***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » pn wrz 16, 2013 14:01

szakulvip pisze:fajną sylwetkę mają te 9-3 zarówno sedan jaki i kombi. A jak z trwałością tych diesli, w który najlepiej celować? mają jakąś swoją "piętę achillesową"? a tak poza silnikiem na jakie jeszcze niespodzianki można się spodziewać? zawieszka z vetry C - słyszałem, że niezbyt trwałe na nasze drogi.
Ja bym na twoim miejscu nie bawiłbym się w żadne takie wynalazki typu Opel i inne takie (miałem kiedyś Astre z silnikiem 1,7TDCI i podziękowałem pozbyłem się szybciej niż kupiłem) nie mówię że te też są złe bo nie używałem natomiast ja zraziłem się do tej marki i nie polecę. Fakt obecne VW ze swoimi silnikami TDI i TSI też nie stoją na szczycie niezawodności tak jak kiedyś. Ja na twoim miejscu obecnie szukając na rynku kupiłbym coś ze stajni BMW E90 serii 3 lub E87 z serii 1 ale niestety cena już idzie w górę.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » pn wrz 16, 2013 19:05

szakulvip pisze:fajną sylwetkę mają te 9-3 zarówno sedan jaki i kombi. A jak z trwałością tych diesli, w który najlepiej celować? mają jakąś swoją "piętę achillesową"? a tak poza silnikiem na jakie jeszcze niespodzianki można się spodziewać? zawieszka z vetry C - słyszałem, że niezbyt trwałe na nasze drogi.
Najlepiej 1.9 120 koni. Standardowe wady nowych diesli: padają koła dwumasowe i zalety posiadania DPF na pokładzie. Przy wersji 150 koni dochodzą problemy z łopatami w kolektorze. Bardzo trwały w porównaniu do konkurencji (ford, psa) układ wtryskowy. Moim zdaniem ten silnik na głowę bije 2.0 TDI z tego rocznika, 1.9 TDI byłby bardziej niezawodny, a już z pewnością bardziej ogarnięty przez mechaników.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » wt wrz 17, 2013 12:32

dzięki Wam za rady,
kw pisze:Standardowe wady nowych diesli: padają koła dwumasowe i zalety posiadania DPF na pokładzie
dwumasówka to praktycznie w każdym dieslu jest ryzyko, że może paść. Silniki 120ps mają jakies swoje oznaczenia jak w vag? wszystkie mają dpf?
Tak gdzies za miesiąc będę się rozglądał za 9-3 choć widze, że dużo tego nie ma i 100% to ściągane z zachodu :/ licze na to, że prawdopodobieństwo trafienia zadanego będzie większe niż mk5


Obrazek

Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt wrz 17, 2013 13:04

szakulvip pisze:dzięki Wam za rady,
kw pisze:Standardowe wady nowych diesli: padają koła dwumasowe i zalety posiadania DPF na pokładzie
dwumasówka to praktycznie w każdym dieslu jest ryzyko, że może paść. Silniki 120ps mają jakies swoje oznaczenia jak w vag? wszystkie mają dpf?
Tak gdzies za miesiąc będę się rozglądał za 9-3 choć widze, że dużo tego nie ma i 100% to ściągane z zachodu :/ licze na to, że prawdopodobieństwo trafienia zadanego będzie większe niż mk5
Z19DT - 8V 120KM
Z19DTH - 16V 150KM


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

t72
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 16
Rejestracja: sob wrz 14, 2013 17:50
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: t72 » wt wrz 17, 2013 15:16

a Czy w golfach V, touranach I z lat 2004-2006 sa silniki diesla bez pompowtryskiwaczy ? czyli jeszcze pompa rotacyjna ? Ktore to sa modele silnikow ? Najbardziej interesuje mnie rodzina 1.9 bo wczesniej w postach podpowiadaliscie ten silnik.



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: jhosef » wt wrz 17, 2013 15:19

t72 pisze:a Czy w golfach V, touranach I z lat 2004-2006 sa silniki diesla bez pompowtryskiwaczy ? czyli jeszcze pompa rotacyjna ? Ktore to sa modele silnikow ? Najbardziej interesuje mnie rodzina 1.9 bo wczesniej w postach podpowiadaliscie ten silnik.
W mk5 TDI tylko silniki na pompowtryskach*

*- mk5 kombi MY2008 miał też Common Rail



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » wt wrz 17, 2013 20:30

jeszcze ja... a jak elektronika, zawieszka w tych saabach 9-3? prawda to, że zawieszenie z vectry? jak z korozją?


Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » wt wrz 17, 2013 21:13

szakulvip pisze:jeszcze ja... a jak elektronika, zawieszka w tych saabach 9-3? prawda to, że zawieszenie z vectry? jak z korozją?
Tak na marginesie mój ojciec będzie miał do sprzedania Golfa V ale jeszcze nie teraz na początku roku 2014 jeżeli cię zainteresuje bo on będzie szukał to co mój brat BMW E90.
Jeżeli będziesz chciał i ci się zbytnio nie spieszy a będziesz chciał mieć pewniaka to zapisz moje gg jest na profilu.



Awatar użytkownika
kw
Forum Master
Forum Master
Posty: 1336
Rejestracja: pn maja 03, 2010 17:23
Lokalizacja: Wrocław
Auto: BMW 330i
Silnik: B48

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kw » wt wrz 17, 2013 21:32

szakulvip pisze:jeszcze ja... a jak elektronika, zawieszka w tych saabach 9-3? prawda to, że zawieszenie z vectry? jak z korozją?
Nie jest to nowe i drogie zwieszenie wielowahaczowe jak w passatach b5 i nowszych więc plus za tanie i wytrzymałe podzespoły, chociaż pewnie komfort mniejszy. Co do korozji: nie widziałem zgnitego saaba, ale tych aut jest mało, więc próba do porównania też niezbyt wielka. W najgorszym wypadku ma blachę w technologii vectry c, a to tragedii nie wróży.


Było: Polo 86c2f 1.0 LPG
Był: Golf 1.9 TDI ALH
Była: BMW E91 318d + chip
Jest: BMW F30 318d + chip, BMW G20 msport 258 ps

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10538
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr wrz 18, 2013 08:30

Nadwozie
Zabezpieczenie przed korozją nie budzi zastrzeżeń. Gorzej z wykończeniem wnętrza. Samochód nie jest wykonany tak solidnie jak poprzednicy. Przy większych przebiegach pojawia się trzeszczenie elementów z tworzyw sztucznych.

Podwozie
Trwałość zawieszeń nie jest najlepsza, a ceny ich napraw dość wysokie. Drogie są przednie wahacze ze stopów lekkich, a trzeba je wymienić w całości jeśli nastąpi zużycie sworzni (konstrukcja nierozdzielna). Szybko wybijają się łożyska kolumn McPhersona, a też nie należą do tanich. Tylne zawieszenie wielowahaczowe wymaga częstej kontroli zbieżności. Trzeba to robić w trosce o bezpieczne prowadzenie i z uwagi na żywotność opon. Z tyłu łatwo wybijają się też charakterystyczne, wykrzywione wahacze („banany”). Również za nie trzeba sporo zapłacić.

Silniki
Jednostki napędowe Saaba mają kilka przypadłości, które mocno rzutują na koszty eksploatacji. Sporo problemów sprawiają zintegrowane cewki zapłonowe. Koszt naprawy układu zapłonowego jest poważny. Wszystkie czterocylindrowe benzynowce, poza wolnossącym silnikiem 1.8, mają też kłopotliwy napęd wałków wyrównoważających. Obsługujący je łąńcuch szybko zużywa się, zaczyna nieprzyjemnie hałasować i musi być wymieniony. Naprawa jest kosztowna. Turbodiesel 2.2 ma delikatny układ wtryskowy, jego awaria poważnie pustoszy kieszeń właściciela. Z kolei w turbodieslu 1.9 często zawodzi dwumasowe koło zamachowe (silnik nieprzyjemnie drga na biegu jałowym).



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » śr wrz 18, 2013 09:48

Co do przypadłości Diesli o kole dwumasowym to oczywiście są niestety takie rzeczy na naszym rynku że ledwo nie przejedzie 100.000 i już po dwumasie ale o ile dobrze rozumiem można szybko wyeliminować taka przypadłość. Lepiej raz dobrze zainwestować w dwumas tzn kupić normalnie już nowy dwumas i od razu go wzmocnić fakt faktem że koszt wzmocnienia to dosyć wysoki pułap ale sądzę że lepiej raz wydać więcej i cieszyć się tym że koło dwumasowe jest wytrzymalsze i dobrze działa niż martwić się dalej kiedy pójdzie mi następne koło dwumasowe i kupować następne i zrównać się kosztami jakbyśmy koło wzmocnili. Więc przypadłość koła dwumasowego sądzę że to przypadłość do łatwiejszego wyeliminowania niż przypadłości z wadliwym układem wtryskowym.



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » śr wrz 18, 2013 10:28

szukałbym diesla 1.9 120koni, co do dwumasu to wiadomo trzeba się z tym liczyc, tylko ta zawieszka mnie zmartwiła, jezdze dosyć dużo po dziurawych drogach także do zastanowienia, jak mam rozumieć, zawieszka w takim razie jest identyko co vectra c? części podejdą? szkoda, że te sabki nie mają z tyłu belki wtedy już trochę koszty zawieszki zminimalizowane :)


Obrazek

Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » śr wrz 18, 2013 11:24

szakulvip pisze:szukałbym diesla 1.9 120koni, co do dwumasu to wiadomo trzeba się z tym liczyc, tylko ta zawieszka mnie zmartwiła, jezdze dosyć dużo po dziurawych drogach także do zastanowienia, jak mam rozumieć, zawieszka w takim razie jest identyko co vectra c? części podejdą? szkoda, że te sabki nie mają z tyłu belki wtedy już trochę koszty zawieszki zminimalizowane :)
Jakby co z tym golfem V to napisałem wyżej.



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » śr wrz 18, 2013 13:09

hehe oki dzięki, zobaczymy. Tragedia z tymi autami, nie wiadomo w co się pchać, szkoda że moje mk4 jest 3d bo inaczej to bym dalej tym jeździł.


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 41 gości