-) Fabii również podziękuje, za design :D Może seat ibiza, cordoba vario?
herbu pisze:No nie obraź się, ale to mk3 przy mk2 obecnie to już szrot :)
mk3 strasznie korodują, nawet jeśli kupisz zdrowe mk3 i nie zrobić odpowiednich zabiegów zabezpieczających budę to po jednej zimie będziesz walczył z korozją
mk4 to...
Piasek pisze: to kupisz złożonego z dwóch i przystanku...
Manos pisze:... Fabii również podziękuje, za design :D ...
nawet jeśli by była w perfekcyjnym stanie to nie kupisz ok.. jak to mówią że nie jeździ się kolorem, marką, tylko stanem technicznym auta.. uwierz mi łatwo wyrzucić w błoto 7-8k

na twoim miejscu kupiłbym mk2 w zdrowej budzie i działał, chyba że nie masz na tyle czasu umiejętności to bym szukał coś benzynie i sam dokupił LPG. może te mk4? sam nie wiem ale jak już coś to może ibiza do 2002 rok?


Obrazek
Obrazek

Manos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 29, 2014 01:06

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Manos » sob maja 17, 2014 22:40

Nie obrażę się, :D nie mam nic do mk2, bo są bardzo fajne. Lecz wydaje mi się, że by kupić ten pojazd w dobrym stanie za w miarę niskie pieniądze to trzeba się nieźle naszukać. Jeżeli miałbym zrobić to potrzeba włożyć sporo pracy, a szkoda mi by było wtedy takiego pojazdu. mk4 dotarło już do mnie, że nie da rady w tej cenie, mk3 hmyy myślę, że jak będę cierpliwy to uda się kupić coś nie najgorszego. Wracając do eksploatacji pojazdu, jeździć będę dwa razy w tygodniu do szkoły - 50km załóżmy, że we 2-3 osoby i zapewne trochę po mieście.



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » sob maja 17, 2014 23:10

Panowie ale jaki jest sens kupowac mk2 i robic swap, nie dość ze to juz starsze auto to raczej jest to nie oplacalne. Jezeli lubisz sie bawic w takie rzeczy i Ci to sprawia radosc to jak najbardziej, ale jesli po roku czasu czy po dwoch bedziesz sprzedawal to nie ma sensu moim zdaniem. Wydac 8 tys i kupic auto bez ocynku to dla mnie troche nieporozumienie. Rozumiem jeszcze jakby to byla jakas specjalna wersja np 20jahre czy tam GTI na wypasie czy tam inne kultowe wersje, ale zwykly mk2 i robic swapa to nie ma sensu a do tego po jednej zimie moze Ci wyjsc ruda. Choc blachy ma lepsze niz mk3 :) Niekoniecznie musisz brac pod uwage vw, spojrz tez na inne marki np. audi a4b5, bardzo dobre auto, blachy w ocynku, silniki dizlowskie nie sa mulowate (jak to w przypadku opla jest) i przede wszystkim za dobre pieniadze mozna kupic takie audi. Jeszcze mozesz sie zastanowic nad astra 2 1.8 (bardzo dobry silnik, ktory nie bierze oleju tak jak to jest w 1.6) do tego lpg plus masz do tego ocynk. Jak koledzy wyzej pisali polo po lifcie, czy tez ibiza z tym ze nie bylo do konca tak kolorowo z tym ocynkiem, wiekszosc posiada rdzę...

Wysłane z mojego GT-I9100 przy użyciu Tapatalka



Awatar użytkownika
inż. Mk2_marcin
Golfista
Golfista
Posty: 2034
Rejestracja: sob lis 07, 2009 18:05
Lokalizacja: Kraków

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: inż. Mk2_marcin » sob maja 17, 2014 23:26

50 km dzienie?
kostek007 pisze: ale zwykly mk2 i robic swapa to nie ma sensu a do tego po jednej zimie moze Ci wyjsc ruda.
z tym się nie zgadzam, mi w mk2 po 6 latach wyszła ruda, oczyściłem zakonserwowałem i mam spokój mój wujek miał to audi i zgniło mu...
astra 2 1.8 mogła by być


Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob maja 17, 2014 23:43

kostek007 pisze:Panowie ale jaki jest sens kupowac mk2 i robic swap
Pewnie że nie ma żadnego, chyba że ktoś jest pasjonatem i to lubi :) Ale jeśli ktoś szuka auta do jazdy, a nie do zabawy, to oczywiście pomysł z mk2 i swapem jest żaden.
Astra II jak najbardziej - auto tańsze niż mk4, a dość niezawodne, przestronne i tanie w użytkowaniu. No i blachy, choć daleko im do Audi, to mimo wszystko lepsze niż w mk3. I jest tego na rynku w bród, znajdziesz nawet bez większych problemów auto z Polski z jakąś tam historią serwisową. Tylko trzymaj się z dala od diesli - miałem ponoć najlepszy jakie tam montowali, czyli Isuzowski DTI, to nie wyobrażam sobie nawet pozostałych. Ale benzyniaki są ok i z LPG sie lubią.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Manos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 29, 2014 01:06

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Manos » ndz maja 18, 2014 12:48

50 km dzienie?
jeździć będę dwa razy w tygodniu do szkoły - 50km
Drugi brat ma właśnie Astre G 1.6 16v + LPG i w sumie nie narzeka, miał jakiś czas z nią trochę problemów ale jest ok. Jeżeli mam porównać wykonanie i jak się jeździ Golfem IV i Astrą G to zdecydowanie na Golfa, ale oczywiście nie odrzucam tego pojazdu. Mówicie więc, że 1.8 lepsze od 1.6? :-)

Audi a4b5, tutaj również raczej nie ten pułap cenowy.



barto125
Powered by MTDI
Powered by MTDI
Posty: 1493
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 14:12

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: barto125 » ndz maja 18, 2014 12:49

1.6 8v w astrze g nie polecam, mam osobiście i chleje to dużo a idzie słabo :)



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » ndz maja 18, 2014 19:49

herbu pisze:Pewnie że nie ma żadnego, chyba że ktoś jest pasjonatem i to lubi Ale jeśli ktoś szuka auta do jazdy, a nie do zabawy, to oczywiście pomysł z mk2 i swapem jest żaden.
O to właśnie mi chodziło :bigok:
herbu pisze: Tylko trzymaj się z dala od diesli - miałem ponoć najlepszy jakie tam montowali, czyli Isuzowski DTI, to nie wyobrażam sobie nawet pozostałych.
Bo te silniki są tępe :D Jedyny chyba plus to, że rozrząd jest na łańcuchu, a nie na pasku w przypadku DTI :grin:
inż. Mk2_marcin pisze:z tym się nie zgadzam, mi w mk2 po 6 latach wyszła ruda
Ale takich przypadków jest mało. Fakt jak się dba tak się ma, ale mając auto z ocynkiem to nie trzeba aż tak się martwić, ale w tych pieniądzach co user szuka spokojnie da się coś kupić fajnego z zabezpieczeniem antykorozyjnym ;)
Manos pisze:Mówicie więc, że 1.8 lepsze od 1.6?
Zdecydowanie. Nie bierze tak oleju jak 1.6. To jest główny problem tych silników. Choć to też zależy od szczęścia bo jednym nie bierze w ogóle, a drugim znów bierze 1l na 1000km.
Manos pisze:Audi a4b5, tutaj również raczej nie ten pułap cenowy.
http://allegro.pl/a4-b5-1995-2001-18064 ... D%5B0%5D=1" onclick="window.open(this.href);return false; :bajer:
Przed I liftem spokojnie znajdziesz do Twojej kwoty, a nawet Ci zostanie na rozrząd, filtry itd. Takie audi można wyrwać za 7tys jakiś 96 rocznik (tylko kwestia naszukania się, bo nie jest tak łatwo) :D Kwestia tylko zmiany pewnych detali - i od razu się lepiej będzie prezentował (np. tylne lampy te z polifta, kierownica itd.)



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » ndz maja 18, 2014 19:56

Kolego ustaw sobie an Alledrogo, Otomoto taki filtr: lokalizacja 25/50 km od Twojego adresu (naprawdę nie opłaca się jeżdźić po Polsce za igiełkami), cena 1000 zł większa od budżetu (może coś urwiesz, dołożysz do ciekawego egzemplarza) resztę parametrów wedle upodobań. Kupisz to co spełnia Twoje oczkiwania - jest w sensownym stanie. Mimo że z VW byłem bardzo zadowolony w tej chwili zmieniłem markę. Jakby nie patrzył Volkswagen jest przewartościowany. Przy budżecie 7/8 k pln może warto Focusa rozważyć (sam brałem pod uwagę, silniki benzynowe 1,6/1,8)? Ocynk volkswagenowski nie gnije pod jednym warunkiem - jeśli nie było przygód blacharskich.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Manos
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob mar 29, 2014 01:06

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Manos » ndz maja 18, 2014 21:27

Kolego ustaw sobie an Alledrogo, Otomoto taki filtr: lokalizacja 25/50 km od Twojego adresu
Ustawiam na 50/75 :D Nie mam zamiaru jechać przez pół polski, aby dowiedzieć się, że ten samochód jednak nie spełnia moich oczekiwań.

Focus, Hmyy, też całkiem spoko opcja, ktoś wie jak wygląda sprawa utrzymania tego pojazdu?
To jest główny problem tych silników. Choć to też zależy od szczęścia bo jednym nie bierze w ogóle
No brat ma 1.6 16v i nie słyszałem, żeby mu brał olej(auto od 12lat w naszych rękach).

Co do Audi, to zobaczę czy coś takiego znajdzie się w moich okolicach :-)



lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pn maja 19, 2014 07:32

Ja wziałem focusa pod uwagę ze wzgledu na przychylne wypowiedzi użytkowników - nie jest z nimi tak źle jak niektórzy sądzą. Problemtyczne są silniki diesla, nawet te na pompie - jest tamdość drogi jakiś sterownik, pozatym standardowe koszty z uszczelnieniem. O benzynach wyczytałem że czasami oliwki lubią wypić. Zawieszenie jest droższe w utrzymaniu niż vw no ale jest również bardziej rozbudowane - obie osie mają wielowachaczowe (w vw archaiczna belka z tyłu z przodu klasyczny - chyba- macperson). Są opinie że foki gniją - widziałem 3, od spodu również, fakt były naloty rdzy ale to takie powierzchowne (w sumie czego się spodziewać po 15 letnim aucie). O zardzewiałych śrubach nie chcących się odkręcić chyba nie trzeba wspominać. Focus wg. mnie ma lepsze materiały we wenętrzu niż mk4. Po przeliczeniu jeśli za zadbanego mk4 należy wyłożyć minimum 11 k to w focusie wg mnie rozmowę zaczynamy od 9 k za rozsądny stan. 2 k zostaje na ewentualne naprawy. Spójrz na to http://allegro.pl/ford-focus-2-0-16v-ga ... 71867.html" onclick="window.open(this.href);return false; W vw o takim wyposażeniu możesz pomarzyć (tak wiem że auto od handlarza, ale to tylko przykład). Albo to - zweryfikować i brać albo nie - http://allegro.pl/ford-focus-1-6-ghia-s ... 03921.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn maja 19, 2014 08:24

Tyle, że Focus i LPG nie idą w parze. A diesle jak napisałeś są kiepskie. A benzyny kolega nie chce, więc chyba odpada...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » pn maja 19, 2014 08:31

Co czytam o LPG to połowa sukcesu to dobry gazownik. Znajomy ma mondka 1,8 (też miałem kupić - niepodoba mi się jak pracuje a raczej hałasuje silnik w mondku - cholera wie czy to te klapki czy jakiś napinacz) który niby nie lubi gazu a na gazie zrobił już 70 000 i nic się nie dzieje. Tak więc są różne opinie. Kolejna sprawa to stan auta i gazowanie - cholera wie w jakim stanie są gniazda przed założeniem lpg. A najlepszą jaką wyczytałem była ta że jakaś tam głowica z czymś tam ceramicznym nie nadaje się do gazu (a ford ją zrobił specjalnie pod gaz). Wszystko trzeba policzyć/przemyśleć.
Ostatnio zmieniony pn maja 19, 2014 08:41 przez lukasz_bliw, łącznie zmieniany 2 razy.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości