***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
soolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 11, 2011 00:51
Lokalizacja: W-wa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: soolek » pt sie 02, 2013 13:41

szakulvip pisze:
soolek pisze: Żonka będzie się bujała Golfem
tAK NA MARGINESIE: kobiety kierowcy w golfach - smiech na sali przecież te auto ni jak nie pasuje do płci pieknej
Fakt, brzydkie, oklepane auto, które wygląda prawie jak kredens z czasów Ludwika, ale ... on ma jeździć a nie wyglądać.
Poza tym, moja Żona nie musi zwracać uwagi na siebie autem, ma inne atuty, więc ... mi to lotto.



erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » pt sie 02, 2013 17:07

Xandar pisze: z tego co wiem (ale mogę się mylić) trzeba zaobserwować silnik i tam gdzie są wycieki uszczelnić najczęściej zdarza się to we wtryskiwaczach, turbinach(choć 2.0 jest jej pozbawiony) i tez innych podzespołach silnika albo ulega spaleniu więc samo zrobienie silnika do tego stopnia żeby nie brał oleju potrzeba czasu ale mówię jeszcze raz, że jeżeli producent zaleca normę to nie ma się co martwić
Ten silnik bierze olej, bo zamontowali w nim wadliwe pierscienie, mozna to wyeliminowac, ale to raczej bez sensu, wystarczy raz na jakis czas spojrzec na bagnet i ewentualnie uzupelnic brak, pozatym auto bedzie szlo w lpg? Bo benzyny to on troche lubi wypic, na mniej niz 10l w miescie to niema co liczyc....



soolek
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt lut 11, 2011 00:51
Lokalizacja: W-wa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: soolek » pt sie 02, 2013 22:31

Auto będzie robiło pewnie poniżej 10 tysi rocznie, więc LPG na razie nie jest planowane, ale po pierwszych 2-3 miesiącach zobaczymy ile pali i jaki przebieg będzie dokładnie robiło, wtedy zapadnie decyzja.
Z tego co się dowiedziałem od znajomego mechanika i zarazem użytkownika takiego auta (400 tysi zrobione na LPG - obecny przebieg 500 a realny raczej 700), to dolewki oleju wychodzą 1 litr na 10 tysi, więc to żadne zużycie. Ponadto, zwiększone zużycie oleju występuje przy kręceniu motoru powyżej 4000 obr (szczegółów nie przytoczę), więc, przy założeniu normalnej eksploatacji jaka będzie tu miała miejsce, to nie mam się czego obawiać.

Pożyjemy...zobaczymy...



erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » sob sie 03, 2013 10:50

Dokladnie soolek, to bardzo dobry silnik i tym, ze trzeba troche oleju dolac to niema co sie przejmowac, poprostu ten typ tak ma...



Awatar użytkownika
Xandar
Grupa Pomorze
Grupa Pomorze
Posty: 562
Rejestracja: czw lip 08, 2010 16:31
Lokalizacja: Trójmiasto

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Xandar » sob sie 03, 2013 12:30

erwinszczak_ pisze:Dokladnie soolek, to bardzo dobry silnik i tym, ze trzeba troche oleju dolac to niema co sie przejmowac, poprostu ten typ tak ma...
Gorzej jakby olejem rzygał jak kot po zdechłej myszy :P mała dolewka w granicach normy nic nie szkodzi ;)

Zresztą tak myślałem o sprawie brania oleju to gdzieś słyszałem że jeżeli są wadliwe jakiekolwiek podzespoły z okresu produkcji są robione akcje serwisowe i nie ważne czy samochód jest na gwarancji czy nie po prostu wymieniają za free ;) Mój kolega ostatnio w silniku 1.8T AUQ miał akcje serwisową o której dowiedział się przez przypadek bo kupował jakąś część i podał VIN i wymienili mu wszystkie cewki zapłonowe za free a oczy zrobił jak arab na kozę :shock: i śmiga sobie na nowych cewkach czasem warto podjechać do serwisu i zapytać być może w 2.0 te pierścienie są na akcji ;)



Ryshard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 03, 2013 12:43

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Ryshard » sob sie 03, 2013 13:11

W pierwszej kolejności chciałbym się serdecznie przywitać ze wszystkimi forumowiczami. Trafiłem do Was z nadzieją, że będę znajdował tu cenne informacje ze świata motoryzacji i znacznie poszerzę swoją wiedzę w tym temacie. Widzę, że forum ma już swój staż, więc z czystym sercem uderzam do Was po pomoc. Tyle z bontonów ! :)

Poszukuję pojazdu, na który mogę przeznaczyć ok. 10.000 złotych. To informacja najważniejsza i od niej zaczynam.
Obecnie poruszam się Volkswagenem Golfem III w silniku benzynowym o pojemności 1.6 litra.
Auto ma już swoje lata (1995 rok), jest bardzo paliwożerne i coraz częściej ulega różnym awariom.
Dziennie samochodem przejeżdżam około 40 kilometrów.

Poszukuję samochodu, który w pierwszej kolejności będzie bardzo oszczędny.
W tym miejscu natrafiłem na liczne - pozytywne opinie nt. motorów SDI.
Nie zależy mi kompletnie na mocy - do pracy dojeżdżam obwodnicą, nie jeżdżę dużo po mieście i raczej wolę się toczyć przy muzyczce niż ścigać z innymi kierowcami.
Podobno właśnie silnik SDI trafiłby w moje gusta - ekonomiczny, mało awaryjny.
Czy ta opinia jest prawdziwa?

Samochody na którymi do tej pory się zastanawiałem to:
-Volkswagen Golf IV,
-Volkswagen Polo II lub IV,
-Ibiza II FL,
-Seat Cordoba I FL.

Proszę Was o opinię dotyczącą moich propozycji oraz o polecenie jakiejś alternatywy.
Chciałbym też dowiedzieć się co nie co nt. bezawaryjności silnika SDI.

Z góry dziękuję za pomoc.



Awatar użytkownika
peppa_814
Czerwony Diabeł
Czerwony Diabeł
Posty: 3021
Rejestracja: ndz sty 30, 2011 17:23

Odp: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: peppa_814 » sob sie 03, 2013 15:38

Z tych samochodów wybrałbym właśnie Golfa 4. A SDI jak to wolnossący diesel, tankować, serwisować i jeździć. :bigok: Za 10 tys zł raczej kokosów z wyposażeniem nie ma co się spodziewać, ale da radę ustrzelić coś fajnego.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sie 03, 2013 16:10

Ryshard pisze:Podobno właśnie silnik SDI trafiłby w moje gusta - ekonomiczny, mało awaryjny.
Czy ta opinia jest prawdziwa?
Mam silnik SDI, co prawda w Fabii, ale w sumie SDI, to SDI. Co prawda w Golfie IV ma on 4KM więcej, ale też masa robi swoje, więc można założyć, że silniki te będą spisywać się tak samo w Golfie co w Fabii.
Co do ekonomiki - zużycie paliwa to jedno, a ceny części oraz częstotliwość napraw, to drugie. Co do tego drugiego, to jak znajdziesz auto z sensownym przebiegiem, to zapomnisz, co to naprawy, kupowanie części itp. Moja Fabia ma w tej chwili przejechane niecałe 240 tys. km. Od nowości do 200 tys. km była serwisowana w ASO, później w nieautoryzowanym serwisie. Od nowości nie w silniku nie było nic ruszane. Owszem, co 15 tys. wymiana oleju (niestety dość kosztowny 0W-40 Mobil1) i filtrów, po 220 tys. km wymienione świece żarowe i to w zasadzie wszystko.
Jeśli chodzi o ekonomiczność liczoną w zużyciu paliwa to tutaj też wygląda to bardzo fajnie. Średnie zużycie paliwa (przy czym 70%) to jazda w mieście, to 5,3l/100km. W trasie przy spokojnej jeździe bez problemu uzyskasz wyniki w okolicach 4,5 litra (jazda z klimą), oraz 3,5-4 (bez klimy). Ostatnio nawet przy bardzo spokojnej jeździe na dystansie 240 km, auto zużyło mi średnio 3,2l/100km. Na autostradzie przy tempomacie ustawionym na 150 km/h spala 6,5 i to jest max. jaki udało mi się uzyskać.
Ryshard pisze:Nie zależy mi kompletnie na mocy - do pracy dojeżdżam obwodnicą, nie jeżdżę dużo po mieście i raczej wolę się toczyć przy muzyczce niż ścigać z innymi kierowcami.
Akurat dynamika nie jest powalająca, ale też do prędkości 70-80km/h taki SDI rozpędza się bardzo przyzwoicie. Miałem wcześniej Golfa 1.6 16V i jeżdżąc nim normalnie, czyli zmieniając biegi przy 3000 obr. dynamika była porównywalna. A w SDI zmieniasz sobie biegi jak chcesz, ten silnik wszystko wybacza. Nie robi mu różnicy czy ruszasz z 1, czy z 2 biegu, a czasami jak się zapomnę, to i z 3 spokojnie pojedzie :) I nie trzeba go wysoko kręcić - 2 tys. obrotów i zmiana biegu. A jak się już rozpędzi to jedzie - na autostradzie nie jest problemem utrzymywanie prędkości 160, a nawet 170 km/h, choć dojście do tych prędkości trochę zajmuje.
Ryshard pisze:Samochody na którymi do tej pory się zastanawiałem to:
-Volkswagen Golf IV,
-Volkswagen Polo II lub IV,
-Ibiza II FL,
-Seat Cordoba I FL.
Ten pierwszy byłby najlepszym wyborem, gdyż jest to klasa wyżej niż te 3 poniżej. Chyba, że udałoby Ci się znaleźć Polo IV po 2002r. - ono wielkością wnętrza nie ustępuje zbytnio Golfowi.
Jeszcze możesz poszukać z tym silnikiem Octavii (choć to już trochę za duże auta jak na tą moc), Leona (choć z SDI występuje bardzo rzadko), Fabii i to w zasadzie tyle.
Generalnie do miasta SDI to idealny wybór. Na krótkich dystansach LPG często nie zdąży się przełączyć, zwłaszcza w zimie, a TDI może generować niepotrzebne koszty (dwumas, turbina). Jeśli osiągi, dynamika nie są priorytetem, to będziesz bardzo zadowolony.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Ryshard
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: sob sie 03, 2013 12:43

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Ryshard » sob sie 03, 2013 16:33

Dziękuję Ci bardzo za tak obszerną wypowiedź.
Pomogłeś mi ukierunkować się w zakupie samochodu - jest to inwestycja, z której chciałbym korzystać co najmniej kilka lat.

Zacznę rozglądać się na rynku za Golfami IV, a jak trafi się jakaś Polówka to też nie pogardzę.
Dlaczego zaznaczasz, że VW Polo IV akurat po 2002 roku?

No i moje ostatnie pytanie.
Oczywiście z racji tego, że nie znam się szczególnie na samochodach nie będę zakupu dokonywał sam.
Chciałbym jednak wiedzieć na co szczególnie zwracać uwagę podczas oględzin samochodów?



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob sie 03, 2013 16:38

Ryshard pisze:Dlaczego zaznaczasz, że VW Polo IV akurat po 2002 roku?
W tym roku nastąpiła zmiana modelu (na tzw. okularnika) i ma on już inną płytę podłogową, w związku z czym dość mocno urósł wewnątrz w porównaniu z Ibizą II, Cordobą, czy wcześniejszymi Polówkami.
Ryshard pisze:No i moje ostatnie pytanie.
Oczywiście z racji tego, że nie znam się szczególnie na samochodach nie będę zakupu dokonywał sam.
Chciałbym jednak wiedzieć na co szczególnie zwracać uwagę podczas oględzin samochodów?
Poszukaj na forum - porad jest cała masa - jak przeczytasz, to będziesz wiedział bardzo dużo i nie dasz się nabić w butelkę. Tak na szybko:
viewtopic.php?t=296104" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?t=234354" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.google.pl/custom?domains=for ... cof=&hl=pl" onclick="window.open(this.href);return false;

Miłej lektury :)


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz sie 04, 2013 23:11

Witam
Czy któryś z wymienionych poniżej zasługuje na zainteresowanie? Szukam większego kombi niż mam obecnie. Z braku laku, zdecydowałem się na Passata, bądź A6, ale cena za Passata z tego samego rocznika co A6 jest przeciętnie 5 tys. niższa, więc raczej ku niemu się skłaniam, tym bardziej, że wielkość mi wystarcza. Najchętniej kierowałbym się w stronę LPG, ale niestety za dużego wyboru nie ma, więc może być i diesel, których jest sporo więcej w ogłoszeniach. Z racji kosztów jedynie 90km szczególnie jakby znalazł się taki bez dwumasu i zmiennej geometrii, lub 110km.
Wstępnie wytypowałem takie egzemplarze:
http://allegro.pl/vw-passat-b5-99r-110k ... 91782.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/volkswagen-passat-C30109222.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/volkswagen-passat-1-9 ... 19764.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferta/volkswagen-pas ... 589da63791" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferta/vw-passat-b5-1 ... 589da63791" onclick="window.open(this.href);return false;
http://tablica.pl/oferta/mocno-doinwest ... 8ca36ffb0d" onclick="window.open(this.href);return false;
http://otomoto.pl/audi-a6-C29851434.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Warto się którymś zainteresować?
Ostatnio zmieniony ndz sie 04, 2013 23:57 przez herbu, łącznie zmieniany 1 raz.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: kostek007 » ndz sie 04, 2013 23:24

herbu, passat b5, to jest to samo co golf 4 tylko, że więcej miejsca :D
Większa część linków nie działa także trudno zobaczyć.
http://otomoto.pl/audi-a6-C29851434.html" onclick="window.open(this.href);return false; Jeśli chodzi o tą audicę ona ma blachy na Bytosmkich rejestracjach, a ogłoszeniu pisze, że jest z Tarnowskich Gór (blachy powinny być STA, a są SY - Bytom), choć wydaje się być dość ciekawa po opisie, jak i zdjęciach.Jedynie co mnie jeszcze zastanawia, to jeśli ma ksenony to i spryski powinien mieć, a niestety nie widzę na zdjęciach. Jak byś jechał oglądać, pewnie przez moje miasto pojedziesz (które sąsiaduje z Bytomiem i Tarnowskimi Górami), to się możemy zgadać i sobie zobaczysz golfa :grin:



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pn sie 05, 2013 00:06

Linki poprawione
kostek007 pisze:herbu, passat b5, to jest to samo co golf 4 tylko, że więcej miejsca :D
I generalnie o to mi chodzi :bigok: Priorytetem jest wielkość wnętrza. Oglądałem dzisiaj 2 Passaty i wielkością mi odpowiadają. Szkoda, tylko, że w stanie byłby takim sobie, szczególnie jeden, w którym sprzedający usilnie próbował mi wmówić, że auta ma oryginalny przebieg 182 tys. km, po czym oglądałem następnego o przebiegu 295 tys. km, który w porównaniu do pierwszego był zużyty w jakiś 30% :helm:
Fajnie by było, gdyby też jakoś to jeździło, przy jednoczesnym zachowaniu jako takiej ekonomiki, więc raczej jakiś delikatny tuning by poszedł, a do tego lepiej podchodzi 110KM. Ale jak się trafi dobra 90-tka, to też się nie pogniewam.
kostek007 pisze:Jeśli chodzi o tą audicę ona ma blachy na Bytosmkich rejestracjach, a ogłoszeniu pisze, że jest z Tarnowskich Gór (blachy powinny być STA, a są SY - Bytom), choć wydaje się być dość ciekawa po opisie, jak i zdjęciach.
Dostałem więcej zdjęć tego A6 i wygląda, że miała jakąś przygodę prawym przodem.
kostek007 pisze:Jedynie co mnie jeszcze zastanawia, to jeśli ma ksenony to i spryski powinien mieć, a niestety nie widzę na zdjęciach
Może po przygodzie poskładał na takich a nie innych częściach, a że akurat nie było sprysków... :)
kostek007 pisze:ak byś jechał oglądać, pewnie przez moje miasto pojedziesz (które sąsiaduje z Bytomiem i Tarnowskimi Górami), to się możemy zgadać i sobie zobaczysz golfa :grin:
Być może wybiorę się w Twoje tereny, bo i wybór auta tam większy, ale najwcześniej w weekend, bo zarobiony na maksa jestem, chyba żeby padało, wtedy mam wolne i może się spotkamy.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
markk
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 780
Rejestracja: wt lis 20, 2012 09:57
Lokalizacja: WPY , WWA

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: markk » wt sie 06, 2013 00:58

Zapomnieliście o Borkach w sdi , rzadka sprawa ale trafiają sie. Posiadam tak ową. Srednie spalanie 5 litrów , najniższe jakie udało mi sie uzyskac to 4,8 . W zime max 5,8 . Liczone manualnie , nie posiadam komputera. Jak dla mnie rewelacja , za 50 złoty 170 km z klimą robie bez problemu krecąc sie w miescie i okolicy.


TOLEDO ----> http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=91&t=562978" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 28 gości