***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Paffeu
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 50
Rejestracja: czw sty 09, 2014 17:43
Lokalizacja: śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Paffeu » pt lut 14, 2014 20:03

Tzn jeżeli mam w raporcie z VINu ostatni przegląd przy mniejszym przebiegu niż ten w książce, to na 100% książka jest podrabiana? Po raz drugi spotykam się z taką sytuacją, że sprzedawca twierdzi, że był serwisowany do końca (w Niemczech) i ma książkę, ale w raporcie ostatni przegląd jest przy połowie przebiegu. W obu przypadkach VIN sprawdzała ta sama osoba.
Poza tym w książce auta jest pieczątka przy ostatnim przeglądzie, przy przebiegu mniejszym o 7 tys, nieco ponad rok temu serwisu, który istnieje w Niemczech i ma logo takie, jak na tej pieczątce.



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pt lut 14, 2014 20:49

Paffeu pisze:Tzn jeżeli mam w raporcie z VINu ostatni przegląd przy mniejszym przebiegu niż ten w książce, to na 100% książka jest podrabiana? Po raz drugi spotykam się z taką sytuacją, że sprzedawca twierdzi, że był serwisowany do końca (w Niemczech) i ma książkę, ale w raporcie ostatni przegląd jest przy połowie przebiegu. W obu przypadkach VIN sprawdzała ta sama osoba.
Poza tym w książce auta jest pieczątka przy ostatnim przeglądzie, przy przebiegu mniejszym o 7 tys, nieco ponad rok temu serwisu, który istnieje w Niemczech i ma logo takie, jak na tej pieczątce.
Nie wierz we wszystko co ci mówi handlarz. Książka i System muszą się pokrywać.



kaka17ab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 17, 2014 09:52

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kaka17ab » pn lut 17, 2014 16:01

witam,

ile użytkowników tyle opinii, więc chciałem zapytać u źródła, bo ja dopiero zaczynam przygodę z samochodami. Chcę kupić 5 drzwiowego Golfa IV na początek. Samochód będzie w gazie i rozważam 2 opcje: silnik 1.6 8V czy 16V. Który bardziej awaryjny, który więcej pali, który jest droższy w eksploatacji? Jaki rocznik?

Chciałbym jeszcze zapytać czy jeśli przegląd miał niedawno to chyba nie muszę jeszcze z nim na niego jechać przed zakupem? Po kupnie wystarczy załatwić OC (chyba najlepiej wypowiedzieć poprzednią umowę? ), 2% podatku od zakupu zapłacić i rejestracja? To wszystko?

Dziękuję.
PS. Może jeszcze jakieś rady na co patrzeć przy oględzinach i za ile warto kupić żeby nie przepłacić?



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » pn lut 17, 2014 16:55

kaka17ab pisze:Chciałbym jeszcze zapytać czy jeśli przegląd miał niedawno to chyba nie muszę jeszcze z nim na niego jechać przed zakupem? Po kupnie wystarczy załatwić OC (chyba najlepiej wypowiedzieć poprzednią umowę? ), 2% podatku od zakupu zapłacić i rejestracja? To wszystko?
Jeżeli chodzi Ci o przegląd techniczny wbijany w dowód, to oczywiście jest on ważny w pełnym wymiarze, a Twój WK wydając nowy dowód rejestracyjny uzwględni to. Co innego sprawdzenie stanu technicznego na własną rękę, co jest zawsze podstawą.
Po kupnie płacisz podatek w skarbówce, idziesz do WK w celu przerejestrowania samochodu, wypowiadasz obecną umowę OC i umawiasz nową w tej samej lub innej firmie.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » pn lut 17, 2014 17:02

lepszy do gazu jest 8v SR, jeśli 16v to unikaj AZD nie są to udane silniki VW, ale w dzisiejszych czasach to powinnies się zdecydować na ten w lepszym stanie, każdy na dobrze zestrojonym gazie bedzie chodził :)
kaka17ab pisze:Chciałbym jeszcze zapytać czy jeśli przegląd miał niedawno to chyba nie muszę jeszcze z nim na niego jechać przed zakupem?
słuchaj to że auto przeszło przegląd to nie znaczy że jest w b.dobrym nawet dobrym stanie technicznym, po naszych drogach rozejrzyj się jeździ tyle szrotów, że bania mała i co drugi z nich to nie powinien przejść przeglądów, dla własnej spokojności i weryfikacji auta należałoby zrobić mały przegląd przed zakupem-zapłacisz 10-20zł a możesz się dużo dowiedzieć
kaka17ab pisze:Po kupnie wystarczy załatwić OC
z tego co sie orientuje to możesz jezdzić na polisie sprzedającego do konca.
kaka17ab pisze:za ile warto kupić żeby nie przepłacić?
słuchaj tego to nikt ci nie powie, bo to zależy własnie od stanu technicznego danego auta, handlarze zaniżają cene a dobre sztuki z prywatnych rąk swoje kosztują :bajer: wybór od kogo kupisz należy od Ciebie :kac:


Obrazek

kaka17ab
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: pn lut 17, 2014 09:52

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kaka17ab » pn lut 17, 2014 17:16

A jeśli nie znajdę 8V SR w gazie to i tak 8V jest lepszy niż 16V?
podobno 8V więcej pali i jest tańszy w remoncie- prawda?
Silniki 1.4 w gazie warto brać pod uwagę? Mniej palą, ale podobno ciężko mu "udźwignąć" ten samochód(słaba dynamika).
Ostatnio zmieniony pn lut 17, 2014 17:22 przez kaka17ab, łącznie zmieniany 1 raz.



Mattpl
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 490
Rejestracja: ndz sty 06, 2013 02:09

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Mattpl » pn lut 17, 2014 17:17

Z oc trzeba uważać, chyba mtu(nie jestem pewny) robi przeliczenie składki na nowego właściciela i czasem taniej wyjdzie wypowiedzieć.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lut 17, 2014 17:41

Z OC generalnie jest tak, że stary właściciel może złożyć do ubezpieczyciela umowę sprzedaży i OC zostanie automatycznie rozwiązane z dniem zawarcia umowy. Oczywiście auto będzie nadal ubezpieczone, ale po około miesiącu ubezpieczyciel przyśle Ci przeliczone na Ciebie OC i Ty możesz to kontynuować lub rozwiązać i wykupić nowe OC gdzie będzie najtaniej.
kaka17ab pisze:A jeśli nie znajdę 8V SR w gazie to i tak 8V jest lepszy niż 16V?
SR to 8V - był w zasadzie jeden silnik 8V montowany w mk4, który jedynie delikatne modyfikacje przeszedł. I na pewno będzie on tańszy w użytkowaniu niż 16V.
kaka17ab pisze:podobno 8V więcej pali i jest tańszy w remoncie- prawda?
Generalnie tak można założyć. Ale też lepiej jeździ z LPG i lepiej wogóle nim się jeździ - ma dużo lepsze przyspieszenie już od niskich obrotów.
kaka17ab pisze:Silniki 1.4 w gazie warto brać pod uwagę? Mniej palą, ale podobno ciężko mu "udźwignąć" ten samochód(słaba dynamika).
Ja bym 1.4 zdecydowanie odpuścił. Dużo lepszą, o ile nie najlepszą alternatywą jest silnik 2.0


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » pn lut 17, 2014 20:16

herbu pisze:Z OC generalnie jest tak, że stary właściciel może złożyć do ubezpieczyciela umowę sprzedaży i OC zostanie automatycznie rozwiązane z dniem zawarcia umowy.
mi w ubezpieczalni powiedzieli, źe jako sprzedający nic nie mogę zrobić wszystko zalezy od kupującego czy w ciągu 30dni wypowie umowe czy bedzie korzystał do konca


Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn lut 17, 2014 21:44

szakulvip pisze:mi w ubezpieczalni powiedzieli, źe jako sprzedający nic nie mogę zrobić wszystko zalezy od kupującego czy w ciągu 30dni wypowie umowe czy bedzie korzystał do konca
Kupiłem w ostatnim pół roku 2 auta i w obydwu przypadkach chciałem kontynuować OC, a po miesiącu przyszło mi pismo z TU, że mogę kontynuować, jeżeli zapłacę. Albo mogę wypowiedzieć umowę.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » wt lut 18, 2014 10:26

no ja dzisiaj ide do ubezpieczalni tym razem jako kupujący i zobacze co mi powiedzą, bym sie załatwił wczoraj ale nie miałem umowy kupna.


Obrazek

Awatar użytkownika
WichuTM
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 671
Rejestracja: ndz maja 13, 2012 12:39
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: WichuTM » wt lut 18, 2014 11:00

herbu pisze:
szakulvip pisze:mi w ubezpieczalni powiedzieli, źe jako sprzedający nic nie mogę zrobić wszystko zalezy od kupującego czy w ciągu 30dni wypowie umowe czy bedzie korzystał do konca
Kupiłem w ostatnim pół roku 2 auta i w obydwu przypadkach chciałem kontynuować OC, a po miesiącu przyszło mi pismo z TU, że mogę kontynuować, jeżeli zapłacę. Albo mogę wypowiedzieć umowę.
Ja też w ciągu kilku miesięcy kupiłem dwa samochody i akurat oba miały zapłacone składkę na prawie cały rok. Z OC sytuacja wygląda tak, że ustawowo przechodzi na Ciebie po kupnie auta i tylko w przypadku wypowiedzenia umowy przez kupującego, sprzedający może dostać zwrot. Często tak ludzie się umawiają podczas sprzedaży, żeby zejść z ceny, wtedy kupujący pisze oświadczenie, że w ciągu 30 dni się zrzeknie umowy OC. Jeśli chcesz kontynuować nie ważne jakie to jest towarzystwo musisz po przerejestrowaniu iść do firmy, w której jest zawarta polisa i poprosić o wypisanie aneksu do umowy OC w której będzie zawarty nowy numer rej.(Jedynym dziwnym przypadkiem jest firma TUW, w której żeby mieć polisę trzeba być ich członkiem to znaczy zapłacić 25zł wpisowego, akurat mi się trafiło no ale i tak się opłacało). Nie ma żadnej rekalkulacji, chyba, że będzie to na Twoją korzyść np, była zapłacona rata 400zł za pół roku, a Ty masz większe zniżki i może CI te 400zł pokryć dłuższy okres niż pół roku.

Hebru a byłeś przepisać polisę w ciągu tych 30 dni?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » wt lut 18, 2014 11:56

WichuTM pisze:Hebru a byłeś przepisać polisę w ciągu tych 30 dni?
Nie


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » wt lut 18, 2014 13:05

wróciłem z ubezpieczalni, nic nie musiałem płacić po prostu zmieniono na mnie aktualną polisę OC, musiałem miec umowę i tyle, dodam że były właściciel był w TUV.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 45 gości