***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » sob maja 03, 2014 17:27

Ze Szwecją nie ma problemów https://fordonsfraga.transportstyrelsen ... ordon.aspx" onclick="window.open(this.href);return false; Nawet Niemcy nie mają takiego udogodnienia :)


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » sob maja 03, 2014 18:47

Niestety nie u nas... za silne lobby dealerów nowych samochodów. Dla nich historia pojazdów to same straty bo eliminując ryzyko rynku pojazdów używanych sprzedaż nowych to będzie jednocyfrowa ilość procentowa w skali roku.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Elessar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 06, 2014 19:59

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Elessar » wt maja 06, 2014 20:40

Witajcie
Noszę się z zamiarem zmiany auta na tańsze, troszkę starsze niż to którym obecnie jeżdżę ze względu na charakter pracy i użycie w niej prywatnego samochodu.
Myślę o VW Borze z silnikiem 1.9 tdi 130, V5 lub 1.8T.
Zarówno co do silników diesla i benzyny mam już jakieś doświadczenie (choć nie jeździłem uturbioną benzyną).
Auto będzie robić dziennie około 100km (połowa autostrada, a połowa miasto z częstym gaszeniem i odpalaniem, podjazdami po kilka/ kilkanaście km).
Który silnik będzie tu najlepiej się spisywał? Obecnie jeżdżę samochodem z silnikiem jtdm 150KM i z DPFem na pokładzie no i prostu żal mi tego samochodu do takiej jazdy.
Budżet jaki mam to.. załóżmy 20tys (auto, zestaw startowy, generalny przegląd i ogólne przygotowanie auta do jazdy co by przez najbliższe -dziesiąt kilometrów nic nie robić).
Wymogi- Auto musi być totalnie bezwypadkowe oraz posiadać xenon (jazda w nocy, a mam dość wrażliwy wzrok). Przebiegów się nie boję, auto musi być po prostu zadbane.
Co radzicie? Myślę, że moje wymagania nie są jakieś z kosmosu ;) (Mam parę typów z alledrogo ale podejrzewam, że 3/4 to auta picowane pod sprzedaż.)



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » wt maja 06, 2014 21:44

Elessar pisze:Myślę o VW Borze z silnikiem 1.9 tdi 130, V5 lub 1.8T.
ale rozrzut...
co jeden to z innej beczki.
Ja bym proponował jednak TDI


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt maja 06, 2014 22:32

Elessar pisze:Wymogi- Auto musi być totalnie bezwypadkowe oraz posiadać xenon (jazda w nocy, a mam dość wrażliwy wzrok). Przebiegów się nie boję, auto musi być po prostu zadbane.
I tego się trzymaj :bigok:


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt maja 06, 2014 22:56

kw pisze:
Elessar pisze:Wymogi- Auto musi być totalnie bezwypadkowe oraz posiadać xenon (jazda w nocy, a mam dość wrażliwy wzrok). Przebiegów się nie boję, auto musi być po prostu zadbane.
I tego się trzymaj :bigok:
Zapraszam do salonu samochodów nowych :) bądź po demonstracyjnych ale nawet i w tych drugich czasem bywa zonk :D

Jest prawie nierealne znalezienie kilkunastoletniego samochodu bezwypadkowego totalnie chodź nie mówię że to niemożliwe ale graniczy z cudem :)



Elessar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: wt maja 06, 2014 19:59

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Elessar » wt maja 06, 2014 22:57

Mam nadzieję, że nie dostanę warna, ale co myślicie np o http://otomoto.pl/volkswagen-bora-1-9-t ... 24623.html" onclick="window.open(this.href);return false; tym egzemplarzu? Jedyne co boli to te 115km zamiast 130. A może moglibyście polecić mi jakiś konkretny egzemplarz? Albo czym się kierować w wyborze Bory?



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt maja 06, 2014 23:12

Elessar pisze:Mam nadzieję, że nie dostanę warna, ale co myślicie np o http://otomoto.pl/volkswagen-bora-1-9-t ... 24623.html" onclick="window.open(this.href);return false; tym egzemplarzu? Jedyne co boli to te 115km zamiast 130. A może moglibyście polecić mi jakiś konkretny egzemplarz? Albo czym się kierować w wyborze Bory?
Nie wiem czy to ważne ale jeżeli ktoś podaje VIN to VIN VW zaczyna się od VWVZZZ a nie od 000 ;)
Reszta ciężko powiedzieć trzeba sprawdzić ale przedni zderzak przytarty reszty nie widać przynajmniej ja nie widzę.

Do tego jest inny dział tak apropo



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2356
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » śr maja 07, 2014 06:35

Xandar pisze:Jest prawie nierealne znalezienie kilkunastoletniego samochodu bezwypadkowego totalnie
Nie jest aż tak źle. Akurat w majowy weekend zajrzałem do jednego z komisów, gdzie stały 3 Passaty B5fl. Zmierzyłem je czujnikiem i 2 z 3 nie były nawet malowane. Fakt - cena nie była za nie niska, a i kolor biały, więc pewnie przebieg realny był sporo wyższy niż licznikowy, ale wszystko wskazywało na to, że były bezwypadkowe.
Elessar pisze:Myślę o VW Borze z silnikiem 1.9 tdi 130, V5 lub 1.8T.
Elessar pisze:Auto będzie robić dziennie około 100km (połowa autostrada, a połowa miasto z częstym gaszeniem i odpalaniem, podjazdami po kilka/ kilkanaście km).
Generalnie jak już musi być z tych co napisałeś, to brałbym TDI. Ale najlepsze byłoby do takiej jazdy 2.0 z LPG, chyba że Ci nie zależy na ekonomii, wtedy ewentualnie 2.8 V6. Raczej szukałbym auta bez turbiny, ze względu na częste gaszenie i odpalanie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » śr maja 07, 2014 09:06

A ja tak w kwestii formalnej. Ustalmy co to auto bezwypadkowe - czyli zgodnie z polskim prawem wypadek jest wtedy kiedy mamy osoby ranne bądź zabite. Odsetek takich aut w ogłoszeniach jest chyba nikły ? Bo jak auto miało drzwi przetarte na parkingu i ktoś je pomalował to chyba nie wypadek ? Rozumiem że auto komuś w tył uderzyło z taką siłą że poduchy wystrzeliły to rozumiem że można się czepiać, i też bym nosem kręcił. Czyli która z tych rzeczy jest wypadkiem w ogłoszeniach - bo 99% aut jest bezwypadkowe.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr maja 07, 2014 11:57

:rotfl: dokładnie, też się kiedyś spotkałem w jakimś artykule z kuriozalną sprawą:
klient kupił z komisu auto jako bezwypadkowe, po oględzinach rzeczoznawcy okazało się że jednak powypadkowe i skierował sprawę do sądu o oszustwo. A sąd jak to bywa w tym kraju ślepo interpretując przepisy oddalił pozew ponieważ zgodnie z zapewnieniem sprzedającego pojazd nie uczestniczył w żadnym zgłoszonym i odnotowanym wypadku... A że było po kolizji i miało robiony cały przód i bok to już inna sprawa...
Polska cała: kraj absurdów od początku do końca.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » śr maja 07, 2014 13:18

Znowu nie tak do końca absurdów- skoro szukasz auta tzn że na 99 % masz prawo jazdy, a jak je masz to wiesz czym jesy wypadek i co wtedy robić a czym jest kolizja (no i nieznajomość prawa nie zwalnia z jego przestrzegania, czyli tak czy siak powinieneś rozróźniać wypadek od kolizji).
Szukając auta głupieje. Albo sam nie wiem co myśleć - przebiegi na każdy rok ekploatacji auta po 15 do 20 k, byleby tylko poniżej 200 000 widnioało na liczniku, każde bezwypadkowe (to się powinno zmienić w nazwie - lepiej by było bezkolizyjne lub bez napraw blacharsko -lakierniczych), od pierwszego właściciela (ale w Polsce chyba), a na Alledrogo nie ma w opcjach takiej prostej opcji jak "kupiony w polskim salonie". A szukając "igiełki" to tak jak szukać 30 letniej dziewicy (nawet nie insynuuje że i błonę można odtworzyć). Hipokryzja.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Flaku853
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lis 06, 2013 22:19

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Flaku853 » czw maja 08, 2014 23:10

na co uwazac kupujac golfa II ze wsadzonym 2.0 16v 150km?



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6867
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » pt maja 09, 2014 08:48

Na wszystko... To zawsze SWAP a i sam silnik do tanich w serwisie nie należy. Wymiana samych kabli zapłonowych potrafi nadszarpnąć sporo budżet. Ale ogólnie to dobry i żywotny silnik.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości