***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Jolero
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 219
Rejestracja: ndz paź 09, 2005 19:37
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jolero » śr kwie 16, 2014 06:32

Kupił by Focusa za 8 czy 307 i też nic by nie wkładał? procedura była by zapewne taka sama... tylko części droższe ;) trzeba tez brać pod uwagę fakt, że Golf będzie tracił mniej na wartości niż wymienione marki, temat można dalej ciągnąć bo np: Audi A3 jest jeszcze droższe a porównywalne do Golfa itp itd... ale patrząc na suche fakty, trudno się nie zgodzić z tym stwierdzeniem" "Biorąc pod uwagę ceny i roczniki Golf jest kpl nieopłacalny. Najstarszy latami, najbiedniejszy wyposażeniem i najdroższy w zakupie". Chociaż wyposażenie to kwestia znalezienia odpowiedniego egzemplarza.


[b]Dont hate the player, hate the game :] ...
[/b]

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » śr kwie 16, 2014 07:27

Jaworess pisze:Właśnie, właśnie tym bardziej że RedBull stoi po 3,76zł :pub:
O ile dobrze zrozumiałem masz na myśli jazdę na byle czym (olej z biedry itp) ?



Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Michał_1977 » śr kwie 16, 2014 07:45

szakulvip pisze: lukasz_bliw napisał(a):Chyba jednak zmienię forum


nikt na siłę nikogo tu nie trzyma

Piasek napisał(a):Na dzień dzisiejszy auto kosztowało go już ponad 17 tyś zł...
Za to miałby identyczną 307kę (którą brał pod uwagę) ale z 2006 roku... i na pewno mniej styraną niż 14-letni Golf...
Tak się w tym kraju kupuje samochody mając świadomość tego co jest oferowane i wybierając najdroższe oferty jako odzwierciedlenie stanu technicznego.


nie rozumie jednego, tak cieżko kogoś było wziąc kumatego przed kupnem aby sprawdził auto?
Kolego lukasz_bliw, co takiego obraźliwego widzisz w tym poscie,że wrzucasz go na zgłoszenia?


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr kwie 16, 2014 09:11

szakulvip pisze:nie rozumie jednego, tak cieżko kogoś było wziąc kumatego przed kupnem aby sprawdził auto?
Ten Mk4 był już chyba 12tym którego oglądał... i wziął dlatego że był najlepszy z dotychczasowych jakie oglądał. Jeżdżenie za autami to nie tylko czas ale i pieniądze... a przejeździł łącznie z tysiaka pewnie. Na parę oględzin ktoś z tobą pojedzie ale nie da rady ciągać ludzi do każdego ogłoszenia bo każdy ma swoje życie i swoje sprawy.
Jaworess pisze:tym bardziej że RedBull stoi po 3,76zł
a za winklem UC z ITD
Mieszkam w małej mieścince... 3-4x w miesiącu mamy akcję jednych albo drugich... Polowanie...
Jolero pisze:Kupił by Focusa za 8 czy 307 i też nic by nie wkładał?
pewnie też, chodziło mi o to że za te same pieniądze kupujesz po prostu dużo młodsze auto... to i ryzyko inwestycji w nie (teoretycznie) mniejsze
Młodszy benzyniak to przede wszystkim mniejszy przebieg... bo na dieslu można się nieraz tęgo zdziwić ile to potrafi nakuć w 2-3 lata ale benzyniaki raczej nie osiągają przebiegów rocznych po 60 i więcej tyś km... Widzę po kumplach co targają stale... Astry H, Merivy, Renówki... w benzynach, roczniki 2007-2008 po 110-130 tyś km mają... co nie zmienia faktu że w ogłoszeniach mają już po 60-75tyś km... :goof:


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » śr kwie 16, 2014 10:04

Michał_1977 pisze:Kolego lukasz_bliw, co takiego obraźliwego widzisz w tym poscie,że wrzucasz go na zgłoszenia?
no proszę bardzo, tak kolega się gorączkuje, że aż moderatorowi głowę zawraca, nie ma chyba gdzie się wypłakać :hehe:
Piasek pisze:Ten Mk4 był już chyba 12tym którego oglądał... i wziął dlatego że był najlepszy z dotychczasowych jakie oglądał. Jeżdżenie za autami to nie tylko czas ale i pieniądze... a przejeździł łącznie z tysiaka pewnie. Na parę oględzin ktoś z tobą pojedzie ale nie da rady ciągać ludzi do każdego ogłoszenia bo każdy ma swoje życie i swoje sprawy.
no to w sumie wszystko tłumaczy, ja też swojego kiedyś 3mc szukałem tyle, że jakoś udało śie kupić dobrego.


Obrazek

Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jaworess » śr kwie 16, 2014 10:53

Xandar, dokładnie ale nie można nazwać tego byle czym. Gdybym latał tylko na oleju spożywczym to filtr bym wymontował i o nim zapomniał...no bo po co go wozić pod maską w takim wypadku :bigok: Ale nie mogę bo korzystam też z produktów Orlen :hmm:

Piasek, też mieszkam w małej mieścinie ale ITD to ja widziałem ostatnio w telewizji, mało tego przez moją mieścinę biegnie E-S7 i E-15, E-16 no i nawet tam w moich okolicach ich nie spotkasz za często a golfem latam już ponad dwa lata. Może gdzieś tam koło Was mają swoją bazę i dlatego macie ich tak często. Trudno powiedzieć.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr kwie 16, 2014 11:09

Włocławek - jednostka ITD oraz oddział UC
Inowrocław - punkt zamiejscowy dla jednej załogi ITD oraz oddział UC


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » śr kwie 16, 2014 12:54

szakulvip pisze:
Michał_1977 pisze:Kolego lukasz_bliw, co takiego obraźliwego widzisz w tym poscie,że wrzucasz go na zgłoszenia?
no proszę bardzo, tak kolega się gorączkuje, że aż moderatorowi głowę zawraca, nie ma chyba gdzie się wypłakać :hehe:
Piasek pisze:Ten Mk4 był już chyba 12tym którego oglądał... i wziął dlatego że był najlepszy z dotychczasowych jakie oglądał. Jeżdżenie za autami to nie tylko czas ale i pieniądze... a przejeździł łącznie z tysiaka pewnie. Na parę oględzin ktoś z tobą pojedzie ale nie da rady ciągać ludzi do każdego ogłoszenia bo każdy ma swoje życie i swoje sprawy.
no to w sumie wszystko tłumaczy, ja też swojego kiedyś 3mc szukałem tyle, że jakoś udało śie kupić dobrego.
Nie wiem jak u kogo ale u mnie w złym tonie jest zwracanie komuś uwagi żeby sobie poszedł. Prowadzę luźną dyskusję, zasatanwiam się, zbieram opinie przemawiające za VW (których ubywa). No cóż - różne szkoły są. Ja płakać nie płaczę a żeby mieć wzwód nie potrzebuję jeździć VW. Może jedynie zbyt nerwowy jestem za co przepraszam. :pub:


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
Michał_1977
_
_
Posty: 14142
Rejestracja: śr sty 28, 2009 23:59
Lokalizacja: Leżajsk
Auto: Golf mk2 (ARL)
Golf mk5 (BKD)
Audi A3 8L (ASZ)
Audi A3 8P (BMM)
Silnik: Zły!
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Michał_1977 » śr kwie 16, 2014 14:05

Daj już sobie spokój z tymi zgłoszeniami... :chytry:
To iż ktoś Ci napisał,że nikt Cię tu nie trzyma,to jeszcze nie jest powód,żeby robić wielkie halo. To jest forum i każdy ma prawo wyrazić swoją opinie. Oczywiści,jeżeli będzie to napisane w sposób chamski,czy wulgarny,to taki osobnik otrzyma odpowiednią "nagrodę" za to,ale tutaj nie widzę żadnych podstaw do tego,żebyś czuł się jakoś strasznie urażony,zbulwersowany :bigok:
Co do wyboru marki o czy ktoś tutaj wspomniał,czyli Peugeot 307 a Golf mk4,to napisze tak-może i fajne są te Peugeoty,ale jak pomyślę o naprawach,czy wymianach okresowych,to już nie są takie fajne,bo ceny do francuzów po prostu zabijają.Do japońców tak samo,a o japońskich blachach,to mi się nawet nie chce pisać.Ja mam 3 auta grupy VAG i jestem zadowolony,części dostępne niemal od ręki w przyzwoitych cenach,blachy są w porządku,więc czego innego nie chcę szukać


:arrow: Zielony GTD-ARL 315HP/615Nm :satan: + Climatronic :zimny: + grzane skóry i inne wodotryski \:D/
Obrazek

Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr kwie 16, 2014 14:36

Michał_1977 pisze:Peugeot 307 a Golf mk4,to napisze tak-może i fajne są te Peugeoty,ale jak pomyślę o naprawach,czy wymianach okresowych,to już nie są takie fajne,bo ceny do francuzów po prostu zabijają.
Akurat 307kę miałem w domu 8 lat i (pomijając ceny reanimacji HDI 16V... ale jakiego CR`a za drobne naprawicie ??) ceny mat. eksploatacyjnych niczym mnie nei zaskoczyły. Są niuanse konstrukcyjne że może ci się trafić łożysko koła tylnego z piastą i tarczą jako jeden element ale nie ma dramatu - markowy grat 200zł ale masz nowe łożysko i tarczę hamulcową która i tak się kwalifikowała do wymiany.

Do toyoty (Corolla E15 2009r 1.6 VVT-i) ściągałem tarcze i klocki na przód (Ferrodo + Ferrodo Premier) 500zł kpl

W kwestii cen mat. eksploatacyjnych czy samych części to już w większości mity krążą - wszystko podobnie kosztuje: czy to VW, czy france czy japsy: im nowszy model, tym droższe graty ale zawsze zbliżone cenowo.


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » śr kwie 16, 2014 14:48

Piasek pisze:W kwestii cen mat. eksploatacyjnych czy samych części to już w większości mity krążą - wszystko podobnie kosztuje: czy to VW, czy france czy japsy: im nowszy model, tym droższe graty ale zawsze zbliżone cenowo.
To nie sa do końca mity. Trzeba też patrzeć przez aspekt gdzie części są kupowane. Inaczej to wygląda w zamiennikach i inaczej w oryginałach. W VW da się przełknąć cenę części eksploatacyjnych w większości. Np mnie za rozrząd oryginalny i rozrząd w dobrych zamiennikach wychodziło niewiele taniej w tych drugich. Ceny filtrów itp często w ASO są podobne jak w sklepach.

Wczoraj byłem u szwagra, którego quasqai jest naprawiany z ubezpieczania. Na fakturze widnieje np Icek za 5000 zł oryginał z ASO. Zderzak - ciekawostka - dopiero trzeci dał się założyć bo inne oryginały były ponoć tak marne, że nie dało się ich przypasować.
Michał_1977 pisze:o japońskich blachach
To samo słyszałem od zaprzyjaźnionego warsztatu. Narzekali na blachy w toyotach np, ze są tak cienkie że trzeba bardzo uważać bo od patrzenia się pogiąć może.



Awatar użytkownika
Piasek
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 6862
Rejestracja: sob mar 21, 2009 20:57

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Piasek » śr kwie 16, 2014 15:12

jhosef pisze:Trzeba też patrzeć przez aspekt gdzie części są kupowane
No panie... jak kogoś stać na kupowanie mat. eksploatacyjnych w ASO to nie narzeka. Ale rynek aftermarket po to istnieje aby nie płacić za logo Audi wybite na rolce napinającej Litensa... tej samej która znajduje się w pudełku SKF`a, Ruville`a oraz INA`y :bigok:
Zaś co do filtrów to nawet ASO nie korzystają z produktów sygnowanych. Z fabryki wyjechał na filtrze powietrza z logo Audi, VW oraz mann-humel, po pierwszym serwisie w ASO jest już tylko mann-humel. W takim razie po co płacić w ASO 80 netto za niego kiedy w motoryzacyjnym dostanę go za 50 brutto...
Przykłady można mnożyć.
Lata do mnie IC oraz Fota - codziennie po kilka kursów mają do ASO różnych salonów z gratami...


https://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=538082&p=7130128#p7130128

lukasz_bliw
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 460
Rejestracja: pn kwie 02, 2007 21:37
Lokalizacja: Wysoka/Wrocław

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasz_bliw » śr kwie 16, 2014 15:15

Generalnie nie wypowiadam się na temat francuskiej motoryzacji - również podchodzę sceptycznie do tego tematu. Co do aut japońskich - nie miałem nigdy to się nie wypowiem.


Było MK3 AAZ jest Accord 6 F18b2 i Leon ASV.

Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » śr kwie 16, 2014 15:30

Piasek, ja tam pewnych rzeczy już nie kupię poza ASO. Np osłony przegubu.

Filtr oleju w ASO a zamiennik to kilka zł różnicy do mojego Polo. Śruba wlewy w ASO jest tańsza niż w sklepie gdzie kupuję.
Wszystkie śrubki, spinki kupuję w ASo bo są tańsze...

Kwestia przeglądów też ciekawie wygląda. Przegląd w VW to między 500 a 800 zł UP, polo golf w zależności od zakresu przeglądu. Za to samo szwagier w ASO nissana buli 1600 zeta.
Wymiana oleju w moim polo teraz to 80 zł za robociznę - co uznaje za dobrą cenę za wbicie pieczątki do książki.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości