***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
steelek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 40
Rejestracja: czw mar 06, 2014 09:31

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: steelek » sob mar 08, 2014 14:22

szakulvip pisze:poprawka-pewnie miałes na mysli 1.9 ale 105KM i mogę Ci powiedzieć, że wmiarę się tym już jeździ - bo widzę że pisałeś że masz obawy co do osiądów.
Faktycznie mój błąd. Co do 1.9 to chyba zawsze jest opcja poszukać tego o ile pamietam 1.9 130KM chociaż tych tez raczej mało będzie.
szakulvip pisze:po drugie to praktycznie podałes sobie odpowiedzi sam na każde auto to nie wiem mamy Cie do nich jakoś specjalnie przekonywać?
Po prostu myslałem ze usłysze jakieś opinie kogoś kto się bardziej zna na tych autach i może cos więcej powiedziec np na podstawie zdjęć.

http://allegro.pl/volkswagen-golf-v-nav ... 03677.html" onclick="window.open(this.href);return false; - np tu. Na którymś forum widzialem jak ludzie "oceniali" to auto. Ktoś zauważył że co to za xenon jak nie ma spryskiwaczy reflektorów ktoś inny znów że na centralnej konsoli było coś kombinowane bo elementy kiepsko spasowane. Ja na to zbytnio nie zwrociłem uwagi, ale jednak inne spojrzenie to zaraz troche lepiej wygląda.
szakulvip pisze:słuchaj mnie też meczył i to 3 miechy szukałem w okolicy 75km od zamieszkania i same padaki oglądałem i to nie za małe pieniadze. Dopadło mnie wielkie zniechcecenie na szukanie mk5 i kupiłem diesla konkurencyjnej marki i jestem mega zadowolony :bigok:
Po opisie twierdze, że jestes nadal wierny koncernowi VAG. Swoją droga nie sądze abym znalazł coś innego co:
1. trzyma się w miare w cenie (auto chce kupić na jakieś 4-5 lat potem kupić coś góra rocznego)
2. nie jest z koncernu VAG
3. odpowiadałoby mi w 100% (np nie lubie sedanów, albo marki BMW ogólnie)
szakulvip pisze:po trzecie jak już rozpatrujesz silnik 2.0 to szukaj od 2008r z tego co wiem to są mniej wadliwe niż te początkowych lat produkcji.
Wadliwe z początków produkcji były BKD - 140KM. Poprawili je w 2006, co nie oznacza ze wyeliminowali problem glowic w 100%. Nadal pękają ale rzadziej. Znowu BMM i BMN (170KM 8v i 16v) o ile wiem weszly w 2006 roku i nie mają aż tylu problemów. Chociaż podobno im głowice osiadają + jest troche problemów z wtryskami piezoelektrycznymi siemensa. 2008 nic do tego nie ma. Bardziej mogło Ci chodzić o 2009 gdzie zamiast pompowtrysków weszły silniki zasilane ze wspolnej szyny - Common Rail. Kody zaczynające sie od C i czteroliterowe, ale to już golfy VI, które średnio mi się podobają poza tym kosztują sporo więcej nie mówiąc juz o tym moim fetyszu na xenony.
szakulvip pisze:z prywatnych rąk, z handlarzykami daj sobie spokój-nie nabijaj im kabzy
Czyli mam latać po allegro i szukać aut, które mają zdjecia robione gdzieś na podjeździe w domu? Czy jest może jakaś strona, która bardziej promuje oferty prywatne niż komisy.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » pn mar 10, 2014 11:27

steelek, zapoznaj się z regulaminem działu.
Konkretne auta oceniamy w osobnych tematach!



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » pn mar 10, 2014 12:00

i przez takich świeżaków ten temat zaraz dobije do 100podstron a powinnie mieć z połowe mniej


Obrazek

lukasik69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 25, 2007 15:40
Lokalizacja: Mileno

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasik69 » wt mar 11, 2014 19:36

witam widzę, że jest tu debata na temat 2,0 tdi w golfach dlatego podepnę swoje pytanie, ktoś wie co to za akcja serwisowa 80B4 klient ma taki wpis w książce przy golfie mk6 2,0 110 km? Warto pakować się w takiego diesla nawet jeśli jest uszanowany i ma 90 tys przebiegu ?



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt mar 11, 2014 19:39

lukasik69 pisze:witam widzę, że jest tu debata na temat 2,0 tdi w golfach dlatego podepnę swoje pytanie, ktoś wie co to za akcja serwisowa 80B4 klient ma taki wpis w książce przy golfie mk6 2,0 110 km? Warto pakować się w takiego diesla nawet jeśli jest uszanowany i ma 90 tys przebiegu ?
upgrade softu w silnikach



lukasik69
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw paź 25, 2007 15:40
Lokalizacja: Mileno

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: lukasik69 » wt mar 11, 2014 20:44

Xandar pisze:upgrade softu w silnikach

Co to znaczy ? To dobrze czy źle? To była akcja serwisowa czy coś się pierdzieliło i trzeba było walczyć z softem ?



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt mar 11, 2014 21:10

lukasik69 pisze:
Xandar pisze:upgrade softu w silnikach

Co to znaczy ? To dobrze czy źle? To była akcja serwisowa czy coś się pierdzieliło i trzeba było walczyć z softem ?
Kod tej akcji serwisowej był nadany dla niektórych silników np. 1.4TSI w niektórych odmianach mocy (np. 160KM) gdzie po upgrade softu niektóre usterki (np ze spadkiem mocy) ustały bo coś tam wykazało itp. jak reszta nie wiem.
Czy dobrze czy źle ? to już wynika z konkretnej jednostki ale każda akcja serwisowa jest dobra bo robią coś dla dobra jednostki bez opłaty ale ja uważam że jak ktoś ma możliwość zanim pojedzie na taką akcje sprawdzić o co chodzi w tej akcji.

Raz mój kumpel chciał sprawdzić po VIN swój samochód 1.8T w golfie IV którego kupił i okazało się że ma akcje serwisową na cewki zapłonowe i mu wymienili za free ;)



metrotest
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz mar 09, 2014 10:23

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: metrotest » śr mar 12, 2014 08:48

Witam,
Czy do dynamicznej, ale normalnej jazdy VW Golf GTI mk7 ze skrzynią manualną warto dołożyć do pakietu performance? Na ile są tu duże różnice.
Na początek trzeba dołożyć 4 tys. zł, dochodzi jeszcze potem droższy serwis hamulców oraz koszt okresowego smarowania szpery /nie wiem ile to wynosi/.
W zamian auto się lepiej prowadzi na zakrętach /te dodatkowe 10KM bez znaczenia/. Pytanie czy standardowa wersja GTI nie jest tu już wystarczająca?



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » śr mar 12, 2014 08:57

metrotest pisze:Witam,
Czy do dynamicznej, ale normalnej jazdy VW Golf GTI mk7 ze skrzynią manualną warto dołożyć do pakietu performance? Na ile są tu duże różnice.
Na początek trzeba dołożyć 4 tys. zł, dochodzi jeszcze potem droższy serwis hamulców oraz koszt okresowego smarowania szpery /nie wiem ile to wynosi/.
W zamian auto się lepiej prowadzi na zakrętach /te dodatkowe 10KM bez znaczenia/. Pytanie czy standardowa wersja GTI nie jest tu już wystarczająca?
Nikt tego ci tu nie powie na forum tylko kilka osób ma mk7 a GTI to raczej tu nie widziałem ale mogłem coś przeoczyć.
Zresztą sam sobie na to odpowiedz jeżeli za tą kasę możesz mieć te 3 rzeczy które są wydajniejsze niż normalnie i lepsze to koszt serwisu jako że kupujesz mk7 nie powinien być dla Ciebie problemem bo mk7 sam w sobie tani nie jest tym bardziej w GTI o R już nie wspomnę.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » śr mar 12, 2014 10:01

W ostatnim odcinku Top Gear bardzo chwalili ten dyfer. Jak masz na to kasę to zamów. Nie zamówisz, będziesz żałować. A później już nie będzie tak prosto dołożyć



19tdifan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 17, 2014 00:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: 19tdifan » pn mar 17, 2014 01:53

VW GOLF IV 1999-2002 1.9 TDI

Witam, jako wierny użytkownik Golfa 3 z bezawaryjnym silnikiem 1Z (przejechałem nim ponad 200k bez ani jednej awarii uniemożliwiającej jazdy) zacząłem szukać jego następcy (niestety blacha gnije w zastraszającym tempie, rocznik 94). Po przegrzebaniu wielu wątków na forum wybór padł oczywiście na 1.9 TDI w wersji silnikowej 110KM, koniecznie na klasycznej pompie wtryskowej. I tutaj pojawia się zasadnicze pytanie, czy ten silnik występuje w wersji z manualną 6-biegową skrzynią biegów ? Wertowałem już allegro, oto moto i pochodne lecz nie znalazłem odpowiedniej oferty. Czyżbym wymagał za dużo ?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2351
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn mar 17, 2014 08:00

Nie było skrzyń 6 w mk4 na pompie


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

19tdifan
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn mar 17, 2014 00:39

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: 19tdifan » pn mar 17, 2014 10:23

Czy możliwa jest przekładka samej skrzyni ?



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jaworess » pn mar 17, 2014 11:48

Panowie wiem że nie do końca ten dział ale nie chce tworzyć nowych tematów. (moderatorów przepraszam).
Krótkie pytanie AGR czy ALH? Znam różnice, chodzi tylko o krótkie info czy lepiej ten czy tamten. Pytam bo o ALH słyszałem różne opinie co do spalania. Pewnie użytkujecie i te i tamte, jeżeli to będzie zaśmiecanie w temacie to proszę o info na priv, będę wdzięczny bardzo. :pub:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości