***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » śr wrz 18, 2013 16:03

szakulvip pisze:hehe oki dzięki, zobaczymy. Tragedia z tymi autami, nie wiadomo w co się pchać, szkoda że moje mk4 jest 3d bo inaczej to bym dalej tym jeździł.
Ja już mam w tyłku raz dałem się namówić na sprzedaż poprzedniego mojego mk4 niby miałem znaleźć coś lepszego ale nic mi się nie podobało i znowu kupiłem mk4 :D teraz nigdy nie dam się namówić zrobię go po swojemu :)



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » śr wrz 18, 2013 16:33

wcale się nie zdziwię jak za max 2 mc przed domem będzie drugie mk4 (tak na marginesie to trzecie bo tata ma też 3d), musze koniecznie mieć cos w 5d hb, jak nic nie będzie sensownego to chyba właśnie zaczne ogladac golfy/leony - w sumie najlepiej jestem w stanie ocenić auto w porównaniu z innymi :D


Obrazek

Awatar użytkownika
krzychu195
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 265
Rejestracja: czw paź 19, 2006 13:51
Lokalizacja: WGS
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: krzychu195 » sob wrz 21, 2013 15:16

Ma ktoś może jakieś doświadczenie mitsubishi lancer modelem od 2008r z silnikiem 1.8?
Jak to się ma z LPG? Głównie chodzi mi o typowy dupowóz, który ma mnie dowieźć z punktu A do B i dwa razy do roku gdzieś dalej.



fitzyk
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: ndz lip 03, 2011 16:44

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: fitzyk » wt wrz 24, 2013 11:44

Chciałbym zapytać jaka jest różnica (jaka powinna być) w cenie golfa IV 1,9TDi 90 lub 110 KM w stosunku do 1,6 (100/105KM) benzyna lub z już założonym gazem.
Pytam o to bo ceny są bardzo różne i nie wiem co w zakupie jest droższe czy diesel, benzyna czy benzyna z gazem.



Awatar użytkownika
Craash
Forum Master
Forum Master
Posty: 1706
Rejestracja: śr lip 03, 2013 20:39

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Craash » wt wrz 24, 2013 11:54

To już są leciwe samochody i wszystko zależy od stanu, wyposażenia, rocznika i przebiegu.


Mój Golf IV Generation - http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=517692" onclick="window.open(this.href);return false;
BMW E93 320i
Mercedes W205 C180
Audi A3 8P

slater11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: pt wrz 27, 2013 20:12
Lokalizacja: Pabianice

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: slater11 » pt wrz 27, 2013 21:11

poszukuje golfa v GTI z manualna skrzynia.Jako ze wczesniej jezdzilem francuzem prosil bym forumowicze o jakies wskazowki moze na co zwracac uwage w tym modelu itp



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pt wrz 27, 2013 21:30

slater11 pisze:poszukuje golfa v GTI z manualna skrzynia.Jako ze wczesniej jezdzilem francuzem prosil bym forumowicze o jakies wskazowki moze na co zwracac uwage w tym modelu itp
silniki dość to dość skomplikowane jednostki z wtryskiem bezpośrednim, nie słyną z bezawaryjności, wiele egzemplarzy mocno powypadkowych, zwłaszcza z USA


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

motomysz9
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 149
Rejestracja: pt lis 18, 2011 16:58
Lokalizacja: BIAŁOGARD

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: motomysz9 » sob wrz 28, 2013 14:03

Siema, nastrafilem na fajnego golfika. Full opcja za dobre pieniążki, niestety przebieg auta to 12 tys km.. Rozumiem,że ktoś coś grzebał z licznikiem bo samo z siebie to raczej nie możliwe co nie ??
A dwa to wytarty mieszek , oto zdjęcie Obrazek



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: peppa_814 » sob wrz 28, 2013 14:26

Ten mieszek wygląda na minimum 200 tys.



erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » sob wrz 28, 2013 16:35

Nie koniecznie, te mieszki szybko sie zuzywaja, kiedys w starszych pasku b5 fl przy przebiegu 150 tys juz byl styrany, a wtedy bylo to swieze auto...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » sob wrz 28, 2013 22:27

erwinszczak_ pisze:Nie koniecznie, te mieszki szybko sie zuzywaja, kiedys w starszych pasku b5 fl przy przebiegu 150 tys juz byl styrany, a wtedy bylo to swieze auto...

nie wiem jak korzystacie z uroków motoryzacji :D , w każdym moim poprzednim aucie przy ponad 200 kkm mieszki nie nosiły śladów użytkowania



erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » pn wrz 30, 2013 19:21

W passacie b5 fl ? Auto bylo eksploatowane w miescie, robilo 40 tys rocznie po Wa-wie , non-stop wachlowanie biegami i sie zuzylo, pozatym mieszki sa w nich slabe...



nopedatart
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: wt paź 01, 2013 11:32

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: nopedatart » wt paź 01, 2013 11:55

Witam,
Planuję zakup Golfa 3 z silnikiem VR6 2.8. Ogólnie co do stanu technicznego samochodu i blachy jestem w stanie się zorientować co i jak. Jedynym problemem dla mnie przy zakupie tego auta jest silnik, wiadomo, samochody z takimi silnikami nie są eksploatowane przez osoby poruszające się po drodze 60km/h. Remont silnika po zakupie nie wchodzi w grę, za duże koszta. No i tu się pojawia moje pytanie, jak taką vrke sprawdzić, jej kondycję. Czytałem o sprawdzeniu zadymienia spalin (czy nie pije oleju), ale to bardzo mało powie o zużyciu silnika. Sprawdzenie kompresji, teoretycznie dobry sposób, aczkolwiek do oleju można dolać substancje które znacznie poprawiają szczelność silnika, no i kompresja niby jest, a silnik i tak złom. Kolejny, tu mój pomysł, żeby taki samochód wziąć na hamownię i sprawdzić moc, czy jest chociaż zbliżona do tej katalogowej, teoretycznie im bardziej silnik zużyty, tym bardziej moc będzie spadać... czy to ma jakiś sens ? Do jakiego spadku mocy silnik jest jeszcze wart kupna ? A może jeszcze jakieś inne sposoby na sprawdzenie silnika ?

Kolejna kwestia, na co warto zwrócić uwagę przy zakupie tego samochodu, co jest drogie w naprawie, a często leci ? Z tego co zauważyłem to tłumik, bo cały jest dość drogi, ale tego się chyba i tak nie uniknie, chyba że jakieś zamienniki.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt paź 01, 2013 12:03

nopedatart, kompresja i ciśnienie oleju świadczą najwięcej o kondycji mechanicznej silnika.
W kompresji ważne jest zarówno jej wysokość jak i brak większych różnic między cylindrami. Można by jeszcze udać się na hamownię jak obawiasz się utraty mocy ale to dodatkowy koszt.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości