***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
19MisieQ20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 26, 2012 22:33

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: 19MisieQ20 » pt kwie 19, 2013 19:15

doggie pisze:krótko zwięźle i na temat - to zależy :D

Tak ogółem od?



apsikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: apsikus » pt kwie 19, 2013 21:21

herbu pisze:A no tak mam, że miałem Golfa, mam Fabię i sobie porównuję (oczywiście nie mierzyłem nic centymetrem, więc są to moje odczucia) i wychodzi mi, że mając fotel kierowcy tak ustawiony, by było mi wygodnie, czyli pewnie podobnie w obu autach, miejsca w Golfie na nogi mi brakowało, a w Fabii nie. Ot i co. Astrę II też miałem i miejsca na tylnej kanapie, przy ustawieniu fotela pode mnie, było na pewno więcej niż w Golfie.
To ja jakiś dziwny jestem, albo trafiłem dziwną Astrę II. Nie miała w prawdzie regulacji kierownicy, ale ledwo usiadłem za kierownicą. Miałem ją na kolanach przy maksymalnie cofniętym fotelu. Nie mówiąc o tym by usiąść z tyłu. W Fabii nie miałem takich problemów. Więc jak na mój gust te auta są nieporównywalne w żaden sposób rozmiarowo.
Nie siedziałem z tyłu w Fabii przy swoich ustawieniach fotela, ale wydaje mi się, że jest mniejsza niż Golf czy Bora. Nawet instruktor mówił, że Fabia jest dla mnie za mała.
A nie chce mi się wierzyć że 9cm wzrostu może taką różnicę robić.



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pt kwie 19, 2013 21:21

Ogólnie to od stanu, chociaż zestawienia LPG+ wtrysk mechaniczny nie polecałbym w ogóle. A jeśli chodzi o sam fakt zakupu to jeśli trafisz w (jeszcze) dobrym stanie, to można kupić, ale od razu po kupnie wywalić gaz, bo prędzej czy później pojawią się problemy, a znaleźć magika od tego coraz ciężej


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

19MisieQ20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 26, 2012 22:33

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: 19MisieQ20 » pt kwie 19, 2013 21:40

ForeCast pisze:Ogólnie to od stanu, chociaż zestawienia LPG+ wtrysk mechaniczny nie polecałbym w ogóle. A jeśli chodzi o sam fakt zakupu to jeśli trafisz w (jeszcze) dobrym stanie, to można kupić, ale od razu po kupnie wywalić gaz, bo prędzej czy później pojawią się problemy, a znaleźć magika od tego coraz ciężej
No właśnie słyszałem, że mechaniczny wtrysk i lpg to kiepska prognoza dla silnika ;\



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pt kwie 19, 2013 21:50

Nie tyle dla silnika, co dla aparatury wtryskowej - regulator paliwa jest już w zasadzie nie do dostania i wyregulowania, żeby to miało ręce i nogi. W przypadku strzału gazu w dolot, klapy w dolocie poddają się jako pierwsze i auto już będzie zmuszone tylko na gazie jeździć. Ludzie montują BLOSy i jakoś jeżdżą, ale czy warto? Już lepiej poszukać PF-a i do niego pakować LPG


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

19MisieQ20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 26, 2012 22:33

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: 19MisieQ20 » pt kwie 19, 2013 22:36

ForeCast pisze:Nie tyle dla silnika, co dla aparatury wtryskowej - regulator paliwa jest już w zasadzie nie do dostania i wyregulowania, żeby to miało ręce i nogi. W przypadku strzału gazu w dolot, klapy w dolocie poddają się jako pierwsze i auto już będzie zmuszone tylko na gazie jeździć. Ludzie montują BLOSy i jakoś jeżdżą, ale czy warto? Już lepiej poszukać PF-a i do niego pakować LPG
Możesz rozwinąć PF? ;d



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pt kwie 19, 2013 22:40

http://www.vwgolf.pl/dane-techniczne/vw-golf-mk2/" onclick="window.open(this.href);return false; - na dole masz kody wszystkich silników :bigok:


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

19MisieQ20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 19
Rejestracja: czw lip 26, 2012 22:33

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: 19MisieQ20 » sob kwie 20, 2013 09:16

Czyli po mojemu lepszym wyborem jest GTI 8v 107 KM :)



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » sob kwie 20, 2013 19:31

apsikus, muszę wprowadzić pewną poprawkę do moich wypocin dotyczących porównania ilości miejsca w Golfie i Fabii. Dzisiaj odkurzając Fabię odsunąłem na maksa siedzenie kierowcy do tyłu. I w takim ustawieniu z tyłu miejsca nie ma. To znaczy coś tam jest, ale nie udało mi się zmieścić. Jeżeli porównam ilość miejsca na tylnym siedzeniu w Fabii i Golfie przy takim właśnie ustawieniu fotela, to przewagę ma tu Golf.
Jednak to chyba pozycja pozycja za kierownicą sprawia, że ustawiając fotel w wygodnym dla mnie położeniu, więcej miejsca jest w Fabii. Pewnie wynika to z faktu odległości pedałów od fotela, która wg. tego co widzę, w Fabii jest większa. Przy tym maksymalnym odsunięciu fotela, gdy zasiadłem na nim, nogami ledwie dosięgałem pedałów, ale normalnie nie da się tak jechać. Takie ustawienie jest chyba dla kogoś o wzroście >2m :)
Najlepiej jakbyś porównał sobie kilka aut i wtedy miałbyś najlepsze rozeznanie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dominik7 » sob kwie 20, 2013 22:07

Myślę, że 190 cm wzrostu to nie jest tak dużo jak na Golfa IV. Ja mam Arosę, mój brat który ma długachne nogi i 194cm wzrostu siada za kierownicą i jest mu dobrze, rzecz jasna po odsunięciu fotela na max.
Nie dziwie się, że np. w Astrze II bylo Ci ciasno. Teraz produkują dziwne auta. Czym nowsze tym większe, niestety tylko na zewnątrz, bo w środku kierowca jest obudowany coraz to obszerniejszymi plastikami. Duże auto to jest Passat B3/B4, w B5 nie ma juz tyle miejsca, co do B6 to i tak nie jestem pewien czy jest tam tyle miejsca co w B3.
W Golfie IV z przodu nie jest wcale tak dużo więcej przestrzeni z przodu, jak u mnie jeśli porównywać wymiary zewnętrzne
Swoją drogą Twoja żona też jest taka wysoka? Jeśli nie, to przecież skoro jest Was troje, fotelik może być za nią a nie za Tobą.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

apsikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 13:27
Lokalizacja: Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: apsikus » ndz kwie 21, 2013 12:06

@herbu, dzięki za sprawdzenie i wyjaśnienie sprawy.

Nie, moja Żona jest z metra cięta, 160cm w kapeluszu :D

Mimo wszystko wolę jednak fotelik zainstalować za sobą, dzięki temu za Żoną siądzie ktoś większy jeśli będzie potrzeba.



szuwar87
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: sob gru 01, 2012 21:39
Lokalizacja: Wrocław

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szuwar87 » ndz kwie 21, 2013 21:13

szuwar87 pisze:to i ja zapytam o arla: myslicie, ze uda sie kupic zadbanego golfa za cene uzyskana ze sprzedazy citroena c3-1 (z pelna ksiazka serwisowa, b. zadbany, dobrze wyposazony, z przebiegiem ~50k km, rocznik 2010)? chcialbym taka operacje wykonac za ok pol roku. troche wrozenie z fusow, ale moze ktos cos podpowie ;)
przypomne sie z pytaniem, moze ktos cos poradzi?



dominik7
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 872
Rejestracja: wt lis 22, 2005 19:07
Lokalizacja: WGS//WP
Kontakt:

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dominik7 » ndz kwie 21, 2013 21:48

Da się o ile poświęcisz pół roku na szukanie tego auta. Ja bym szukał na początku na tym forum. Jeśli jest coś fajnego, to raczej drożej niż w cenie giełdowej, ale masz pewność, że ktoś naprawdę dbał o samochód.


http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRkioSjUFKyMHzqmuU0GfCiXEIgR5re3-DV5-g48EwFKSNS3s23AQ

Awatar użytkownika
eGabeleXxX
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 452
Rejestracja: czw lut 07, 2013 15:40
Lokalizacja: Szczerców

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: eGabeleXxX » wt kwie 23, 2013 20:51

Witam, warto jechać go obejrzeć? Bo mam 20km :)

http://otomoto.pl/volkswagen-golf-2-0i- ... 49839.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości