Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » pn kwie 29, 2013 15:20

wolfenstein3d2 pisze:stary miał mazdę 626 w dieslu i się silnik rozpier**lił gdy jechaliśmy w góry 1000 km.
koszt remontu 3200zł tyle co mazda była warta

w tdi 90 koni audi mi się węże zaczęły nagrzewwać jakby się gotował i pryskać cieczą chłodzącą. mechanicy różni grzebali i nic dopiero jeden zdjął mi głowicę przeczyścił i dopiero było dobrze.

a brat kupił w LPG nissana super silnik 130 koni GT i mu się tak rozpier**lił że za naprawę kapitalną ponad 3 tysiące wydał.
a jak jeżdże benzyniakami od paru lat i żadnych problemów takich nie miałem nigdy


jeżeli ktoś jeździ po 10 tys km rocznie i instaluje gaz a auto zmienia co 3 lata to jest frajerem że je montuje bo po 3 latach mu się zwraca koszt instalacji - wtedy kiedy sprzedaje auto. a po co jeździł 3 lata na gazie jak mógł na benzynce?

Jak kupujesz gówna w ładnym opakowaniu (czyli samochody w stanie agonalnym lub kwalifikujące się do remontu, byle dobrze wyglądał z zewnątrz bo "co sąsiad powie" - ja tam wolę kupić auto z prawdziwym przebiegiem na liczniku 400 tysi niż kręcone 200 ), to nie licz na to że będziesz jeździł bezawaryjnie. Ja tam 7 lat na gazie i żadnej usterki, od 2 lat na gnojówie i też żadnych problemów. JAK DBASZ TAK MASZ


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
joseph82
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 1477
Rejestracja: pn sty 09, 2012 21:09
Lokalizacja: CTU

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: joseph82 » pn kwie 29, 2013 17:39

wolfenstein3d2, piszesz, że nie polecasz DIESLA tylko benzyne a w opisie co masz za samochód? Audi 80 DIESEL. Chopie żadnego pojęcia nie masz i tyle. Ja robie rocznie ok 30-35tyś km i mi diesel pasuje. Choć teraz jak jestem w polsce to bym brał benzyne i sam zagazował. Zagazowanego bym nie kupił. Ale jak pisałeś na gaz jeżdza frajerzy. To wogóle nie będę się wdawał w dyskusje z kimś kto robi miesięcznie 500km.


meine Golf LW5Z 3D AJM http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=89&t=442730" onclick="window.open(this.href);return false;

wolfenstein3d2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 12
Rejestracja: czw lip 21, 2011 17:49

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: wolfenstein3d2 » pn kwie 29, 2013 18:41

to stary opis. w audiku mi głowice zdejmował czyścił po 3 miesiącach od zakupu ale nie powiem źle na to auto. teraz jeżdżę małolitrażowym benz

all bundy - japońskie kupa, nie ma to jak dobry amerykański samochód (klepnął w dach i zderzak odleciał).

do gazu mnie nie zrozumieliście - przy 30 tys sie instaluje gaz ale przy 10-ciu się nie opłaca chyba ze samochód dużo pali.
gaz lepszy niż diesel.
chociaż w audi 80 wolałem diesla bo cicho chodził i palił 4,7 litra ropy na 100km

ale we fieście wolę benzynę bo głosno hałasuje
w vectrze co oglądałem diesel trzęsie całym samochodem
podobnie było w tej maździe.
szefa renówka laguna w dieslu też muła łapała przy przyspieszaniu.



PawełRŚL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 08:40
Lokalizacja: Ruda Sląska

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: PawełRŚL » pn kwie 29, 2013 19:06

joseph82 pisze:wolfenstein3d2, piszesz, że nie polecasz DIESLA tylko benzyne a w opisie co masz za samochód? Audi 80 DIESEL. Chopie żadnego pojęcia nie masz i tyle. Ja robie rocznie ok 30-35tyś km i mi diesel pasuje. Choć teraz jak jestem w polsce to bym brał benzyne i sam zagazował. Zagazowanego bym nie kupił. Ale jak pisałeś na gaz jeżdza frajerzy. To wogóle nie będę się wdawał w dyskusje z kimś kto robi miesięcznie 500km.
Przy takim przebiegu najlepsze Tdi i gdybym tyle jeździł brał bym minimum 130/150 koni nawet nie przejmując się pompowtryskiem czy zmienną geometrią łopatek.
Dlaczego nie kupił byś zagazowanego ?
Pod warunkiem że dobry zestaw jest włożony,nie dzieje się z samochodem nic złego no i przede wszystkim nie ma przebiegu na tym gazie ogromnego to można zaryzykować.
Ja tak zrobiłem.
Mam w kieszeni 2/2-5 tys zł a jak narazie zrobiłem tylko regulację i jeśli coś będę musiał przy tym zrobić to pewnie nie przekroczy połowy sumy nowej instalacji.
Mam na myśli sam gaz bez ingerencji w silnik typu remont głowicy.
Ale przecież bez gazu uszczelka pod głowicą też paść może.



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » pn kwie 29, 2013 20:19

PawełRŚL pisze:
joseph82 pisze:wolfenstein3d2, piszesz, że nie polecasz DIESLA tylko benzyne a w opisie co masz za samochód? Audi 80 DIESEL. Chopie żadnego pojęcia nie masz i tyle. Ja robie rocznie ok 30-35tyś km i mi diesel pasuje. Choć teraz jak jestem w polsce to bym brał benzyne i sam zagazował. Zagazowanego bym nie kupił. Ale jak pisałeś na gaz jeżdza frajerzy. To wogóle nie będę się wdawał w dyskusje z kimś kto robi miesięcznie 500km.
Przy takim przebiegu najlepsze Tdi i gdybym tyle jeździł brał bym minimum 130/150 koni nawet nie przejmując się pompowtryskiem czy zmienną geometrią łopatek.
Dlaczego nie kupił byś zagazowanego ?
Pod warunkiem że dobry zestaw jest włożony,nie dzieje się z samochodem nic złego no i przede wszystkim nie ma przebiegu na tym gazie ogromnego to można zaryzykować.
Ja tak zrobiłem.
Mam w kieszeni 2/2-5 tys zł a jak narazie zrobiłem tylko regulację i jeśli coś będę musiał przy tym zrobić to pewnie nie przekroczy połowy sumy nowej instalacji.
Mam na myśli sam gaz bez ingerencji w silnik typu remont głowicy.
Ale przecież bez gazu uszczelka pod głowicą też paść może.

Kolega wolfenstein3d2 chyba wychodzi z założenia, że auto się kupuje, a potem nic się nie robi po za laniem paliwa. Czasy takich samochodów skończyły się chyba wcześniej niż się urodził. Ostatnie auto jakie pamiętam, które po 400tyś dalej jeździło bez wymiany oleju a jedynie miało dolewki, to stare MB W124 2,5D i wcale tu nie mówię, że jazda na starym oleju jest dobra :bajer:

Po za tym ten pomysł z "mała pojemność mało pali" to już całkiem porażka :rotfl: Dla przykładu, Ibiza 1,0 wpierdziela aż miło ( 8 litrów to tak realne założenie w cyklu mieszanym jak się nie chce być zawalidrogą. Ten sam samochód z 1,9 SDI pali 5,5-6,5 litra w mieście w zależności jakie miasto i jakie korki, na trasie deko mniej. TDI tu specjalnie nie kwalifikuję, bo takiego silnika nie bierze się do jazdy po mieście, no chyba żeby mnie pokusiło wywalić turbinę i wsadzić kompresor. Po za tym do miasta dobry jest rower ( nie mylić z samochodem Rover). Wszędzie szybko i bez korków a i dla zdrowia pozytywnie :bigok:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » pn kwie 29, 2013 20:22

wolfenstein3d2 pisze:..... wolałem diesla bo cicho chodził .....

.... wolę benzynę bo głosno hałasuje.....
:?



Awatar użytkownika
Raidatto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 17, 2011 23:01
Lokalizacja: Śląsk

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Raidatto » pn kwie 29, 2013 23:28

Widze żę temat sie zaostrza co lepsze :) decyzję podjąłem na golfa mk3 2.0 8v 115 km jakby ktoś miał jakieś namiary to poprosze o info na prywatną skrzynke :). A jeszcze takie pytanie który benzynowy silnik byście polecali w mk4?



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » pn kwie 29, 2013 23:31

Unikać 1,4 bo generuje problemy. 1,6 pali praktycznie tyle samo, niej awaryjny i lepiej jedzie.


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kostek007 » pn kwie 29, 2013 23:58

sebekgolf pisze:1,4 bo generuje problemy
Nie tyle co problemy, ale jazda na dłużą metę jest męcząca tzn. mam na myśli przyspieszenie, wyprzedzanie itd.
sebekgolf pisze:1,6 pali praktycznie tyle samo, niej awaryjny
Czy mniej awaryjny tu jest sprawa dyskusyjna ;)
Optymalny silnikiem do mk4 jest 2.0 115km, ale z racji, że ich jest mało, to faktycznie 1.6 daje rady :D No chyba, że mówimy o wyższych kosztach, to 1.8T - daje niezłą frajdę z jazdy :D
sebekgolf pisze:Unikać 1,4
Jeszcze bym dodał do tego 1.8...



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: doggie » wt kwie 30, 2013 00:09

osobiście uważam że 1.4 nie jest nic bardziej problematyczny od 1.6 choć oczywiście mocy mu brakuje, przy tak małych przelotach o których wspominał kolega Raidatto to ja bym celował w każdą benzynę nawet te powyżej 2 litrów



Awatar użytkownika
sebekgolf
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2220
Rejestracja: sob wrz 25, 2010 09:48
Lokalizacja: Goteborg/Oberschlesien
Auto: Volvo S60 T6 R-Design, MK4 GT TDI i inne takie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: sebekgolf » wt kwie 30, 2013 00:20

Jednak jakby nie patrzyć, to najwięcej ludzi ma cyrki z 1,4 :bigok: Ja tam gnojopijcą jeżdżę, czasem latam nisko i jest git. A ile pali ? Tyle ile musi, to już składowa drogi, humoru i % dociśnięcia gazu :grin: Ostatnio mnie jednak korci żeby zaturbić w końcu benzynę w drugim aucie i pomielić trochę bo RWD pod domem stoi i się marnuje :bigok:


Tarpan 1,5 OHV -> Swap 1,4 dohc R.I.P -> Swap 1,6 DOHC R.I.P -> Swap 1,4 DOHC R.I.P ->Swap 1,8 DOHC R.I.P -> Swap 1,8+ DOHC -> Swap 1,8T +++ DOHC in progresssss

Pomagamy Domom Dziecka -> ZŁOMBOL '11/'12 /'14/'15/'16

https://pl-pl.facebook.com/tarpaniatka/

PawełRŚL
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: ndz maja 16, 2010 08:40
Lokalizacja: Ruda Sląska

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: PawełRŚL » wt kwie 30, 2013 07:07

Bez namysłu 2.0 115 km
8 zaworowy silnik,stara sprawdzona jednostka,nie powinna być wysilona.
Może w mk4 nie jest aż tak dynamiczna ale moment obrotowy ma fajny.
W mk3 już dynamika wg mnie jest dobra.
Nad mk3 się zastanów 10 razy ze względu na blacharke.
Po 2.0 wg mnie 1,8 125 km
Podobna dynamika co 2.0 z tym że głowica 20v
Nie wiem jak jest ze skrzyniami w 1.8 ale podejrzewam że tak jak w 2,0
no i ewentualnie 1.6 wolał bym 8v niż 16v
Lecz tam są wadliwe skrzynie biegów do któregoś roku...2001 ??
Ewentualnie jeśli stać Cię to 1.8t jak najbardziej albo 2,3/2.8
Chociaż na miasto chyba bym odradzał 1.8t ze względu na spokojną jazdę na zimno i studzenie turbiny na ciepło.To jest po prostu uciążliwe.



Awatar użytkownika
kostek007
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 868
Rejestracja: czw sie 05, 2010 10:12
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: kostek007 » wt kwie 30, 2013 08:37

PawełRŚL pisze:Po 2.0 wg mnie 1,8 125 km
Właśnie tu się mylisz. Ten silnik ( 1.8 ) nie jedzie jak powinien tzn. na taką moc, która ma teoretycznie. Swoje spali, droższy w utrzymaniu, tak jak już pisałeś np. 20 zaworowa głowica itd. itp., a jedzie podobnie jak 1.6.



Awatar użytkownika
Raidatto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 17, 2011 23:01
Lokalizacja: Śląsk

Re: Co kupić - benzynę, diesla a może LPG?

Post autor: Raidatto » wt kwie 30, 2013 09:26

PawełRŚL pisze: Nad mk3 się zastanów 10 razy ze względu na blacharke.
Już pisałem że ciężko wyszukać takiego z dobrą blachą dlatego długo już szukam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości