Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » wt maja 07, 2013 13:26

PawełRŚL pisze:Czemu nie realny ? Może zmienia biegi przy 1500 obr.
Mi tdi 90 km paliło po mieście zimą 8l przy dystansach 4 km do pracy w 1 i 2 stronę.
Zmiana biegu 2-2,5 tys.
Rekord jaki udało mi się uzyskać to ok 4.5l.
Ale to trasa 400 km przy prędkości 80 km głównie miasto bez skrzyżowań.
NIE REALNY i tyle. Tak jak napisano wyżej, 4 litry to na trasie i to z głaskaniem pedału gazu. To nie 90KM na pompie tylko 130 na pompowtryskach. O ile na pompie przy 1500 silnik jako tako ciągnie, o tyle do póki w PD turbina nie ciśnie to auto NIE JEDZIE kompletnie, nawet na 2 biegu. I tu cię pewnie zaskoczę, PD ( oczywiście mowa o seryjnym sofcie i gratach) przy silniku 130KM pali najmniej w okolicy 1800-1900 obrotów. Na trasie do 4 zejdziesz jak potrafisz jeździć takim silnikiem, ale o mieście zapomnij i bez 6,5 w budzie Passata nie podchodź, choć bardziej skłaniałbym się ku 7,5 ( miasto miastu nie równe).


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

PawełRŚL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 08:40
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: PawełRŚL » wt maja 07, 2013 15:47

doggie pisze:
szakulvip pisze: przestań pisać wersami bo wydłużasz niepotrzebnie temat.

potwierdzam, następne posty proszę pisać tzw. "ciurkiem" a nie uprawiać inwokacji jak u Mickiewicza :bajer:
sorry,tak się nauczyłem pisać na forach bo wydawało mi się to bardziej czytelne.O spalanie kłócił się nie będę,nie jeździłem takim TDI 130 km więc nie wiem.Być może masz rację.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Woski » wt maja 07, 2013 17:20

Ja w A4 TDI 130ps mam spalanie 6,2l na 16tkach z dluzszego kilometrarzu. GLownie autostrady, troche miasta.
sebekgolf pisze: O ile na pompie przy 1500 silnik jako tako ciągnie, o tyle do póki w PD turbina nie ciśnie to auto NIE JEDZIE kompletnie, nawet na 2 biegu.
NIe wiem skad takie porownanie, ale PD (szczegolnie 1.9 130) ma bardzo mocny dol akurat .



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » wt maja 07, 2013 17:29

Woski pisze:Ja w A4 TDI 130ps mam spalanie 6,2l na 16tkach z dluzszego kilometrarzu. GLownie autostrady, troche miasta.
sebekgolf pisze: O ile na pompie przy 1500 silnik jako tako ciągnie, o tyle do póki w PD turbina nie ciśnie to auto NIE JEDZIE kompletnie, nawet na 2 biegu.
NIe wiem skad takie porownanie, ale PD (szczegolnie 1.9 130) ma bardzo mocny dol akurat .

Czemu takie porównanie ? Bo kolega wyżej twierdzi, że skoro mu 90KM mało pali i na niskich obrotach da się jeździć to 130 PD też tak powinna, a prawda jest taka, że ten silnik ma zupełnie inną charakterystykę.

1,9 130 ma wg Ciebie mocny dół, co dla ciebie znaczy dół ? Bo dla jednych to 1500 obrotów, dla drugich 1800. Jeśli mówisz o "dół" jako 1800 to fakt, rozwija prawie maksymalny moment przy takich obrotach, ale jedź już 1600 i momentu nie ma kompletnie. Zrób sobie porównanie takie 110KM na pompie oraz takie 130KM na pompkach. Jedź i jednym i drugim na 5 biegu przy obrotach na poziomie 1400-1500 i wciśnij do dechy ( tak wiem, nie powinno się) i zobaczysz gdzie leży różnica w tych dwóch silnikach :bajer:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: erwinszczak_ » wt maja 07, 2013 17:46

sebekgolf pisze:1,9 130 ma wg Ciebie mocny dół, co dla ciebie znaczy dół ? Bo dla jednych to 1500 obrotów, dla drugich 1800. Jeśli mówisz o "dół" jako 1800 to fakt, rozwija prawie maksymalny moment przy takich obrotach, ale jedź już 1600 i momentu nie ma kompletnie. Zrób sobie porównanie takie 110KM na pompie oraz takie 130KM na pompkach. Jedź i jednym i drugim na 5 biegu przy obrotach na poziomie 1400-1500 i wciśnij do dechy ( tak wiem, nie powinno się) i zobaczysz gdzie leży różnica w tych dwóch silnikach
Zgodze sie z tym, w 130 konnym pasku jest zero do 1800 obr. a potem idzie nagle strzal.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Woski » wt maja 07, 2013 18:46

sebekgolf pisze:Zrób sobie porównanie takie 110KM na pompie oraz takie 130KM na pompkach. Jedź i jednym i drugim na 5 biegu przy obrotach na poziomie 1400-1500 i wciśnij do dechy ( tak wiem, nie powinno się) i zobaczysz gdzie leży różnica w tych dwóch silnikach :bajer:
Zadne seryjne 110tdi (o zblizonej masie ) nie odjedzie szybciej niz avf/asz. Powiedz jakie mialoby to miec potwierdzenie np. w tych wykresach. Jaki to parametr silnika mialby wplynac na to, ze VPek taki pochwali sie lepsza reakcja na gaz ?

AFN (z malym giftem)
http://soft-tuning.pl/dane/starastrona/S_x.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
AVF (slaba seria)
http://soft-tuning.pl/dane/starastrona/S_homski.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Przejezdzilem w zyciu troche ASZ/AVF, mialem tez prywatnie VP (ASV) , i dziesiatki PD/VP krotkotrwale, wiec mam jako-takie porownanie. Przyjemnosc z jazdy PD dla mnie jest o wiele wieksza.



erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: erwinszczak_ » wt maja 07, 2013 19:18

Woski pisze:Przejezdzilem w zyciu troche ASZ/AVF, mialem tez prywatnie VP (ASV) , i dziesiatki PD/VP krotkotrwale, wiec mam jako-takie porownanie. Przyjemnosc z jazdy PD dla mnie jest o wiele wieksza.
No pewnie,ze PD jest duzo zrywniejsze i lepiej sie nim jezdzi, ale chodzilo o to, ze tutaj jest taki strzal momentu, a na VP tego nie czuc i zaczyna jechac odczuwalnie z nizych obrotow, chociarz na wykresie za bardzo tego nie widac.



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Woski » wt maja 07, 2013 19:32

erwinszczak_ pisze: a na VP tego nie czuc i zaczyna jechac odczuwalnie z nizych obrotow, chociarz na wykresie za bardzo tego nie widac.
No wlasnie nie widac, bo VP nie jedzie.. ani z niskich ani z wysokich obrotow. W calym zakrasie predkosci obrotowej krzywa momentu obrotowego jest nizej niz w PDku.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt maja 07, 2013 20:28

Woski pisze:[
No wlasnie nie widac, bo VP nie jedzie.. ani z niskich ani z wysokich obrotow. W calym zakrasie predkosci obrotowej krzywa momentu obrotowego jest nizej niz w PDku.

dokładnie tak, żaden seryjny VP nie ma lepszego dołu od porównywalnego seryjnego PD, mogę również powiedzieć że mój Mk5 BRU jak był serii 90KM to miał lepszy dół od 110ps na VP, przetestowane na ASV w Leonie I i AHF w Mk4, co do splania to pewnie wielu nie uwierzy - dziś trasa 65 km do pracy, częśc na dziurawych drogach lokalnych a większa część na krajowej 20-stce, prędkość 80/90 w porywach 100km/h, spalanie na placu 4,1 litra /dodam że pali tyle ile pokazuje gdyż "skalibrowałem" VCDS-em spalanie w zestawie wskaźników/



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » wt maja 07, 2013 21:36

No wiadomo że różnica nie będzie kolosalna, odejścia nie będzie przy tych 1500, ale jednak na wyższym biegu przy 1500 jak wciśniesz takiemu na pompie, to powoli bo powoli ale obrotomierz zaczyna iść do góry, na PD on praktycznie stoi w miejscu a silnik ma tylko cholerny przepał. Należy tu też wziąć pod uwagę przełożenia w skrzyniach, aby były porównywalne ( a tych skrzynek wyszło sporo typów).

Jeśli chodzi o przyspieszenie to też nie ma czego porównywać, bo przecież nie porównujesz w zakresie poniżej 2000 obr gdzie ani jeden ani drugi nie wykrzesa z siebie maksymalnych parametrów, tylko ciągniesz wyżej.

Co do wykresów, zauważcie, że moment VP na samym dole ma lepszy ( czyli do około 1500 obr). Ja robiłem taką próbę na audicy 110KM , 5 bieg i 1300 obr. Po wciśnięciu gazu to auto ewidentnie przyspieszało. Moje 130KM na PD nie przyspiesza na 5 biegu nawet jak ma 1600obr.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

till71
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 89
Rejestracja: śr kwie 18, 2012 18:48
Lokalizacja: Wrocław

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: till71 » wt maja 07, 2013 22:04

zanim u siebie zrobiłem wirusa to miałem okazję jechać swoim 110VP i 101PD obydwa w kombi i pd miał bardziej płynnie rozwijaną moc i na pewno nie jechał gorzej niż mój



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt maja 07, 2013 22:26

sebekgolf pisze: na PD on praktycznie stoi w miejscu a silnik ma tylko cholerny przepał.
miałem VP, 5 lat miałem Mk5 TDI PD, teraz mam A3 1.9 PD i naprawdę nie wiem o czym piszesz

Moje 130KM na PD nie przyspiesza na 5 biegu nawet jak ma 1600obr.
tak na marginesie biorąc pod uwagę dość wysoki moment obrotowy tego silnika to nie jest zbyt zdrowe ani dla silnika ani dla całego przeniesienia napędu, po drugie może z twoim PD jest cos nie tak bo jak robiłem logi kumpla AWX to szedł normalnie, wiadomo że każdy turboklekot ma turbodziurę ale kompletnie nie zgadzam się z tobą



Awatar użytkownika
Woski
Forum Master
Forum Master
Posty: 1482
Rejestracja: ndz wrz 25, 2005 12:13
Lokalizacja: bad homburg

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Woski » wt maja 07, 2013 22:53

doggie pisze:tak na marginesie biorąc pod uwagę dość wysoki moment obrotowy tego silnika to nie jest zbyt zdrowe ani dla silnika ani dla całego przeniesienia napędu, po drugie może z twoim PD jest cos nie tak bo jak robiłem logi kumpla AWX to szedł normalnie, wiadomo że każdy turboklekot ma turbodziurę ale kompletnie nie zgadzam się z tobą
:pub:
Dokladnie.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » wt maja 07, 2013 23:06

doggie pisze:
sebekgolf pisze: na PD on praktycznie stoi w miejscu a silnik ma tylko cholerny przepał.
miałem VP, 5 lat miałem Mk5 TDI PD, teraz mam A3 1.9 PD i naprawdę nie wiem o czym piszesz

Moje 130KM na PD nie przyspiesza na 5 biegu nawet jak ma 1600obr.
tak na marginesie biorąc pod uwagę dość wysoki moment obrotowy tego silnika to nie jest zbyt zdrowe ani dla silnika ani dla całego przeniesienia napędu, po drugie może z twoim PD jest cos nie tak bo jak robiłem logi kumpla AWX to szedł normalnie, wiadomo że każdy turboklekot ma turbodziurę ale kompletnie nie zgadzam się z tobą

Zrób sobie próbę, jedź na 5 biegu w okolicy choćby tych 1600 obrotów i wciśnij gaz, zobaczysz że PD się nie zbiera, totalny ospały muł. Dopiero jak turbo wstanie nagle dostaniesz kopniaka do przodu. Jak masz możliwość to zrób to samo na takim VP ( tylko jednego dnia, żebyś miał w miarę świeże porównanie).

Będzie okazja znowu z kumplem się spotkać, to nakręcę filmik jak to wygląda a potem drugi u mnie dla porównania. Moje PD chodzi dobrze, kopyto ma ( oczywiście jak turbo już ładuje), na trasie pali tyle ile powinien ( przy eko jeździe do 4,2-4,4 schodzę), o mieście nie mówię bo miasto miastu nie równe.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości