Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn sie 19, 2013 21:42

spwod pisze:
i bodajże 2,0 FSI (150KM) w nowszych modelach,
raczej w starszych bo silnik dawno wycofany, zdecydowanie lepszy 2.0 TSI, ale 30k zł może być za mało na rozsądny egzemplarz. Piszesz że TDI awaryjne - TSI również nie grzeszą prostotą konstrukcji i bezawaryjnością,

moim zdaniem najlepszym wyjściem jest 1.9 TDI i zrobić mu dobry program na 140ps i 320Nm, będzie jeździł tak samo jak 2.0 TDI, 1.9 po 2007 z oznaczeniem BLS zazwyczaj również posiadają DPF, najbezpieczniejszym wyborem zatem byłby BKC /BXE korby wychodzą bokiem :D / lub BLS z z oznaczeniem 7GN
Myślałem też na początku o 2,5 (150KM), ale trochę boję się o koszty eksploatacji, do tego zazwyczaj ten silnik jest ze skrzynią DSG (której raczej nie chcę) :chytry:
mają go wyłącznie wersje USA, b.dobry silnik, nie ma większego problemu z dostepnością części, swego czasu interesowałem się nim dla siebie i pytałem o części w ASO, silnik wolnossący z wtryskiem pośrednim /mam na myśli te w Mk5/, praktycznie nie ma się co w nim psuć, problemem jest jedynie dostepność bezwypadkowych egzemplarzy



Awatar użytkownika
spwod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lip 09, 2009 19:49
Lokalizacja: Pomorze albo niepomoże ;D

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: spwod » wt sie 20, 2013 14:38

Upss.. myślałem że FSi są nowsze :?
Zauważyłem że 30k to mało, jest opcja podniesienia kwoty (myślę nad tym intensywnie - a oglądając oferty na allegro - jeszcze intensywniej) :D ale to już musiałby być naprawdę godny samochód to coś tam wyskrobię, choć wolałbym nie.. :D

@doggie - Skoro celować w TDi, to w 1,9 (105KM)? i wtedy wrzucić mu program? jaki jest koszt wgrania programu, o którym piszesz?
Oznaczenia BKC i BLS (które polecasz) dotyczą tego w/w silnika 1,9 TDi (czyli 105KM)?

A co z silnikami 2,0TDi (140KM) ale tymi bez DPF? Warto też na nie zwrócić uwagę? Czasami gdzieś wpadają w ogłoszeniach (chyba że to celowy zapis handlarzy), bo jeśli dobrze zauważyłem to te 2,0 TDi z DPF mają 136KM? jak np w Touranie - chyba że się mylę :?

Koleżka szuka mi obecnie auta za granicą, lecz jak narazie moje zapotrzebowanie przewyższa jego możliwości "produkcyjne" :D (chyba za mało na tym zarobi) :chytry: ale narazie szuka benzyny.... a szczerze mówiąc, po Twoim wpisie zaczynam się zastanawiać powoli nad tym dieslem (którego z góry odrzucałem ze względu m.in. na koszty rozrządu, małe przebiegi,... itp).... poza tym benzynę jaką chcę - ciężko dostać w sensownej cenie :-x


Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt sie 20, 2013 16:12

spwod pisze:Skoro celować w TDi, to w 1,9 (105KM)? i wtedy wrzucić mu program? jaki jest koszt wgrania programu,
zależy gdzie, np. tune-up dla klubowiczów vwgolf robią za 900 zł, jak jest w innych firmach nie wiem, w Kościerzynie masz http://www.powerchip.pl" onclick="window.open(this.href);return false; ale osobiście mam co do nich mieszane uczucia, co prawda robią za 800 zł ale mi w moim dawnym Mk5 zrobili za mocny dół i strzeliło mi sprzęgło i dwumas dwukrotnie
Oznaczenia BKC i BLS (które polecasz) dotyczą tego w/w silnika 1,9 TDi (czyli 105KM)?
tak
A co z silnikami 2,0TDi (140KM) ale tymi bez DPF? Warto też na nie zwrócić uwagę? Czasami gdzieś wpadają w ogłoszeniach (chyba że to celowy zapis handlarzy), bo jeśli dobrze zauważyłem to te 2,0 TDi z DPF mają 136KM? jak np w Touranie - chyba że się mylę :?
fabrycznie bez DPF jest BKD 16V, osobiście odradzałbym go, znany jest z wielu przypadłości, z kolei AZV 136ps bez DPF stosowany był w Touranach, wg mnie spośród 2.0 TDI najlepszy byłby BMM, ma głowicę 8V ale jest z DPF, który fizycznie a następnie programowo mozna usunąć, BMN jest 16V i ma 170ps, ma wtryski Siemensa które są dość czułe na jakość paliwa i ma oczywiście DPF



Awatar użytkownika
szewczi90
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 660
Rejestracja: sob lip 02, 2011 22:36
Lokalizacja: - - - - - -
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: szewczi90 » śr sie 21, 2013 10:52

czyli załóżmy audi a3 1.6 silnik 8v 102km to będzie taki jak w golfie ten 1.6SR?
chodzi mi czy w audi a3 występowała również bolączka falujących obrotów


Obrazek

Awatar użytkownika
spwod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lip 09, 2009 19:49
Lokalizacja: Pomorze albo niepomoże ;D

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: spwod » czw sie 29, 2013 16:09

Czy w silniku CBD 2,0 TDI 140KM CR (podbno jest na common railu choć pewny nie jestem) w Golfie V z rocznika 2009 jest DPF? i czy w ogóle warto ten silnik braę pod uwagę?
za odpowiedź będę wdzięczny :pub:


Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » czw sie 29, 2013 21:33

W Mk5 hatchback nigdy nie było CR, tobie pewnie chodzi o Mk5 Variant, był silnik CBAB produkowany od 2008 roku na Common Rail, jest DPF



Awatar użytkownika
spwod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lip 09, 2009 19:49
Lokalizacja: Pomorze albo niepomoże ;D

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: spwod » pt sie 30, 2013 15:21

Tak tak w Variancie, ale skoro jest DPF to sobie daruję.
Wogóle ciężko cokolwiek sensownego w tej cenie znaleźć (oglądałem 4 Jetty w cenie ok. 30 tyś zł, ale totalna porażka - każdy bity mocniej lub słabiej a do tego żaden jak się okazało na miejscu nie miał udokumentowanego przebiegu - mimo deklaracji w ogłoszeniach) :-x , ale narazie mi się nie pali, mam czas i czekam aż coś się trafi, wielkie dzięki za odpowiedź :pub: szukam dalej :smirk:


Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn wrz 02, 2013 09:37

golfa od 2009 roku już nie kupisz bez DPF, więc chcąc mieć w miarę nowe auto należy przestawić myślenie - więc albo kupujesz i wywalasz DPF /w tym programowo/ albo kupujesz benzynę czy turbobenzynę



Awatar użytkownika
spwod
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: czw lip 09, 2009 19:49
Lokalizacja: Pomorze albo niepomoże ;D

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: spwod » pn wrz 02, 2013 16:29

doggie pisze:golfa od 2009 roku już nie kupisz bez DPF, więc chcąc mieć w miarę nowe auto należy przestawić myślenie - więc albo kupujesz i wywalasz DPF /w tym programowo/ albo kupujesz benzynę czy turbobenzynę
Przestawiam się powoli programowo na wyższą kwotę na zakup auta.... ale...

...ale ale w silnikach 1,6 TDi z CR też jest DPF? bo mamy w firmie Caddy-ego z tym silnikiem i z tego co wiem DPF-a chyba nie ma :blush: a może się mylę :?

A co do wywalania DPF-a to mam mieszane uczucia, ojciec ostatecznie wywalił (łącznie ze zmianą "programu") z Tourana 2,0TDi 140KM po różnych perypetiach, ale za to dużo mocniej kopci i jest dużo głośniejszy, co prawda swój przebieg auto też już ma... :pub:
Ważne narazie jest to, że mi się aż tak bardzo z zakupem nie pali, chcę kupić dobre i pewne auto, może w końcu się uda! :D

Benzyny nadal rozpatruję jak np tę http://allegro.pl/show_item.php?item=3518032068" onclick="window.open(this.href);return false; ale tu np. boję się tak "słabego" - wyżyłowanego? silnika (w sensie 1,4) inną sprawą jest fakt ze w tej cenie miałbym już Golfa 5 GTI przy dobrych wiatrach takiego jak ten http://allegro.pl/golf-gti-v-super-stan ... 98397.html" onclick="window.open(this.href);return false; (choć może się już sprzedał) albo inną, ciekawszą Jettę.

No nie jest łatwo nie jest łatwo! :P Szukam dalej, dzięki za pomoc :smirk:


Nigdy nie dyskutuj z debilem, bo najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem!

vi7o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 17:42

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: vi7o » ndz wrz 15, 2013 17:50

Witajcie,
nosze się z zamiarem zakupu Golfa5 hatchback 4/5 drzwi. Mam problem z wyborem odpowiedniego silnika dla mnie i mojej żony. Wybór padł na benzynę gdyż roczny przebieg nie będzie przekraczał 10 tys. Auto będzie eksploatowane głównie w mieście oraz ewentualne wypady w weekend poza miasto. Pod uwagę biorę silniki benzynowe: 1.4, 1.6 lub 1.8. Jakie rady możecie przekazać laikowi jeśli chodzi o awaryjność wspomnianych silników.

Dynamika...tutaj zapewne silnik 1.8 będzie górował natomiast nie jest to główny czynnik, którym będę się kierował przy wyborze:) jednakże, który z silników przy znośnej dynamice miałby znośne spalanie? 1.6?

Z góry dziękuję za pomoc



Awatar użytkownika
maroTdi
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 873
Rejestracja: czw lip 05, 2007 20:55
Lokalizacja: Warszawa

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: maroTdi » śr wrz 18, 2013 18:05

vi7o, jak ma to byc mk5 to wybor masz 1.4 - 1.6 ze wzgledy na moc zostaje 1.6 - tylko nie FSI
spalanie 1.6 trasa 7-8l miasto 9-10l



vi7o
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: ndz wrz 15, 2013 17:42

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: vi7o » śr wrz 18, 2013 18:41

dzięki maroTdi:) czy silniki 1.6 mają różne oznaczenia? czy kierować się tylko tym aby nie był to FSI?



Wojtis
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 146
Rejestracja: sob sie 18, 2012 12:54
Lokalizacja: Olkusz

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Wojtis » śr wrz 18, 2013 22:01

Witajcie orientuje sie ktos ja sie sprawuje silnik ik 1.4 tdi w miescid i jzkie jest spalanie tego silnika?



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » czw wrz 19, 2013 10:02

nie ma dwumasu, zmiennej geometrii i bodajże DPF-u, więc nie ma przeciwwskazań do użytkowania po mieście, spalanie i tak na pewno ok. 2 litry niższe w mieście niż w MPI, z tym że do miasta osobiście wybrałbym SDI, kwestia rocznika jaki cię interesuje



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 26 gości