Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
lukasdd
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: śr cze 12, 2013 09:35

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: lukasdd » pt cze 14, 2013 12:06

/.................../



Awatar użytkownika
jhosef
_
_
Posty: 9172
Rejestracja: czw lis 16, 2006 21:12
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: jhosef » pt cze 14, 2013 12:09

lukasdd, myślę po pierwsze, że powinieneś przeczytać w regulaminie, że auta konkretne ocenamy w osobnych tematach z odpowiednio zatytułowaniem.
Dwa po tych zdjęciach pod słońce to nic nie mozna powiedzieć.



Adrian19922
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 21:12

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Adrian19922 » pn cze 17, 2013 19:51

Witam koledzy potrzebuje kupić jeszcze jedno auto i wpadło w oko audi 100 i teraz dylemat z silnikiem jaki ? 2,5 TDi czy jednak może 2,3 /2,6 +lpg jedni narzekają na diesla a drudzy na benze i cholera sam niewiem we wcześniejszych autach silnik 1,9 TDi był idealny a tu no niewiem sam, doradzi ktoś może ?



Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Damus899 » pn cze 17, 2013 20:17

Adrian19922 pisze:Witam koledzy potrzebuje kupić jeszcze jedno auto i wpadło w oko audi 100 i teraz dylemat z silnikiem jaki ? 2,5 TDi czy jednak może 2,3 /2,6 +lpg jedni narzekają na diesla a drudzy na benze i cholera sam niewiem we wcześniejszych autach silnik 1,9 TDi był idealny a tu no niewiem sam, doradzi ktoś może ?
Jezeli zalezy Ci na spalaniu to 2.5 tdi bedzie pod tym wzgledem drozszy w eksplatacji moim zdaniem tyle ze tez duzo zalezy od tego ile masz przeznaczone na ten samochod :) bo jak szukasz jakiegos taniego wozidla to koszty napraw beda duze jesli kupisz jakiegos trupa.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9231
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wesol » pn cze 17, 2013 20:19

z jakim silnikiem 115 Km czy 120 KM. Co tma za wstretna pompa siedzi w tej R5 bo juz nie pamietam?? Ael chyab to nei jest ta siadajca tylko to ten blizniaczy silnik co w transporterach 2.5 tdi. Dobra jednostka do modów i jedynie co to zdaje sie walki rozrzadu siadaly a tak to git.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Damus899 » pn cze 17, 2013 20:37

W tych 100 c4 bo chyba taka kolega ma na mysli byly silniki 115 KM , 120 KM nie bylo z tego co kojarze . Z tego co kojarze to w t4 2.5 tdi mial 88KM , 102KM i 151KM.



Adrian19922
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 174
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 21:12

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Adrian19922 » pn cze 17, 2013 22:19

tak były 115km i gotówki to w miarę rozsądku nie dam za nią jakiś dużych pieniędzy tylko do użytkowania, a w benzynowych słyszałem o uszczelkach pod głowicą że dużo nie trzeba i zaraz wymiana a z moimi zdolnościami to zaraz benzyne zajeżdżę a diesle jakoś radzą u mnie. trochę i spalania też sie boję wiadomo że chciało by się 2,8 quattro ale kto to zatankuje ;p



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: truckman » pn cze 17, 2013 22:21

że chciało by się 2,8 quattro ale kto to zatankuje ;p
gaz i tyle, 90% tych samochodów dzięki temu w Polsce jeździ

Nawet fury o których w życiu byś nie powiedział, oba audi poniżej są zagazowane od kilku lat i właściciele ani razu nie powiedzieli złego słowa, a oszczędności mają oczywiste i zazdroszczę im cholernie że 4.2 na paliwie wychodzą ich tak jak mój tdi.
Obrazek

Obrazek


Obrazek

Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Damus899 » pn cze 17, 2013 22:27

Kolego 2.5 tdi tez trzeba tankowac bo napewno nie ma cos marzyc o spalaniu jak w 1.9 tdi chyba ze zamierzasz na jakis rzepakach jezdzic hehe



Awatar użytkownika
truckman
Varia(n)t
Varia(n)t
Posty: 11847
Rejestracja: ndz paź 18, 2009 20:25

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: truckman » pn cze 17, 2013 22:28

jedynie co to zdaje sie walki rozrzadu siadaly a tak to git.
to nie w tym 2,5 to w V6 i też nie do końca prawda ;)


Obrazek

Awatar użytkownika
Jar3kGTI
Vag Podlasie
Vag Podlasie
Posty: 399
Rejestracja: ndz sie 07, 2011 01:34
Lokalizacja: Suwałki

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Jar3kGTI » pn cze 17, 2013 22:56

truckman, Ile kosztuje kompletny rozrząd do A6 C5? 2.8b


Obrazek

"Turbo läuft, Turbo säuft"

Awatar użytkownika
amuraro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn lis 14, 2011 21:07
Lokalizacja: Dziergowice / Rybnik

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: amuraro » pn cze 17, 2013 22:57

To może ja dorzucę swoje 5 groszy.

Od grudnia 2011 golf IV 1.8T.

Dojazdy do pracy 80% trasa/20% miasto na odcinku 30km.
Auto zagazowane - średnie spalanie przy normalnej jeździe 8,5L - 9 L / 100km.

Rocznie robię ok 15k kilometrów - gdybym kupił silniki w przedziale 1.4L - 2.0L zrobiłbym NAJWIĘKSZY błąd jaki można.

Benzyny (czyli żeby na czymś odpalił) tankuję raz na 3 miesiące za 100zł (gdzie w tym czasie robię ok 4500km.

Liczymy:

100km na gazie kosztuje mnie w zaokrągleniu 20 zł ( 9L * cena gazu 2,2 zł, chociaż tankuję za 2,09).

(45*20zł + 100) / 45 = 23zł.

23 zł - tyle kosztuje mnie łącznie przejechanie z benzynką 100km.

Pytanie - czy to dużo czy mało? Wg mnie - BARDZO TANIO!

Części eksploatacyjnych nie liczę bo to inna bajka - czysty koszt przejazdu.

I powiem tak: gdybym miał kupić kolejny samochód, na pewno będzie to benzyniak z turbinką! Nie ma zamulania, auto ładnie się kula i niewiele pali.

Oczywiście do tych obliczeń trzeba doliczyć koszty instalacji itd, ale to również idzie szybko przekalkulować, bo ilu tysiącach kilometrów się to zwróci.



Damus899
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 181
Rejestracja: sob kwie 20, 2013 13:39
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Damus899 » wt cze 18, 2013 00:33

amuraro pisze:To może ja dorzucę swoje 5 groszy.

Od grudnia 2011 golf IV 1.8T.

Dojazdy do pracy 80% trasa/20% miasto na odcinku 30km.
Auto zagazowane - średnie spalanie przy normalnej jeździe 8,5L - 9 L / 100km.

Rocznie robię ok 15k kilometrów - gdybym kupił silniki w przedziale 1.4L - 2.0L zrobiłbym NAJWIĘKSZY błąd jaki można.

Benzyny (czyli żeby na czymś odpalił) tankuję raz na 3 miesiące za 100zł (gdzie w tym czasie robię ok 4500km.

Liczymy:

100km na gazie kosztuje mnie w zaokrągleniu 20 zł ( 9L * cena gazu 2,2 zł, chociaż tankuję za 2,09).

(45*20zł + 100) / 45 = 23zł.

23 zł - tyle kosztuje mnie łącznie przejechanie z benzynką 100km.

Pytanie - czy to dużo czy mało? Wg mnie - BARDZO TANIO!

Części eksploatacyjnych nie liczę bo to inna bajka - czysty koszt przejazdu.

I powiem tak: gdybym miał kupić kolejny samochód, na pewno będzie to benzyniak z turbinką! Nie ma zamulania, auto ładnie się kula i niewiele pali.

Oczywiście do tych obliczeń trzeba doliczyć koszty instalacji itd, ale to również idzie szybko przekalkulować, bo ilu tysiącach kilometrów się to zwróci.
Tyle ze innaczej jest jak wrzucasz sobie samemu instalacje , niz jak kupujesz samochod juz z lpg , w Twoim przypadku instalacja nie ma jeszcze 2 lat z tego co wnioskuje tak? Meczarnia ze stara instalacja to potem walka z wiatrakami a i sam silnik bedzie bardziej podmeczony po dlugim uzytkowaniu lpg tak wynikalo z moich dotychczasowych doswiadczen z samochodami na lpg. Bo sam koszt jazdy tak jak mowisz jest maly, ale tez domyslam sie ze mowisz o jezdzie bez jakis szalenstwo tylko dosc ekonomicznej jezdzie. Wiec Tdi wypadnie w podobnych kosztach za paliwo moim zdaniem. Wiadome ze lpg ma tyle samo przeciwnikow co zwolennikow i tak samo z dieslem.



Awatar użytkownika
amuraro
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 70
Rejestracja: pn lis 14, 2011 21:07
Lokalizacja: Dziergowice / Rybnik

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: amuraro » wt cze 18, 2013 00:48

Damus899, jazda ekonomiczna to dla mnie jazda normalna - dostosowana do warunków atmosferycznych i jezdnych panujących na drodze.

Czasami wracam 90km/h przez las, czasami (jak dzisiaj) mam buta w podłodze i cisnę po 200km/h. Auto pali mniej więcej tyle samo i nie traci na dynamice (myślę tutaj o średniej w przeciągu jednego tankowania do pełna).

Co do używanej instalacji to fakt - ja wiem co mam w samochodzie bo zakładałem ją u mojego ojca, więc na podzespoły kasy nie żałowałem - natomiast kupując od osób trzecich nigdy nie wiesz na co trafisz...
Są również tacy, którzy chcą mieć instalację tanio i dobrze zrobioną a czegoś takiego po prostu NIE MA (no chyba że MediaMarkt zacznie montować gaz)...

Podejrzewam że każdy będzie zachwalać to co aktualnie posiada, dlatego też pozwoliłem sobie wrzucić te obliczenia. Obrazują one co można przy dobrych podzespołach z danego auta wycisnąć.

W lipcu jadę na chip-a, będą również nowe mapy do gazu - postaram się opisać po tych modyfikacjach osiągi jak również spalanie - mam nadzieję że chociaż w najmniejszym stopniu pomoże to nowym kupującym podjąć decyzję.
Jeśli będzie taka możliwość, postaram się również auto shamować na gazie i benzynie - zobaczymy ile kucy stracił ...

(OT: Lexus IS200 z instalacją montowaną jakieś 5-6 lat temu z fabrycznych 155KM na benzynie na gazie podczas hamowni wypluł ... 150KM - daje radę...)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości