Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Wojtis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:54
Lokalizacja: Olkusz

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Wojtis » śr paź 30, 2013 21:51

Mam pytanie jaki diesel jest dobry do jazdy w mieście w mk4? Słyszałem że 1.9tdi 90km, ale chciałem się upewnić.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » śr paź 30, 2013 21:55

Kurde co wy się wszyscy na to magiczne TDI upieracie ? To jest dobre na trasę. Na miasto benzyna z gazem albo SDI. Żadnych turbin, zapieczonych łopatek i innych *#cenzura#*.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: maroTdi » czw paź 31, 2013 21:30

sebekgolf pisze:Na miasto benzyna z gazem albo SDI.
popieram :pub:



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Craash » pt lis 01, 2013 19:15

sebekgolf pisze:Kurde co wy się wszyscy na to magiczne TDI upieracie ? To jest dobre na trasę. Na miasto benzyna z gazem albo SDI. Żadnych turbin, zapieczonych łopatek i innych ************.
Wystarczy czasami dynamiczniej pojechać i nie ma żadnych problemów z zapieczonymi łopatkami turbiny i samą turbiną. Problem pojawia się gdy ktoś kupuje TDI do dziadowania i ciągłego eco drivingu. :hmm:


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wesol » pt lis 01, 2013 19:55

i zajechanego z licznikiem skreconym na magiczne 170 tys gdy tak naprawde jest jeszcze 400 tys km wiecej. Ludzie s anaiwni i mysla ze autko ktore kupili albo ma taki przebieg faktyczny albo gora 50 tys wiekszy a ak naprawde jest prawie pol banki wiecej. Nie badzcie naiwni auta z 2006 roku maja przeloty po 400 tys km to gdzie stare kible z 99 roku.
Tez mam dwa diesle i nic mi sie nie zapieka a niestety jazde mam na niewielkich dystansach i do tego niewiele obecnie km robie.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pt lis 01, 2013 22:36

VNT najczęściej są zapieczone /raczej zardzewiałe :) /, bo stoją miesiącami u handlarzy na placach,



Wojtis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:54
Lokalizacja: Olkusz

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Wojtis » ndz lis 03, 2013 17:51

Rozumiem, tylko już nie mam siły szukać mk4 w benzynie i myślałem nad dieselem bo jest taki jeden w dobrym stanie koło mnie. Najlepiej to bym chciał do miast Lpg bo najtaniej się jeździ.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: herbu » ndz lis 03, 2013 19:56

Wojtis pisze:Rozumiem, tylko już nie mam siły szukać mk4 w benzynie i myślałem nad dieselem
Myślisz, że diesla łatwiej znajdziesz w dobrym stanie? Raczej niewykonalne, chyba że masz szczęście, a widzę że masz, bo
Wojtis pisze:jest taki jeden w dobrym stanie koło mnie
Wojtis pisze:Najlepiej to bym chciał do miast Lpg bo najtaniej się jeździ.
Dieslem nie tak znowu dużo drożej, o ile wogóle.
Powiem Ci, że miałem mk4 1.6 z LPG i koszty przejechania 100 km były o 50 gr wyższe niż w obecnym SDI


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Rumak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 61
Rejestracja: sob mar 17, 2012 00:04

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Rumak » ndz lis 03, 2013 22:22

A ja na codzien smigam benzyniakiem 1.8 w gazie i spala mi to 9-10l lpg i jka sobioe porównam to z 115km tdi PD to w obecnej cenie lpg mam zero rożnicy jeszcze o tyle dobrze ze pali na gazie i nie trzeba benzyny na rozgrzewkę :grin: . Tyle ze koszta napraw i sewrisu sa drorzsze w Pd-kach . Patrzac wyłacznie na koszta tankowania to nie widze rożnicy.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wesol » pn lis 04, 2013 07:13

tyle ze ta benzyna to sie wleczesz no i mozna powiedziec ze 50% ludzi jezdza tkaimi benzynkami nieswiadomi ze cos tam wypadaloby zorbuic bo albo zabkuje albo kicha albo na zimnym si ecos dzieje albo na cieplym slabnie ale to olewaja bo przecież kola sie krecą. To tak jak ja tez móglbym olac sprawe jak mi auto zmuli z powodu notlaufu bo przeciez kola sie krecą. Nie zaprzeczaj ze tak nie jest bo wielokrotnie sie o tym przekonalem naprawiajac takie autka.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: dominik7 » pn lis 04, 2013 11:09

wesol pisze:tyle ze ta benzyna to sie wleczesz no i mozna powiedziec ze 50% ludzi jezdza tkaimi benzynkami nieswiadomi ze cos tam wypadaloby zorbuic bo albo zabkuje albo kicha albo na zimnym si ecos dzieje albo na cieplym slabnie ale to olewaja bo przecież kola sie krecą. To tak jak ja tez móglbym olac sprawe jak mi auto zmuli z powodu notlaufu bo przeciez kola sie krecą. Nie zaprzeczaj ze tak nie jest bo wielokrotnie sie o tym przekonalem naprawiajac takie autka.
Jak tak patrzę na ulice, to większość Polaków ma takie odniesienie do samochodu.
Jak mu się toczy, to nic nie zrobi póki się nie urwie.
Nawet sobie nie przemyśli, że czasem to się wiąże z bezpieczeństwem i że nie odpowiada tylko za siebie ale i za pasażerów.

Różnica między dieslem a benzyną w mieście jest taka, że diesel spala 30 % więcej paliwa a benzyna, czy LPG potrafi nawet i 80% więcej.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: art_2008_a_ » wt lis 05, 2013 08:54

koledzy a nie pomyśleliście, że skoro zarobki często gęsto są na poziomie 1180 pln na rękę to ludzie nie mają za co naprawiać tych szrotów ??

to, że auto kiepsko jedzie i szarpie to nie trzeba mędrca aby wyczuć a naprawy słono kosztują, łatwo pogadać, że się wszystko naprawia na bieżąco, dopieszcza auto ale to wszystko rozbija się o kasę ...

trzeba też mieć czas aby to wszystko ogarniać a dziś albo siedzisz w pracy do oporu i jeszcze dzień dłużej albo nie masz pracy :hmm:



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt lis 05, 2013 11:11

gdybym zarabiał 1180 na rękę to nie stać byłoby mnie na utrzymanie auta w kwestii ubezpieczenia, paliwa, OC a co dopiero na bieżące naprawy



niezalogowany
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 125
Rejestracja: sob paź 20, 2012 11:18

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: niezalogowany » wt lis 05, 2013 13:37

tyle ze ta benzyna to sie wleczesz no i mozna powiedziec ze 50% ludzi jezdza tkaimi benzynkami nieswiadomi ze cos tam wypadaloby zorbuic bo albo zabkuje albo kicha albo na zimnym si ecos dzieje albo na cieplym slabnie ale to olewaja bo przecież kola sie krecą.
Chcesz powiedzieć, że ludzie w diesel-ach są już nagle wszystkiego świadomi i przeprowadzają wszystkie naprawy na czas ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości