***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
sprat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:17

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sprat » ndz lis 17, 2013 22:09

Biorę pod uwagę, choc akurat mi się Polo średnio podoba :helm:



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » ndz lis 17, 2013 22:12

sprat pisze:ostatnio sprzedałem auto, które miało 205 KM
sprat pisze: Ale priorytety finansowe trochę mi się zmieniają, dlatego patrzę na Golfa IV/Octavię/Leona I.
Tu bym celował w 1.8T + LPG, żeby Cię nie zmęczyło. Bo przesiadka z 200 konnego samochodu (zależy też jakiego ?), to 1.6 mk4,to średni pomysł, chyba, że Ci zależy mocno na tanim eksploatowaniu...
Choć 1.6 8v w mieście Ci weźmie 10l - to nie wiem, czy aż takie oszczędne na paliwie.
Ostatnio zmieniony ndz lis 17, 2013 22:15 przez kostek007, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jaworess » ndz lis 17, 2013 22:12

dominik7, jest takie coś to jest stary silnik M43 8 zaworowy, rodem z e36 wkładali go jeszcze do e46 bo jest bardzo trwałą konstrukcją, jedynie dolot jest plastik w porównaniu z e36. Jak by dobrze odmulił tą beemkę to by szła pięknie :bigok:
sprat, ceny części do VW rzeczywiście są tanie jednak z częściami do japońców nie jest tak źle jak by się mogło wydawać poza tym japońce się nie psuja...więc w ogólnym rozrachunku i tak jesteś do przodu :hmm:
Żeby nie było że reklamuję, ja wolę niemce :pub:

VW, Skoda, Seat tylko w TDI. Octavię 2000r z 1.9AGR kupisz za dychę w ładnym stanie i masz Golfa o 4 tysie tańszego, także brać nie czekać ale tylko z dieslem.
Albo fajnie, bezpiecznie i szybko albo tanio nie ma złotego środka.



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » ndz lis 17, 2013 22:20

Jaworess pisze:poza tym japońce się nie psuja...
sam nie jestes pewien tego co piszesz, te trzy kropki na końcu cie zdradziły. Ja mógłbym przytoczyć przyklad mojego otoczenia, jeden sąsiad ma 4 lata chryslera crusiera i jeszcze go nie zawiódł, drugi z kolei toyotą corollą już 3 razy na holu wracał.


Obrazek

sprat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:17

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sprat » ndz lis 17, 2013 22:34

kostek007 pisze:
sprat pisze:ostatnio sprzedałem auto, które miało 205 KM
sprat pisze: Ale priorytety finansowe trochę mi się zmieniają, dlatego patrzę na Golfa IV/Octavię/Leona I.
Tu bym celował w 1.8T + LPG, żeby Cię nie zmęczyło. Bo przesiadka z 200 konnego samochodu (zależy też jakiego ?), to 1.6 mk4,to średni pomysł, chyba, że Ci zależy mocno na tanim eksploatowaniu...

Miałem Renault Lagunę II 2.0T. Auto rakieta, ale wykończyło mnie finansowo, nigdy nie wiedizałem czy dojadę do celu :grin: No i rzadki silnik, wiele części nie do zdobycia poza ASO..
Ja aż tak samochodów nie żyłuję - fajnie jest miec moc przy wyprzedzaniu, ale jestem w stanie przezyc trochę słabsze przyspieszenie. Liczą się koszty eksploatacji dla mnie :)
1.8T - niezła opcja, tylko czy za 14 tys coś wyrwę powyżej 2001?


sprat, ceny części do VW rzeczywiście są tanie jednak z częściami do japońców nie jest tak źle jak by się mogło wydawać poza tym japońce się nie psuja...

Nie ma aut które się nie psują, Kolego :) Przynajmniej w moim wypadku (jeżdżę ok 40 tys km rocznie więc eksploatacja spora)



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jaworess » ndz lis 17, 2013 23:24

szakulvip, wielokropek znaczy co innego :jezor: a pro po toyoty to obrosła taką legendą jak VW. A wiemy skąd się biorą legendy prawda? Ja znam Fiata Brava 1999r 1.2 lpg który ma 287tys. na blacie i pszczółeczka a gaz ma założony w 2000r. Nawiasem mówiąc ten Fiat ciągał mojego VW na holu 2 razy hahaha, inna bajka, moja stara Omega ciągała A8 D2 i Nissana więc wiesz różnie to bywa.



sprat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:17

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sprat » ndz lis 17, 2013 23:53

No dokładnie, różnie to bywa z tymi autami.
Ogólnie takie pytanie - czy jak znajdę jakieś auto, to mogę prosic jakiegoś Forumowicza o pomoc przy jego obejrzeniu? (Oczywiscie się odwdzięczę finansowo lub w postaci % :helm: )



Awatar użytkownika
Jaworess
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 665
Rejestracja: pn sty 30, 2012 09:37
Lokalizacja: NOS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Jaworess » pn lis 18, 2013 08:52

sprat pisze: czy jak znajdę jakieś auto, to mogę prosic jakiegoś Forumowicza o pomoc przy jego obejrzeniu?
Bez problemu, ręczę za chłopaków :bigok:



Prezes156
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: pt sty 06, 2012 00:53
Lokalizacja: Śląsk

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Prezes156 » pn lis 18, 2013 09:34

szakulvip pisze:
Jaworess pisze:poza tym japońce się nie psuja...
sam nie jestes pewien tego co piszesz, te trzy kropki na końcu cie zdradziły. Ja mógłbym przytoczyć przyklad mojego otoczenia, jeden sąsiad ma 4 lata chryslera crusiera i jeszcze go nie zawiódł, drugi z kolei toyotą corollą już 3 razy na holu wracał.
Jeśli mogę coś dorzucić od siebie na temat japońców: Właśnie sprzedałem Hondę Civic VI gen 1998r 3d. i śmigałem nią 1.5 roku i powiem wam autko miodzio.... silnik 1.4 75km na 100% lepiej śmiga niż nie jeden 1.6 a nawet bym powiedział 1.8 innych marek..... Miałem już i corsę i vectrę i kilka innych ale ta Honda była naprawdę super, sprzedałem ja z bólem serca bo muszę kupić kombi. Zawieszenie pancerne, dostęp do wszystkich "flaków" bajecznie łatwy, trzymanie drogi itp. naprawde super. Jedyny minus japońców to to że lubią rudą i trzeba o nie mocno dbać w tym kierunku. Trzeba co wiosnę i jesień konserwować, spoglądać na progi itp. bo niestety zabezpieczenie antykorozyjne szczególnie w starszych modelach jest niezbyt dobre....Czytałem i widziałem nawet że mazdy 6 (te nowsze nawet) strasznie gniją od strony tylnych nadkoli i faktycznie chciałem kupić taką i szukałem no ale 80% już miały robione reperaturki czy mniej udolne zabiegi przy tylnych nadkolach więc nie warto się w to pakować. Teraz szukam Passata bo nie ma innego lepszego kombi w dieslu jeśli ma się dosyć niski budżet. Wracając do mojej Hani to fajnie sprzedaje się samochód który jest naprawdę w dobrym stanie bo człowiek ma świadomość że ktoś nim pojeździ i będzie zadowolony a z drugiej strony żal cacka sprzedawać ;(... A na sam koniec podsumuję to tak: Kiedy kupiłem moją Hanię kolega też się napalił i tez sobie kupił taką samą, I do dziś przeklina bo nie ma miesiąca żeby nie stał u mechanika i mówi : " Nigdy więcej Hondy", tylko okazało się że nie dość że była solidnie bita to jeszcze angilk.... ale tak to jest jak się samemu samochód kupuje bo ładnie wygląda i jest się napalonym. Także Panowie stan samochodu i to jak będziemy z niego zadowoleni zależy w dużej mierze od konkretnego egzemplarza i jego przeszłości ;). Koniec ;P wywodu.


VW Golf MK4 130 PS, Skoda Octavia II FL 1.6 MPI

sprat
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 79
Rejestracja: pt lis 15, 2013 14:17

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: sprat » pn lis 18, 2013 10:27

A gdzie jest dział, gdzie można poprosić o taką pomoc? :)



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pn lis 18, 2013 13:39

sprat pisze:A gdzie jest dział, gdzie można poprosić o taką pomoc? :)
wystarczy poczytać regulamin działu który znajduje się u góry na czerwono



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » wt lis 19, 2013 20:48

Najlepsze projekty jeżdżą na lawetach :D
Z laguną powinni zaprzyjaźnić się z ludzie z żyłką hazardzisty, znam 2 osoby które nie narzekają na te auta - jedna wymienila po zakupie wtryski, bo poprzedni właściciel jeździł na oranżadzie, a druga przez 50 tysi nie zrobiła nic poza eksploatacją - w obu przypadkach 1.9 dCi. Swoją drogą dzięki takiej opinii można trafić naprawdę dobre auto w niewielkiej kasie i jeśli ktoś ma szczęście to pośmiga dlugo i bez większych kosztów


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
1208Krzysiek
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: czw wrz 19, 2013 22:51
Lokalizacja: OPOLSKIE

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: 1208Krzysiek » wt lis 19, 2013 20:55

Ja tego szczescia nie mialem. Lagune mialem dokladnie 46 dni a jezdzila 16, to sie nazywa auto przez ten czas wyczyscila moje konto na okolo 6tys nastepny gosc ktory ja kupil na drugi dzien po zakupie klnol do mnie ze turbo wylalo olej przez tlumik,dalej wole niewiedziec , auto polecam ludzia ktozy nie maja na co wydawac kasy bo to studnia bez dna doslownie.


Kupie emblemat 2,3 lub 1,8T

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » wt lis 19, 2013 21:04

1208Krzysiek , a mnie zastanawia, dlaczego w wszystkich działach piszesz, jaka to laguna jest zła.
Pisz sobie na forum laguny, a nie spamuj na forum vw ;) Co chcesz tym udowodnić na forum golfa ? :bajer: Wszyscy wiemy, jakie krążą opinie o tym samochodzie.
A tak nawiasem pisząc, weź sobie przeanalizuj Twoje błędy ortograficzne, bo to aż razi...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości