***Kupujemy używany samochód - informacje pytania, porady***

Chcesz kupić, bądź sprowadzić auto..nie wiesz, które wybrać? Napisz o tym tutaj...

Moderatorzy: palio, jhosef, VIP

ODPOWIEDZ
and7704
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:12
Lokalizacja: poznan

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: and7704 » pn mar 25, 2013 06:29

ForeCast pisze:and7704, ten z pokrywą na górze(aee) jest następcą tego z puchą przy błotniku(abu). Różnią się producentem układu zaplonowego - abu - bosch motronic, a aee to magneti marelli


wyczytalem ze jeden to monowtrysk a drugi pelen wtrysk,a który lepszy?



ForeCast
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pt sie 21, 2009 22:18
Lokalizacja: Mrągowo/Warszawa

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: ForeCast » pn mar 25, 2013 18:00

fakt, zapomniałem tego dopisać. Zależy czego oczekujesz, do abu czyli tego na monowtrysku możesz założyć tańszą instalację, II gen, do aee trzeba się już pokusić o sekwencję - bez wodotrysków, no ale parę setek trzeba dorzucić. Ogólnie bierz to, co będzie w lepszym stanie, nie tylko silnikowym ale i blacharskim


Mój Golf:viewtopic.php?f=88&t=485892
Kupię zderzak przedni do Golfa mk3 w kolorze LP3G

and7704
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: sob lip 24, 2010 16:12
Lokalizacja: poznan

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: and7704 » pn mar 25, 2013 19:10

ok dzieki,dzis oglądałem na pełnym wtrysku ladnie sie wkręcał ale na ssaniu chodzil bardzo kulawo



Awatar użytkownika
Raidatto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 17, 2011 23:01
Lokalizacja: Śląsk

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Raidatto » pt mar 29, 2013 13:48

Witam!
Mam dylemat i to duży, chciałbym zakupić golfa mk4 z silnikiem 1,8T (najlepiej gazem) lub 1,9 TDI (ARL) obydwa 150KM, pytanie jest takie : co mi sie bardziej bedzie opłacało kupić? z reguły nie jeżdze daleko maks 50km z tego wiekszość po mieście ale za to dziennie. Czy diesel ucierpi na tym? a czy 1,8T mnie nie zje razem z portfelem?. Wybrałem takie modele silników bo lubie czasem depnąć jak można i 1,4 mnie nie satysfakcjonuje ,a 1,9tdi mam teraz pasata z silnikiem AG 110km i nie wiem czy mam pecha ale dosyć awaryjny jest więc narzuca sie pytanie : Jak jest z awaryjnościa co do tych typów silnika?. Z góry dziękuje za odpowiedzi



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » pt mar 29, 2013 14:16

Raidatto pisze:mam teraz pasata z silnikiem AG 110km i nie wiem czy mam pecha ale dosyć awaryjny
Albo masz pecha, albo ogromny przebieg, bo te silniki uchodzą za jedne z trwalszych i ciężko znaleźć lepszy, znaczy mniej awaryjny :)
Raidatto pisze:Mam dylemat i to duży, chciałbym zakupić golfa mk4 z silnikiem 1,8T (najlepiej gazem) lub 1,9 TDI (ARL) obydwa 150KM, pytanie jest takie : co mi sie bardziej bedzie opłacało kupić? z reguły nie jeżdze daleko maks 50km z tego wiekszość po mieście ale za to dziennie. Czy diesel ucierpi na tym? a czy 1,8T mnie nie zje razem z portfelem?
Ja bym celował w tego, który będzie w lepszym stanie ze wskazaniem na 1.8T, ze względu na jazdę miejską.


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: berthold61 » pt mar 29, 2013 22:13

herbu pisze:Za tą kwotę bym całkiem inne auto wybrał niż golf golf 4 np. Vectra B, czy astra 3 itd., są to auta znacznie lepsze, wygodniejsze, nowsze, bardziej komfortowe niż mk4. Moim zdaniem nie ma sensu pakować się z taką kasą w golfa.

ale skoro golf 4 jest za stary za ciasny i za drogi to dlaczego nie focus mk 2 za taką kasę spokojnie wyrwiesz nawet z 2-u litrowym tdci a to prawdziwy potwór o zawieszeniu nie ma co wspominać bo w porównaniu z golfem to istna bajka no i wbrew pozorom to bardzo porządne i małokłopotliwe auta


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: doggie » sob mar 30, 2013 05:15

berthold61 pisze:a to prawdziwy potwór
kolejny raz z tym potworem mnie rozbawiasz :rotfl:



berthold61
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 443
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 16:40
Lokalizacja: Ruda Śląska

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: berthold61 » sob mar 30, 2013 10:24

doggie pisze:
berthold61 pisze:a to prawdziwy potwór
kolejny raz z tym potworem mnie rozbawiasz :rotfl:
no ja myślę tak ale jak już jest po wycince DPF-a i chipie bo 400 niutków swoje robi wierz mi nie jest żle wręcz bardzo dobrze


było:syrena 105.mercedes123.golf2 1,3.sierra2,3 d.reno111,6reno kango 1,4 pb.vw golf3 1,9 tdi. audi 80 tdi.vw polo 1,9 d peugeot 307 1,6 hdi. kilka innych umkło uwadze a teraz ford fokus mk 2 2,0 tdci 136 ps już 170ps i 400 niutków oraz audi a2 1,4 tdi 105,9ps 232,8nm

Awatar użytkownika
Raidatto
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt cze 17, 2011 23:01
Lokalizacja: Śląsk

Re: ***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: Raidatto » sob mar 30, 2013 14:39

herbu pisze:Ja bym celował w tego, który będzie w lepszym stanie ze wskazaniem na 1.8T, ze względu na jazdę miejską.
A czemu nie TDI? Czy to jest wadliwy silnik ARL mam na myśli porównując go do AG tego z passata.



erwinszczak_
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 453
Rejestracja: sob sty 19, 2008 15:59
Lokalizacja: Otwock

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: erwinszczak_ » ndz mar 31, 2013 17:14

Silnik nie jest wadliwy, jest to bdb konstrukcja, ale ma juz swoje lata i duzo egzemplarzy czas swietnosci ma juz za soba, jesli znajdziesz zadbany egzemplarz to silnik jak najbardziej godny polecenia, dodam jeszcze, ze jesli trafi Ci sie zadbana 130 - konna wersja to tez bym sie nie zastanawial, roznica w osiagach miedzy tym silnikiem a paskiem 110 konnym jest duuuza.



Awatar użytkownika
herbu
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2352
Rejestracja: pn paź 15, 2007 10:58
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: herbu » ndz mar 31, 2013 18:22

Raidatto pisze: A czemu nie TDI? Czy to jest wadliwy silnik ARL mam na myśli porównując go do AG tego z passata.
erwinszczak_, wszystko powiedział w tym temacie...


Skoda Octavia 1.9TDI PD Obrazek

rafalr27
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 58
Rejestracja: sob mar 11, 2006 23:56
Lokalizacja: Zielona Góra
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: rafalr27 » wt kwie 02, 2013 09:53

Witam,

Oczywiście chce kupić auto:)
Z racji tego ze szukam VW Golf IV Variant TDI rocznik od 2003 w gore. Oczywiście szukam zadbanego egzemplarza. Mam takie pytanie, czy może ktoś podliczyć koszt nazwijmy to rewitalizacji silnika z wiekszym przebiegiem czyli około 300-350 tys.
Co należałoby przy takim przebiegu wymienić (pytam tylko o elementy silnika) i jaki to mniej wiecej koszt - pytam tylko o koszt cześći nie robocizny. Po prostu zastanawiam sie czy nie kupić auta tanszego (wiekszy przebieg) po czym zrobić mu regeneracje serducha. Wiem ze koszty moga byc niemałe ale szukanie auta z niewielkim przebiegiem i dobrym stanie trwa juz w moim przypadku kilka miesiecy. Oczywiscie o handlarzach nie bede tu pisał bo juz miałem z nimi styczność i od tych oszustów auta nie chce.

pozdrawiam


pozdrawiam

art_2008_a_
VW Baron
VW Baron
Posty: 3269
Rejestracja: czw lip 09, 2009 15:18
Lokalizacja: WOT
Kontakt:

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: art_2008_a_ » wt kwie 02, 2013 13:12

rafalr27 pisze:Oczywiście szukam zadbanego egzemplarza
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-C28479109.html" onclick="window.open(this.href);return false; - ten wygląda sensownie, przynajmniej z fotek
rafalr27 pisze:Wiem ze koszty moga byc niemałe ale szukanie auta z niewielkim przebiegiem i dobrym stanie trwa juz w moim przypadku kilka miesiecy
ja bym szukał dalej, bo rewitalizacja silnika to przecież nie sprawi, że reszta podzespołów będzie wyremontowana... skrzynia, maglownica, hamulce i wnętrze nadal będą zużyte.

ja bym szukał cierpliwie zadbanej sztuki i obszar poszukiwań ustawił jako cały kraj

ps. ten obejrzany i padlina ?
http://otomoto.pl/volkswagen-golf-1-9-t ... 07297.html" onclick="window.open(this.href);return false;



dzikiwaz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 3
Rejestracja: wt kwie 02, 2013 09:24

***Kupujemy samochód - informacje, pytania, porady***

Post autor: dzikiwaz » wt kwie 02, 2013 14:28

Witam, jestem tutaj nowy, szukam już od dość dawna Golfa IV TDI / SDI. Auto ma być przeznaczone dla kobiety - mojej mamy. Moc nie ma znaczenia, po prostu żeby długo jeździł. Mama chce wydać do 9000 za samochód.
Co o tym myślicie ?
http://tablica.pl/oferta/wv-golf-CID5-I ... 24ef8;r:;s" onclick="window.open(this.href);return false;:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Chcę kupić auto”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 22 gości