***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » śr kwie 17, 2013 21:04

doggie pisze:Maxiorek, za tę kasę szukałbym raczej czegoś zaczynającego się na F..
bez kitu hehe lub dalej uderzaj w (h)opla :D


Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr kwie 17, 2013 21:18

doggie pisze:Maxiorek, za tę kasę szukałbym raczej czegoś zaczynającego się na F..
lub wyprodukowanego w F ....



Maxior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 18:36
Lokalizacja: Żagań

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Maxior » śr kwie 17, 2013 22:05

nie cele sa sprecyzowane stajnia VW

wiec co mi pozostaje pakować się w golf 4 ? czy szukać zdrowej golf3 ? aby oszczędnie pojechać rok bez inwestycji ?



apsikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 13:27
Lokalizacja: Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: apsikus » śr kwie 17, 2013 22:10

Planuję zakup VW Bora jako pierwszego auta dla swojej "małej" rodziny (2+1, syn 5 lat).
Mój kłopot: mam 189cm, ważę 110kg. Przymierzyłem się do Bory. Za kierownicą siedzi się całkiem wygodnie. Po ustawieniu fotela usiadłem i na tylnej kanapie. Oczywiście nadmiaru wolnego miejsca tam nie ma, ale też nie siedzę z "kolanami pod brodą".
Niemniej pytanie: czy ktoś podobnych rozmiarów jeździ Borą wożąc za sobą dziecko w foteliku? Czy jeździliście w dłuższe trasy w takim układzie?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » śr kwie 17, 2013 22:10

jak rok, to kupuj golfa 1.8+lpg, ew. 1.9d/td/nawet tdi 1Z. Mk3 całkowicie zdrowego blacharsko nie dostaniesz, to prawie ta sama półka co astra, z tym że golf rdzewieje bardziej spodem niż górą karoserii


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » śr kwie 17, 2013 22:11

Maxiorek, za 4 tyś chcesz kupić dobre Mk4? :hehe: na dobrą dwójkę to często za mało

apsikus pisze: (2+1, syn 5 lat).
a syn musi koniecznie siedzieć za kierowcą? Nie może za pasażerem :bajer: przy twoim wzroście za tobą praktycznie miejsca jest zero w Mk4 choć dla 5-latka starczy



Maxior
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 82
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 18:36
Lokalizacja: Żagań

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Maxior » śr kwie 17, 2013 23:14

wiec odpuścić mk3 chyba ze coś w miarę

zobaczę jak praca pozwoli to zaryzykuje w mk3 za 2tys. :grin: może z miesiąc pojeździ a może się uda :)



apsikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: apsikus » czw kwie 18, 2013 12:41

doggie pisze:Maxiorek, za 4 tyś chcesz kupić dobre Mk4? :hehe: na dobrą dwójkę to często za mało
a syn musi koniecznie siedzieć za kierowcą? Nie może za pasażerem :bajer: przy twoim wzroście za tobą praktycznie miejsca jest zero w Mk4 choć dla 5-latka starczy
Koniecznie nie, ale ponoć to lepiej i bezpieczniej. Poprzymierzałem się, i nie jest najgorzej. Za przednim fotelem dla "moich" ustawień, bez problemu jestem w stanie usiąść i nie ma wielkiego dyskomfortu. Oczywiście ciężko powiedzieć jak to będzie w trasie wyglądać.

Pytanie dodatkowe: jeśli ktoś wozi dziecko Borą, jakie macie foteliki? Chodzi mi o markę, model, itp?



Awatar użytkownika
szakulvip
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 603
Rejestracja: pt sty 02, 2009 23:09
Lokalizacja: WP
Auto: Audi a4 b8
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: szakulvip » czw kwie 18, 2013 12:51

apsikus pisze:Pytanie dodatkowe: jeśli ktoś wozi dziecko Borą, jakie macie foteliki? Chodzi mi o markę, model, itp?
to już osobny dział, szukaj w STYLE hehe


Obrazek

Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw kwie 18, 2013 18:38

apsikus pisze:Pytanie dodatkowe: jeśli ktoś wozi dziecko Borą, jakie macie foteliki? Chodzi mi o markę, model, itp?
Dobrze by miał isofix. Całkiem niezły wynalazek, który znacząco poprawia stabilność mocowania fotelika. Ja mam Bebe Confort Isofix
apsikus pisze:Koniecznie nie, ale ponoć to lepiej i bezpieczniej
Ponoć tak. Ale powiem Ci tak - miałem Golfa IV, więc technicznie to to samo co i Bora, więc miejsca tyle samo. I było za ciasno z tyłu, mimo, że mam 180 cm wzrostu. Obecnie jeżdżę Fabią, gdzie na tylnych siedzeniach jest na nogi na pewno nie mniej miejsca, a nie wiem, czy nie więcej i swoją małą, która ma nieco ponad rok, wożę po stronie pasażera. Owszem, mieści się i za kierowcą, ale jest tam ciasno.
Jak dla rodziny, to ja bym się zastanowił nad czymś większym, bo Golf/Bora są naprawdę bardzo ciasne w 2 rzędzie.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

apsikus
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 39
Rejestracja: śr kwie 17, 2013 13:27
Lokalizacja: Warszawa

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: apsikus » czw kwie 18, 2013 22:35

herbu pisze: Ponoć tak. Ale powiem Ci tak - miałem Golfa IV, więc technicznie to to samo co i Bora, więc miejsca tyle samo. I było za ciasno z tyłu, mimo, że mam 180 cm wzrostu.
Co to znaczy "było ciasno"? Jak miałeś ustawiony fotel?
herbu pisze: Obecnie jeżdżę Fabią, gdzie na tylnych siedzeniach jest na nogi na pewno nie mniej miejsca, a nie wiem, czy nie więcej i swoją małą, która ma nieco ponad rok, wożę po stronie pasażera. Owszem, mieści się i za kierowcą, ale jest tam ciasno.
Na poważnie próbujesz mi powiedzieć, że Fabia jest większa od Bory? Jeździłem Fabia kursową (zdaje się hatchback), fotel maksymalnie cofnięty, i tam dopiero nikt by za mną nie usiadł. Przy Fabii Bora z tyłu jest luksusowa.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » czw kwie 18, 2013 23:20

apsikus pisze:Co to znaczy "było ciasno"? Jak miałeś ustawiony fotel?
Fotel miałem ustawiony normalnie, pod siebie - czyli pod te 180 cm. Ciasno było tylko na kolana - gdy wsiadłem do tyłu, to kolanami dotykałem oparcia fotela kierowcy.
apsikus pisze:Na poważnie próbujesz mi powiedzieć, że Fabia jest większa od Bory?
Większa na pewno nie jest, ale po moich doświadczeniach mogę powiedzieć, że ma bardzo porównywalną ilość miejsca na nogi dla pasażerów tylnej kanapy, a nawet wydaje mi się, że na nogi mam ciut więcej miejsca niż w Golfie, przy tych samych ustawieniach. Oczywiście na szerokość Golf miał nad Fabią przewagę.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » pt kwie 19, 2013 08:55

herbu pisze: ma bardzo porównywalną ilość miejsca na nogi dla pasażerów tylnej kanapy,

porównywalną ale moim zdaniem z lekkim wskazaniem na Mk4



Marcin100420
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 185
Rejestracja: ndz sie 16, 2009 10:23
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Marcin100420 » pt kwie 19, 2013 09:00

witam planuje zakup MK IV i tu rozwazam 2 opcje.Pierwsza to ARL (150KM na pompowtryskach) lub AHF (110KM na pompie rotacyjnej ) szukam juz autka z nowszym rocznikiem 2002 -2003 budzet gdzies do 15.000-16.000zł
zastanawiam sie na 110 aHF-em ze wzgledu na małą awaryjnosc i niskie spalanie ale jesli sie nie myle to ahf-y były produkowane do 2001r??
druga opcja ARL ze 150 konnym silikiem ale słyszałem ze moze byc troche awaryjne i moga kleknąc pompowtryski
jakie sa koszty 1 pompowtrysku do tego silnika i jakie moga byc jeszcze powazniejsze bolaczki arl? I jak kształtuje sie spalanie ARL ?


Zakupie MK IV w dieslu ładnego i zadbanego.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości